Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2013.11.29. 15:03

A bv. intézeten keresztül.

Sipir # 2013.11.28. 13:27

Tisztelt ObudaFan olvasgatom az alábbi kérdéseket így hasonló kérdéssel fordulok Önhöz mint Tünde 77 felhasználó.
Kérdésem az lenne az egyik ismerősöm április óta tölti büntetését Bv intézetben a büntetése 1év 8hónap mivel még soha nem volt büntetve korábban lehetne e fogházasítani, hogy a büntetéséből lejöjjön pár hónap? Olvastam amit írt Ön miszerint a Bv Bírótól lehet ezt kérvényezni ezt az ottani Büntetés végrehajtási intézetben lehet? Vagy az előterjesztést hogyan tudná elérni az elítélt?
Előre is köszönöm a segítségét!!! Üdv:

tünde77 # 2013.11.08. 12:40

üdv: szeretnék kérdésemre választ kapni

tünde77 # 2013.10.31. 19:13

üdv lenne még kérdésem legyen szives segiteni az ismerősöm akiről eddigirtam kérte az átszállitását más intézménybe de sajnos elutasitották azzal az indokkal hogy mivel dolgozik az itthon lévő családját el tudja tartanis és hogy rövid ideje tölti büntetését a Tököli börtönben kérte hogy szállitsák át Szolnokra vagy Állampusztára de elutasitották köszönöm

ObudaFan # 2013.10.27. 13:45

Kérheti a bv. bírótól a vádlotti vagy a védője, vagy a bv. is tehet előterjesztést.

tünde77 # 2013.10.26. 18:19

üdv és még azt szeretném megtudni hogy ezt hogyan és mivel lehet elérni vagy mi a folyamata a fogházasitásnak köszönöm :!

ObudaFan # 2013.10.23. 17:57

Ha sikerül fogházasítani,a 2/3 kitöltése után kerülhet feltételesre, ha nem, akkor a 3/4 kitöltése után.

tünde77 # 2013.10.23. 15:52

üdv: az mit is jelent?? börtön a fokozat?? met ő igen börtönt kapott augusztus 21 töl tölti jogerős ítéletét amit elntebb irtam

ObudaFan # 2013.10.22. 21:29

korpet

Nem lehet.

tünde77

Attól függ, milyen végrehajtási fokozatban van.

tünde77 # 2013.10.22. 17:29

üdv: szeretnék választ kapni a lenti kérdésemre köszönöm

korpet # 2013.10.22. 10:36

Ez azt jelenti, hogy semmit nem lehet kérnie? Ne is próbálkozzunk semmivel? Mert bent azt mondták neki a "nagyokosok", hogy méltányossági kedvezmènyt kaphat és az első fokon ítéletet hozó bíró visszaadhatja a kedvezményt, ügyvéddel írassunk a bírónak levelet és kérjünk környezettanulmányt.
Köszönöm válaszát!

Agent Cooper # 2013.10.22. 10:22

Kedves korpet!

Miután a párja bűnszervezetben követett el a bűncselekményt, ezért nem bocsátható feltételes szabadságra.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

korpet # 2013.10.21. 19:49

Tisztelt Ügyvéd úr!
Segítséget szeretnék kérni kedvezmény ügybe. Párom 1év4hó börtönt kapott bűnszervezetben elkövetett embercsempészetért. Az első fokú bíróság elvette a feltételes szabadság lehetőségét. 2011-be a másodfokú bíróság helyben hagyta az ítéletet és az előzetesben töltött két hónapot beszámította. 2011. Szeptemberébe kellett volna bevonulnia, de nen ment be. Második gyermekünket vártuk... 2013.május elsején vitték be. Bent dolgozik, kifogástalan a magaviselete, országos parancsnoki dícsérete is van, volt is itthon aug.20.-án 2+1napot. Mik lehetnek a lehetőségeink? Méltányossági kedvezmény, EVSZ? Albérletbe lakunk, két kicsi gyerekkel, rokonunk nincs, ő volt a családfenntartó. Én gyesen vagyok. Köszönöm válaszát! Nagyon fontos lenne.

tünde77 # 2013.10.21. 15:58

üdv: érdeklödni szeretnék ismerősöm 2010ben kapott 1 év 2 ho felfüggesztetett ez év vagyis 2013 májusában ezt vissza kata és jogerősen még 1 év 11 honapot amit 2013 augusztusa ota tölt jogerősen az lenne a kérdés ezen itéletre mennyi a kedvezmény mi ugy tudjuk évi 3 honap ezigy van e vagy változott

Agent Cooper # 2013.10.01. 21:17

Nem lehet ugrani kettőt. A. C.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Licy # 2013.10.01. 20:39

Tisztelt Szakértők!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e 2 fokozatot ugrani, vagyis fegyházból börtönt, aztán meg fogházat? mert úgy tudtam igen, de ma mondta a párom aki jelenleg fegyház büntetését tölti kőhidán, azt mondták neki ott bent hogy nem. januárba kérheti a börtönösítését, és ha sikerül akkor elvileg augusztusba szabadul, viszont ha kérhetné a fogházasítást is, és az is sikerülne akkor már júniusba szabadulhatna.

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.10.01. 10:49

A régi szabály szerint lehetett. Most nincs ilyen a jogszabályban.

vicus56 # 2013.09.30. 19:55

már többször olvastam itt,hogy a feltételesen szabadlábra helyezett elitélt nem utazhat külföldre,míg a kiszabott büntetés le nem telik.azért most mégis szeretném megkérdezni,lehet-e kérni egyedi elbírálás alapján,hogy engedélyezzék a külföldi munka vállalást EU-s országban?

Dr.Attika # 2013.09.10. 18:17

A végzésen kívül ismerni kellene a bírói gyakorlatot, de még jobb lenne, ha a következetes bírósági gyakorlatot is ismernénk.

ObudaFan # 2013.09.10. 17:07

aanyytaa

Az új Btk-t biztosan nem veheti figyelembe. A magaviseletét figyelembe kell venni. Hogy érdemes-e fellebbezni, annak eldöntéséhez ismerni kellene a végzést.

ObudaFan # 2013.09.10. 17:06

KKrisztian63

Ha kifizeti, akkor nem kell letölteni ezt a büntetést. Hogy előzetesbe beteszik-e, az meg nagyban függ attól, hogy a többi ügy milyen súlyú.

aanyytaa # 2013.09.08. 14:35

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz (Önökhöz), hogy a fogház minősítéshez mit kell figyelembe vennie a bv. bírónak? Párom február 7-én vonult be a tököli bv. intézetbe. December 7-én szabadult volna, ha a bv. bíró megadja a fogházat illetve figyelembe veszi a júl. 1-én életbe lépett törvényt, de sajnos sem a dícséreteit, sem a jó magaviseletét nem vette figyelembe, csak az ítéletre koncentrált. Lehet-e fellebbezni ilyen esetben?
Mi lehetne a megoldás?

Köszönöm előre is

KKrisztian63 # 2013.09.07. 12:06

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem a következő esettel kapcsolatos:

Bizonyos személy jogerős ítéletként pénzbírságot kapott, ami több százezer forintos összeg. Határidőre nem teljesítette a befizetést, több felszólítás után jött a levél, mikor kell megkezdenie a büntetése leülését. Nem jelent meg az adott időpontban, helyen ezért egy idő után körözést adtak ki ellene. Hónapokig bujkált majd egy kórházi kezeltetés során a rendőrség elszállította.
Szóban forgó személynek több folyamatban lévő rendőrségi ügye is van. Megoldható-e ilyen esetben, hogy utólagosan kifizetésre kerüljön a korábbi összeg, ami miatt most letöltendő büntetését tölti, így van-e esély arra, hogy amennyiben a kifizetés teljesül, kiengedik ezt a személyt? Gondolom a hónapokig tartó bujkálás nem marad következmények nélkül, előfordulhat-e, hogy emiatt a további ügyei lezárásáig sem engedik el a személyt, szökésgyanú miatt?

ObudaFan # 2013.09.06. 14:05

Ez egy jó kérdés, mert ha nincs benne a pártfogó felügyeletre írt magatartási szabályokban, akkor legalábbis az én véleményem szerint nem lehet a feltételest megszüntetni.

Bulgaria # 2013.09.06. 12:36

Köszönöm a válaszát.Milyen következményekkel járna ez a szabálysértés?
Nem fogjuk skövetni ezt a hibát,csak mégis kivánsi vagyok ilyen szempontból milyen törvények alkalmazhatóak?

Köszönöm előre is