Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Szandy1990 # 2013.02.13. 18:10

És csak egy büncselekménye volt a felfügeszett után amire a letöltendőt kapta

Szandy1990 # 2013.02.13. 18:39

Ja és még annyi hogy feltételes szabadlábra helyezhető e ha igen mikor és ezt ki dönti el.Bocsi és köszi a választ.

ObudaFan # 2013.02.13. 20:09

Tehát a második bűncselekményt a jogerős felfüggesztett után követte el. Akkor összbüntetés nem lehet.

Ha mindkét büntetését fogházasítják is, és mindegyikből a maximum kedvezményt kapja, akkor szabadulhat a 2/3 után.

A bv. bíró dönt.

Szandy1990 # 2013.02.13. 20:54

És ezt hogy kell kiszámolni az egészre jár a fogház vagy csak arra ami még hátra van?

ObudaFan # 2013.02.14. 20:21

Ennek a kérdésnek így nem sok értelme van, mert amit börtönben töltött le, azt utólag nem lehet fogházzá minősíteni, ettől függetlenül az egészre él, hogy a 2/3 után lehet szabadulni.

Savariensis # 2013.02.16. 12:40

Lehet, hogy nem éppen a legjobb fórumon "kopogtatok", de valaki megírná nekem,mi a különbség a büntetés kitöltése és letöltése között?
Előre is köszönöm!

nyugat # 2013.02.17. 10:01

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi kérdésben: milyen különbség van aközött, hogy az elítélt kitöltötte, vagy letöltötte a büntetést?

A válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2013.02.17. 12:18

Inkább aközött lehet különbséget tenni, hogy a teljes büntetést letöltötte-e, vagy a büntetést kitöltöttnek kell-e tekinteni.

nyugat # 2013.02.17. 13:21

Akkor kitöltött a büntetés, ha valamilyen kedvezménnyel szabadult, letöltött pedig az, amit ténylegesen "ült"?

ObudaFan # 2013.02.17. 13:33

A kitöltöttséghez nem elég, hogy kedvezménnyel szabadult.

A feltételes szabadság tartama azonos a szabadságvesztés hátralevő részével, de legalább egy év, életfogytig tartó szabadságvesztés esetén tizenöt év. Ha a szabadságvesztés hátralevő része egy évnél rövidebb, és végrehajtását nem rendelték el, a büntetést - a feltételes szabadság letelte után - a hátralevő rész utolsó napjával kell kitöltöttnek tekinteni.

pappcs # 2013.02.17. 18:17

adrienn283

Főleg ha ez a lopás csak szabálysértés. Ez esetben nem is kell leülnie.

Bulgaria # 2013.02.20. 10:12

Üdvözlöm,

két kérdesem lenne,az egyik: a másodfokú tárgyalás időpontját max.6 hónapon belül tűzik ki,vagy lehet akár később is?
Második kérdésem:a fogházasítási kedvezmény már megszünt,vagy továbbra él a letöltendő idő csak 2/3 része érvényes ?

Előre is köszönöm a választ

ObudaFan # 2013.02.20. 11:19

Lehet később is.
Fogház esetén, ha az ítélet másként nem rendelkezik, a 2/3 után lehet feltételesre engedni az elítéltet. Azért az, hogy lehet, nem azt jelenti, hogy feltétlenül kell is.

Bulgaria # 2013.02.20. 12:30

Köszönöm a választ.Ha mégis kapna a feltételest a férjem,akkor elhagyhatja az országot,vagy nem?

Rafina67 # 2013.02.20. 13:38

Kedves Bulgaria!

Elvileg nem, de ugye nincs határellenőrzés.
Útlevelet nem fog kapni.

Minden jót!
R

Bulgaria # 2013.02.20. 14:13

Kedves Rafina,

köszönöm a válaszát.Ha jól értem ,abban az esetben,kiuatzhat az országból de ezt követően,haza sem mehet?Tehát ez törvénysertés lenne?

Köszönöm

Rafina67 # 2013.02.20. 14:42

Kedves Bulgaria!

Amit írtam az azt jelenti, hogy útlevelet nem fog kapni.
Azokba az országokba tud elmenni, ahová nem kell útlevél.
De vissza kell jönnie.
Az elutazásnak más akadálya is van, mégpedig a pártfogói felügyelet.
A pártfogóval rendszeresen találkoznia kell annak, aki feltételes szabadságon van.
Tudniillik ő még mindig elítélt.
Ha nem kap engedélyt a külföldre utazáshoz és ott igazoltatják akkor bíz még vissza is kerülhet.

Minden jót!
R

Rafina67 # 2013.02.20. 14:43

Még azt hozzá tenném, hogy ha külföldi az elítélt akkor nyilván más a helyzet.

Bulgaria # 2013.02.21. 07:45

Kedves Rafina,

értem,akkor vissza fogják engedni ez a lényeg.

Amúgy magyar állampolgár a férjem és Bulgáriában élünk,erről volt szó.
Mennyire részletesen történik meg a pártfogói felügyelet
Köszönöm még egszer ,hogy válazolt a kérdéseimre.

Minden jót

Rafina67 # 2013.02.21. 08:23

Kedves Bulgaria!

A bíró állapítja meg a pártfogói felügyelet szabályait egyénre szabva.
Nem tudom, hogy milyen jellegű bűncselekményről van szó (miért ítélték el) és azt sem tudom, hogy kiutasítás, vagy a beutazási és tartózkodási tilalom elrendelésének fenn áll-e a lehetősége, esetleg már megtörtént az ítéletben.
A kérdésére nem egyszerű válaszolni és a részletek ismerete nélkül nem is lehet.
Azt javasolom, hogy ha aktuálissá válik a dolog vegyék fel a kapcsolatot egy szakértő ügyvéddel, aki segít kigondolni a részleteket és egy megfelelő indítvány megfogalmazásával tud segíteni önöknek.

Minden jót!
R

kmarianna78 # 2013.02.27. 10:42

Üdvözlöm!

Arra lennék kíváncsi, a fogházasításra irányuló kérelmeket kb. hány %-ban szokták megadni?
Azért kérdezem, mert nem szeretnék nagyot csalódni, mivel most ez a remény tartja bennem a lelket, hogy hátha hamarabb hazajöhet hozzánk a férjem.

4 éves börtönbüntetését tölti szemérem elleni erőszakért, jogilag bűnismétlő.
Dolgozik, vannak dicséretei, bent jól viselkedik, a munkahelye biztosan várja vissza amikor szabadul és persze én és a most 1 éves kisfiunk is nagyon.

Mindezeket figyelembe véve Ön mit gondol, van esély a fogházasításra??

Figyelembe veszik vajon a családi körülményeit is és azt, hogy lesz újra állása?

Valamint kérdezném még, hogy ha az új BTK. életbelépése után adja be a kérelmet, akkor már rá is vonatkozhat az a szabály, hogy az ítélet felénél feltételesen szabadlábra helyezhető?

Köszönöm válaszát!

Aggódó. # 2013.02.27. 11:47

Tisztelt válaszadó.
8 hónap börtönbüntétés van,kedvezmény nélkül.
Így az egész leülős.Kedvezményből kizárva.
Így hazajáros sem lehet az illető bizonyos letöltött idő után?

Dr.Attika # 2013.02.27. 12:00

Tisztelt Aggódó!
Börtönt tetszett írni. Ez nem "hazajárós" intézmény, mint a bentlakásos iskola. Sajnos a 8 hónap alatt ott kell lakni.

Dr.Attika # 2013.02.27. 12:00

Tisztelt Aggódó!
Börtönt tetszett írni. Ez nem "hazajárós" intézmény, mint a bentlakásos iskola. Sajnos a 8 hónap alatt ott kell lakni.

Aggódó. # 2013.02.27. 12:14

Dr Attika.
Köszönöm a válaszát.csak gondoltam jó magaviselet ,bizonyos idő letöltése után van erre lehetőség.