Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2011.01.19. 21:49

De, sajnos a saját hibájából. A beadott kérelem a halasztásra nem jelent halasztást.

ObudaFan # 2011.01.18. 21:05

Sajnos szerintem nem fogja.

Kislány01 # 2011.01.16. 11:43

Köszönöm,én azért még bízom benne nagyon h megkapjuk!!Megfogom ide írni mi lett belőlle jövőhéten megkapjuk a választ.
Köszönöm mégegyszer

ObudaFan # 2011.01.16. 11:17

Kincs1

Az azért sok mindentől függ, és legalább az ítéleteket látni kellene.

Kislány01

Az mindig elképzelhető, csak sosem túl valószínű.

Kislány01 # 2011.01.16. 09:49

ÜDvözlet!Egy kis segítséget szeretnék kérni!
A párom 2 év börtönbüntetést kapott októberben be is vonult,elsőbüncselekményes,jó magaviseletű,már 2 dicsérete van,munkát eddig nem tudtak adni állitólag jövőhéttől dolgozhat.Beadott egy kérelmet amiben felezést kért de a birónő kegyelmikérvénynek minősítette,átnézte az aktát és véleményt kért a nevelőtől,ill a családi helyzetről körülményekről.Elképzelhető h megkapjuk a kegyelmet?
Az más lapra tartozik h bizonyíték nincs ellen ugyanis sem szagminta.sem ujjlenyomat sem dns nem volt a helyszínen tőlle ez egy nagyértékű betörés volt,csupán 3 ember valott ellene akik egy család tagjai és ha 3 kihalagatásuk volt 4 féleképpen valottak, apáromnak kirendelt ügyvédje volt aki talán egy tárgyaláson volt ott:( ezek alapján kapott ekkora ítéletett.Köszönöm a választ

Kincs_1 # 2011.01.15. 12:10

Az lehetseges lenne hogy azonnali legyen akar?

Kincs_1 # 2011.01.15. 12:09

Igen elötte követte el.
Tehat akkor kb. mennyit kell meg ülnie?

Köszönettel.

ObudaFan # 2011.01.15. 11:51

Az összbüntetés az természetesen jó. A felfüggesztettet akkor lehet a többivel összbüntetésbe foglalni, ha valamennyi elkövetett cselekményt az első jogerős ítélet előtt követte el.

Kincs_1 # 2011.01.15. 10:03

Tisztelt Ügyved urak!

Szeretnem kerni a segitseguket,meg pedig abban hogy a ferjemet mar 2 ev 4 honapja le tartoztattak.
Kulföldröl szalitottak Mo.-ra elfogato parancsal.
Volt neki egy 8 honap felfuggesztettje amit azonnal vissza is kapott elfogatasa idejen.
Több ügye volt neki, az elsö ugyböl kapott 1 ev 8 honap börtön büntetest, a masodik ugyböl tegnap kapott 2 ev börtön büntetest.
De több ugye mar semmi sincsen.

Ö eddig ült 2 ev 4 honapot.Es nagyon jo maga viselete van oda bent, dolgozik is, es több dicseretje van neki minden egyes honapban.

Amivel nem vagyok teljessen tisztaban az az hogy mikorra varhato a szabadulasa napja?
Összbüntetes jar neki, azt mondtak neki tegnap a biro hogy 1-2 heten belül megis lessz az összbüntetese.

Az Összbüntetest mit takar? Ebböl nekunk jo szarmazik?
Es a felfuggesztett 8 honapjabol jar e neki kedvezmeny?Azt is Összbüntetesbe foglaljak?
Lenne kedves segitteni nekem ki szamolni hogy mennyit kell meg összesen ülnie kb.?

Elöre is köszönöm!
Tisztelettel
1.elkeseredett lany.

ObudaFan # 2011.01.14. 18:22

Kérni kell, a többi azon múlik, hogy bent milyen volt a magatartása. A kedvezmény esetleges elvételéről egy bv. bírói végzés jön, tárgyalás nélkül.

Eweyke # 2011.01.14. 14:26

Köszönöm szépen a válaszát! A fogházasítási kérelembe mit kell írni? Mikor derül ki hogy elvették-e a kedvezményét (van külön tárgyalás ezzel kapcsolatban?)és jól tudom, hogy azt előtte kérvényezni kell? Ha esetleg nem vették el akkor a kérvény benyújtása nélkül megkapja vagy külön kell erről küldeni papírt? Azzal vagyok a legnagyobb bajban hogy mit kell pontosan beleírnia, hogy a kedvezményét kérelmezze? Hova kell mindkét papírt elküldeni?

ObudaFan # 2011.01.14. 14:11

Fogházasítást mindenképpen kérhettek. Ha a bv. bíró végzést hoz arról, hogy elveszi a kedvezményt, akkor igazolnotok kell, hogy önhibáján kívül nem vette át az iratot.

Eweyke # 2011.01.14. 12:29

Jó napot mindenkinek!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy az élettársamat a bíróság 2év letöltendő börtönbüntetésre ítélte, amiről a későbbiekben levélben értesítettek volna, de mivel két lakcímünk volt ezért nem kaptuk meg a levelet és egy igazoltatás alkalmával derült ki hogy már be kellett volna vonulnia. 2010.09.30-án kezdte a büntetését letölteni. Bent dolgozik és egy dicsérete is van már. Ilyenkor elveszik a kedvezményét vagy még lehet-e igényelni? Mit kell tartalmaznia a kedvezménykérelemnek? Fogházasítást is lehet kérni, mennyi idő után és annak mi a módja? Válaszát előre is köszönöm

ObudaFan # 2011.01.12. 17:16

Ha mindkét bűncselekményt az első ítélet jogerőre emelkedése előtt követted el, lehet, ha nem, akkor nem lehet.

ObudaFan # 2011.01.12. 17:16

Ha mindkét bűncselekményt az első ítélet jogerőre emelkedése előtt követted el, lehet, ha nem, akkor nem lehet.

szabo16 # 2011.01.12. 12:17

tisztelt ügyvéd úr.a hathónap börtönöm az felfüggesztet volt és az esö fokú biróság rendelte el. de a 6hó már jogerős volt igy is öszbüntettésbe foglaható?

Gabicsek # 2011.01.11. 20:02

Akkor azt tudnám tanácsolni a harmadik emberkének, írjon a bíróságnak (vagy menjen be személyesen) és járjon utána az ő példányának. Az is lehet, hogy kiküldték, csak nem vette át a posta értesítése ellenére, ilyenkor visszaküldik, és még egyszer megpróbálják kézbesíteni. Az is érdekes, hogy behívót sem kapott (vagy az sem találta meg). Szóval nézzen utána a bíróságon.

baikhati # 2011.01.11. 10:22

Azt mondta az ügyvéd a tárgyalás után, ha megkapjuk a végzést, onnantól jogerős az ítélet.Mi megkaptuk, meg a másik személy is a tárgyalás után kb. két héttel,a harmadik emberke nem.Behívót sem kapott."Sajnos" nem vagyok jártas ezekben az ügyekben, nem tudom minek hogyan kellene történnie.

Gabicsek # 2011.01.10. 22:11

baikhaii!
No, ezt most már végképp nem értem. Azt írod:

mindhárom elítéltnek súlyosbították az ítéletet.Vagyis az ügyészség fellebbezésének tett eleget a bíróság.

Ha mindháromnak súlyosbított a II. fokú bíróság az ügyészség fellebbezése alapján, annak mindhárom vonatkozásában jogerősnek kell lenni. Honnan tudod, hogy nem az? Ha van II. fokú ügydöntő határozat, az már a jogerős változat.

baikhati # 2011.01.10. 18:06

Szia sopranos,

Pécsről nem sokat tudok, de az alábbi linken található infókat szerintem nézd át, ha még nem tetted meg.

http://www.bvop.hu/?…

sopranos # 2011.01.10. 17:03

Kérdések Fontos! Üdv Tisztelelt ügyvéd úr!Fórumozók! Pár kérdésem lenne amire szeretnék választ kapni!2010.01.13-án kell bevonulnom a Pécsi bv-be 7hó fogházra.Nem voltam még büntetve!A kérdéseim: Milyen a pécsi fogház(gondolok itt a zárkákra munkalehetöség stb..Menyit kell letöltenem a 7 hó-ból,Természetesen pontosan jelenkezem,viselkedés. 3-rom gyermekem van.Mikor telefonálhatok haza,és hogyan mennyi ídőnként,saját pénzböl,esetleg telefonkártyával? bent van telefonfülke? Csomagot,hogy lehet kapni,Mikor tudok leghamarabb beszélőt kapni.Itt látom hogy kapható EVSZ,azért irok mert sajnos semmit se tudok az ilyen helyzetekröl,és sajna ügyvédre pedig nem tellik,elnézést ha valami butaságot kérdeztem,Minden Ínfót nagyon várok.Köszönöm

baikhati # 2011.01.10. 14:21

Gabicsek, nagyon köszönöm, hogy egyáltalán válaszolsz.

De még valami. Értem amit írsz, de a végzésen, amit a tárgyalás után kaptunk, semmi ilyesmi nem szerepelt. Csak az ügy leírása és az, hogy mindhárom elítéltnek súlyosbították az ítéletet.Vagyis az ügyészség fellebbezésének tett eleget a bíróság. A harmadik ember pedig a végzés megküldése után sem adott be fellebbezést. Pont ezért nem értem ezt az egészet, mivel ilyenről még nem hallottam én sem.

Gabicsek # 2011.01.10. 13:27

Akkor valószínűle az ügyész fellebbezett, mert fellebbezés nélkül nincs olyan, hogy egyik vádlott vonatkozásában jogerős, a másiknál pedig nem. Csak az nem jogerős, amit megfellebbeztek.

baikhati # 2011.01.10. 10:08

Köszönöm Gabicsek, de a harmadik emberke ügyvédje nem adott be fellebbezést, ő is megkapta a tárgyaláson az ítéletet, méghozzá a legtöbbet a három ember közül.

Gabicsek # 2011.01.09. 20:43

Nem vagyok ügyvéd:

  • de szabályos, hogy egy-egy vádlott tekintetében jogerős, (akik nem fellebbeztek) a harmadik vádlott tekintetében még folytatódik II. fokon
  • A II. fokú bíróság majd dönt, amikor ideje lesz, nem eljárási hiba, ha nincs még 1-2 hónapon belül ítélete. Majd meglesz az is.