reintegrációs őrizet


Öreg Tölgy # 2017.05.03. 03:47
  1. A Btk. 459. § (1) bekezdés 31. pontja szerint visszaeső a szándékos bűncselekmény elkövetője, ha korábban szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték, és a büntetés kitöltésétől vagy végrehajthatósága megszűnésétől az újabb bűncselekmény elkövetéséig három év még nem telt el. Tehát olyan nincs, hogy valakit először ítélnek végrehajtandó szabadságvesztésre de visszaesőnek minősítik.
  2. Mint mondtam, az számít, hogy az ítélet rendelkező részében szerepeljen, hogy visszaeső (nagyjából azzal a szöveggel, amit előzőleg írtam). Ha az ítélet indokolásában szerepel, hogy visszaesőnek nem minősülő bűnismétlő, az a RÖ szempontjából nem számít.
  3. Amint már sokszor írtam, RÖ senkinek sem jár, legfeljebb - ha nincs kizáró ok - akkor adható. Visszaesőnek viszont nem is adható.
Dr.Attika # 2017.05.03. 05:08

A bv-s reintegrációs tisztek szeretnek önként visszaesőnek minősíteni. Nekem is le kellett vitatkozni egy ügyben. Én is mondom, hogy nézze meg az ítélet rendelkező részét. Abban nem szerepel, hogy visszaesőként ítélték el, akkor nem visszaesö. Ez hatott.

Fenti # 2017.05.03. 11:51

Köszönöm a válaszokat! Szóval előzetesben volt 2 év 8 hónapot amit kitőltöttnek vettek. Akkor az olyan mintha letöltendő szabadságvesztése lett volna? Mert effektíven börtönben most van először. Tisztelettel várom a válaszokat! Köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.05.03. 12:35

Sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet. Ebben az esetben visszaeső az illető, hiszen az ítéletben jogerősen végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték, az teljesen mindegy, hogy előzetesben már kitöltötte.

Dr.Attika # 2017.05.03. 15:27

Fenti!
Börtönben nem most van először. Gondolom az előzetes letartóztatást nem leánynevelő intézetben töltötte, hanem büntetés-végrehajtási intézetben.

Andrea89 # 2017.05.03. 18:31

Ha esetleg fogadnánk egy ügyvédet akkor hamarabb sor kerülne rá,vagy nincs jelentősége mert ugy se veszik figyelembe, mit lenne a célszerübb?

Köszönöm!!

Fenti # 2017.05.03. 18:33

Köszönöm a válaszát! Dr.Attika pedig nagyon vicces volt, de olvasd el mégegyszer amiket írtam és akkor rájössz miről beszélek!!!

Fenti # 2017.05.03. 23:49

Tisztelettel lenne még egy kérdésem. Az illetőt 2006. Júliusában engedték ki háziőrizetbe, 2009. Márciusában lett jogerős az ügy. 2 év 8 hónap szabadságvesztés az ítélet és az előzetben illetve háziőrízetben eltöltött idő 2 év 7 hónap 22 nap, így maradt fent 8 nap ami miatt feltételes szabadságra bocsájtották 2010. Június 30.-án, a feltételes szabadság 2011. Június 29. Napján telt le, büntetését 2010. Július 7. napján kell letöltöttnek tekinteni.(elkövetési idő 2002-2003). Az újabb ügyet ő elkövette a gyanúsítás szerint 2010. Február végén Március elején. Kérdésem az lenne, hogy a mostani ügyből szabadulhat-e feltételes kedvezménnyel? Előre is köszönöm válaszát!

Öreg Tölgy # 2017.05.04. 03:36

Hát bizony - aa leírt adatok alapján - nem.

Öreg Tölgy # 2017.05.04. 03:44

Andrea89,

az ügyvédet magának kell eldöntenie; elvileg nem látom a szükségét, főleg, ha - amint írja - rendben mennek a dolgok.

Fenti # 2017.05.04. 06:08

Miért? Kicsit bővebben lehet? 2010. Júniusában bocsájtották feltételes szabadságra az újabb ügyet pedig előtte követte el , 2010. Február végén, tehát akkor nem volt még feltételes alatt.

Öreg Tölgy # 2017.05.04. 13:23

Fenti,

azért, mert a törvény nem azt mondja, hogy nem bocsátható feltételes szabadságra, aki a korábbi feltételes szabadsága alatt követi el az újabb bűncselekményt, hanem azt, hogy nem bocsátható feltételes szabadságra, akit olyan szándékos bűncselekmény miatt ítéltek szabadságvesztésre, amelyet korábbi, határozott ideig tartó végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a végrehajtás befejezése vagy a végrehajthatóság megszűnése előtt követett el (Btk. 38. § /4/ bek. d pont).

A leírás szerint az ismerőst 2009. márciusában ítélték el jogerősen, szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre, a feltételes szabadság 2011. június 29. Napján telt le, büntetését 2010. július 7. napján töltötte ki. Az újabb bűncselekményt a gyanúsítás szerint 2010. február végén - március elején követte el.

Az elkövetés (2010. február-március) tehát az előző elítélés (2009. március) és a végrehajtás befejezése (2011. június 29.) közé esik.

Fenti # 2017.05.04. 17:47

Köszönöm! Értem! Így most már világos. Az helyén való, hogy 1 évvel a jogerôs ítélet után bocsájtották feltételes szabadlábra( 2006.ban kiengedték) És azt a 8 napot a mostani ítéletében nem kell visszakapja, vagy amiatt lehet összbüntetést kapni?

Öreg Tölgy # 2017.05.04. 18:36

"Az helyén való, hogy 1 évvel a jogerôs ítélet után bocsájtották feltételes szabadlábra"

Legalábbis nem törvénysértő.

"És azt a 8 napot a mostani ítéletében nem kell visszakapja".

Azt nem, mert azt csak tényleg akkor kapná vissza, ha a feltételes szabadság alatt követte volna el az újabb bűncselekményt, de - ahogy írtad - akkor még nem volt feltételes szabadságra bocsátva.

"vagy amiatt lehet összbüntetést kapni?"

Nem, azt semmiképp sem kaphatna, mert az csak akkor lenne lehetséges, ha az újabb bűncselekmlényt a korábbi elsőfokú ítélet előtt követte volna el.

Fenti # 2017.05.04. 19:22

Annyira köszönöm a válaszait, nagyon sokat segített! Szóval nem törvénysértő, de ha 2009.ben kerül feltételes szabadságra akkor most nem lenne kizárva a feltételes kedvezményből. Ez ügyben lehet tenni valamit, vagy valakihez, valamilyen szervhez fordulni? Meg az a 8 nap miért maradhatott fent? Ezt ki számolhatta el? Miért nem ültették le vele akkor azt a 8 napot? Egyáltalán van ebben valakinek felelőssége, vagy ez így van rendben?

Andrea89 # 2017.05.04. 19:25

Szeretném megköszönni Dr.Attikának és Öreg Tölgynek a sok segitő és felvilágositó választ. Ma hivott a párom hogy 11-én kiengedik RÖ-re.

Köszönök mindent!

Öreg Tölgy # 2017.05.05. 03:53

T. Fenti,

már ne haragudjon meg, nem bántani akarom, de a bíróságnak és más szervnek sem feladata, hogy a dolgokat úgy alakítsa, hogy az elítéltnek a lehető legjobb legyen, főleg nem úgy, hogy esetleges jövőbeni újabb bűnelkövetés esetén is a legjobb legyen. A 8 nap úgy maradhatott fenn, hogy miután a büntetés jogerős lett, és beszámították az előzetest, a bv. bíró úgy döntött, hogy a büntetés a fennmaradó 8 nap végrehajtása nélkül is elérheti a célját, ezért feltételes szabadságra bocsátotta az illetőt. Gondolom, akkor jól jött. Megint csak nem akarom bántani, de a következményeknek egyetlen felelőse van: az, aki ennek ismeretében újabb bűncselekményt követett el (már ha elítélik, természetesen).

Kedves Andrea,

örülök, sok sikert!

Dr.Attika # 2017.05.05. 04:21

Kedves Andrea!
Nagyon szívesen.

Fenti # 2017.05.05. 12:15

Persze, hogy nem feladata, de nem hiszem, hogy 1 év 4 hónap kell elteljen az ítélet után, hogy ezt kiszámolják!! Az a 8 nap pedig igazán mindegy lett volna már akkor, most pedig egyáltalán nem!!!

Bells19 # 2017.05.19. 13:21

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Érdeklődni szeretnék, hogy miként is működik ez a reintegracios őrizet, mert senki nem tud nekünk értelmes információt adni róla!
A párom 2014 Ben ült 9 hónapot előzetes letartóztatásban, jelenleg jogerős ítéletét tölti, azt már tudjuk, hogy lesz kedvezménye illetve nem zárja ki semmi a reintegraciot sem, csak sajnos azzal nem vagyunk tisztában mikortól lehet ezt kérvényezni!
1 év 9 hónap a jogerős ítélete illetve szándékosnak minősül!
A válaszát nagyon várom és előre is köszönöm! !!
Üdvözlettel!

Öreg Tölgy # 2017.05.19. 14:09

Olvasgasson egy kicsit vissza: senki nem fog tudni választ adni, mert hogy vitás kérdés, hogy a 9 hónapos előzetes letartóztatás beszámít-e a kötelezően letöltendő időszakba. Ha a feltételeshez már kevesebb, mint 10 hónap van hátra, akkor kérvényezze, és majd kiderül, mit gondol róla a helyi bv. bíró és a törvényszék.

Dr.Attika # 2017.05.19. 14:50

Mint lentebb írtam amikor a jogerős letöltésére bevonult a párja, akkor közölni kellett vele, hogy mikor mehet legkorábban reintegrációs őrizetbe. Menjen be a párja a nevelőhöz ő megmondja, ha nincs meg nála a befogadó papír.

Bells19 # 2017.05.19. 15:05

Lentebb olvastam , hogy elvileg beleszámít.
Azaz igazság , hogy itt nálunk senki sem ad nekünk pontos információt még a bv sem, ezért gondoltám, hogy talán maguktól többet megtudok!
Hétfő óta van bent, de jövőhéten már szállítják el Állampusztára. ..Esetleg van tapasztalatuk az ottani reintegrációs dolgokkal kapcsolatban? Mielőbb szeretnénk ezt elintézni.

Bells19 # 2017.05.19. 15:13

Illetve Bocsánat kihagytam, a feltételeshez nekünk 5 hónapunk van hátra!

Előre is MÉG egyszer köszönöm a válaszukat!

Öreg Tölgy # 2017.05.19. 16:35

Akkor nem érdeklődni kell, hanem - ha az intézet nem tesz meg - akkor beadni a kérelmet.