Banki hitelek


anideeva # 2012.06.16. 06:47

Kedves Fórumozók!

A húgom aláírt egy chf alapú szabad felhasználású kölcsön szerződést, aminek ingatlan fedezete a volt élettársa háza. Nem egészen egy hónapon belül bekerült a kórházba akut szkizofrénia tünetekkel. A volt párja, és egy barátnője vitte be. A kórházi záróban benne van, hogy a volt élettárs állítása szerint kb 1 hónappal korábban kezdett furcsán viselkedni. Mivel a szerződés (ha jól emlékszem) 2035-ben jár le, és a volt élettárs mereven elzárkózik más adóstárs bevonásától, és problémás számára a fizetés is... érdeklődnék, hogy beszámíthatatlanságra hivatkozva érdemes-e megtámadni a szerződést? Ha igen érdemes-e először a bankkal tárgyalni, vagy rögtön bírósághoz kéne fordulni?
Válaszotokat előre is köszönöm, anideeva

Gabicsek # 2012.06.16. 08:02

Nem hiszem. Ha a volt élettársa házára ráterhelték a jelzálogot, azt a szerződést a volt élettársnak is alá kellett írnia.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.16. 08:07

Meg különben is. Ha semmis a szerződés, akkor mi van? Vissza tudják fizetni a teljes kölcsönösszeget, mai árfolyamon?

Dr.Attika # 2012.06.16. 09:49

Ugyanis semmisség megállapítása esetén vissza kell állítani az eredeti állapotot. A kölcsönösszeg visszajár a banknak.

anideeva # 2012.06.16. 10:21

Félre értés van... a húgom az adóstárs, a volt élettársa vette fel a hitelt, ő is fizetgeti.

Offer # 2012.06.26. 12:30

Kedves anideeva,

A húg által aláírt szerződés érvénytelen lehet a szerz. kötéskori állapota miatt. Én először a bankkal tárgyalnék. Mivel adóstárs volt, így valószínűleg pénzt sem kapott, gyakorlatilag készfizető kezes. Más kérdés, hogy a hitelt felvevő adós - a korábbi (?) élettárs - nehéz helyzetbe kerülhet, ha kiesik az adótárs, a bank akár fel is mondhatja a hitelt.


ügyvéd

Yogibear # 2012.07.03. 14:08

Tisztelt Fórumozók!

Budapest Banknál felvett autóhitellel kapcsolatban lenne kérdésem:

  1. A futamidőt (rendszeres, pontos a törlesztés annak ellenére, hogy majdnem triplájára nőtt a havi részlet..) a bank egyoldalúan módosíthatja?
  2. Egy ismerős ajánlotta, hogy létezik valamiféle "békéltetés" bank és ügyfél között. Ez valóban igaz? Mi az eljárás lényege?
  3. Érdemes a PSZÁF-hoz fordulni, vagy egyéni úton ügyvédi megoldás javasolt?

Előre is köszönöm szíves válaszukat!

Üdvözlettel