Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


baby2011 # 2012.10.14. 09:26

én probálom hidell s azis vagyok de igy hogy nincs melettem szar nagyon ,mindenapp hiv telon levelezűnk stb nagyon fét s borzalmasan féltékeny . nekűnk van még 9 honap ha nem kaja meg kedvezményt :( ha meg kapja akor január végén szabadul ,de számittok a legroszabbikra .Amugy te hova valosi vagy ?

era70 # 2012.10.24. 12:17

kedves forumozok!szép napot mkinek!kérdésem lenne,a fiam 2 év csusszással kezdte meg börtön büntetését.saját maga jelentkezett és önként bevonult.van e mód arra hogy visszakapja a kedvezményeit?szegénykém 3 és fél évet kapott.

Véleményem # 2012.10.24. 13:57

era70

Kétlem, hogy kapna bármilyen kedvezményt ezek után...

era70 # 2012.10.24. 14:22

Nem számit ,hogy önként feladta magát?ö volt a család eltartoja mivel a lakás is árverésre került azota,nevelte az élettársa gyerekeit.

ObudaFan # 2012.10.24. 15:50

Legfeljebb kegyelemmel. Vagyis tulajdonképpen nincs.

era70 # 2012.10.24. 16:45

köszönöm szépen a válaszokat.Esetleg nem enyhitő körülmény ,hogy önként bevonult,s mindvégig ő volt az egyedüli aki kereső volt a családban?

Dr.Attika # 2012.10.24. 17:21

era70!
Mikor kapta meg a fia a "börtönbehíhvót"? Tartalmazta azon figyelmeztetést, hogy ha önhibáján kívül nem jelenik meg, akkor nem bocsátható feltételesen szabadlábra.
Ha nem tartalmazta, akkor szabadlábra bocsátható.

ObudaFan # 2012.10.24. 19:59

Ha mostanában vonult be, akkor a 2 év csúszást figyelembe véve már kellett, hogy tartalmazza.

era70 # 2012.10.25. 05:08

Tisztelt Jogász Urak!Köszönöm gyors wálaszukat.Elkeseredett anya wagyok,mert a fiam fiatalkorúként köwette el a hülyeségeit.Első fokon kapott 1éw 8hó felfügg.5éwre.plux 50nap közmunka.másodfokon pedig 3éw 4hó hirtelen.Azért nem wonult be,mert ő wolt egyedüli kereső,bnője meg a gyerekek.lakásaink árwerés alatt,segíteni akart.később mégis bement önként,talán ezt figyelembe wehetnék.

ObudaFan # 2012.10.25. 17:14

Ezt nem túl valószínű, hogy figyelembe veszik.

Véleményem # 2012.10.25. 17:25

Nem veszik figyelembe. Én erre azt tudom mondani, hogy késő bánat...

era70 # 2012.10.25. 17:34

Értem.köszönöm a wálaszokat.

Misimokus76 # 2012.10.25. 19:33

Sziasztok! Lehet, hogy elég naivnak fog tűnni a kérdésem, de én azt szeretném kérdezni, hogy ahhoz, hogy valaki megkapja a kedvezményt annak mi az eljárása? Úgy értem, hogy ez "csak" egy meghallgatás vagy külön tárgyalás? Kell-e egy ilyenhez ügyvéd? Illetve, hogy ha kap kedvezményt az illető, akkor elvileg november közepén szabadulhat, de kap-e, ha december közepéig élő fegyelmi lapja van? A válaszokat előre is köszönöm.

Bubyka # 2012.10.26. 17:19

Ha kedvezménnyel november közepén szabadulhatna akkor már meg kellett volna lennie a kedvezménytárgyalásnak.

Misimokus76 # 2012.10.29. 08:35

Köszönöm Bubyka. Én is így gondolom. Mint kiderült nem kapta meg a kedvezményt, viszont tárgyalás volt. De nem hajlandó elárulni milyen tárgyalás. Bűnvádira tudok gondolni még mert fogdán volt éppen...

K.Csilluska # 2012.11.02. 21:12

Kérem, valaki segítsen, h mire számíthatok. A párom hamarosan fegyházba kerül sok évre, szeretném tudni, h mik a lehetőségek a kapcsolattartásra. Jelenleg börtönben van, ahol havi 1 óra látogatás és 1 csomag van, valamint naponta telefonálhat és levelet is sokat írunk egymásnak. Ez mennyire lesz korlátozva?

K.Csilluska # 2012.11.03. 12:27

Sziasztok! Van valakinek fegyházban rokona, ismerőse? Ott milyen kapcsolattartási formák vannak? Párom jelenleg börtönben van, itt havi 1 óra látogatás, havi 1 csomag van és naponta telefonálhat, levelezünk heti 2szer. Fegyházban hogy megy ez? Szeretném tudni előre, h mire számíthatok. Köszönöm.

Truculent # 2012.11.06. 14:57

Üdvözlet! Az iránt érdeklődnék,hogy amennyiben másodfokon tárgyalás mellőzésével hoznak ítéletet,azt köteles vagyok - e elfogadni,vagy pedig ragaszkodhatom a tárgyalás megtartásához? Amennyiben igen,akkor a tárgyalás nélkül meghozott ítélet letöltését el kell - e kezdenem,vagy csak a tárgyalás megtartása után emelkedik a büntetés jogerőre? (Nem komoly ügy,mindössze garázdaság vétsége,de sajna volt ugyanebből felfüggesztésem is,így első fokon 20 hónap letöltendő lett a "jutalmam.")

Köszönöm előre is válaszát!

pappleany # 2012.11.07. 10:04

Tisztelt Ügyvéd Úr! 1 ismerősöm börtönbe került. 3 év börtönt kapott másodfokon. Korábban 10 éve szabadult. Ez idő alatt semmit nem követett el. A 3 évből 7 hónapot letöltött, mikor óvadékkal kijött. 1 évet volt szabadlábon. Utána önként bevonult, dolgozik. Azóta eltelt 1 év. Mikor szabadulhat? Kedvezményeket kaphat-e? Evsz-t mikor kérhet? Számít, h már volt börtönben? /bár nagyon régen volt már/
Válaszát előre is köszönöm:)

ObudaFan # 2012.11.07. 21:09

pappleany

Hacsak az ítéletéből más nem következik, ha börtön fokozatban marad, akkor a 3/4 kitöltése után, ha esetleg fogházasítanák, a 2/3 kitöltése után szabadulhat. Az ismételt bevonulástól a feltételesig várható időtartam fele letöltése után kaphat evsz-t.

Truculent

Másodfokon rendszerint nem tárgyaláson döntenek, hanem nyilvános ülésen, de ez olyan nagy különbséget azért nem jelent. De hogy tényleg erre irányult-e a kérdésed, azt nem hiszem.

mayesz # 2012.11.15. 17:42

Tisztelt Ügyvé Úr! Nekem olyan kérdéseim lennének,hogy: december 6.án be kell vonulnom a Nagy Ignác utcai börtönbe, 14nap letöltendö fogház büntetést kaptam, közmunka nem teljes ledolgozása miatt. Én is kaphatok kedvezményt? A férjemnek kell valami engedélyt kérnie azért ,hogy meglátogathasson?és ez mennyi idö? Tényleg ki lehet jönni pár órára? És ez az erkölcsi bizonyítványomban benne lesz? Ha terhes vagyok akkor is be kell mennem? És a papíron azt írják,hogy külön engedélyel lehet fehérnemüt,papucsot ruhát,cipöt vinni. Valami birosági engedély kell? Vagy ez hogy müködik? Adnak ruhát cipöt papucsot törölközöt?nem értem.Elöre is köszönöm válaszát,és elnézést a sok kérdésért!

ObudaFan # 2012.11.16. 18:39

Ebben az esetben nincs kedvezmény. Az erkölcsiben nem lesz benne. Ha terhes vagy, kérj a bíróságtól halasztást.

nagymami51 # 2012.11.19. 14:16

tisztelt űgyvéd úr.aszt szeretném kérdezni hogy a gyerekem nemvonultbe a bőrtőnbe időbe 1év8hónapotkapott ebből előzetesbe volt 1évet felfűggesztést kapott3évet.1évre csinált egy hűjeséget amiért ugyancsak 1év8hónapot kapott,kőzbe kiment a tengeren túlra,de 9hónap után őnszántából hazajőtt és a frankfutirepűlőtéren letartóztatták. most telik le neki a előző bűntetés amiből nemkapott kedvezményt és januártól tőlti a második bűntetést.jár-e neki kedvezmény és át-e hejezhetik fogházra.előre is kőszőnőm válaszát.maradok tisztelettel.

ObudaFan # 2012.11.20. 10:49

Ha erre kapott behívót és erre nem vonult be, akkor nem kaphat. Ha nem ez volt az, és az ítéletében sincs kizárva, akkor kaphat. Fogházasítani mindenképp lehet, ha olyan a magatartása bent, már csak az a kérdés, hogy van-e értelme.

nagymami51 # 2012.11.20. 17:13

tszteletem űgyvéd úr őn nemismerheti a gyerekem űgyét én csak az itéleteket irtam meg,mert túl hosszú lenne leirni mitőrtént.ártatlan az előző űgybe de sajnos hiába fogadtunk űgyvédet nemsikerűlt tisztázni.16éves vólt akkor még a gyerek és a rendőrségen megverték hogy olyanbűncselekmény valjon be amit nemkővetett el.és amikor az a bűncselekmény tőrtént ithonvolt mi pozitivan tudtuk de mégcsak megsemhalgattak.feljelentéstettűnk a katonai űgyészségen.nagyon hosszú lenne elmondani is hogy mi volt velűnk és menyit szenved a gyerekem és hogy menyire leépűltűnk ezmiatt.sajnos belefárattam és az anyagihelyzetem se engedi hogy perújrafelvételt iditsak mert egy jó űgyvéd sok pénzbe van.sok elmarasztalás volt ebbe az űgybe.a gyerekemből bűnőzőtcsinált a magyar igazságszolgáltatás.maradok tisztelettel.