reintegrációs őrizet


NP01 # 2016.01.25. 22:59

Tökölön csak volt. BV-s info szerint, a jelenlegi kormány megszüntette azt is.

folyami géb # 2016.01.26. 05:40

Lehet. Mondjuk a veszélyeztetett helyzetre a fenyenegtésnek,annak igazolására pedig a rendőri múltnak elegendőnek kell lennie.

folyami géb # 2016.01.26. 05:49

Mondjuk a Bv.tv. 11/A. § így szól:

11/A. §3 (1) Ha az elítélt vagy az egyéb jogcímen fogvatartott bűncselekmény sértettjévé válik, a bv. intézet minden szükséges intézkedést megtesz annak érdekében, hogy a büntetőeljárásról szóló 1998. évi XIX. törvénynek (a továbbiakban: Be.) a sértett jogaira, védelmére, illetve a vele szembeni kíméletes eljárásra vonatkozó szabályainak az érvényesülését a fogvatartás során - elsősorban a megfelelő tájékoztatással - elősegítse.
(2) A bv. intézet parancsnoka intézkedik annak érdekében, hogy a sértett és a terhelt

  1. ne kerülhessen azonos zárkában vagy lakóhelyiségben elhelyezésre,
  2. más részlegen kerüljön elhelyezésre, ha ennek feltételei biztosítottak,
  3. tisztálkodása eltérő időben vagy helyiségben történjen,
  4. egy időben történő szállítása külön szállítójárművön történjen,
  5. azonos ügyben történő előállításakor, az oktatás, a munkáltatás és a közös vallásgyakorlás során, valamint a reintegrációs, illetve a közös sport vagy kulturális programokon közvetlenül ne érintkezhessenek.

(3) Ha a Bv. tv. együttes elhelyezésre ad lehetőséget és a bűncselekmény sértettjévé vált elítélt vagy egyéb jogcímen fogvatartott védelme az adott részlegen nem biztosítható, más bv. intézetbe kell átszállítani.

Csakhogy ehhez már megtörtént bűncselekmény és megindult büntetőeljárás kell. Persze bűncselekmény a zaklatás is. Esetleg ezzel lehetne próbálkozni.

K.Jutka # 2016.01.27. 15:40

Tisztelt Ügyvéd Úr/ Urak!
Ha valaki szabadulhatna reintegrációval,és a feltételek részben adottak,csak a jelet nem tudják fogni,választhat e másik házat-lakást?
Köszönöm a választ:K.Jutka

ObudaFan # 2016.01.27. 16:14

Ha az ingatlan tulajdonosa nyilatkozik, hogy befogadja az illetőt, akkor lehet.

goldenbow # 2016.01.27. 16:27

Jo napot!
A mai napon megkaptam a masodfokomat.
ha a kedvezmenyt leveszem 6 honapom marad hátra. Kérhetem-e a reintegracios őrizetet még szabadlábon vagy be kell vonulnom és csak ott adhatom be a beadványt a reintegrációs őrizet igénybe vételéhez.
Köszönöm!

K.Jutka # 2016.01.27. 16:58

Tisztelt ObudaFan

A befogadónyilatkozat már el lett küldve,de még nem jöttek ki,nem fizetős villanyóra van és tehermentes a lakás is,csak a műholdas jelet ha nem tudják fogni akkor lehet e másik lakás?
Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2016.01.27. 17:08

K.Jutka

Ahogy irtam, ebben az esetben a masik lakasra is kell befogado nyilatkozat.

ObudaFan # 2016.01.27. 17:09

Goldenbow

Szerintem probald meg mar most.

folyami géb # 2016.01.27. 17:57

Csak sajnos goldenblownak - ha a teljes büntetése egy évnél hosszabb - a Bv.tv. 187/C. § d) pontjára tekintettel nem fogják engedélyezni.

goldenbow # 2016.01.27. 18:09

folyami géb: 14 honapot voltam előzetben, az nem számít?

meli1988 # 2016.01.27. 19:16

jo estét pàrom felfuggesztes alatt elkovetett egy lopàst vissza kapta a 10 honap bortont es kapott 6 honap.foghaz buntetést melyet 2016.01.27. napjan kellett bevonulnia reintegràcios orizetet kaphat? illetve mikor érdemes elkezdeni. intézni a kérelmet?
Vàlaszt elore is koszonom.

folyami géb # 2016.01.28. 05:41

Golddenblow,

legalábbis erősen véleményes. A Bv.tv. logikája, hgy ahol bármilyen kedvezménybe beszámít az előzetes, ott külön le is írja. Lásd evsz-nél a Bv.tv. 104. § (2) bekezdés a) és b) pontjában szerepel, c) ponjában nem. A fokozatváltásánál a 115. §(2) bekezdés a) és b) pontjában megint csak be van írva, a c)-be nem.

folyami géb # 2016.01.28. 05:48

Kedves meli1988,

a reintegrációs őrizet a letöltendőként kiszabott büntetésre jöhet szóba (ha azt nem személy elleni erőszakos bűncselekmény miatt szabták ki, és ez az első letöltendő szabadságvesztés-büntetése), de abból minimum három hónapot le kell tölteni. 4 hónap után pedig mehet feltételesen szabadlábra, úgyhogy a reintegrációs őrizet legfeljebb a közbeeső egy hónapra jöhet szóba.

meli1988 # 2016.01.28. 06:36

jo napot a pàrom egyszer kapott 10 honap bortont 2évre felfüggesztve kisebb értékre elkovetett lopàsért aztàn felfuggesztés alatt szabàlysértési értékre elkovetett lopàsért 6 honap foghàzat bv intézetben uli ezt az itéletet most van eloszor bvben elitéltként
ezek alapjàn lehet neki intézni reintegràciot és ha igen akkor mikor kezdjuk oktoberben szabadulna kedvezménnyel mivel idopontra jelentkezett a bvbe.

gigi0064 # 2016.01.28. 07:28

Üdv!
Ez a téma érdekel engem is,érdekeltek vagyunk benne.Párom büntetését tölti,szabadulása ez év november 12,kedvezménnyel.Van rá esélyünk,hogy a hátralévő időből valamennyit házi őrizetben töltsön,az adott feltételek mellett??
Válaszokat köszönöm

goldenbow # 2016.01.28. 11:07

FOLYAMI GÉB
Egy ismerosom 3 honapot volt jogeroben es megkapta a reintegracios őrizete, tobb mint 1 evet kapott, akkor szerinted?

ObudaFan # 2016.01.28. 15:38

goldenbow

Szerintem is véleményes, de meg kell próbálni.

ObudaFan # 2016.01.28. 15:43

gigi0064

Attól függ, miért tölti, hanyadik büntetése, mennyit volt bent.

ObudaFan # 2016.01.28. 15:44

meli1988

Ez pont olyan jogértelmezési kérdés, amin mi is gondolkodtunk itt, ha visszaolvasol. Szerintem inkább nem, de meg kell próbálni.

folyami géb # 2016.01.28. 19:03

Kedves meli,

olvasni tud? Ott van a válasz közvetlenül az ismételt kérdése előtt.

folyami géb # 2016.01.28. 19:10

Goldenblow,

velem ne kiabálj, kicsit nagyobb áttekintésem van a helyzetről mint neked. Az semmit nem jelent, hogy a haveroddal mi történt, egy időben - még a régi bv.tvr. alapján - egészen más gyakorlat alakult ki Fejér megyében, mint az ország többi részében. Mivel a bv. ügy elbírálása a törvényszéki szinten véget ér, ilyen előfordulhat. O.F. kollégának igaza van, meg kell próbálni, veszíteno valód nincs. Én kívánom, hogy kapd meg, csak felhívtam a figyelmed, hogy ez lehet másképp is. Mondjuk azt is tudom, hogy ilyen esetben mit írnék a fellebbezésbe, de akkor nem fárasztalak.

gigi0064 # 2016.01.28. 21:04

ObudaFan

Testi sértésért(focimeccs utáni tömegbalhé volt,ebből van 3 ítélet),nem első ítéletes,3 év letöltendőt kapott,amiből több,mint kettőt letöltött.Durván 10 hónap van még vissza.

folyami géb # 2016.01.29. 04:30

Akkor több okból is kizart a reintegracios őrizet.

gigi0064 # 2016.01.29. 06:20

folyami géb
a válasz nekem szól??