rágalmazás, zaklatás, zsarolás


Aranor # 2011.02.25. 16:22

Kedves Hozzáértők!

A szüleim most válnak, és apám kitalálta, hogy biztos valami másik férfi van a dologban miközben nem,de ez el is lett neki mondva, hogy miért adta be anyum a válópert.Azt szeretném megtudni, hogy ebben az esetben lehet-e valami feljelentést tenni hogy anyumat ezzel rágalmazza? És az ellen lehet-e valamit tenni, hogy mindenféle "jelzőkkel" illeti meg anyumat,még én előttem is.Mint pl: hülye kurva, te boszorkány, te ingyenélő rohadék,vagy épp más sérelmet mond neki,ami természetesen nem igaz.Lehet feljelentést tenni ellene?
Köszönöm :)

kisné # 2011.01.20. 09:58

Kedves hozzáértők!
Kérdésem az lenne, hogy egy zaklatási büntető perben a gyanusított ellen elmeorvosi szakérői vizsgálatot kért a bíró és az ügyész egyöntetűen.
Mire lehet számítani egy ilyen vizsgálatnál?
Mennyiben más, mint egy pszichológiai szakértői vizsgálat?
Mit kell, hogy megállapítsanak ahhoz, hogy enyhítő körülmény legyen a büntetés kiszabásánál?

végrehajtó1 # 2011.01.19. 10:53

pn1andy

Bár nem igazán érthető de én nem foglalkoznék vele.De ha nagyon idegesít jelentsd fel.

cukorka1 # 2011.01.19. 10:50

Nem rég kaptam egy e-mail üzenetet ami mondhatni körüzenet volt és amit én tovább küldtem az összes ismerősömnek. Még régebbről benne maradt egy olyan cím is akivel mostanában nem túl jó a viszonyom. Ez a személy visszaküldött nekem válaszként egy üzenetet amiben az édesanyámat szidalmazza. A kérdésem az lenne hogy ezt vehetem rágalmazásnak??

pn1andy # 2011.01.17. 17:57

Nekem igazából saját bőrömön tapasztalt problémám van, és ebben kérnék tanácsot, segítséget, véleményt (ki mit tud adni):
2 éve kölcsön adtam valakinek (nevezzük "B"-nek) 2.500.000 forintot (sajnos nem papíroztuk le a dolgot, hogy milyen feltételekkel kapom vissza). Azóta az illető több alkalommal keresett azzal, hogy megpróbálja visszaadni, de valami mindig közbejött. 2010. decemberében végre - mondhatni - látótávolságra került a pénzem, az illető, akinek kölcsön adtam, valahonnan nagyobb összeg közelébe kerülhetett (közel 20 millió). Ez lehet, hogy banki hitel, lehet, hogy valaki megszánta, igazából nem firtattam, az ő dolga, engem csak a magam pénze érdekelt és érdekel a mai napig.
A lényeg, hogy a pénz megszerzéséhez az ismerősömnek ("B") tanú kellett állítólag, és ő megkérte egy ismerősét ("C"), hogy írja alá a papírokat. Viszont ez az ismerős még az előtt pénzt követelt ezért a "szívességért", mielőtt aláírná a papírokat.
Ismerősöm, mivel azért kellene neki a pénz, mert neki sincs, illetve, hogy megadja a tartozását felém ismét az én segítségemet kérte, és azóta a "C"-nek nevezett emberke engem zaklat, illetve zsarol a követelésével. Ez a fenyegetés odáig fajult, hogy kiderítette, hol lakom, hol dolgozom, családom hol lakik, és most azzal próbál sarokba szorítani, hogy ha én nem fizetek, akkor vagy a munkahelyemen vagy a családomon fogja behajtani a "tartozást", holott én nem is állok üzleti kapcsolatban vele. Már a munkahelyemen is hívogat.

Ebben a helyzetben mit tudok tenni?

ObudaFan # 2010.11.28. 10:57

A hatóság az alapügy alatt is tehet feljelentést, a sértett csak az alapügy jogerős befejezése után.

A_Mester_Sikolya # 2010.11.27. 09:34

Köszönöm a választ. De -akkor- gondolom erre csak az ügy lezárta után lehet sor.

ObudaFan # 2010.11.27. 08:43

Erre a megszűrésre való az, hogy hamis vád miatt, vagy hatóság félrevezetése miatt eljárást indítanak az alaptalan feljelentő ellen.

A_Mester_Sikolya # 2010.11.26. 20:04

nagyszerű... valahogy nem lehetne szűrni a feljelentőket/bejelentőket, hogy ne a bosszú eszközeként használják fel a rendőrséget? mert ez így elég szánalmas, hogy őszinte legyek, főleg azért, mert mire az ügy véget ér, addigra idegroncs leszek.

kovacsz # 2010.11.26. 19:28

Én sikítok.... Mondjuk lehetni lehet....

A_Mester_Sikolya # 2010.11.26. 15:43

szép estét!
a kérdés a következő: lehetséges, hogy egyazon időben, percre pontosan, valaki, otthonról, feljelentést tesz zaklatásért és garázdaságért. a helyzet a következő: ott álluk a szemközti utcában velük, várok valakire (nem konkrétan rájuk), köszönök nekik... beviharzanak a lakásba, nem kevéssel később megjelenik egy rendőrautó, a rendőr elkezd sértegetni, beültet a kocsijába, ahol (megver) provokáció nélkül. mint az később kiderült, lett egy feljelentés zaklatásért, és lett egy feljelentés garázdaságért (emiatt vittek el/állíottak elő a rendőrök - ami megint durva dolog, mert ma olvastam, iratismertetéskor, hogy a rendőr hazudott (!!!) olyan szinten, hogy az rémisztő). a kérdésem az: ez így szabályos? hogy egyazon időben van egy bejelentés/feljelentés garázdaságért és zaklatásért(a feljelentő ráadásul hamis információkkal "hívatta ki" a rendőröket)? úgy, hogy a feljelentőm el sem ment aznap a rendőrségre, csak otthon, a fotelből ülve tette ezt meg? lehetséges ez, tehát, hogy a kettő egyazon időben történjen meg, az adott leírás szerint?

consult # 2010.11.18. 21:40

Köszönöm a válaszokat.
Nem akartam megkérdezni az ügyvédem, ha itt is tájékoztatást kaphatok. Igazából ez érdekelt, hogy megszüntetik-e az eljárást.
Mégegyszer köszönöm!

Gabicsek # 2010.11.18. 21:35

a büntetőeljárást nem szüntetik meg, ha a sértett nem jelenik meg.

Dr.Attika # 2010.11.18. 21:30

Kedves "consult"!
Kérdezze meg ügyvédjét. Ha vele nem őszinte, akkor felesleges fenntartani a megbízást. Hülyének nem nézi csak "lapozni fog".

consult # 2010.11.18. 20:32

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
Nyár elején szakítottam gyermekem apjával, akit zaklatásért feljelentettem. A tartásdíj miatti per végetért, a zaklatás miatt közvetítői eljárás indult, de az alperesnek a tartásdíjjal kapcsolatos tárgyalás során tanúsított agresszív magatartása miatt visszaléptem a közvetítői eljárástól. November elején az ügyészség vádat emelt. Jelenleg emberi módon tudunk kommunikálni a láthatások során, de attól tartok, hogy a büntetőeljárás miatt majd ismét megromlik a kettőnk közötti kapcsolat, amit azért nem szeretnék, mert közös gyermekünk még csak 8 hónapos, a láthatásokra a jelenlétemben kerül sor. Kérdésem az, hogy megszüntetik-e a pert, ha én, mint sértett nem jelenek meg? Hiszen hosszú távon mégis csak jó lenne egy emberi kapcsolatot fenntartani. Az ügyvédemet nem merem megkérdezni, attól tartok, hogy teljesen hülyének nézne... :-)

zizzent # 2010.11.18. 18:14

Kedves Gabicsek!
Köszönöm a választ!!!!!! Előszőr is...mi kaptunk undorító,gusztustalan gyalázó üzeneteket. és miután személyesen nem ismerjük öket...igy valahogy kinyomozták a Szüleim címét. És életveszélyesen me fenyegettek minket...Igy került sor az üzenet küldésekre. A Párom elismerte,hogy elküldte ezeket az üzeneteket...csak éppen mi nem mertünk feljelentést tenni!!!Amugy mai napig meg vannak ezek az üzenetek. Hát az állítólagos sértett,pedig mivel mi nem jelentünk meg a tárgyaláson...(nem kaptunk idézést-birósági hirdetmény utján "kézbesítették")felbátorodott és összevissza hazudott...áh..hol van itt igazság???:( körözést kiadták még tavaly és most,októberben egy igazoltatás során derült ki,hogy hoppá...nem volt seemi amiről nem tudtam volna. És meg nézhettem a jegyzőkönyvi vallomásokat is,ahol a "sértett elismerte" h 2 db üzenet volt számára sértő. Mivel távollétes tárgyalás volt,igy a Párom nem tudott "védekezésképp" semmit felhozni. Szóval...azóta az igazoltatás óta csücsül... Hol van itt az igazság???Mások,bedrogozva,bepiázva emberek életét teszik tönkre és vigan nevet tovább a nagy világba a buci fejű?:// undorító a magyar törvény rendszer. bocsi..és köszi a választ.

zizzent # 2010.11.18. 18:12

Kedves Gabicsek!
Köszönöm a választ!!!!!! Előszőr is...mi kaptunk undorító,gusztustalan gyalázó üzeneteket. és miután személyesen nem ismerjük öket...igy valahogy kinyomozták a Szüleim címét. És életveszélyesen me fenyegettek minket...Igy került sor az üzenet küldésekre. A Párom elismerte,hogy elküldte ezeket az üzeneteket...csak éppen mi nem mertünk feljelentést tenni!!!Amugy mai napig meg vannak ezek az üzenetek. Hát az állítólagos sértett,pedig mivel mi nem jelentünk meg a tárgyaláson...(nem kaptunk idézést-birósági hirdetmény utján "kézbesítették")felbátorodott és összevissza hazudott...áh..hol van itt igazság???:( körözést kiadták még tavaly és most,októberben egy igazoltatás során derült ki,hogy hoppá...nem volt seemi amiről nem tudtam volna. És meg nézhettem a jegyzőkönyvi vallomásokat is,ahol a "sértett elismerte" h 2 db üzenet volt számára sértő. Mivel távollétes tárgyalás volt,igy a Párom nem tudott "védekezésképp" semmit felhozni. Szóval...azóta az igazoltatás óta csücsül... Hol van itt az igazság???Mások,bedrogozva,bepiázva emberek életét teszik tönkre és vigan nevet tovább a nagy világba a buci fejű?:// undorító a magyar törvény rendszer. bocsi..és köszi a választ.

Gabicsek # 2010.11.17. 20:36

No, azért csak volt ott más is, mint pár sms, ha végrehajtandót kapott, csak lehet, hogy te nem tudsz róla. Ha pedig távollétében tárgyalták, azt megelőzi pár idézés, egy kis elfogatóparancs, amely nem vezet eredményre, tehát a hatóságok égen-földön nem találták meg vajon miért? Tudod, az a baj, hogy sok "sértett" van a vádlottak padján. Aki ellen elkészül a vádirat, és vádlott lesz belőle - akár jelenlévő, akár távollévő -, gondolhatod, van némi bizonyíték a nyomozati anyagban, különben az ügyész nem emel vádat. Ha pedig el is ítélik, ahhoz már nem fűzök kommentárt, elítéltnek és nem sértettnek hívják. Joga van a párodnak a szabadlábon történő védekezéshez mindaddig, amíg nincs indok előzetes letartóztatásra. Ha pedig elítéltként bevonul a sittkóra, akkor sajna ehhez nemigen lesz joga.
Ugyan jogász nem vagyok, de nem igazán találkoztam még olyan esettel, hogy perújítási kérelemnél azonnali szabadlábra helyezést rendelnének el egy elítéltnél. Az majd akkor lesz, ha a perújítási eljárás során felmentik.
Az ügyvédnek kell hinni, nem a bv-seknek, ott nem sok jogász dolgozik.

zizzent # 2010.11.17. 20:21

Tisztelt Látogatók!
A Párom egy zaklatásos ügy miatt,2db sértő sms és 498db üres üzenet miatt kapott másodfokon 4 hónap letöltendő fogház büntetést. Sajnos volt 6 hónap felfüggesztet tje…tehát lett 10 hónap. a zaklatásos ügyet,távollétben tárgyalták le,mivel mi nem tudtunk semmit az ügyről. Az ügyvédem most kér perújítást. Van arra mód,hogy a Párom,a következő „új“ tárgyalásig szabadlábon védekezhessen?Több,per döntő bizonyíték van a kezünkben..hogy a Párom,tulajdon képpen „sértett“..csak ugyebár itt,Magyarországon akár hónapokról beszélünk egy tárgyalás kitűzési időpontjáról. Azt hallottam,hogy alanyi joga van a szabadlábon való védekezéshez…vagyis ahogy alá írja az ügyész a perújítási kérelmet,azonnali hatállyal szabadlábon engedik…(ezt a Páromnak mondták a bv.ben) az ügyvéd azt mondta,hogy sajnos „csak“ büntetés végrehajtás félbeszakítást tud kérelmezni…hogy is van ez? Kérem aki tud segítsen!!!!!!!

lili81 # 2010.11.15. 13:42

Nagyon szépen köszönöm az információt!

Dr.Attika # 2010.11.15. 11:43

Büntető feljelentést kell tenni a helyi rendőrségen az alábbi bűncselekmény miatt.

Zaklatás
176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) Aki félelemkeltés céljából

  1. mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy
  2. annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(3) Aki a zaklatást

  1. volt házastársa, volt bejegyzett élettársa, vagy volt élettársa,
  2. nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy

sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

lili81 # 2010.11.15. 10:27

Abban kérném a segítségüket, hogy a volt férjem ellen tudok-e, illetve érdemes-e valamilyen pert indítanom.
Röviden a lényeg: férjemtől év elején elváltam(hogy minnél kisebb legyen a támadófelület, minden cuccomat(laptop, szekrény,konyhai eszközök)otthagytam neki. Amióta tud az új kapcsolatomról, valamint arról, hogy kisbabát várok jelenlegi páromtól,ahol lehet( sms,iwiw, facebook és persze a városban ahol élünk) lépten-nyomon mocskolódik. Nem csak a magam, hanem a párom(aki a városban ismert és elismert üzletember)jóhírét is tönkreteszi.Kérem segítsenek tanácsukkal, hogy van-e valami jogi útja, hogy véget vethessek már ennek az egésznek, mert a szép magyar szó nem használ.

Köszönöm!

GNapocska # 2010.11.13. 20:39

pa57: Engem néhányszor már feljelentettek a rendőrségen, a legelső alkalommal gyanúsítottként hívtak be, de mire bementem, már tanúként hallgattak ki, azóta mindig csak tanúként hívnak be (legalább a fél kapitányság ismeri már a nevem). Azt gondolom, ha első feljelentése a feljelentőnek, és Téged is először hívnak be, akkor lehet, hogy igazad van, hogy nem olyan nagy gáz, hogy gyanúsítottként idéztek, de azért légy óvatos, mert nem is egy leányálom.

Implajer # 2010.11.13. 18:36

Zsófikám, a barátnőd egy tinikurva (már bocsánat).. Megérdemli sorsát, ne haragudj... Itt nem a hapsi a bűnös, hanem a lány. Szerintem hagyja az egészet... Ha kiderül, kiderül, elvégre, mikor, ha nem előbb, mint később...

sophie01 # 2010.11.13. 17:19

Tisztelt fórumozók!
Zsarolás ügyében fordulok Önökhöz.A barátnőmet egy elvileg külföldi férfi zaklatja,illetve zsarolja az interneten keresztül.A barátnőm körülbelül 4 éve fenyegetés miatt akt fotókat küldött ennek a férfinak,aki miután megzsarolta,hogy elküldi őket az akkori iskolaigazgatójának,így újabb képeket kicsikarva,egy időre eltűnt.Természetesen a barátnőm,aki akkor még csak 16éves volt mindenhonnan letörölte,letiltotta az őt zaklatót,aki a minap ismét megtalálta immár a facebookon,és megfenyegette ,hogy ha nem küld újabb képeket elküldi a régit a barátnőm összes ismerősének.A barátnőm most ismét retteg,letörölte magát az oldalról,és msn címet váltott.Természetesen mondtam neki,hogy ne küldjön újabb fotókat az ismeretlen zsarolónak.Tudnának esetleg jogi tanáccsal szolgálni a kétségbeesett lánynak?Előre is köszönöm