Banki hitelek


Mikes73 # 2012.02.08. 16:07

Üdvözlök mindenkit!
Az egyik banknál hitelkártyám szerződését felmondták. Ennek ellenére minden hónapban felszámítanak 2000 Ft-ot késedelmes fizetés miatt és 2000 Ft-ot hitelkeret túllépés miatt. Részletfizetésre is belemennék, de azt mondták, amíg nem rendezem teljes egészében addig minden hónapban felszámolják a 2000 Ft-ot és amíg 160.000 Ft alá nem megy a tartozásom addig a másik 2000 Ft-ot is. A kamatok minden hónapban kb. 6.000 Ft-tal növelik plusz a tartozást. Szerintem ha megszűnik egy szerződés akkor a késedelmes fizetés és a hitelkeret túllépés díját nem számolhatják fel. Vagy nem jól tudom?
Volt egy áruhitelem is, melyet a bank engedményezett egy behajtó cégnek. 82. 000 Ft-tal adták át és 5 hónap után 102.000 ft lett belőle. A behajtó cég azt mondta, hogy a szerződés szerinti késedelmi kamatokkal növekszik. De már nincs szerződés. Mondtam, hogy kifizetem azt az összeget amennyivel átvették a tartozást 6 hónap alatt. Erre azt felelték 12 hónapra is adnak részletfizetést, de a 102.000 Ft-tól nem tudnak eltekinteni. Sőt… a 12 hónap részletfizetés alatt 133.000 Ft-ot kell fizetnem összesen. Jogszerűen tesznek rá ennyi kamatot. Mit tegyek. Ha nem fizetek mi történik.
Ezen túl van még egy személyi kölcsönöm. 290.000 Ft tőke, 38.000 Ft kamat, 47.000 Ft késedelmi kamat, 2000 Ft hátralék nyilvántartásba vételi díj és 500 Ft levelezési költség. Ezt már szintén egy behajtó cég küldte nekem, amelyre engedményezte a bank a hitelem tartozását. Létezhet, hogy a késedelmi kamatom több, mint a kamat? Ekkora késedelmi kamatot jogosan számítottak fel? A tőkét és kamatot vissza is szeretném fizetni részletekbe, de a többitől sem tekint el a behajtó cég? A bíróság egy per esetén jóváhagyná a késedelmi kamatot és a plusz költségeket?
Ehhez a hitelhez kapcsolódik, hogy a bank a folyószámlámat addig, amíg nem fizetem vissza a hitelt nem akarja megszüntetni. Ezt megteheti. Azon folyamatosan növekszik a havi díjak miatt a tartozás és még éves kártyadíjat is felszámít. A kártyát amit küldtem még nem is aktiváltam. Ha már egy hitelt felmondott a bank, jogos, hogy nem engedi megszüntetni a folyószámlát, amit csak a hitel miatt kellett megnyitnom?
Ui:Csődbe ment az egyéni vállalkozásom, jelenleg beteg édesanyám után 26.000 Ft ápolási díjat kapok. 1/6 tulajdonrészem van szüleim ingatlanában. Mire számíthatok, ha egyáltalán nem tudok fizetni. Vagy melyik hitelt kellene hamarabb rendeznem?

Várom a válaszokat!

gabci76 # 2012.02.10. 11:33

Tisztelt Fórumozók!
Segítségét szeretném kérni!Férjemmel 2006 decemberben vettünk hitelre egy házat,amire meg is kaptuk az illetéket.Nem tudtuk kifizetni,ezért részletfizetést kértünk,amit második körben is elutasítottak,azzal az indokkal hogy több a bevételünk,mint a kiadásunk.A család sokat segít és mivel ezt nem tudom igazolni,ezt nem vették figyelembe.CHF hitel,munkanélküliség.2009-ben született egy csodálatos kisfiúnk.Annyira rossz a helyzetünk,hogy a gázt is kikapcsolták már.A napokban kaptunk egy levelet,amit a mai napon még egy követett,amiben arról tájékoztatnak,hogy a végrehajtási eljárás eredményes lefolytatása érdekében adatokat kértek két banktól is.Abszolút nem értek ehhez,ezért felhívtam az ügyintézőt,aki azt mondta hogy nyitott bankszámlát keresnek.Ez inkasszót jelent?Amennyiben megtalálják azt a bankot,ahol a lakás hitelünk van,megtehetik,hogy leemelik a pénzt róla még a hiteltörlesztés előtt?Ha igen,akkor mit tehetünk,hogy továbbra is törleszteni tudjunk?Kérhetek még fizetési könnyítést tőlük ha már elutasítottak vagy akkor már nem?Ha bankfiókban fizetjük be a pénzt,akkor hozzáférhetnek?Teljesen tanácstalan vagyok! :(
Kérem segítsen!
Köszönettel:Gabriella

Gabicsek # 2012.02.10. 20:08

Simán lekapják a törlesztés előtt. Inkasszónál ahogy a számlára befolyik a pénzösszeg, a következő másodpercben már el is tűnik róla.

Dr.Attika # 2012.02.11. 08:15

A bakfiókban kell befizetni készpénzben. Azt a bank azonnal elszámolja a kölcsön tartozásra. Meg kell szüntetni a bankszámlát.

Cathalyn # 2012.02.24. 15:40

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni olyantól, aki ismeri az OTP gyakorlatát.
Van náluk folyószámlahitelünk, hitelkártyánk, sőt a férjemnek személyi kölcsöne is.
Eddig mindent rendben fizettünk, de most nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, és azért, hogy ne kerüljünk olyan helyzetbe, hogy hónapokig nem kapunk egy fillért sem (vagyis addig, amíg a bank fel nem tölti az általa nyújtott folyószámlahitel keretet), nyitottunk máshol számlát, ahova márciustól a jövedelmeink érkezni fognak.
A kérdésem az, hogy mire lehet számítani az OTP esetében, ha nem érkezik hozzá jövedelem, és nem tudja levonni a személyi kölcsönt és a hitelkártya törlesztőt?
Szerintetetk, ha szólunk, hogy így nem tudunk tovább fizetni, akkor meg lehet velük állapodni valami kölcsönösen megfelelő módban (férjem tartozás ~1,7 millió, enyém ~700 ezer Ft?
Ha nem, akkor mire számíthatunk a továbbiakban?
Mikor kerülhet végrehajtásra, avgy mi várható???

AnnaLuca # 2012.02.24. 15:53

Cathalyn!
Jelenleg Gyes-en vagyok, de még aktív banki dolgozóként az ilyen helyzetben lévő embereknek a következőket szoktam tanácsolni:

  1. mindenképpen bankfiókban, ügyintézőnél jelezzétek a problémát( a bank érdeke is az, hogy visszafizetésre kerüljön a hitel) vmilyen megoldást találni fogtok! (halasztott fizetés, nyújtott futamidő, stb.)
  2. arról ne szólj, mit tervezel, mert nem fognak örülni neki- így kevesebb segítséget rermélhetsz :)
  3. munkabéred 33%-a terhelhető csak, tehát annál többet nem fordíthat a hitel "feltöltésekre" (gyakorlatban ez úg y működi,hogy beérkezik a béred, azt levonják, majd bemész, kéred a kifizetést, ezt továbbítják a központba és onnan fogsz egy kifizetési engedélyt kapni a maradék összegre, a lényeg hogy bankkártyával nem fogsz tudni hozzáférni a számlára érkező összeghez)
AnnaLuca # 2012.02.24. 15:59

Cathalyn,
Újraolvastam a bejegyzésedet:

  1. a hitelkártyát nem fogja teljesen feltölteni, csak a minimum fizetendő összeget, ez kb. 5%-a teljes tartozásnak,(feltéve, ha már nem tartozol több mint 2 havi töltéssel)
  2. a folyószámla hitelkeretet gördíted magad előtt, tehát ami beérkezik a számládra azzal feltöltik, majd uazt az összeget le is veheted (kivéve a hitelkeret kamatát, azt mindig levonják és az nem a tőketartozást csökkenti)
kigi30 # 2012.02.25. 11:36

Kissé bonyolult a történet, de segítség re van szükségem nagyon, hátha valaki tud egy jó megoldást azon kívül, hogy ez van, ezt kell elfogadni.
Adott egy családi ház, melynek fele édesanyám tulajdona, fele pedig három részre osztódik a gyerekek közt. (köztünk).
A nővérem 2000-ben ügyvédnél lemondott a tulajdonrészről, hogy a telek egy részére új házat tudjon építeni, illetőleg a hitelt és szocpolt fel tudja venni. Ekkor a közös ház lett leterhelve, majd pár év múlva már a sajátjára tették rá a hitelt. ((A és B épület lett, tervrajzon egy összekötő résszel ami nincs is)Ez a lemondás csak papíron szerepel, amiből nálunk egy darab nincsen, a tulajdoni lapon szerepel még tulajdonosként.
Ezt kihasználva, 2005-ben mikor elvált, hogy ki tudja fizetni férjét, a közös családi házunkat behiteleztette egy másik bankkal (CHF alapú hitel), így nekünk kezességet kellet vállalni. (részletekbe nem mennék bele miért írtuk alá újra)
Az egyik kérdés itt merülne fel:
Most akkor, melyik hitel nem lett volna érvényes?
Mert ha lemondott a tulajdon jogáról, hogyan vehetett fel hitel?
Ha meg nem? Hogyan kaphatta meg az első hitelt?
Valamelyik hitelcsalásnak minősül? Mi kezesek is hitel csalók vagyunk?
Illetve:
Ezt az utolsó hitelt nem fizette, jó ideje, így engem ért el a bank, ejnye bejnye xy millió elmaradás van, mit választok? Továbbra is könnyített fizetés x száz ezer havonta, eladjuk rajtuk keresztül, árverezés, stb
A tulajdonosok többségét nem érdekli, hiszen üresen áll az ingatlan.
Árverezzék!
Én a férjem házában élek, (nem vagyok tulajdonosa az ingatlannak). Ez a ház veszélyben van?
Férjem fizetése? Mert én tartós gyesen vagyok így gondolom, abból nem fogják vonni a 33%-ot.
Ingóságaim? A kezes egyike külföldön él évtizedek óta, a nővérem ki a hitelt fölvette, már annyi végrehajtás van a háza alatt, hogy ez a bank már nem tud tőle mit elvenni!
Igazából én vagyok az egyetlen, aki itt él és tudnának, levonni, elvenni, mármint csak a férjemnek van! Illetve jó anyám rokkant nyugdíjas, bár elvileg van egy 4 órás bejelentett állása is.
S valóban, ha munkahelyem lesz, akkor vonni fogják a fizetésemből?
Mi szokott ilyenkor történni???
Nagy bajban vagyok?? Vagy nem eszik olyan forrón a kását, aztán majd évek múlva lesz valami belőle, vagy amint lezárják, végrehajtásra adják (ez jövő hét mert nem fizetünk), Bar listás leszek és vonni fogják a pénzeket?
Nem lehet ebből sehogyan kiszállni??