reintegrációs őrizet


Szilárd21 # 2015.09.21. 18:28

Azt elfelejtettem írni, hogy börtön fokozatban van a hozzátartozom, ez a lényegén változtat? :)

Köszönöm a válaszát!

folyami géb # 2015.09.21. 19:01

Nem.

Jeclara # 2015.11.20. 10:12

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A fiam összbüntetését (30 hónap) tölti 2015. április 1. óta börtön fokozatban.(először van börtönben) Mikortól kérhető a fogházasítása, illetve ilyen esetben kérhető-e a reintegrációs őrizet? Ha igen, melyik, mikortól?

ObudaFan # 2015.11.21. 11:43

Attól függ, mikor bocsátható feltételesre. Ha za új törvény szerint ítélték el, akkor vélhetően 2/3 után, ami azt jelenti, hogy 1/3 után (10 hónap) fogházasítható. Az eleve egy érdekes kérdés, hogy összebüntetés esetén lehet-e reintegrációs őrizet, hiszen ebben az esetben kérdéses, hogy első ítéletnek tekinthető-e ez, de szerintem meg kell próbálni.

Jeclara # 2015.11.23. 14:25

Hát ez az! A fogadott ügyvéd is csak a vállát vonogatja. Ki tud ebben segíteni? Ez a része nincs leszabályozva a reintegrációs őrizetnek? A törvényalkotók erre nem gondoltak? Egyénként nagyon köszönöm a választ!Hová fordulhatnék?

ObudaFan # 2015.11.25. 14:27

A bv bírótól kérni lehet, ha nem adja meg, fellebbezni lehet, a jogerős végzést meg el kell fogadni.

Dr.Attika # 2015.11.25. 14:39

"Első alkalommal ítélték végrehajtandó szabadságvesztésre." feltételből adódóan lehet reintegrációs őrizet. Egyébként a befogadását követően a 9/2014. IM. r.1.§ (1) b) pontja alapján közölni kell vele a reintegrációs őrizet esedékességének és lejáratának napját.

Dr.Attika # 2015.11.25. 14:41

A védő kolléga az összbüntetési ítéletből meg tudja határozni.

ObudaFan # 2015.11.27. 14:57

"Első alkalommal ítélték végrehajtandó szabadságvesztésre." feltételből adódóan lehet reintegrációs őrizet.

Összbüntetés esetén ha szó szerint alkalmazzuk a törvényszöveget, akkor nem lehet. Ha az összbüntetés jogpolitikai célját nézzük, lehet.

folyami géb # 2015.11.27. 16:33

Emlékeztek, hogy egy hasonló kérdést én már felvetettem, ha nem foglalják összbüntetésbe az alapítéleteket.

Ebben az esetben egyre inkább OF első megoldása felé hajlok. Ennek egyik oka,hogy kezdem unni a kontra legem jogértelmezéseket. A jogpolitikai cél is kilőhető azzal, hogy ha már többször elítélték, akkor az első elítélésből adott kedvezmény sem akadályozhatja meg a másodikat.

Dr.Attika # 2015.11.27. 17:17

Egyszerű a dolog. Meg kell nézni a konkrét esetben, hogy mit ír a BV az alább hivatkozott rendelet szerinti befogadási iraton a reintegrációs őrizet várható időpontjáról.

folyami géb # 2015.11.27. 17:22

Az jogforrás? :)

Egyébként arra valóban jó, hogy az érintett megtudja, mi a BV álláspontja a kérdésben.

Dr.Attika # 2015.11.27. 18:04

Jogforrás, mert miniszteri rendelet kötelezi a BV-t, hogy ezt a jogi tényt deklarálja. Innentől megnyílik a jogorvoslati út.

folyami géb # 2015.11.27. 18:25

Ja, ha a BV befogadási irata jogforrás, akkor mindjárt megkeresem a CD Jogtárban. Melyik közlönyben jelent meg?

ObudaFan # 2015.11.29. 11:33

Nem a bv. intézet dönt arról, hogy az elítélt reintegrációs őrizetre engedhető-e, hanem a bv. bíró. Innentől fogva a bv. intézet befogadási iratának a világon semmi jelentősége.

ObudaFan # 2015.11.29. 11:34

A jogpolitikai cél is kilőhető azzal, hogy ha már többször elítélték, akkor az első elítélésből adott kedvezmény sem akadályozhatja meg a másodikat.

Na de akkor a halmazati büntetés miért nincs kizárva a reintegrációs őrizetből? Az ugyanis nem az elítélten múlik, hogy halmazati büntetése lesz-e, vagy összbüntetése.

folyami géb # 2015.11.29. 16:26

Ez is igaz. Végül is, ha úgy nézzük, az összbüntetés mindkét alapítélete első abban az értelemben, hogy az azokban elbírált bűncselekmények elkövetése előtt még nem volt elítélve a terhelt.

Ezek tipikusan azok a kérdések, amelyekben a jogalkotónak kellene világosan fogalmaznia.

Jeclara # 2015.11.29. 17:33

93. § Az összbüntetés tartamát úgy kell meghatározni, mintha halmazati büntetést szabnának ki.
Abban az esetben, ha sor kerül bűnhalmazat megállapítására, akkor a bíróság egy büntetést - ún. halmazati büntetést - fog kiszabni. A halmazati büntetés egy büntetés, egységes és egyszeri elítélést jelent.
Ez az én olvasatomban annyit jelent, hogy járna a reintegrációs őrizet, mert az összbüntetést első alkalomnak számít, ami annak egyik feltétele. A többi feltétel az adott.

Dr.Attika # 2015.11.29. 17:36
Dr.Attika # 2015.11.30. 15:33

Vagy azok a kérdések, miszerint a terheltre kedvezőbb értelmezés szerint kell alkalmazni a jogot.Erre nagyon szép példát hallottam a Szegedi Ítélőtábla másodfokú ítéletének indoklásában másfél hete.

Jazi # 2016.01.21. 21:28

Tisztelt Ügyvéd Úr

Érdeklődni szeretnék,hogy valóban 1éves lett a reintegrációs őrizet az eddigi 6hónap helyett?

A másik dolog amiről kérdeznék: erőszakos bűncselekmény miatt kaptunk börtön bűntetést,önbíráskodásból indult,de rablásnak állt meg! A törvény mindenképpen kizárja a reintegrációs őrizetből? Sok dícsérete van,dolgozik,részt vesz mindenben amiben csak tud! Ebben az esetben számít ez valamit?

Válaszát előre is köszönöm

Dr.Attika # 2016.01.22. 05:42

Tisztelt Jazi!
Nem adok már tanácsot ezen a fórumon csak figyelem.

folyami géb # 2016.01.22. 06:16

Attika doki,

??? Kár lenne! A közmunka-topicból már hiányoltalak is.

Jazi,

nem nőtt 1 évre a reintegrációs őrizet, és nem kaphat az, akit rablás miatt ítéltek el. A dicséretek és a jó magatartás azonban nem mindegy a feltételes, az enyhébb fokozat és az evsz. szempontjából sem.

Csillagvirág1 # 2016.01.25. 19:18

Tisztelt Folyami géb!

Mire lehet hivatkozni átszállítási kérelem esetén, ami célt is ér és nem utasítják el. Az lehet elég indok, hogy nincs biztonságban azon a helyen ahol van, mert kiderült a múltja - rendőr - és fenyegetik. Van e esély ilyenkor másik bv-be szállításra. Kérem válaszoljon, köszönöm!

folyami géb # 2016.01.25. 19:25

Én úgy tudom, hogy Tökölön van egy körlet, ahol az elítélt volt rendőrök és más hivatalos személyek vannak.