Banki hitelek


kerdezo01 # 2010.06.07. 11:23

Dánesz,

Ez attól is függ, hogy a kollegák az adott bankban mennyire leterheltek, vagy mit kezdenek a követeléssel, eladják vagy ők hajtják végre.

Bárhogy is legyen, bízzunk a fizetési meghagyás sikerében és akkor már ősszel ebből konkrét végrehajtási cselekményre kerül sor.

Üdv,

Gabi

Dánesz # 2010.06.07. 11:30

Köszi Akkor KB 3-4 hónap?

kerdezo01 # 2010.06.07. 11:34

Szerintem 3 hónap az új rendszer alapján, ha minden flottul megy. Kicsi jótanács, ha ennyire a levonásra vársz, én döntéshozóként nagyon szoktam protezsálni a vezetőségnél az olyan adóst, aki belátja, hogy a végrehajtással csak az ő költségei nőnek... Vagyis a felmondott hitel ügyében tárgyal a bankkal. Tedd te is ezt!

végrehajtó1 # 2010.06.07. 12:29

Dánesz

Sok esetben évekig " hajkurász"a követeléskezelő mire kér fizetési meghagyást.

szigi01 # 2010.06.10. 19:21

Sziasztok tudtok nekem segíteni

ma kaptam egy fizetési meghagyás a bíróságtól
volt egy otp A hitelem de sajnos nem úgy ment a fizetés ahogy kelett volna ez utána átkerült Otp faktoringhoz de sajnos nem volt olyan munkám hogy tudtam volna fizetni így az EOS hoz került és így jött a levél a bíroságtól 302 450 ft van szó

Az lenne a kérdésem telefonálgattam mert az van rajta hogy 15 napon belül rendezzem hogy van e arra lehetőség hogy az OTP faktoringtól részletfizetést kérjek pl havi 30000 együtműködőek ilyen téren ti szerintetek

ingatlanok # 2010.06.11. 02:51

Mennyi idő zajlódott le a fizetési meghagyás? A szerződés felmondása után mennyivel kaptad meg?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.11. 06:17

A bíróságtól kell kérni a részletfizetést.

KiGya # 2010.06.22. 11:39

Üdvözlettel

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy 2008.október hónapban vettünk fel hitelt az OTP-től, megkaptuk a szerződést, majd rájöttek, hogy valamit elírtak és visszakérték a szerződést tőlünk.
Már voltunk bent az OTP-be jó párszor, hogy megkapjuk a javított szerződést, de még a mai napig nem tudták megcsinálni és nem is értesitenek minket, hogy mi van vele.
5 évere vettük fel a hitelt.
Az a kérdésem, hogy nem lehetne valahogy megszorongatni az OTP-t, hogy nincs élő szerződésünk de a hitelt persze vonják szorgosan.
Köszönöm előre is!

duit # 2010.06.23. 10:31

Üdvözlök mindenkit!

A Budapest Bank-nál van egy mikroexpressz hitelem és a tegi nap folyamán tudtam meg, hogy a törlesztőrészletem 90.000 ft, amiből 80.000 ft a kamat és 10.000 ft a tőke.
A kérdésem: Megtehet ilyet egy bank? A szerződésben mintha nem ez állt volna, persze a banki megfogalmazások és apróbetűk sokszor érthetetlenek, de nagyon túlzásnak tartom, hogy a törlesztőrészlet 90%-a kamat. Előre is köszönet a válaszokért.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.06.23. 10:34

Ez így elsőre durva, de ha először a kamatokat hajtják be rajtad és utána a tőkét, akkor valahogy így jön ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.23. 11:16

Egy hosszabb futamidejű kölcsönnél (mondjuk, tíz éven túlinál) a sajátos számítási módból (annunitás) következik, hogy a törlesztés kezdetekor egy-egy részletnek jelentős hányadát a kamat teszi ki.

Igaz, a 8:1 arány mindenképpen elég meredeknek tűnik.

bigdady # 2010.06.23. 11:48

Nem hinném, hogy apró betűs rész lett volna. Mi áll a szerződésben?