Banki hitelek


végrehajtó1 # 2009.11.21. 17:19

Most ha jól értelmeztem akkor ha a gyerektartási levonás előbb ér be a munkahelyre mint a hitelek miatti levonás akkor csak a fennmaradó összegböl lehet levonni az 50%ot?

Ha elöbb "ér be" mint a hitelek miatti tart. akkor a a maradékot viheti a bank majd 50%-ig.

Mondhatom azt hogy 40 legyen a tartásdij?

Te nem a de a nejed igen ha a bíróság is elfogadja.

Tehát 140–40a gyerektartás akkor csak a 100 felét vihetik el?

Nem! A nettó 140.000-nek a 50%-a lehet maximum a gyerektari és a banki letíltás.Azaz 70.000.

sunbaluka # 2009.11.21. 17:29

akkor a behajtó csak 30at tud behajtani havonta? +elviszi az értékes tárgyakat a lakásból? be kell engednem?

sunbaluka # 2009.11.21. 17:41

Hányszor jöhet a végrehajtó? Többször is tiszteletét teheti ha több bankkal voltam kapcsoltban? Köszönöm.

végrehajtó1 # 2009.11.21. 17:57

Be kell engedni a vh-t.

ami a tied azt elviheti az értékest és a kevésbé értékest is.

Általában csak egyszer megy ki de mehet többször is .

akkor a behajtó csak 30at tud behajtani havonta?

pontosan nem tudni.A gyerektartáson felül max 50%-ig.Mint írtam vala...8függa jövedelmedtől is)

vanda24 # 2009.12.01. 11:28

Sziasztok!

következő kérdésben szeretnék tanácsot kérni:

500.000 ft. hitelkártya tartozás esetén (CITI bank), munkanélküliként, de ingatlan vagyonnal elképzelhető ,hogy nekimegy a bank az ingatlannak.
Az ingatlan egyébként egy családi ház, amely közös tulajdonú testvérek és szülő között.
jövedelem jelenleg nincs, jelentős ingó vagyon sem.

már fenyegetőzik a bank a behajtási osztállyal, annyit még tud tenni a delikvens ,hogy havonta családi segítséggel 10–20 ezer forintot fizetget. persze most már a teljes összeget egyben követeli a bank.

előre is köszönöm

kadaj01 # 2009.12.01. 11:52

Nem, de majd ha lesz állásod, a fizetésednek nagy részéről sok sok évig lemondhatsz.

Frixike # 2009.12.01. 11:57

Kedves nandy, október 10-i dátummal volt egy hozzászólásod miszerint-már ha jól értettem- a tartozás 5éven belül elévül. Ez mit jelent? Bírósági uton már nem behajtható? Gondolom ettől még felkerülünk a tiltólístára...
Mégegy,ha az 5éven túli tartozást a bank átadta egy behajtással foglalkozó cégnek,akkor kinek is kell fizetni?honnan tudjam,hogy valóban létező tartozásról van e szó,ha a behajtó cég nem mutat semmiféle hivatalos papirt? Csak megjelennek évente-kétévente egy egy csekkel amin különböző öszegek szerepelnek.

pazs # 2009.12.01. 13:01

Frixike, az ötéves elévülés nem azt jelenti, hogy ami öt évnél régebbi, azt automatikusan nem kell kifizetni, hanem azt, hogy amennyiben ebben az öt évben a jogosult semmit nem tett a behajtásért, akkor utána már bírósági úton nem követelheti a tartozást. Azaz ha az öt év alatt csak egy felszólító levelet írt, akkor onnan újrakezdődik ez a bizonyos öt év. Ha csekkeket kaptál, akkor valószínűleg nem évült el.

nandy # 2009.12.01. 15:36

Ettől függetlenül a banknak/behajtónak - ha kéred - alá kell támasztania a követelése jogosságát. Pontos számításokkal, dokumentumokkal.
Az a minimum, hogy a behajtó felmutatja a banktól kapott meghatalmazását vagy engedményezési szerződését...
Nem csak a csekkek küldése a feladata.