Banki hitelek


nandy # 2009.10.14. 14:17

Hát nem tudom, lehet-e még valamit tenni.
Az elévülés nem azt jelenti, hogy nem követelhető, hanem hogy nem lehet bírósági úton behajtani. De az önkéntes fizetés nincs kizárva, te pedig - sajna - pontosan ezt tetted.

Kár, hogy nem előbb kérdeztél, mert akkor azt tudtuk volna mondani, hogy nagy valószínűséggel elévült (a végrehajtáshoz való jog), így ne fizess. De most már...

monalisa1 # 2009.10.14. 15:36

A pénzintézettől kérni kell egy igazolást miszerint a tartozás időközben maradéktalanul rendezve lett - nehogy utólag egy másik ügyintéző esetleg másként "lássa" a dolgot...

Györgyi1982 # 2009.10.14. 16:21

Már kiállították az igazolást arról, hogy rendezve lett a tartozás. Azt nem tudom, hogy ki lehet-e kérni a papírokat, mert mi van akkor, ha az értesítő leveleket másnak (a férjemmel egyező nevű férfi) vette át? Szívesen megnézném, hogy hová, milyen címre szóltak azok a levelek! Akkor azokat nem lehet kézbesítettnek tekinteni, ha más címre küldik, és ott egy azonos nevű átveszi!? Ez így szabályos? - Gondolom nem. Azt nem tudja valaki, hogy van-e értesítési kötelezettsége a banknak, vagy a bank által megbízott behajtó cégnek? Dolgoztam közigazgatásban, ott is meg volt a menete, hogy miként, milyen határidőkkel kell értesíteni az ügyfeleket. Elképzelhető, hogy megtehetik, hogy éveken keresztül nem értesítik az ügyfelet? A behajtó cégnél azt is állították, hogy nem találták a címünket (közben költöztünk 3-szor.(Kekkh-nél át lett jelentve a lakcím) Érdekes 2001-ben meg megtalált a levél?
Mert ha azt nézzük, akkor 2001-ben jött az utolsó (és egyben első) levél hozzám, amit én, vagy bármely családtagom vett át.

Köszi

Kacsa1111 # 2009.10.16. 16:07

Kedves Györgyi1982,

ha tényleg tartoztál, és kifizetted, akkor már nem sok mindent tudsz csinálni.
maximum az összegen rugózhatsz, hogy tényleg ennyi gyűlt-e fel a hosszú évek alatt...


Kacsa11

Cartier17 # 2009.11.06. 19:01

Sziasztok!
Tanácsra lenne szükségem.

Van két autom mondjuk amire a bank szerint fennmarado hátralék 2.000.000 illetve 4.000.000
Mi van akkor ha a banknak nem fizetem ezt vagy azt(csak az egyik esetet "dobnám" vissza).

akkor gondolom az autót eladják x összegért és a fennmaradó részt követelik a 2 vagy 4 miliós autóból..ez eddig tiszta sor gondolom..

De az apeh is belép a képbe és gondolom megnézik a múltamat hogy miből van nekem pénzem miből tudtam fizetni a havi csekkeket stb...
Ha nem tudok semmit felmutatni, tehát nincs bejelentet munkám stb...akkor mire számíthatok egy vagyonosodási vizsgálat végeként?

Köszönöm ha tudtok válaszolni nekem az orphelines17@yahoo.com-ra

végrehajtó1 # 2009.11.06. 19:21

Írd meg még 20helyre...

Ilona73 # 2009.11.11. 10:47

Tisztelt Szakértők!

A segítségetekre lenne szükségem! A történetem lényege: Édesanyám halála előtt megvásároltam a testvérem örökrészét, (Anyukánk lakásának a felét). A testvérem ezek után megkérte Anyukánkat, hogy vegyen fel neki egy hitelt, ami megtörtént. Anyukánk haláláig nem volt gond ezzel. A hagyatéki tárgyaláson miután az örökrész kifizetéséről volt ugyan szerződésünk és a teljesítésről is megvannak a papírjaim, de a földhivatalnál bejelentve nem lett, a Testvérem "lemondott az én javamra" az örökölt lakás ráeső részéről. A hitelt is elismerte, hogy az Ő tartozása. De miután a nevén semmilyen ingatlan nincs, (még az autója is az élettársa nevén van) mégis belekeveredtem ebbe a hitelbe, mint a jelzálog alapját képező lakás tulajdonosa. Sajnos a törlesztőrészleteket nem fizetik. A banktól aranyos telefonhívásokat, SMS-eket, leveleket én kapok. A legutóbbi levélben az szerepelt, hogy a tartozást fizessem ki 8 napon belül, vagy a bank követelheti a hitel teljes kifizetését, és érvényesítheti követeléseit, ja, és ha már be lett fizetve a tartozás, akkor tekintsem semmisnek a levelet. A testvérem, ha felhívom, mindig azt mondja, hogy már befizették. Berohantam a bankba, de ott gyakorlatilag nem foglalkoznak velem azzal a kifogással, hogy semmi közöm a számlához. Nem az én nevemen van, tehát semmi közöm hozzá. Hogy van ez, hogy felszólítás az jár, tájékoztatás a törlesztőrészletek befizetéséről az nem??? Egyébként is rengeteg tartozást halmoztak fel a testvéremék nekem, amikbe már kezdek belefulladni és ezek mellett tényleg nem tudok még hitelt is törleszteni. Szóval hogyan szabadulhatnék ebből a nyomorult helyzetbő? Attól a hiteltől, amihez soha semmi közöm nem volt? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Ilona73 # 2009.11.11. 10:48

Tisztelt Szakértők!

A segítségetekre lenne szükségem! A történetem lényege: Édesanyám halála előtt megvásároltam a testvérem örökrészét, (Anyukánk lakásának a felét). A testvérem ezek után megkérte Anyukánkat, hogy vegyen fel neki egy hitelt, ami megtörtént. Anyukánk haláláig nem volt gond ezzel. A hagyatéki tárgyaláson miután az örökrész kifizetéséről volt ugyan szerződésünk és a teljesítésről is megvannak a papírjaim, de a földhivatalnál bejelentve nem lett, a Testvérem "lemondott az én javamra" az örökölt lakás ráeső részéről. A hitelt is elismerte, hogy az Ő tartozása. De miután a nevén semmilyen ingatlan nincs, (még az autója is az élettársa nevén van) mégis belekeveredtem ebbe a hitelbe, mint a jelzálog alapját képező lakás tulajdonosa. Sajnos a törlesztőrészleteket nem fizetik. A banktól aranyos telefonhívásokat, SMS-eket, leveleket én kapok. A legutóbbi levélben az szerepelt, hogy a tartozást fizessem ki 8 napon belül, vagy a bank követelheti a hitel teljes kifizetését, és érvényesítheti követeléseit, ja, és ha már be lett fizetve a tartozás, akkor tekintsem semmisnek a levelet. A testvérem, ha felhívom, mindig azt mondja, hogy már befizették. Berohantam a bankba, de ott gyakorlatilag nem foglalkoznak velem azzal a kifogással, hogy semmi közöm a számlához. Nem az én nevemen van, tehát semmi közöm hozzá. Hogy van ez, hogy felszólítás az jár, tájékoztatás a törlesztőrészletek befizetéséről az nem??? Egyébként is rengeteg tartozást halmoztak fel a testvéremék nekem, amikbe már kezdek belefulladni és ezek mellett tényleg nem tudok még hitelt is törleszteni. Szóval hogyan szabadulhatnék ebből a nyomorult helyzetbő? Attól a hiteltől, amihez soha semmi közöm nem volt? Előre is köszönöm a segítségeteket!

kadaj01 # 2009.11.11. 12:11

Ha anyukád a saját nevére vette fel a hitelt a saját ingatlanjára jelzálogként, és az ingatlant most te örökölted, akkor a hitelt is te öröklöd, hiába adta oda a pénzt a testvérednek, és hiába van erről papírod, a felvett pénzel bárki azt csinál amit akar.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.11. 12:17

Az indoklásod téves, de a konklúzió helyes. Ilyen is van.