Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


kékazég # 2011.07.02. 06:02

Tisztelt ObudaFan!

Az alapítéletben nincs erre utaló mondat. A behívó levélben is csak az áll amit a bíróság kiszabott. Az 1 év 2 hónapos ítélet összbüntetés, és elrendelték egy másik ügy utólagos végrehajtását (6 hónap).Tehát 20 hónap.Pár hét és letellik a halasztás. Esetleg úgy működik, hogy a bevonulás napján közlik az elítéltel, hogy jó magaviseletnél ekkor vagy akkor szabadulhat.?

ObudaFan # 2011.07.01. 16:06

Egyáltalán az alapítélet (vagy valamelyik a kettő közül) ad lehetőséget felezésre? Mert börtön fokozatnál alapból 3/4 után lehet feltételesre engedni, ha sikerül a fogházasítása, akkor 2/3 után.

kékazég # 2011.07.01. 10:21

Tisztelt Hozzáértők!

Páromnak 1év 2 hónap+ 6 hónap börtönbüntetése van, az iránt érdeklődnék,"feltételezve a jó magaviseletet" mikortól, és mit kérhetünk kedvezmények szempontjából?
Tisztelettel:
kékazég

FerkeBrg # 2011.06.30. 15:17

Terézanyus!

Beszélő hétvégén van az első fél 9től fél 10-ig de 8ra ott kell lenni,mert mire beléptetnek egyesével...........gondolhatod!(a többit nem tudom,gondolom fél vagy egy órával később kezdődik),és az ebédlőben tartják,ott van büfé is(nem automata,hanem rendes büfé),NINCS a beszélőkön zsúfoltság,mindenki "kényelmesen" elfér,a fogházat nem tudom,de mintha azt mondták volna,hogy itt nincs különbség,de erről nem tudok semmit.Szép napot!

Terézanyus # 2011.06.29. 19:33

Kedves FerkeBrg!

Nagyon szépen köszi az infókat!
Kifejtenéd bővebben, hogy miét értesz a "legjobb" helyek alatt?
A beszélő hétvégén v. hétköznap van és lehet tudni, hogy hány órakor?Ömlesztve van egy teremben asztal mellett, vagy fakkokban, vagy milyen formában?A fogház fokozat jelent még valami "kedvezményt"?Minden infó érdekelne, amit esetleg még tudsz:-)

Előre is nagyon köszi!

FerkeBrg # 2011.06.29. 14:51

Terézanyus!

Naponta 20 percet lehet telefonálni,beszélő havonta egyszer van, egy óra (kivéve,ha jutalombeszélőt kap az elítélt,akkor meghosszabbíthatják fél órával) és a túlzsúfoltság miatt jelenleg a "legjobb" helyek egyike.Ha van még kérdésed és tudok,szívesen segítek! Szép napot!

Tordesillas # 2011.06.29. 10:29

Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
2407 Dunaújváros-Pálhalma
Telefon:06-25/531-100
palhalma.uk@bv.gov.hu

Balázs Péter bv. ezredes
parancsnok

Telefonon vagy írásban kellene érdeklődni ezekről.
Fogvatartotti szemponttal nem tudok szolgálni.

Terézanyus # 2011.06.29. 06:55

Kedves Fórumozók!

Tudom, hogy nem egészen ide vágó a kérésem, de más fórumot sajnos nem találtam, ahol segíthetnének.Az lenne a kérdésem, hogy tud e esetleg valaki valamilyen infóval szolgálni a pálhalmai börtönről.Milyen gyakran van beszélő, minden nap lehet e telefonálni, és milyen hely fogvatartotti szempontból.
Előre is nagyon köszönöm!
További szép napot mindenkinek!

l.bobi # 2011.06.28. 13:05

Persze tudjuk mi is, de azért most nagyobb esélyt látunk rá...

ObudaFan # 2011.06.28. 12:16

Azért ez még nem biztos.

l.bobi # 2011.06.28. 10:47

Megjött az ügyészi indítványról és a bírói végzésről az anyag.
Elfogadtak minden érvet, vagyis minden új bizonyítékot. Bár az ügyészség nem tartotta indokoltnak a büntetés végrehajtás félbeszakítását , a bíróság mégis azonnali hatállyal elrendelte. Ebben a tárgyalás időpontja még nem volt kitűzve. Most várunk mi fog történni. Nagyon izgulunk, bár ezeket a történéseket jó jelnek fogadjuk el, hogy már nem kell majd visszamennie. :)

ObudaFan # 2011.06.27. 09:18

Jelentheti, de egyelőre nyilván semmi nem biztos.

Laci7204

A felezést az ítélet mondhatja ki, később erre nincs lehetőség. Esetleg a fogházasításra is meg lehet gondolni az ügyvéd meghatalmazását, de ha esetleg felmerülne valamilyen új bizonyíték, amivel az ítélet alapjául szolgáló bizonyítékok támadhatóvá válnak, a perújításra mindenképpen. Ezt csak azért írom, mert legalábbis szerinted a bizonyítékok nem voltak támadhatatlanok.

l.bobi # 2011.06.27. 07:34

Kedves ObudaFan!

A perújítási ügyünk, mint derült égből villámcsapás hirtelen fordulatot hozott.
Férjemet egyik pillanatról a másikra kiengedték mondván, hogy a büntetést félbeszakították.Egyéb indok egyelőre nincs. Mindenki értetlenül áll a dolog előtt, de persze nagyon örülünk. Ez jelentheti azt hogy már nem kell visszamennie majd? Most várjuk az értesítést a bíróságtól, mert egyelőre csak találgatunk, hogy mi miért történt.

Laci7204 # 2011.06.21. 16:40

Tisztelt ObudaFan.

Az előző hozzászóló vagyok.
Most beszéltem a kirendelt ügyvédemmel telefonon,kérdeztem milyen kedvezmények lehetségesek majd,azt mondta, a felezőt a bevonulás után is lehet kérvényezni.
Itt azt olvastam,hogy az ítélethirdetés előtt kellett volna.
Most akkor lehet majd kérni vagy sem?
Ha lehet,akkor melyiket kérjük,a fogházba való áthelyezést,a felezést vagy mindkettőt.
Köszönöm.

Laci7204 # 2011.06.20. 20:09

Az lenne a kérdésem,hogy ítélethozatal utan érdemes-e még ügyvédet fogadni enyhítésért.
Börtönfokozatban 2.6 évet kaptam,kérem a fogházasítást,de még így sem érzem jogosnak az ítéletet,ami így is 15 hónap lenne.
Csoportos rablás a vád,de bizonyíthatóan nem vettem részt benne,ez a telefonhívásokból kiderült.
Bűnsegédi bűnrészes lettem.
4 rendű vádlott lettem,egy ember vallott ellenem,a másik kettő nem.
Nem tudtam a bűncselekményről,csak sofőr voltam,este vittem őket,reggel a hívásukra mentem értük.
Érdemes-e ügyvédet fogadnom most,amikor már megvan az ítélet,számíthatok-e valami kedvezményre az esetleges fogházon kívül?
Köszönettel.
Laci.

l.bobi # 2011.06.06. 15:11

ObudaFan

Köszönöm, hogy biztat.
Nem Budapesten vagyunk.

ObudaFan # 2011.06.06. 11:19

l.bobi

Melyik bíróságon van az ügy? Vidéki bíróságon azért elképzelhető, hogy meglesz törvénykezési szünet előtt, az azért még másfél hónap. Ha az indítvány már a bíróság előtt van, akkor a Fővárosban sem lehetetlen. De tényleg vagy kérdezd a védődet, vagy a bíróságon érdeklődj.

ObudaFan # 2011.06.06. 11:17

mit tegyek ha el loptak 5 kacsámat

Feljelentést a rendőrségen.

l.bobi # 2011.06.06. 09:05

Köszönöm szépen ObudaFan és guba!
Azt én is tudom sajnos, hogy leghamarabb ősszel lehet valami. :-(

l.bobi # 2011.06.06. 09:05

Köszönöm szépen ObudaFan és guba!
Azt én is tudom sajnos, hogy leghamarabb ősszel lehet valami. :-(

iduci # 2011.06.06. 06:28

mit tegyek ha el loptak 5 kacsámat

ObudaFan # 2011.06.05. 22:20

Indítványozni semmit nem indítványozott, valóban. Az ügyész ugyanis nyilatkozatot tesz, ha a perújítást nem ő indítványozta.

guba # 2011.06.05. 19:07

Ha az ügyész megküldte a perújítási indítványt a bíróságnak, akkor az azt jelenti, hogy olyan hiányosságban nem szenved az előterjesztés, amely eleve feleslegessé tenné az indítvány megtételét. A bíróság majd tanácsülésen fogja elbírálni és ha alaposnak találja, akkor elrendeli a perújítást. Ez innentől már nem az ügyészen múlik. Arra szerintem nem sok esély van, hogy az ítélkezési szünet előtt az esetleges megismételt eljárás meginduljon.

l.bobi # 2011.06.05. 18:51

"semmit sem fog indítványozni"

Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi helyzetet támogatja?
A bíróság ilyenkor mit ítél? Van így esély arra, hogy a bíróság engedélyezni fogja az új tárgyalást?

l.bobi # 2011.06.05. 18:43

guba

Köszönöm a választ!
A helyzet az, hogy az ügyvéd kapott értesítést az ügyészségtől arról, hogy az indítványát továbbította a bíróság felé, csak azt is tudatta vele, hogy nem engedélyezi a betekintést az indítványába.
Amíg nem továbbította úgy tudtuk, hogy miután átkerül a bírósághoz az indítvány akkor már meg lehet nézni, hogy mit indítványozott.Most meg hogy továbbította, azzal együtt meg is tagadta a betekintést.
Ezt nem értem...
Arra is gondoltunk, hogy engedélyezi az újratárgyalást, és ezzel akarja elkerülni az esetleges "meggyorsítást", mivel már nem sok idő van az ítélkezési szünetig.