Banki hitelek


szarka # 2009.08.11. 04:35

Üdv!

A Raiffeisen Banknál van egy 1.800.000,-Ft- os chf alapú személyi kölcsönöm, aminek a törlesztőit nem tudom fizetni,így már közel 250.000,- Ft elmaradásom van.Behajtócégnek adták ki, akik nem beszélnek teljesen világosan, mire számíthatok? Azt mondják két héten belül vagy fizetek 100.000,- Ft-ot, vagy felmondják a hitelszerződést és a teljes összeget követelik. APEH inkasszó lesz,s ha az én mindenem nem elég viszik az anyukámét, mert ő az adóstárs. Munkahelyem megszűnt, jelenlegi bevételem családi pótlék a két gyerekem után, meg a munkanélküli segély, ezeket letilthatják? A munkanélkülit postán kapom, a csp-ot számlára. Ha anyukám is munkanélküli lesz, akkor vihetik az ő ingóságait is, ha az enyém nem elég? Akár a házat a feje felől is, mert nekem az sincs. Kérem valaki írja meg mire számítsak, mert nemigazán akarják felvilágosítani ott az embert.
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.11. 07:34

APEH inkasszó lesz
Ez hülyeség, de a többi veszély tényleg fennáll. (A családi pótlékból nem tiltanak le, valószínűleg az álláskeresési támogatásból sem.)

szarka # 2009.08.11. 13:02

Köszönöm a választ.
Az APEH inkasszót a telefonos úriember használta, gondolom az "ilyeszük meg majd tokol" stratégiát alkalmazta.
Mégegyszer köszönöm.

bombázó # 2009.08.19. 14:13

Üdvözlet!

Az édeapám jelzálogalapú kölcsönt vett fel egy banktól.Jelzálogként a házunkat ajánlotta fel. Én 1/4-ed részben vagyok tulajdonos, így a szerződéseket és közjegyzői okiratot nekem is alá kellett írni.
Ám a bank a szerződésben elírt egy dátumot, így az nem egyezik a közjegyzői okiratban foglaltakkal.
Újra mennünk kell aláírni a papírokat.
A bank a közjegyző díját kifizeti, ám én szeretném tudni, hogy az utazási költségekkel ebben az esetben mi van.
Én majdnem 300 km-re lakom, így az utazás elég költséges.

VAn megoldás ilyen esetben?

kadaj01 # 2009.08.19. 15:50

Nincs. Egy kicsit kevesebb fog jutni a mellműtétre, kedves bombázó.

bombázó # 2009.08.19. 16:30

Kadaj01!

Azért nem írom, hogy kedves, mert nam vagy az.
Elég lett volna, ha azt írod NINCS. Az egyéb megjegyzésed pedig egyáltalán nem volt humoros, úgyhogy legközelebb mással próbálkozz. (habár próbálkozni csak a kiskutyák szoktak)

csiga69 # 2009.09.03. 08:24

Tisztelt Jogi Szakértő!
Banki hitel tartozást gyerektartásdíjból vonhatnak? Végrehajtásnál, úgy hallottam, vannak bizonyos dolgok, amit nem foglalhatnak le. Ha 3 gyereket nevelek, mi az amit nem vihetnek el? Bérlakásban élek. csalika kérdésére adott válaszból jól értettem, hogy bár a munkabérből csak bizonyos %-ot vonhatnak, viszont a banki számlámról akár a teljes összeget letilthatják? Válaszukat előre is köszönöm.