reintegrációs őrizet


Eleonóra24 # 2017.12.10. 21:03

Egyelőre nem született döntés a reintegrációs őrizettel kapcsolatban, de a foganatbavételin febr.2 van megjelelölve. 300km-re van a börtön az őrizetre kijelölt lakástól, ezért szállítással oldják meg az esetleges rö-be helyezést, 2018. febr. 2 pénteki napra esik, és elvileg hétfőnként van szállítás, az lenne a kérdésem ilyenkor mire lehet számítani, a kijelölt dátum előtti hétfőn, (jah.29-én) vagy utána (febr. 5-én) szállítják?

Pet 44 # 2017.12.10. 19:50

A bv. bíró döntését a bv . nem bírálhatja felül . Ha 12.-ét jelölte ki rö. megkezdésére, akkor ezen a napon, reintegréciós őrizetbe kell helyezni . Az is biztos, hogy nyomkövető nélkül, őrizetbe helyezés nem megoldható.

Nikki91 # 2017.12.10. 19:04

Hivatalos határozatot kapott, hogy holnapután hazaengedik (12.-e) Holnap felhívomam a BVt hátha mondanak valamit. Ugye attól még mert ők elfelejtettek kijönni mi még ezt nem szívjuk meg azzal, hogy ne, engedik haza?! Köszönöm

Pet 44 # 2017.12.10. 07:17

Dr.Attika

Én a hölgy kérdésére válaszoltam , úgy gondolom hitelesen, és nem írtam szamárságot, ezt kikérem magamnak . Biztos annak is oka van, hogy nem vette még fel a bv. a kontakt személlyel a kapcsolatot . A bv bíró, a reintegrációs őrizetbe helyezésről rendelkezett, nem pedig a szabadon engedésről . Az őrizet része a nyomkövetővel történő megfigyelés, ehhez pedig szükséges a jel mérés .

Dr.Attika # 2017.12.09. 20:51

Pet44!
Ne írjál már szamárságot.Nem kell senkit felhívni.Ha a bv bíró már határozott, akkor szabadon kell engedni.

Pet 44 # 2017.12.09. 19:44

Ha 12.én kiengedik, előtte egy két nappal, ki kell menni a pártfogónak és egy informatikusnak, kb. ötperces bemérésre .De ehhez már, kellet volna ,a pártfogónak időpontot egyeztetni .A pártfogónál kellene telefonon érdeklődni .

Nikki91 # 2017.12.09. 18:56

Sziasztok, Szép estét!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a párom 12.-én jön haza reintegrációs háziőrizetbe. Állítólag ki kellett volna jönni a BVből, hogy bemérjék a lakást vagy nem is tudom. Páromnak semmi felvilágosítást nem adnak. A pártfogó volt kint 1hónapja de ő nem csinált semmi ilyesmit... valami ketyerét nem kellene nekik beszerelni vagy bemérni a gps miatt a lakást? Segítsenek. Köszönöm

M.Attiláné # 2017.12.07. 07:33

Érdeklődni szeretnék! A 2018 januàrjàban hatàlyba lépő btk.szerint milyen enyhítések változások fognak bekövetkezni az összbüntetés és a reintegrációs őrizet terén? Válaszukat előre is köszönöm

bufurcka # 2017.12.06. 17:03

Jó napot mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék esetleg valaki tud segíteni a ügyemben. Egy éve vagyok már házi őrizetben. Múlt héten járt le a egy év, most éppen semmit nem tudok hogy mi van mert a dátum szerint lejárt a utolsó 90 nap is de telefonos érdeklődésemre azt mondták majd meg tudom, értesítenek.Volt már ilyen és akkor vissza dátumozót papírral oldották meg.A kérdésem igazából az lenne szeretnék elmenni dolgozni mert semmilyen jövedelemmel nem rendelkezem adtam már be kérvényt de azt írták vissza mivel nincs jövedelmem ezért veszélyesnek ítélik meg hogy elmenjek dolgozni.Én tudtommal semmilyen befogadói kérelmet nem adtam be,édesanyámnál lakom most de ő nem rendelkezik jövedelemmel.Meg lehet e ezt a állapotot szüntetni? Mert személyi hitelt vett fel a kiadásokra. Kényszeríthetik e őt hogy engem eltartson.Én nem is kérvényeztem a házi őrizetem.Előre is köszönöm a válaszokat.

Eleonóra24 # 2017.12.04. 20:27

Igen, nálunk a befogadó az én édesanyám, az "eltartó" pedig az Ő édesanyja, és tőle kérték volna a munkáltatóit de sajnos ilyet nem tudott volna beküldeni, hála istennek lehet módosítani, azt mondták benn, úgyhogy már küldöm is az újabb , eltartói nyilatkozatomat, amihez küldenem kell a munkáltatóimat is. Csütörtökön jön a kedves pártfogó hölgy nagy könyörgés árán, ma hívott és azt mondta csak a holnap dél jó, így is szabadságot kellett kivennünk, másnapra nem tudtunk volna, lazán mondta hogy vagy holnap délben itthon leszünk vagy akkor nem tudja elvégezni a környezettanulmányt, egyébként örüljünk hogy egyáltalán ilyen időben kijön! :D Mire készüljünk, miket kérdez/néz? Beküldött papírokra kíváncsi ő is? Izgulok, nem volt bíztató az a pár perces időpontegyeztetés.

Pet 44 # 2017.12.03. 20:59

Eleonóra 24

A befogadónak, nem kell munkáltatóit beküldeni . A befogadói nyilatkozatot megírónak, nem kötelező dolgoznia . Viszont anyagi felelősség terheli az őrizet ideje alatt. A befogadó lehet olyan vagyoni helyzetben pl. lottó nyeremény,örökölt nagyobb összeget, ami fedezetet nyújt ezen időszakra . Ezt senki sem fogja firtatni .

Eleonóra24 # 2017.12.03. 19:40

Reintegrációs őrizet kérelmet 1 hónapja adtuk be, február 2-én jöhet, ha elfogadják. Papírokat beküldtük, többek közt a befogadó és eltartó nyilatkozatot is, csak sajnos közben változtak a dolgok, az eltartó akiről nyilatkoztunk munkanélküli lett így nem fog tudni munkáltatóit beküldeni, van még lehetőség az eltartó megváltoztatására és ha igen akkor hogyan? Még nem volt kinn pártfogó nálunk. Köszönöm szépen

Eleonóra24 # 2017.12.02. 17:05

Bevonuláskor elméletileg kapnak egy papírt, amin rajta van. A kérelmet nekünk azt mondták, 3 hónappal előtte adja be. Pont egy hónapja be is adta, egyelőre semmi nem történt, legalábbis amiről tudnánk.

Dalma3 # 2017.12.02. 01:21

Jó Napot Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni az ügyben hogy a párom jelenleg büntetését tölti és nem tudjuk pontosan hogy mikortól adható neki a "Reintegrációs őrizet". A letöltendője 2 ügyből tevődik össze. 1 felfüggesztés kitöltése mely 4 hónap (mely már letelt) és a 2. ítélet közúti balesetből jött létre melynek a jogerős ítélete 1 év börtön amiből van kedvezmény. A Bv-hez tartózó Pártfogó azt mondta hogy december közepén adja le a kérelmét a reintegrációhoz viszont nem tudjuk hogy mikortól adható neki, mivel 2 Pártfogó 2 félét mond. Az egyik variáció Bv-ben eltöltött 6.hónap után adható, a másik variáció az 1 évből min 3 hónap kitöltése. Viszont akkor 7 hónap kitöltött lesz. ( 4 hónap felfügg és 3 hónap az újból) Most mi az igaz? Hogyan számoljunk?

Köszönöm a válaszokat.

Laura2010 # 2017.12.01. 16:23

Szép napot
Érdeklődnék ,hogy van e valami változás a reintegrációs őrizettel kapcs.-ban?

Tacco05 # 2017.11.26. 18:59

Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettek! Üdv

Pet 44 # 2017.11.25. 14:29

Tacco05

Tehát hét hónapból még kettőt el kell töltened a bv.falai között. Bevonulásod után,lehetőség szerint, egyből el kell indítani a reintegrációs őrizetbe helyezési eljárást .

Pet 44 # 2017.11.24. 16:52

Tacco05

Igaz ! Hat hónapot, börtönben kell eltölteni, ez a rö. egyik feltétele .

Lovi07 # 2017.11.23. 11:13

Tisztelt Lőrik Ügyvédi Iroda és Tacco05!

Én úgy gondolom, hogy a 6 hónap kötelezően kitöltendő börtönbüntetésből már 4et leült előzetben, illetve ott van még a házi őrizet is, ami nem tudom, hogy bele számít-e.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.11.23. 10:32

Tisztelt Tacco05!

A bíróság ítéletében 2 év 3 hónap börtönbüntetést szabott ki Önnel szemben, ami a reintegrácós őrízet estében figyelembe kell venni. Ennek értelmében pedig az egy évet meghaladó tartamú szabadságvesztés büntetés esetén 6 hónapot szükséges minimum büntetés-végrehajtási intézetben tölteni ahhoz, hogy megindítható legyen az eljárás. Még akkor is ha kedvezményekkel és az előzetes letartóztatásban és házi őrizetben töltött idő beszámítása esetén már csak 7 hónapot kell bv-ben töltenie.

A kérelem elbírálásának az ideje körülbelül 2-3 hónap közé tehető maximum, így célszerű a bevonulását követő 3 hónapban megindítani az eljárást.

http://lorik.hu/…-modositasa/

Kattalyn # 2017.11.23. 04:51

Kedves Pet 44!

Nagyon köszönöm!Lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem még.2 ügyből állt össze a 3,7 év.Amit most tölt az a hosszú idős,a másik 1,5 év.Ha annak letöltéséhez ér,akkor esetleg lehetne?Vagy az összbüntetés miatt ez igy kizárt?

Pet 44 # 2017.11.22. 18:38

Kattaly

Az van leírva, hogy nem több mint két évig terjedő, tehát önökre nem vonatkozik, a társadalmi kötődés program .

Kattalyn # 2017.11.22. 18:05

Kedves Pet44!
Köszönöm a gyors linkelést.Ezt olvastam s emiatt volt az a kérdésem,hogy ez a max 2 év vonatkozik e arra,hogy még a letöltendőjeblegyen 2 év alatt,vagy az ítéletnek kellene annyinak lennie?!Sajnos nem tudom ezt külső szemlélőként szemlèlni,igy húz a szívem arra,ami kedvezőbb lenne számunkra.

Tacco05 # 2017.11.22. 17:57

Tisztelt Pet 44!

De nekem összesen 7 hónapot kell még leülnöm, akkor bevonulásom után egyből kérelmezzem, vagy esetleg még elötte is lehet? Köszönöm Üdv

Pet 44 # 2017.11.22. 17:26