rágalmazás, zaklatás, zsarolás


jupy233 # 2011.10.14. 18:33

Tisztelt forumozok, Ügyvéd Úr!
Egy érdekes esett történt velem.
volt egy egyéjszakás kalandom fél éve akkor a lány azt mondta terhes nem kért se pénzt tőlem se semmit aláírtunk egy papírt is h nem követel semmit annyit akart h beszéljünk normálissan én ezt nem tettem meg.Igazából csak a kapcsolatomat védtem csúnyán viselkedtem bántam a lánnyal ez alatt az idő alatt.Majd a lány közülte h elvesztette a babát én akkor is elég trágár dolgokat mondtam neki.Én úgy gondolom h a terhessége nem valós és csak kitalálta.Ő elmondta mindenkinek hogy mi történt miket mondtam amik igazak és igen csunya dolgok voltak viszont én úgy gondolom h maga a terhesség hazugság.
Rágalmazásért feljelenthetem?

Lujzacsaj # 2011.10.12. 10:56

Ja ,de én a bírónak is megmondom ,ha száz évre ítél is ,mert ez így volt 3 ember hallotta amikor a gyerekek elmondták,hogy olvasták a nyilatkozatomat amit a bírónak írtam .Mondtam hülyeség nem olvashattak semmit erre az egyik azt mondta ,de igen , megismerte az írásomat is .Meg hát magától nem is tudhatott róla .Mert tőlem nem hallotta .

Lujzacsaj # 2011.10.12. 10:53

Köszönöm és lehet rosszul fogalmaztam,elnézést miatta .Pontosan leíróm mit írtam .És emiatt jelentett fel, büntető eljárás folyik ellenem miatta .

("a nyilatkozatomat is kikérte a bíróságtól, és a 9 éves gyereknek adta oda olvassa el, ez lesz most, utána a 7 éves gyereknek adta oda. ")

A neve is ott volt de azt nem írhatom le itt azt tudom .
E miatt indított ellenem pert .

C a s a b l a n c a # 2011.10.12. 10:19

Lujzacsaj!

Csigavér. Nem eszik olyan forrón a kását...

Az ügyet majd a bíró dönti el, amit írtál, abból nem lehet kihámozni.

Mindenesetre a rágalmazás alapesetben vétség, max 1 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható.

Lujzacsaj # 2011.10.12. 08:32

Rágalmazás ellen folyamatban van ellenem egy eljárás . Kérdésem a következő lenne, mi van ha valóban igaz az állításom és alaptalan lenne a vád ellenem. És egyáltalán rágalmazás e ha azt írtam a bíróságnak, hogy egy nyilatkozatot a kisgyereknek odaadtak olvasni ? És milyen büntetést kaphatok, ha elítélnek miatta, soha nem voltam büntetve .

edina33 # 2011.09.25. 15:02

Kedves mendelenyidora!
esetleg nem tudnék beszélni veled a perről?mert sok kérdésem lenne mivel soha nem volt ilyenhez közöm és érdekelne pár dolog.Megoldható esetleg privátba valahogy?

ObudaFan # 2011.09.22. 21:02

Ha 19 éve, azt már sehonnan.

Andi_73 # 2011.09.22. 16:14

Ha valaki 19 éve volt bűntetve rágalmazásért, és most van egy újabb bűntető ügye zaklatásért, akkor
azt milyen nyilvántartásból szerzi be a hatóság.
A bíró biztos megkérdezi, hogy voltam-e bűntetve.
Arra köteles vagyok válaszolni?

ObudaFan # 2011.09.22. 14:05

Reálisan egy megrovást vagy próbára bocsátást, ha még nem volt büntetve.

edina33 # 2011.09.22. 11:39

a rágalmazásért milyen büntetés kaphat az illető?

ObudaFan # 2011.09.22. 11:30

Bizonyítani akarja, a bíróság pedig eldönti, hogy bizonyíthatja-e, vagy azért nem, mert akkor sem volt jogosult ezt állítani, híresztelni, ha így is volt.

edina33 # 2011.09.22. 10:48

De gondolom akit feljelentenek ilyen miatt az bizonyítani akarja majd hogy márpedig igaz volt amit mondott?elnézést a sok kérdésért de soha nem volt ilyenbe részem és nem tudom hogy ez hogy müködik pontossan vagy ha megteszem a feljelntést ez mivel is jár?

ObudaFan # 2011.09.22. 09:35

edina33

A valóság bizonyításának akkor van helye, ha a tény állítását a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta.

nemneked # 2011.09.21. 21:04

http://www.jogiforum.hu/…/21/8816.1.0

Erre írva, már fenyeget stb..
és hogy úgyis Én bánom meg. Bevallom kicsit félek, hogy a hívás listám kevés lesz ahhoz, hogy nyerjek.

edina33 # 2011.09.20. 17:04

azt ilyenkor nem is vizsgálják h a rágalmazás ami miatt történt való alapokon áll e?

edina33 # 2011.09.20. 17:02

nem akarok én tőle semmit egyszerüen csak annyit h semmi közöm nincs a gépe feltöréséhez.ezt bárhogy lehetséges?

ObudaFan # 2011.09.20. 16:52

Polgári perben kérheted, hogy adjon elégtételt. Ha erre gondoltál.

edina33 # 2011.09.20. 14:02

De ilyenkor akkor a rágalmazást nyomozzák csak?Mert igazából csak az érdekelne hogy kiderüljön h nekem semmi közöm ahhoz a dologhoz amivel vádol.

ObudaFan # 2011.09.20. 13:47

Ez rágalmazásnak minősül. Neki kell bizonyítani, hogy amit állít, az való.

edina33 # 2011.09.20. 13:33

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Mi minősül rágalmazásnak?
Egy olyan jellegű próblémám lenne h pár napja ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem.függetlenül h tudtam ki volt vagyis sejtettem de ez ugyis kiderül.
én megkerestem az illetőt még a feljelentés előtt gondoltam tisztázzuk.Mire a fejemhez vágta h én feltörtem az ő oldalait aminek nem forditottam sok figyelmet mivel közölte h feljelent én pedig úgy gondoltam h ez majd akkor ugyis kiderült.na most a feljelentés nem történt meg viszont ezt hireszteli mindenhol,és nem az első esett és már nagyon zavar h ezt elhiszik.És a célja csak a keverés és kezd elég jól sikerülni.viszont nagyon unom már a kishülyeségeit.
Ez rágalmazásnak minősül?És ha megteszem a feljelentést akkor amivel rágalmaz azt neki kell bizonyítania h valóban én voltam e?Vagy ez h müködik?

ObudaFan # 2011.09.19. 17:14

Lehetséges.

marcipáán # 2011.09.19. 16:14

Tisztelt Óbudafan!

2010 decemberben törtőnt meg a feljelentés, az e mailek, pedig tudomásom szerint 2008. áprilisában irodtak. Az azóta eltelt időben semmilyen (már 9 hónapja)idézést nem kapott az illető. Még tanuként sem idézték be. Lehetséges, hogy még folyik a nyomozás, ennyi ideig?

köszönöm

ObudaFan # 2011.09.19. 11:12

Mivel pont 3 év az elévülési idő, egyáltalán nem mindegy, hogy pontosan mennyi idővel ez előtt történt.

marcipáán # 2011.09.19. 10:35

Tisztelt Fórumozók!

kb. 3 évvel ezelőtt nem zaklató szándékkal kb. 3-4 e mailt küldtek valakinek. Ez a valaki most - más ügyből - kifolyólag a rendőrségen feljelentést tett, és ezeket az e maileket is bemutatta, hogy zaklató szándékkal küldték. Kérdésem az lenne, hogy foglalkozik e a rendőrség ezzel visszamenőleg, és kinyomozható e ennyi idő után, hogy milyen IP cimről érkeztek ezek az emailek.
Köszönöm

Iza73 # 2011.09.13. 11:57

Tisztelt Fórumozók!

Egy kérdésben szeretnék véleményt kérni. Amennyiben 2,5 éve történt egy zaklatás volt párommal kapcsolatosan, illetve egy pénzhelyettesítő eszközzel történő visszaélés, mely szerint ellopta a pénztárcám,és a bankkártyámról pénzt szeretett volna felvenne, akkor ha a zsarolás már nem áll fenn 2,5 év után szerencsére, akkor ezt a bíróság el is hanyagolhatja? Ma volt az első érdemleges tárgyalás, ahol én voltam szinte a bíróság szerint a hibás, hogy egyáltalán feljelentettem a zaklatót, illetve ellopta a pénztárcám és a bankkártyámról pénzt szeretett volna kivenni.
Ha eltelt 2,5 év és nem történik zaklatás, viszont akkor ez a cselekedett fennállt, akkor már nem is büntethető? Én vagyok a hibás, hogy egyáltalán mertem valami hatóságnak szólni?
Kérdezem: mi van itt ebben az országban? Bárki megtehet bármit büntetés nélkül? Addig amíg vér nem folyik nem történik semmi és még a feljelentő a hibás? Tűrjek el mindent mindenkinek? Ha megoldom az ügyet, akkor meg megkérdezik, hogy miért tettem akkor anno feljelentést? Ez jogos?
Köszönöm!