Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


22-22 # 2011.02.11. 15:49

És így akár 10-12 év múlva lehet végrehatható a felfüggesztett-ha hatályon kívűl helyeznek-!
Nekem feldolgozhatatlan ez a "jogpolitika"!

guba # 2011.02.11. 16:11

Így van.

despeandi # 2011.02.14. 08:07

Üdv!

Ha a páromnak a bíróság vissza adja a kedvezményt akkor részesülhet EVSz-ben? Közkegyelemről nem tud valamit? előre is köszönöm válaszát

throne89 # 2011.02.14. 08:39

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy kaphatok-e hatósági bizonyítványt (nem az erkölcsi), úgy hogy 1 év 2 hónap fogház letöltendő börtönbüntetést kaptam, mint fiatalkorú és ebből 8 hónapot töltöttem Tökölön a fiatalkorúak börtönében előzetesben és végül is utána született meg az 1 év 2 hónap ítélet, amit utána kedvezményesen elengedtek jó magaviseletért. Utána hogy 8 hónap után szabadultam 1 évig jártam pártfogóhoz. Most tűzoltó szeretnék lenni és ahhoz hatósági bizonyítvány kell, de nem tudom hogy kaphatok-e??? Fontos lenne a pontos hozzá értő válasz, mert tűzoltó szeretnék lenni és érdekelne, hogy egy fiatalkori botlás miatt eltekinthetek ettől vagy sem. Ami még fontos lehet, hogy 2008 végén jöttem ki az előzetesből. Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!

babba # 2011.02.14. 12:03

Sziasztok!
Én olyant szeretnék kérdezni,hogy a párom az most került vissza előzőleg volt neki 11hónap felfüggesztettje és most megint feltöréssel vádolják akikkel ezt a cselekményt elkövette ellene vallottak és minden holmi megkerült ügyvéd vissza adta az ügyét mivel azt mondta nem tud mit tenni most mire lehet számítani mennyit kaphat most.

Kincs_1 # 2011.02.16. 08:31

Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni hogy az Öszbüntetesböl jar
Börtön kedvezmeny ha nincsen ki zarva a kedvezmenyböl?

Es a felfuggesztettet hozza foglaljak az összbünteteshez??

Elöre is köszönöm !

guba # 2011.02.16. 09:04

Igen.

Ha eddig nem tették, akkor feltehetően nincs rá mód.

Kincs_1 # 2011.02.16. 09:28

Es mi törtenik ha pl. azaz összbüntetes amit kapott ami 2 ev 5 honap az lejar neki holnap 17.-en
de hatra van meg a felfuggesztettje ami 8 honap, ebböl neki jar kedvezmeny azt mondtak 2 honap

Akkor abbol az Összbüntetesböl a 2 ev 5 honapbol,mar nem is jogosult a börtön kedvezmenyre hanem azt telibe ki ültetik vele?

elöre is Köszönöm!

abigel69 # 2011.02.19. 13:48

szeretném megkérdezni, hogy a másodfokú jogerős döntése után ami letöltendő börtön . a börtön behívót kb mennyi idő után kézbesítik és akkor kell beadni halasztási indítványt vagy már ajánlott előtte ?Mit tartalmazzon az indokokon kívül ? és van e esetleg arra statisztika, hogy kik kapják meg vagy , hogy rögvest elutasításra kerül?
továbbá azt is olvastam, hogy nagyon alaposan megindokolva 3+ 3 hónap kérhető? hogy ez igaz e? köszönöm a választ előre is .

ObudaFan # 2011.02.19. 14:09

Halasztást mindenképp előtte kell kérni, bevonuláskor már csak félbeszakítást.

Be. 591. § (1) A tanács elnöke a két évnél nem súlyosabb szabadságvesztés végrehajtásának megkezdésére az elítélt kérelmére fontos okból, különösen az elítélt személyi vagy családi körülményeire való tekintettel, legfeljebb három hónapra halasztást engedélyezhet.
(2) Ha az elítélt betegsége az elítélt életét közvetlenül veszélyezteti, a tanács elnöke

  1. az (1) bekezdésben szabályozott tartamú halasztást meghaladó, határozott ideig tartó halasztást is engedélyezhet,
  2. az (1) bekezdés alapján engedélyezett halasztást meghosszabbíthatja,
  3. a két évet meghaladó szabadságvesztés végrehajtásának megkezdésére is halasztást engedélyezhet.

(3) El kell halasztani - kérelem nélkül, hivatalból is - a szabadságvesztés végrehajtásának megkezdését annak a nőnek az esetében, aki

  1. a negyedik hónapot meghaladó terhes, legfeljebb a szülés várható idejét követő hatodik hónap végéig,
  2. hat hónaposnál fiatalabb gyermekét gondozza.

(4) A (2) bekezdés és a (3) bekezdés a) pontja esetében a tanács elnöke igazságügyi orvos-szakértői szakvélemény alapján állapítja meg a halasztás egészségügyi feltételeinek fennállását, és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága egészségügyi szolgálata vezetőjének - az elítélt egészségügyi állapotának büntetés-végrehajtás keretei között való kezelhetőségére vonatkozó - nyilatkozatát figyelembe véve határoz a kérelemről.

Dr.Attika # 2011.02.19. 14:54

Kedves Abigél!
Kollégám leírta a jogi lehetőséget. Én azt javaslom, hogy akinek be kell vonulnia az vonuljon be és töltse le minnél hamarabb. A BV munkatársai - bár nem jogszerűen- de lógósnak tekintik és ebből számos olyan hátránya keletkezik, ami írásos intézkedésben nem jelenik meg, de a gyakorlatban igen. Előfordulhat, hogy a halasztással megegyező időt tölt rács mögött "látensen". Egyébként is miért kell még hónapokig készülni a szabadság elvesztésére.

abigel69 # 2011.02.19. 20:32
köszönöm a hozzászólásokat .. Nem a lógás az alap hanem ami mögöttem marad a betegek és van még egy dolog a tolókocsi .. és az SM. betegség
  • ilyenkor mi van .
guba # 2011.02.19. 22:01

Ilyenkor a már idézett 591.§ (2) bekezdésére hivatkozhatsz.

abigel69 # 2011.02.19. 22:03

kiskorú gyermek betegsége velem élő édesanyám betegsége . és az én SM tolókocsis történetem ...szociális háttér .. és eü. elrendezés

bestia # 2011.03.01. 07:39

Szeretném megkérdezni,ha van egy 1 év felfüggesztett és egy 3 év 4 hó jogerős ítélet arra jár-e az összbüntetés. Időközben a kisebb ( 1 év) már letöltésre került de volt rá kedvezmény(feltételes).
A választ előre is köszönöm

bestia # 2011.03.01. 07:43

Szeretném megkérdezni,ha van egy 1 év felfüggesztett és egy 3 év 4 hó jogerős ítélet arra jár-e az összbüntetés. Időközben a kisebb ( 1 év) már letöltésre került de volt rá kedvezmény(feltételes).
A választ előre is köszönöm

bestia # 2011.03.01. 07:43

Szeretném megkérdezni,ha van egy 1 év felfüggesztett és egy 3 év 4 hó jogerős ítélet arra jár-e az összbüntetés. Időközben a kisebb ( 1 év) már letöltésre került de volt rá kedvezmény(feltételes).
A választ előre is köszönöm

lakatosviktor # 2011.03.01. 07:53

A másik témában ott a válasz.


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

tikke # 2011.03.03. 12:08

Segítsen valaki kérdéseim válaszadására kérem.Párom a Szombathelyi börtönben üli büntetését már lassan 2hónapja.Ami börtön büntetés.3év 4hónapot kapott.Január 26.-án Kellett volna be vonulnia de ö nem ment be az nap csak 27.-én.Mivel nem volt jól de orvosnál nem volt.Igazolásunk nincs.azt mondta neki a nevelő hogy ez miatt nem kapja meg a kedvezményeket.Lehet ez????És még azt is szeretném kérdezni hogy börtön büntetéséből valamikor hazajöhet e hétvégére ha igen mikor?Kérte hogy adjanak neki munkát de állítólag nincs.Mit tehetnénk hogy vissza kapja a kedvezményeket?ha a kedvezményt meg kapja mikor szabadul?Mit lehet be küldeni a csomagokba?Kérem valaki segítsen előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.03.05. 10:54

Igazolni kellene, hogy önhibáján kívül nem tudott bemenni. Ha nem igazolja, nem lesz kedvezménye.

A csomag mindazokat a tárgyakat tartalmazhatja, amelyeket az elítélt engedéllyel magánál tarthat.
A csomag súlya az öt kg-ot nem haladhatja meg. Ha a csomag ruhaneműt, illetve tisztasági szereket tartalmaz, öt kg-ot meghaladó súlyú csomag átadása is engedélyezhető.

Az elítélt birtokában tartható tárgyak

1. Tisztasági felszerelések:

  • tisztálkodási szerek és a tartásukra szolgáló eszközök (szappan, fésű, tükör, hintőpor, krém, sampon stb.);
  • mosószerek (paszta vagy folyékony) és öblítőszerek;
  • fogápolási eszközök;
  • izzadásgátló szerek, a hajtógázzal töltött palackot kivéve;
  • körömápolási cikkek;
  • ruha és cipőápoló eszközök;
  • varrókészlet;
  • törülköző, zsebkendő;
  • borotválkozó felszerelés, villanyborotva, borotvahab;
  • vatta, tampon, egészségügyi betét;
  • WC-papír;
  • hajápolási eszközök (hajszárító, hajsütővas, csavarók és csipeszek, hajháló, zuhanysapka);
  • engedélyezett egyéb tisztasági felszerelések.

2. Ruházati anyagok:

  • az elítéltnél - engedéllyel - saját alsóruházat, lábbeli és papucs;
  • az előzetesen letartóztatottnál saját tulajdonú alsó- és felsőruházat, lábbeli és papucs.

3. Élelmiszerek, étkezési eszközök:

  • az intézetben vásárolt vagy csomagban beküldhető élelmiszerek;
  • filteres tea, kávégranulátum;
  • édesítő szerek (tabletta, kockacukor, folyadék);
  • üdítőitalok, savanyúságok, kompótok;
  • tejtermékek, tubusos ételízesítők;
  • ételtartó doboz és táska;
  • konzerv- és palackfedél nyitó;
  • merülő forraló;
  • pohár.

4. Dohányáruk:

  • cigaretta, szivar, dohány;
  • szipka, pipa;
  • gyufa, öngyújtó;
  • cigarettahüvely, töltőkészülék, cigarettapapír, sodrókészülék.

5. Írószerek, papíráruk:

  • levelezéshez és önképzéshez szükséges eszközök;
  • zseb- és kártyanaptár;
  • fényképek, levelek, iratok;
  • könyvek, napilapok, folyóiratok.

6. Egyéb használati tárgyak:

  • a vallásgyakorlathoz szükséges kegytárgyak;
  • elemmel működtethető zsebrádió, fülhallgató;
  • maximum 37 cm-es képátmérőjű, hordozható tv-készülék;
  • karóra;
  • tartalék elemek;
  • kártya, játék;
  • kézimunka-felszerelés;
  • külön engedéllyel hangszer;
  • telefonkártya.

7. Az orvos által engedélyezett gyógyszerek, segédeszközök, vitaminok és tápszerek, kizárólag eredeti csomagolásban.

zoe530 # 2011.03.15. 15:31

sziasztok!
szeretném megtudni ,hogy mire számíthatunk ,mivel a párom a Bv ben ölti a büntetését áprilisban szabadul,de mielött be ment volna egy baráti szivességet tett és a nevére vett egy autót.A barát igéretet tett,hogy egy két héten belül le veszi a nevéről az autót de nem történt meg sőt már a forgalomból is kivonták a gépjárműt.A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
ilyen esetben mik a várható jogi következmények kérem a segítségeteket ez ügyben.A segítséget előre is köszönöm.

Gabicsek # 2011.03.15. 19:52

és milyen bűncselekmény miatt folyik ellene a nyomozás?

zoe530 # 2011.03.16. 08:09

szia
én azt az infót kaptam ,hogy okirat hamisítást követett el mert a nevére vette az autót,de nem azzal a szándékkal,hogy megvásárolta hanem baráti segítségből.
zoe

Edit67 # 2011.03.21. 13:04

Segítséget,vagyis inkább tanácsot szeretnék kérni. A páromat január végén bevitték a börtönbe. Másfél évvel ezelőtt kellett volna, de nem tette. Tehát szökésben volt. A gyulai börtönben a bírónő azt mondta neki, hogy szökése után három héttel hoztak egy új rendeletet, miszerint ha valaki szökésben volt nem jár neki kedvezmény. Ő már volt előzetesben ez ügy miatt és jó maga viseletért kapott kedvezményt, így 22 hónap helyett 13 hónapot kell leülnie.A kérdésem az lenne,ha jól viselkedne, akkor már ebből nem jöhet le több kedvezmény? Azóta átvitték a szegedi Csillag börtönbe, és itt már I-es fokozatból, IV-es fokozatba tették.Miért,ezt sem igazán értem. Talán,mert volt régebben is börtönben, vagy mert szökésben volt.Erről nem igazán beszélt még a párom. Még azt sem értem,hogy ha e legsúlyosabb fokozatban van, akkor miért vannak többen egy zárkában, miért mehet mégis hamarosan dolgozni, és több órára is kiengedik a zárkából,délelőtt és délután is.Ennek én is örülök, de mégsem értem..Valaki tudna segíteni,és tanácsot adni? Előre is köszönöm.

persona # 2011.03.22. 13:44

Jó napot kívánok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha valaki 3 hónap börtönbüntetést kapott, abból lehetséges-e, hogy elengedjenek valamennyit?
Telefonálni, illetve levelet írni kizárólag kapcsolattartónak lehet?