Banki hitelek


csiga69 # 2009.09.03. 08:24

Tisztelt Jogi Szakértő!
Banki hitel tartozást gyerektartásdíjból vonhatnak? Végrehajtásnál, úgy hallottam, vannak bizonyos dolgok, amit nem foglalhatnak le. Ha 3 gyereket nevelek, mi az amit nem vihetnek el? Bérlakásban élek. csalika kérdésére adott válaszból jól értettem, hogy bár a munkabérből csak bizonyos %-ot vonhatnak, viszont a banki számlámról akár a teljes összeget letilthatják? Válaszukat előre is köszönöm.

_Wasp_ # 2009.09.03. 09:22

Bár a munkabérből csak bizonyos %-ot vonhatnak, viszont a banki számlámról akár a teljes összeget letilthatják?
igen - kivéve ha a bankszámládon csak az aktuális havi munkabéred van.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

nandy # 2009.09.03. 14:32

De sem a végrehajtó, sem a bank nem vizsgálja, hogy milyen jogcímen érkezett jóváírás a bankszámlára... Így max. utólag lehet visszakövetelni a végrehajtótól.

mosoly2006 # 2009.09.04. 12:38

sziasztok!

érdelődöm, h tudja-e valaki a tartozások pl. hitel kártya, személyi kölcsön, áruhitel tartozás ha nem tudják hol behajtani már 2-3éve ezek elévülhetnek vagy nem? jó lenne:)
v mi lesz vele? börtön jár érte?:)

...

nandy # 2009.09.04. 13:23

.

eranti # 2009.09.04. 13:57

Üdv!
Egy kérdésem van, jó lenne ha segítene valaki. Az egyik banknál van egy hitelkártyám, ugyanitt van lakossági folyószámlám.
A bank fogta magát és mikor pénz érkezett a számlámra, szó nélkül levette a hitelkártya részletet a számlámról. Hozzá nyúlhat a bank a lakossági számlámhoz??? Mert szerintem nem volt jogos.
Várom a választ!
Előre is köszike!

Sz.Márton # 2009.09.04. 14:45

Át kell olvasni tüzetesen és következetesen a banki szerződést (szerződéseket) és az üzletszabályzat pontjait. Amennyiben azokkal ellentétesen jártak el akkor van közvetlenül mire hivatkozni.

szezs # 2009.09.24. 20:07

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni, ugyanis összejött némi tartozás a személyi kölcsönömön, és amikor a bank felhívott, akkor mindenfélét mondtak nekem, hogy mi is lesz a következménye, ezért berezeltem és fizettem:-)) hát úgy részletekben... De. Nekem egyik telefonos bankos behajtó sem mondta, hogy késedelmi kamat is lesz, mivel magas a törlesztőm, ezért sok lett a kamat is. A beszélgetéseket felveszik, tehát elvileg pontosan kellett volna tájékoztatniuk, még a számlámat is látják, most akkor menjek el a PSZÁF-hoz? Egyáltalán mit kell elmondania törvény szerint egy banki behajtónak?
Amúgy mit kap ilyenkor a drága bank, ha nekem van igazam, van értelme panaszkodni?
Ja, és én is meghallgathatom ezt a "beszélgetést" utólag?

Köszike

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.24. 20:33

A pofátlanságnak nincs határa...