Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2014.04.12. 06:43

Norbi75

Hát, jelezheted a BVOP-nél, hogy mit szeretnél, de azért ez nem a te döntésed lesz.

Norbi75 # 2014.04.12. 05:57

Szép napot!

Ítéletemet megkaptam és nemsokára be is kell vonulnom letölteni. Célirányosan tudom, hogy hol szeretném ezt megtenni. Mikor kell kérnem és kitől azt, hogy hol szeretném a büntetésemet letölteni.? Most vagy amikor bevonulok utána?

Norbi75 # 2014.04.11. 12:07

Szép napot..

Hétfőn megkaptam a 2.fokú ítéletemet amiben 6 év fegyházat kaptam bűnszervezetben való elkövetésben.

Maga a bűnszervezeti minősítés eleve kizáró tényezője a kedvezménynek. A bíró ezt ki is mondta.
Pár nappal később az egyik bűntársam felhívott, hogy az ügyvédjével beszélgették, hogy megváltozott a bv. szabály és maga a BV bíró dönthet úgy, hogy jó magaviselet ellenére, bűnszervezetben való elkövetőknek is adhat kedvezményt.
A kérdésem annyi:
1, hogy változott e az eddigi BV. bírói előírás, hogy a b.szervezet eleve kizáró tényező a kedvezményből?

2, Bv bíró adhat e b.szervezet esetén kedvezményt mégis?

3, mekkora kedvezményt adhat?

Köszönöm előre is a választ.
Norbi

Agent Cooper # 2014.04.11. 09:32

Kedves mona38!

El kell olvasni az ítéletet, hogy mit tartalmaz a szabadságra bocsátás legkorábbi időpontjáról vagy kizárt a feltételes szabadságra bocsátás lehetősége.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

mona38 # 2014.04.10. 19:15

tisztelt ügyvéd úr! Már többször fordultam önhöz a kérdéseimmel nem tudom elégszer megköszönni,de most megint tanácstalan vagyok.a férjem megkapta az összbüntetést 54 hónapból 12 hónapot levettek ,az első büntetése 30 a második 24 hónap volt.eddig 35 hónapot töltött le.az első büntetéséből nem járt kedvezmény mert nem vonult be időre úgy vitték be,a második tárgyalásán kérte az összbüntetést amit meg is kapott de ő úgy hallotta hogy ezen kívül még kaphat kedvezményt vagyis járhat neki,viszont én azt olvastam ha az elsőből kizárják akkor az összbüntetésnél sem jár a kedvezmény.ő szeretné ha ügyvédet fogadnék aki eljár ebben a dologban, két gyereket nevelek egyedül ,12 órát dolgozom,nem tudom mit tegyek...kaphat a 12 hónap mellé még kedvezményt?kérem segítsen!köszönöm

cserebere2 # 2014.03.31. 04:01

Tisztelt Ügyvéd Úr!
"ha igazolja a mulasztását" ez konkrétan mit jelent?
Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2014.03.30. 06:38

Feltételest akkor kaphat, ha igazolja a mulasztását, enélkül pedig evsz sem lesz. A reintegrációs őrizet az már talán más ügy.

cserebere2 # 2014.03.29. 17:44

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Tehát a bíróság az ítéletben elvette a kedvezményt, de esetleg arra van lehetőség hogy börtön helyett fogház kedvezményt kapjon a fogvatartott? /evsz ?/ Van esetleg lehetősége az utolsó 6 hónapot házi őrizetben letölteni? Érdemes ezeket kérvényezni, vagy esélytelen?
Köszönöm a válaszát!

Agent Cooper # 2014.03.06. 08:56

Kedves cserebere2!

Sajnos nincs.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

cserebere2 # 2014.03.05. 15:13

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Ha a bíróság az ítéletben elvette a kedvezményt, van rá lehetőség hogy visszakapja a fogvatartott?
Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2014.03.05. 11:23

Maria Magdolna

Ha fogház büntetést kapott, akkor valószínűleg a 2/3 letöltése után kaphat feltételest, ha az ítélet ebből nem zárja ki, és ha nem kapott feles kedvezményt. Egy kivétellel: ha a bűncselekményt 2013. július 1. után követte el és visszaesőnek minősült, akkor főszabály a 3/4 kitöltése.
De egyébként az ítéletnek tényleg tartalmaznia kell.

Agent Cooper # 2014.03.05. 11:17

Kedves Maria Magdolna!

A határozott ideig tartó szabadságvesztés kiszabása esetén a bíróság az ítéletében megállapítja a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontját. Mit tartalmaz az ítélet?

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Maria Magdolna # 2014.03.04. 15:17

Tisztelt Uram!

Szeretnem megkerdezni, hogy valtoztak- e kedvezmenyek mostanaban?

A parom kapott 10 honap fokhaz-buntetest, 2014.03.11-en kell bevonulnia.

Azt szeretnem tudni mikor szabadulhat?

Koszonom a figyelmet es valaszat.

Tiszteletem: Maria Magdolna

Agent Cooper # 2014.03.04. 08:00

Kedves Egyetlen!

Az ügyben illetékes ügyészségen tehet bejelentést. Ha nincs tisztában az ügyészség illetékességével, akkor bármelyik ügyészségen megteheti a bejelentését.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Egyetlen # 2014.03.03. 20:16

Igen tudom, hogy feltételes szabadlábra helyezés alatt nem lehet külföldre utazni, de a kérdésem arra vonatkozott, ha tudomásom van ilyenről valaki ilyen helyzetben külföldre utazott és ellene szeretnék fellépni, kihez kell bejelentést tennem?
Köszönöm!

Agent Cooper # 2014.03.03. 07:15

Kedves mona38!

Abban az esetben lehet összbüntetést kiszabni, amennyiben még nem töltötte le a büntetéseit. Az összbüntetés időtartama meghaladja a 30 hónapot, de nem éri el az 54 hónapot. (Ennyi információval erről többet nem lehet megállapítani.) Mivel az összbüntetésbe foglalásra jogosult bíróság előtt folyamatban volt eljárásban a védő meghatalmazásának, illetőleg kirendelésének hatálya az összbüntetési eljárásra is kiterjed, ezért javaslom, hogy mielőbb vegyék fel a védővel a kapcsolatot.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2014.03.03. 06:53

Nem lehet külföldre utazni feltételes alatt, így ezt nincs is hová bejelenteni, nincs kitől engedélyt kérni.

Egyetlen # 2014.03.02. 19:12

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Ha valaki feltételes szabadlábra helyezése alatt külföldre távozik a jogerős birói döntés ellenére, az milyen következményekkel járhat számára? Bejelentést kinek kell tenni és milyen bizonyitékokkal kell alátámasztani? Egy telefonhivás vagy sms elég-e, hiszen az sms, hivás külföldről érkezett?!
Köszönöm.

Susy14 # 2014.02.28. 15:20

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az öcsémet társtettesként elkövetett garázdaság büntette miatt 10 hónap börtönbüntetésre ítélték. Mivel első bűntényes ezen ítéletet 2 évre felfüggesztették, sajnos nem jelent meg a meghatározott időpontokban a pártfogónál, ezért 2014. február 5. napján megkezdte büntetésének letöltését. Amikor áthelyezték abba a börtönbe, ahol a büntetését letölti, már 3 hónapot levettek a 10-ből. Érdeklődni szeretnék, hogy mikor kérhető a feltételes szabadlábra helyezés és kifelé kell benyújtani? Lakhelyétől több mint 300 km-re helyezték, szeretnénk kérelmezni a közelebb szállítását, mert édesanyám egészségügyi és anyagi helyzete miatt nem tudjuk megoldani, hogy havi egyszer meglátogassuk. Ezen kérelemmel kihez kell fordulnunk?
Segítségét előre is köszönöm

mona38 # 2014.02.27. 20:20

Tisztelt Ügyvéd úr!Először is üdvözlöm önt és köszönöm minden eddigi válaszát nagyon sokat segített!Szeretném megkérdezni öntől van-e valamilyen határidő amin belül a bíró úrnak ki kell szabnia az összbüntetés időtartalmát?november elején kapott a párom 24 hónapot ekkor már a bv-ben töltötte az előzőleg kapott 30 hónapját amiből nem kapott kedvezményt mert nem időre vonult be.november végén letelt ez a 30 hónap de nem szabadult mert kérte az összbüntetést amit a bíró úr tudomásul vett azóta várunk,de még nem kapott semmi levelet.54 hónapból mennyi lehet amit levehetnek neki?egészségügyi problémám van és addig nem tudok időpontot kérni míg a kiskorú gyerekeinkhez nem jön haza.nagyon szépen köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2014.02.25. 10:12

Criss1983

Ha tévedésből állapította meg a bíróság, hogy nem jár a kedvezmény, akkor természetesen ez a hiba kijavítható. Vagy ha a bevonulása késedelmét hitelt érdemlően kimenti az elítélt, akkor is. Egyébként nem.

Agent Cooper # 2014.02.25. 08:33

Kedves pufó75!

Úgy néz ki, hogy a barátnője elesett a kedvezmény lehetőségétől.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

pufó75 # 2014.02.25. 07:27

Üdvözletem mindenkinek !

Szeretnék jogi tanácsot kérni erőszakos bűncselekménnyel kapcsolatban
Felvázolnám nagyvonalakban az esetet
A barátnőm 14 éves kora környékén rossz helyen és időben,
egy rablás helyszinén tartozkodott
Elitélték, abból kb két évet letöltött
Nem tudom hogyan de szabadlábra helyezték
De ezek után az ügyész súlyosbítást kért, igy plusz két év még letöltendő
A barátnőm nem várta meg a tárgyalás végét, ugyan az ügyvéde által tudomást szerzett az ítélet további eredményéről
Hivatalosan a bevonulóját nem vette át vidéki lakcíméről
Azóta tőlem várandós lett, jelenleg 6 hónapos terhes és szeptemberben tölti be
a 18. évét
Egy születendő gyermek részére nem igazán jó körülmények egy bevonulásra
De itt a muszáj ideje, nem húzható tovább
A bírói határozat a tavalyi 2013as év márciusában született meg
Kérdéseim a következőek :
Ha úgymond az elitélt csak ügyvéden keresztül de hivaralosan tavaly márciusa óta nem tudott a bevonulási kötelezettség tényéről lehet-e remélni a kedvezményt
Illetve hogy lenne célszerű inyezekedni továbbra hogy lehessen kedvezménye a késői bevonulása végett
Továbbra szeretném megkérdezni hogy elképzelhető-e az
hogy az előzőleg már letöltött időt tekintve kedvezményt ha kapna
ha bevonul már csak egy évet kell letöltenie az össz két+két évből ?
Ha igen, és a késői bevonulása miatt most nem veszti el a kedvezményt
milyen jogi tényekkel és kinél érveljünk igy még szabadláb on vagy megkezdve
a szabadságveszteség letöltésénel ?
Köszönöm ha bonyolult kérdésemre választadnak
Tiszteletem

Criss1983 # 2014.02.24. 15:33

Tisztelt Címzettek!

Olyan kérdésem lenne hogy vissza adható e az elvett kedvezmény 2014-ben vagy ez a fajta dolog már megszünt?
Tisztelettel:

Criss1983

Agent Cooper # 2014.02.21. 09:48

Kedves Bogyó1993!

El kell, hogy keserítsem, de kedvezménnyel 30 hónap múlva szabadulhat. A 15. hónapot követően van lehetőség enyhébb végrehajtási fokozat kérelmezésére, feltéve, hogy nincs kizárva ennek lehetőségéből.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…