Banki hitelek


végrehajtó1 # 2010.04.14. 18:58

sunbaluka

akárhányszor kérdezed még mindig ua. választ fogod kapni

marizsan # 2010.04.24. 22:54

Tisztelt szakértő!

Egyik ismerősünknek vettünk fel lakásvásárlásra kölcsönt(amit már bánunk).Mert ugyanis az utóbbi időben nem tudják vagy nem akarják fizetni az igen magas törlesztő részletet.Az elmaradásokat már a párom fizetésemből akarja a bank letiltani.Mit lehetne tenni,hogy a tiltást megússza?

Válaszukat előre is köszönöm!
Marizsan

végrehajtó1 # 2010.04.25. 18:01

fizetni és perelni az eredeti adóst.:(

marizsan # 2010.04.25. 21:30

Végrehajtó1!
Ez nem jó hír
De azért köszönöm!

erzso0709 # 2010.05.02. 16:47

Üdvözlök Mindenkit!Szertném megkérdezni,hogy ha már van a házamon jelzálogkölcsön,akkor lehet-e még újjabb jelzálog kölcsönt rá felvenni?

bigdady # 2010.05.02. 18:49

ha éppen kiváltod a jelenlegi jelzáloghiteledet akkor igen

R.Andrea # 2010.05.03. 19:27

Jó Estét mindenkinek!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget, információt kérni:

Van egy 2003.09.24-i keltű hitelszerződésem a Budapest Autófinanszírozási Rt.-vel 1.100.000 Ft-ról, amely hitelt az akkori barátom kérésére vettem fel (ő nem volt hitelképes) 55 hónapra. A bank készfizető kezest kért (csak 22 éves voltam, kb. 3 év munkaviszonnyal és sem ingó sem ingatlan vagyonnal nem rendelkeztem), ez a személy a volt barátom édesanyja lett a tanú pedig a párom. A gépjárműre neki volt szüksége, ő használta ill. a törlesztő részleteket és a felmerülő egyéb ktg-eket is ő fizette.

Történt, hogy a szóbanforgó gépjárművet kölcsönadta egy ismerősének, aki nem hozta vissza ill. utóbb kiderült, hogy tovább adta a nevemben, hamisított adás-vételi szerződéssel. (a rendőrség nyomozást indított ez ügyben 2005.01.31-én ill. sikkasztás és egyéb bűncselekmények miatt a szóbanforgó személy ellen vádat is emeltek) Az autó mégis előkerült egy véletlen folytán, elég rossz állapotban.

Többek között emiatt ill. mivel az akkori párom nem tudta a részleteket fizetni, a bankot kértük, hogy vegye át értékesítés céljára a gépjárművet (2005.01.11-én kelt levélben).
Másnap a bank küldött egy 'vételi jog gyakorlása' tárgyú levelet ill. szerződés felmondást. Ekkor a hátralék 909.845 Ft volt. Az átadásra 2005.03.09-én került sor. 2005.06.03-án kaptam egy levelet, melyben 06.21-ig 699.548 Ft befizetésére szólítottak fel (az értékesítési ár nem fedezte a tartozást). Válasz levélben kértem, hogy havi részletekben törleszthessünk és a csekk garnitúra kipostázását. Így született egy megállapodás, hogy 45 hónap alatt 20.629 Ft befizetésével egyenlítem ki a tartozást. (itt tanúk voltak: a párom és az édesanyja=kezes)

Csekket ugyan nem küldtek, viszont a törlesztés sem kezdődött meg, mert az akkori párom kerek-perec kijelentette, hogy nem akarja kifizetni a hitelt. A kapcsolat ekkor már megromlott és szét is mentünk.

Mai napon kaptam a Budapest Autó Zrt-től egy fiz.felszólító levelet, melyben 1.185.920Ft 05.21-ig történő befizetésére szólítanak fel (azt írták, hogy 2005.06.28 óta nem érkezett befizetés hozzájuk).

Én nem rendelkezem sem ingó sem ingatlan vagyonnal, a szüleimnél élek, van a nevemen 1 hiteles (UniCredit) autó (saját használatban) és 1 hiteles motorkerékpár (Merkantil). A bejelentett fizetésem kb. br.100.000Ft ill. van egy életbiztosításom.
Az 5év elévülési idő úgy látom pont most járna le, gondolom ezért vették elő az ügyet. Ezt a tartozást nem szeretném és nem is tudom kifizetni. Arra nem számíthatok, hogy a volt barátom befizeti ezt a tartozást sem egyösszegben, sem részletekben. Nem tudom, hogy a bank ez esetben megkeresi-e a kezest, 2005-ben nem tette, úgy tudom.

Kérdésem, ha a bank jogi útra tereli az ügyet, milyen következményekre számíthatok ill. hogyan tudnám magam kimenteni a fizetés alól? Mit tehetek ill. mit kellene tennem ez ügyben?
A bank miért nem kísérli meg a kezesen behajtani a tartozást, hiszen legalább 1 ingatlannal rendelkezik?

A segítséget előre is köszönöm!
R.Andrea

monalisa1 # 2010.05.04. 20:02

Ha a bankkal 2005-ben szóban történt a megállapodás miszerint részletekben fizetheted a tartozást -tehát nem készült róla írásbeli engedélyezés-, akkor hiába vannak tanúid - felejtsd el, ahogy a bank is elfelejtette megküldeni a csekk-garnitúrát.

Ettől függetlenül minden hónapban a bankban személyesen is befizethetted volna a havi esedékes törlesztőrészletet.

Tehát egy perben a nemfizetés miatt magad nem tudod érdemlegesen kimenteni.

A banki ügyintéző nemigen fog emlékezni rád, főleg 5 évre visszamenőleg hogy miről is állapodtatok meg akkor. (Az esetleges saját hibáját nem fogja elismerni, valamint lehet hogy már nem is dolgozik a bankban.)

A bank majd előveszi a kezest - vagyis a volt barátodat, de elsősorban tőled az adóstól követel.

"Lisa"
laikus hozzászóló

mika76 # 2010.05.09. 13:26

Kedves Szakértő!Másfél éve a nejem felvett 3000000Ft jelzáloghitelt.A fedezet az édesanyja háza volt.Erre az ing. lett fordítva az összeg.Az édesapja halála után,a ház 3 névre került.Itt jön a képbe a sógornőm.Majd kiderült hogy közel 1Millio forint tartozása van az APEH felé.Az Apeh végrehajtást indított az ingatlanra.Mivel a tartozást ekkor sem rendezték,és a hitelfedezetet képző ing.végrehajtás alatt állt,a bank a nejemmel felbontotta a jelzáloghitel szerződést.Április 21.-én született egy jegyzői határozat,
amiben 15 napot kaptunk a teljes tartozás kiegyenlítésére.
Azt még hozzá kell tennem hogy tisztességesen fizettük a részleteket.Kérvényt írtunk,de másfél hete még nem jött válasz.Május 5.én a nejem számlájáról elkezdték az adósság behajtást,és +540000Ft-ból lett -235000Ft számlaegyenlege.
Május 5től fenáll 2500000 tartozás önhibánkon kívül.Sajnos muszáj a saját lakásunkra felvenni jelzáloghitelt hogy ezt az összeget rendezni tudjuk.A lakás a kettőnk nevén van.Az új hitel elbírálása 3hét.Ha ezalatt a feleségem KHR-re kerül,vagy a bank ráteszi a kezét a feleségem ingatlan részére akkor totális zsákutcába kerülünk.
Ha a bank május 5-én elkezdte az adósság behajtását,akkor mikorra kerülhet a nejem a KHR-ra?Mennyi idő után terhelik meg a feleségem ingatlan részét?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdv Tibor

rencsi0205 # 2010.05.09. 14:03

Tisztelt Szakértö!

Ha van egy kft amelyben 40 %ban tulajdonos vagyok, van még két tag 40 és 20 %ban van egy ügyvezetö igazgató akinek semmi pénze az egészben. Van nekem egy lejárt tagi kölcsönöm 24 millió ft. Ki szeretnék lépni a kftböl de nem tudnak kifizetni és most jön a lényeg az ügyvezetö igazgató fel akart venni 18 millió hitelt persze nem az én tagi kölcsönöm törlesztésére de ezt sikerült megállitanom addig hogy felfüggesztették részükre a hitelt. Az lenne a kérdésem hogy a beleegyezésem és tudtomon kivül ezt felvehették-e ugy hogy nem irtam alá semmit. Fedezetnek egy 6 millió ft értékü földet raktak rá amin még a jelzálog jog még rajta van mert már a bank rá rakta. Csak az az érdekes, hogy a 6 milliós földet a bank hogy értékelte fel 56 millióra ugy hogy semmi érdekes nincs a földön. Érdemes egy pszáf vizsgálatot küldeni. Vagy ez nem hitelcsalás véletlenül? Köszönöm

nandy # 2010.05.09. 20:26

mika76:

Bár nem vagyok jogász, de szerintem nagyon zűrös az egész ügy, mert ha a nejed nevére felvett hitelt ténylegesen a szülői ház felújítására fordítottátok, akkor a hagyatéki tárgyaláson hagyatéki teherként leltárba kellett volna vetetni legalább a felújítás értékét.

A másik az, hogy az APEH csak a sógornő részére jegyeztethette volna be a végrehajtási jogot. Így nem hiszem, hogy a bank jogosan mondta fel a szerződést - bár elképzelhető, ha a szerződésben konkrétan benne van.

Tehát szerintem valaki valahol nagyot hibázott, érdemes lenne utánajárni, mielőtt rajtatok csattan az ostor.

mika76 # 2010.05.09. 21:07

nandy

Sajnos a kisbetűsben benne van kerek perec.
A sógornőm holnap megy az APEH-ba,és kiegyenlíti a tartozást.Aztán megpróbáljuk kikönyörögni a hitel visszaállítást.Csak azt nem tudom merre kéne vennem az irányt.Szeretnék mihamarabb túllenni az egészen.
Az OTP a bank.Ha tud valaki segíteni bármi infóval,azt szívesen fogadom.
Üdv Mika76