Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


lcdtv2013 # 2014.05.26. 10:48

TISZTELT ÜGYVÉD UR. EZ MÁR MIND MEGTÖRTÉNT . MIVEL MÁR 2013 DECEBER 19 ÉN ELLETT RENDELVE A NYOMOZÁS.ENNEK KERETÉBEN TÖRTÉNT AZ ELMESZAKÉRTÖI IS,AMI MEG IS ÉRKEZETT 2014 MÁJUS22 ÉN ANYOMOZATI IRATOKKAL EGGYÜTT A JÁRÁSI ÜGYÉSZSÉGRE. ÉS ÖK MEG TOVÁBITOTTÁK.DE HOGY HOVÁ IS KELLETT ESZT NEKIK TOVÁBB KÜLDENI AZT NEM TUDOM. VÁLASZÁT NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM.

Agent Cooper # 2014.05.26. 12:57

Kedves lcdtv2013!

Ebben az esetben az ügy már a törvényszéken van, érdeklődjön a törvényszék büntető irodánál.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.05.27. 16:39

tisztelt ügyvéd ur. érdeklödtem a törvényszéken ,és azt mondták hogy a papirok még a föügyészségen vannak.most akkor hogyan tovább,meddig ülhet rajta aföügyészség mire átküldi a törvényszékre? válaszát elöre is köszönöm.

lcdtv2013 # 2014.06.09. 18:21

Tisztelt ügyvéd ur . azt szeretném megkérdezni hogy ujraperfelvéteben kaphat e sujosabb büntetést az akinek az elme orvos közepesfoku gyengeelméjüséget állapit meg.és ez a betegség a büncselekmény elkövetésekor is fenn ált .ugyanis gyermekkora ota.nagyon félek hogyebben a perben sujosabb itéletet is hozhatnak,mint amennyit kapott.a mostani itélet amit jelenleg tölt az 28 honap.de már ebböl 8honapot letöltött.mire számithatok ebben a hejzetben.NAGYON SZÉPEN MEGKÖSZÖNNÉM AZ ÖSZINTE VÁLASZÁT.

ObudaFan # 2014.06.09. 19:55

Ha az ügyész kérte a perújítást, akkor nem lehetetlen.

lcdtv2013 # 2014.06.10. 05:48

TISZTELT ÜGYVÉD UR . NEM AZ ÜGYÉSZ KÉRTE A PERUJITÁST HANEM MI INDITOTTUK VAGYIS KÉRTÜK.MERT MINT MÁR EMLITETTEM ÖNNEK HOGY SEM AZ ELSÖFOKU SEM A MÁSODFOKU TÁRGYALÁSON NEM VOLTAK BEADVA A BETEGSÉGÉT IGAZOLO ORVOSI SZAKVÉLEMÉNYEK.AMÁSODFOKU TÁRGYALÁS JOGERÖS ITÉLETE UTÁN ADTUK BE A PERUJITÁST AZ ORVOSI PAPIROKKAL EGYÜTT.AMUGY A VÁD RABLÁS KISÉRLETE AMIT NEM KÖVETETT EL.CSAK ROSSZ HEJEN ROSSZ IDÖBEN VOLT.ÉS MOST ITT TARTUNK. A PERUJITÁS ENGEDHETÖSÉGÉRE VÁRUNK.KAPHAT E IGY SUJOSABB ITÉLETET MINT AMIJE VAN VAGY EGYÁLTALÁN MIRE SZÁMITHATUNK.NAGYON MAGAM ALATT VAGYOK NEM TUDOM KIHEZ FORDULJAK SEGITSÉGÉRT.VÁLASZÁT NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM.

ObudaFan # 2014.06.10. 07:43

Ha a perújítási indítványt a terhelt javára terjesztették elő, az ítéletet a hátrányára nem lehet megváltoztatni.

lcdtv2013 # 2014.06.10. 16:40

tisztelt ügyvéd ur .ezt nem igazán értem kifejtené bövebben elöre is köszönöm.

Anyarigó # 2014.06.10. 17:37

Terhelt jelen esetben- elítélt.
ObudaFan azt próbálta kifejteni, hogy ha az elítélt javára kezdeményezik a perújítást, tehát előkerültek olyan orvosi szakvélemények melyek a vétőképesség meglétét vagy hiányát igazolták, akkor az eddiginél súlyosabb ítélet már nem születhet.

"Akinek belátási képessége hiányzik vagy fogyatékos, vétőképtelennek minősül, ezért
magatartása nem lehet vétkes, azaz felróható.
A törvény a cselekvőképtelenséggel
ellentétben a vétőképtelenség ismérveit nem határozza meg. A vétőképtelenségnek nincsenek
fokozatai és a vétőképesség hiánya önmagában az életkorból eredően nem állapítható meg. A
bíróságnak mindig esetenként kell a vétőképesség megléte, vagy hiánya tárgyában állást
foglalnia. E körben valamennyi körülmény együttes mérlegelésének eredményeként állapítható meg, hogy a károkozó a károkozás idején rendelkezett-e belátási képességgel, mennyiben volt képes magatartása jogellenességének, káros következményeinek felismerésére. Ebből következik, hogy adott esetben a teljesen cselekvőképtelen kiskorú, vagy
a cselekvőképességet érintő gondnokság alatt álló nagykorú személy is lehet vétőképes."

lcdtv2013 # 2014.06.15. 14:17

TISZTELT ÜGYVÉD UR '
a kérdésem az lene hogy páromnak 2010.ben volt a büncselekmény elkövetése a városi biroság elsö fokon 2012. junius 28. adikán meghozot itélete alapján 2 év 4 honap börtönbüntetésre itélte amit felfügesztetek de viszont az ügyézség eszt az itéletet meg fejebezte mert 2 évet meghalado börtönbüntetést nem lehet felfügeszteni ezért másodfokra került az ügy 2013 szeptember 10 én ahol a másodfoku biroság 2 év 4 honap letöltendöre itélte jog erösen azt szeretném kérdezni hogy bele eset e párom a 2013 julius 1. jén hatájban lépet uj BTK . ban ? és ez az uj törvény mit foglal magában mert ha bele eset akor ezek szerint 2 harmadolásnak kelet volna lenie de neki 3 negyedelést számoltak
VÁLASZÁT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM ...........................

Pamela89 # 2014.06.15. 16:16

Tisztelt Ügyvéd úr!
Én nem vagyok jártas a témában, lehet, hogy buta kérdést teszek fel. Azt szeretném tudni, hogy valóban van e olyan kedvezmény, ami kötelezően jár az elítéltnek? Tehát ha a kért kedvezményt nem kapja meg, akkor a teljes időt le kell töltenie?
Előre köszönöm a választ.

ObudaFan # 2014.06.15. 18:28

Nem feltétlenül esik a hatálya alá, hiszen ha összességében a régi törvény a kedvezőbb, akkor azt kell alkalmazni. Ismerni kellene pontosan az ítéletet.

lcdtv2013 # 2014.06.15. 19:09

TISZTELT ÜGYVÉD UR. AZ ITÁLET AZ RABLÁS BÜNTETTÁNEK KISÉRLETE ÉS MÁS BÜNCSELEKMÉNY. AMIBEN VAN GARÁZDASÁG MEG KÖNNYÜ TESTISÉRTÉS.NEM TUDOM HOGY ÖN ERRE GONDOLT E? DE VISZONT Ö NEKI A BESZÁMITHATOTTSÁGA KORLÁTOZTA A BÜNCSELEKMÉNY ELKÖVETÉSEKOR. MERT UGYAN IS KÖZEPES FOKU GYENGEELMÉJÜSÉGBEN SZENVED ESZT MÁR UGY HISZEM IRTAM ÖNNEK MERT EZ MIJATT VÁRJUK MOST AZ UJRAPERFELVÉTEL ENGEDHETÖSÉGÉT. VÁLASZÁT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM.

ObudaFan # 2014.06.16. 05:17

Csak van valamilyen indokolás a jogerős ítéletben arra, hogy melyik törvényt alkalmazta és miért. Ha egyébként az új törvényt alkalmazta, akkor már a rendelkező részből ki kell derülnie, hogy mikorra várható a feltételes.

lcdtv2013 # 2014.06.17. 15:53

TISZTELT ÜGYVÉD UR
emlitetem már önek hogy per ujitás engedhetöségére várunk már minden iratok a törvény szék biráinál vanak már május 28. adika ota érdeklödtem a büntetői irodánál
de ot csak ösze visza hazudgálnak aszt szeretném megkérdezni hogy mit tudok teni vagy mijen jogokal tudok élni ijen esetben mert egyik dolgozo aszt mongya hogy junius közepére végére születhet döntés a másik meg aszt mongya hogy lehetséges hogy csak a törvénykezési szünet után, lesz belöle valami
legyen szives valamien eligazitást adni
hogy hogyan tudnám megsürgetni az ügyet.
válaszát elöre is köszönöm

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.17. 16:10

lcdtv2013: annyira bízok benne, hogy a bűncselekménnyel okozott kár jóvátétele, és/vagy a bűncselekménnyel okozott lelki megrázkódtatás valamilyen mértékű jóvátétele is olyan fontos lesz, mint az, hogy egy-két napon belül szabaduljon a kedves rokon :)

lcdtv2013 # 2014.06.17. 16:56

KELVIN KÖSZÖNÖM A BIZTATÁST DE NEM ÉRTEM MIRE IS ÉRTEDEZT.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.17. 18:57

lcdtv2013: semmi gond, gondoltam, hogy így lesz. csak úgy felmerült bennem egy gondolat.

ObudaFan # 2014.06.17. 19:51

Hát, azért az, hogy május 28. óta nem született döntés, még nem valami kirívó dolog.

lcdtv2013 # 2014.06.18. 06:11

lehetséges e az hogy ugy mennek el szabadságra hogy nem hoznak semijen döntést aperujitásban? vagy erre is van valamijen határ idö ha jol tudom.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.18. 06:34

igen lehetséges, igen jól tudod.

lcdtv2013 # 2014.06.18. 06:53

akkor sem lehet döntés ha már csak papirok alapján döntenek tanács ülésen?

ObudaFan # 2014.06.18. 18:50

Elképzelhető, hogy azért lesz döntés még ősz előtt, de igazából nem lehet ezt tudni.

Brobyyy # 2014.06.19. 11:38

Jónapot!

Kérdéseim lennének. 400.000ft pénzbüntetésemet szabadságvesztésre változtatták. Sajnos én a csekkeket se kaptam meg mer külföldön tartózkodom munka miatt. Családtagjaim értesítettek hogy keresnek "bűncselekmény" miatt és 140 nap fogházat kaptam. Olvastam hogy lehetséges még befizetni a büntetést akár a letöltendő megkezdése elött vagy folyamatában. Igaz-e és milyen formában oldható meg?

Köszönöm szépen előre is!

lcdtv2013 # 2014.06.19. 14:35

Tisztelt ügyvéd ur. azt szeretném megkérdezni hogyha párom irásos meghatalmazást adott nekem hogy minden ügyében eljárhatok, igy kaphatok e másolatokat a perujitásban szereplö iratokrol pl.orvosszakértöi véleményröl meg az ügyészi nyilatkozatrol, a törvényszék büntetö irodájában.VÁLASZÁT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM.