Banki hitelek


nandy # 2010.01.27. 15:26

Levélben írd meg a banknak a mostani helyzeted, hátha nem adják végrehajtásra az ügyet.
Mindenképpen jelezd a fizetési szándékod, kérj fizetési halasztást, vagy részletfizetést. (Nem biztos, hogy megadják)

madamhooch # 2010.01.29. 11:55

Nagyon szépen köszönöm a választ!

sunbaluka # 2010.03.03. 03:42

Üdvözlök Mindenkit. Az lenne a kérdésem hogy most mondja fel a bank személyi kölcsön szerződést nem fizetés miatt. Mennyi időm van a végrehajtó érkezéséig? Illetve ha van 1hiteles auto a nevemen és édesanyám az üzembentartó akkor azt is le tudja foglalni a végrehajtó? Célszerű lenne inkább eladni gyorsan? Választ előre is nagyon köszönöm. Üdv.

tmaeae # 2010.03.03. 08:44

Tisztelt Fórumozók!

A következőkben kérnék tanácsot. 2009 decemberében átvállaltam egy autólízinget. A hitelszerződé­semben leírták, hogy 285,95 CHF a havi törlesztő részletem, meg is kaptam erről a fizetési ütemezést, bruttó vételárnak 1930e Ft volt írva (sehol semmi CHF). A hirdetésben 1750e Ft volt írva, mondtam hogy ok még az 1930 belefér, hiszen átvállalásról van szó, gondoltam van rajta árfolyam különbözet.

2 hónap múlva, azaz most jött egy telefon az ügyintézőtől, hogy szánják bánják, de elszámolták, mert a bázis CHF-en kellett volna megállapítaniuk a törlesztőt, és küldik a módosított összegeket, s természetesen a hibájukból következett különbözetet nem kell megfizetnem. Állításuk szerint ez egy-két ezer forinttal lesz majd több, ők megoldják, hogy az eredeti hitelszerződésem második oldalát kiveszik, és beteszik az újat helyette, immár a módosított összeggel. Hátistenem a bankosok is emberek elszámolhatnak valamit, egy-két ezer forint nem vág falhoz. Erre kijön a módosítás miszerint 335,9 CHF a havi részletem. Tehát az autó vételára, kb 2.300Ezer forint volt azon a napon, amit ha tudok, akkor nyilván nem vállalok be.

Kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e ezt támadni? Vissza tudom-e adni az autót úgy ahogy van ilyen esetben a lízing cégnek, hiszen az ő hibájuk miatt gondoltam kevesebbnek az autót? Sajnos a legelső hitelszerződésemet szerintem elvette az okmányiroda, azt vissza lehet ilyenkor kérni? Lehet-e valamit tenni? PSZÁF ellenőrzés vagy valami segíthet-e esetleg? Erősen megtévesztés gyanús ez nekem, és az meg milyen már, hogy csak úgy akkor kiveszi a második oldalt és tesz bele egy újat. Nem vagyok rest akár perre vinni a dolgot sem, ha megéri.

Várom válaszotok!

Melinda

Barus # 2010.03.08. 22:09

Tisztelt Fórumozók!

Három éve a fiam kezese lett barátjának, aki autót vásárolt. Már tavaly kapott a fiam egy felszólítást nem fizetés miatt. Akkor a barát megnyugtatta, hogy mindent rendezett. Kb. két hete egy újabbat, amiben 7 mft tartozás szerepel.Időközben az autót leadta, egy hete 500 eft-ért gyorsan elárverezték.Tehát van 6.5 mft tartozás, állítólag végrehajtóhoz adva. A barátnak se ingatlana, se állandó jövedelme nincs. A fiamnak van egy háza, aminek most a felét eladta édesapjának, az egészre holtig tartó haszonélvezetet téve.Jó fizetése is van.

  1. A ház így védve van-e a végrehajtótól?
  2. A fizetés hány százalékát vonhatják összesen?

Gondoltunk arra, hogy a diákhitel törlesztést abbahagyná,akkor esedékes lenne az egész, úgy tiltanák a fizetéséből.
3 A saját adóssága megelőzi-e a végrehajtást?
A tanácsokat előre is köszönöm.

Reménysugár1963 # 2010.03.09. 18:07

Sziasztok!

Egy ismerősömnek szeretnék segítséget kérni!
Barátomnak:

  • van egy két éve hitelre vett -új- autója, amit rendesen fizet.
  • mellette egyéni vállalkozó
  • van APEH tartozása (hitelközvetítő, s ez a piac most áll, s ezért nem tudja havonta törleszteni a járulékokat, stb)
  • el szeretné adni az autót (már van rá vevő, folyamatban van az adás-vétel)(Banktól leinformáltam, hogy egy év után el lehet adni az autót).
  • az APEH ilyen esetben ráteheti-e a kezét az autójára, mivel más tulajdona nincs?

Mi az eljárás ebben az esetben? Mit kellene tennie?

Kérem, legyetek szívesek tanácsot adni!

Köszönöm!

kadaj01 # 2010.03.09. 18:58

7milliós autót nem árvereznek el 500ezer forintért. Nem kell itt hazudozni.

Reménysugár1963 # 2010.03.09. 19:39

Ugye ezt nem nekem szántad?

végrehajtó1 # 2010.03.09. 19:49

Barus

A fizetés hány százalékát vonhatják összesen”?

alap esetben 33% de 50%-ig mehet.De ez függ a fizetésétől is hiszen a 28500*4 =114,000ft feletti rész teljesen letíltható.

A saját adóssága megelőzi-e a végrehajtást”?

nem

A ház így védve van-e a végrehajtótól?

nem

végrehajtó1 # 2010.03.09. 19:51

az APEH ilyen esetben ráteheti-e a kezét az autójára, mivel más tulajdona nincs?
igen,de meg gondolandó mert a befolyt összegből először a bank lesz kielégítve...