Ittas vezetés


Attys24 # 2008.10.04. 16:06

Üdvözlök mindenkit! A kérdésem az lenne, hogy nekem júniusban vették el a jogsimat ittas vezetésért. 1,48 lett a véralkohol, ami a szakértő szerint enyhe fokú. Augusztus 11-én lezárult a nyomozati szakasz és elküldték az ügyet az ügyészségnek. Ekkor nekem azt mondták, hogy 30 nap van az ítélkezésre. Sajnos a mai napig nem jött semmi papír. Mit tegyek? Mire számíthatok? Mennyi időre vehetik el a jogsimat?

monalisa1 # 2008.10.04. 16:24

100 ezer forinton aluli pénzbüntetés és 12-18 hónapon belüli eltiltás várható, mely utóbbi utánképzést tesz kötelezővé = +100 ezer forint körüli többletköltség...

monalisa1 # 2008.10.04. 16:26

A "papír" egész biztosan meg fog érkezni, ha némileg késik is valamennyit.

Orsolya21 # 2008.10.05. 08:21

2007 januárjában ittas vezetés miatt büntető eljárás indult ellenem. Alkalmazott mellékbüntetésként 2008.08.05-ig eltiltottak a vezetéstől. A kérdésem az lenne,hogy ez szerepelni fog-e az erkölcsi bizonyítványomban? Amit okt.1.-én igényeltem. Köszönöm a segítséget!

specy # 2008.10.05. 11:37

2008 október 2-án ittas vezetésért elkaptak.A SERES 0.53-at, később 0.52-öt mutatott.Milyen bűntetésre számithatok,kell e utánképzésre mennem?

gyula1 # 2008.10.05. 13:25

Specy!

0.51 től légalkoholban már bűncselekmény a bíróség fog dönteni! 1-10 évig kaphatsz járművezetéstől eltiltás plusz pár tíz ezres bírságot, ha nincs súlyosbító körülmény akkor általában 1 évet szoktak adni! Fél évnél hosszabb eltiltás utánképzést von maga után ami kb +100.000Ft-ba kerül! Kivéve ha kategóriátol tiltanak el mert akkor nemkell utánképzésre menned!

Üdv.: Gyula

kenomajas # 2008.10.07. 14:36

persze, hogy nem keves az 1.48. Engem Kanadaban 1,66 al kaptak el, ami kiemelten sulyos, mert a megengedett hatar, a 0.8 ketszeresenel tobb. Az volt a makom, hogy a masodik meres 159-et mutatott, es a biro azt vette figyelembe.

Traffic # 2008.10.07. 16:56

T. Adria73!
0,86 mg/l légalkohol közepes fokú alkoholos befolyásoltságnak felel meg. Sajna nincs esély arra, hogy mellőzzék a járművezetéstől eltiltást. Elmondhatod persze, hogy miért vezettél így, de nem gondolom, hogy lényegesen befolyásolja a döntést. Az eltiltás mértéke 1-10 év, tekintve, hogy bűncselekményt követtél el. Fel a fejjel, hisz senkinek sem okoztál sérülést és gondolom, hogy soha nem ülsz többé ittasan a volán mögé. Pasi meg van ezer és ezer még. :)
Ui.: A gyógyszert nem említeném sehol és senkinek.

T. mile!
A két (közel vagy teljesen) azonos eredmény azt jelzi, hogy a mintavételek időpontjában épp felszívódott az összes alkohol a szervezetedben és még nem kezdődött meg az utolsó ital lebontása. Magyarán: a csúcson voltál. Ööö.. Nem olyan értelemben. :)

T. wété!
Igen. Ha eltiltás alatt vezetsz, akkor max. 150.000.- forint pénzbírság vagy elzárás. Ha nem tiltottak el, akkor 30.000.- forintig terjedő pénzbírság. Újabb eltiltásra emiatt nem kell számítani.

lufi # 2008.10.07. 19:46

Kedves Traffic, illetve hölgyem....Úgy látom hangulatában volt a válaszok írása közben!
Nagy öröm, hiszen kedves szavak követték nyomdokát.
Kedves! Nagyon kedves! Végre "egy" hozzáértő!

Attys24 # 2008.10.08. 06:26

Kedves Traffic! Pár nappal ez előtt beírtam az én "történetemet". A kérdésem az lenne hozzád, hogy véleményed szerint mire számíthatok és az igazságügyi orvosszakértő véleményét miszerin az 1,48-as véralkohol enyhe fokú ittasságot jelent mennyire veszik komolyan? Ha én arra hivatkozok , hogy nekem a munkámhoz kell a jogsi és ezt persze hivatalosan alátámasztja a cégem is akkor ezt mérlegelik? Előre is köszönöm!

mile # 2008.10.08. 21:17

Köszönöm szépen a válaszodat kedves Traffic... mondjuk hidd el, nem úgy tűnt, mintha a csúcson lennék:) még egy kérdéssel szeretnélek zaklatni: szerinted, ha maga a cselekmény (az ittas vezetés) kb. 20 perccel az első fújás előtt történt (0,57, majd 0,56) és az első fújást követően több mint 30 perccel ugyanaz lett az eredmény (0,56 majd 0,54) megpróbálhatok-e arra hivatkozni, hogy amint Te is írtad, hogy az alkohol-szint a fújás idején volt a legmagasabban és magánál az eseménynél nem lehet eldönteni, hogy a kritikus 0,51 alatt vagy fölött volt? Több emberrel is beszéltem erről, és ők azt mondták, hogy valószínű fölötte volt, de hogy ezt a szakértő nem fogja tudni kategorikusan kijelenteni, magyarán nem fogja merni leírni (hiszen valójában ezt nem lehet tudni biztosan). Vér-, vizeletvizsgálat nem volt, orvos se látott.

Mit gondolsz erről?

Köszönöm előre is: Mile

Plac23 # 2008.10.09. 15:39

Sziasztok!
3 hete ittasan balesetet okoztam, elaludtam a volánnál és két autót elkaptam a szembesávban. Szerencsére csak velem történt személyi sérülés, másnak nem lett baja.
Nem voltam részeg (mert reggel történt) de az este elfogyasztott rengeteg pia (kb. 10 feles és 5 sör) még benne volt a véremben. Elismertem hogy ittam, jogsimat elvették, de a véralkoholszint még nem jött meg (0,6-1 ezrelék közé tippelem).
Mennyi időre vehetik el a jogsimat?
Milyen büntetést kaphatok, ha mondjuk az elfogyasztott alkohol mennyisége már bűncselekmény sávban van?

Válaszotokat előre is köszönöm

monalisa1 # 2008.10.09. 16:01

Én "látatlanban" örökre eltiltanálak a vezetéstől, mert aki annyi elfogyasztott alkohol ellenére vezet - sőt egyáltalán vezet -, az gátlástalanul vezetett eddig is hasonló esetben, és bizonyára fog a későbbiekben is...

Túl enyhének tippeled a véralkoholszint értékedet, remélem nem neked lesz igazad.

Amennyiben 1 ezreléken belül vagy még, 100 ezer forinton belüli és 12 hónapon túli eltiltás várható rád + a kötelező utánképzés, ami 1-2 hónap "iskolapad" és 100 ezer forint fölötti további többletpénzt húz ki a zsebedből.

Zárójelben: akár egy vétlen (!) gyalogost is elgázolhattál volna..., ember, neked nincs önkontollod?!

Monalisa
laikus hozzászóló

geba # 2008.10.09. 17:51

monalista Miröl beszél mintha te nem csináltál volna ilyet ez történt vele téged is eltilthattak volna örökre .jo lett volna? Ha valakihez írsz akkor ugy hoy ö is sorstarsad.

Plac23 # 2008.10.09. 17:52

Köszi az infót és a fejmosást Monalisa.
Teljesen igazad van, tisztában vagyok vele, hogy felelőtlen voltam.
Nem volt szokásom ittasan vezetni, és most is mint mondtam éjfélkor ittam az utolsót és fél7kor ültem autóba. 6 óra alatt azért kimehet valamennyire a véremből a pia...(???) legalábbis remélem.

metallus # 2008.10.09. 18:25

Ilyen esetben minimum 12 óra a várakozási idő. Én is jártam már ilyen buliban, éjfélkor pia nyista és csak másnap délben ültem volán mögé. Megjegyzem, hogy még akkor sem éreztem teljesen tisztának magam de lehet, hogy csak a bulitól voltam megviselt.

monalisa1 # 2008.10.09. 19:38

Plac23

Bocs a fejmosásért (...), de tudod ebben a topicban mindenki szánja-bánja és igyekszik bagatelizálni a történteket.

Én is csak megerősíteni tudom: éjféltől kora reggelig nem megy ki az alkohol hatása a szervezetből, főleg amennnyit te elfogyasztottál...

Nagy általánosságban: egy üveg sör és/vagy egy pohár bor = 3-4 óra kiürülési idő.

Olcsóbb lett volna taxin menni-jönni...

zascar # 2008.10.11. 15:51

Sziasztok!

Az utánképzésről tudna valaki infót adni?

üdv.

monalisa1 # 2008.10.11. 18:12

Javaslom keresd vissza ezen topicban a 2008.06.16. 17:41-kori beírásomat - úgy a 13. oldal körül található.

ladik # 2008.10.12. 15:43

Heló, sziasztok!

Olyan ügyben fordulnék hozzátok, hogy ma hajnal 4-kor igazoltattak és szonda meg minden. A szonda 0.13%-ot mutatott. A rendőr rendes volt mert nem vette el a helyszínen a jogsimat(mert haza kellett hoznom a kocsit 50 km-re). Úgy csinálta, hogy azt írta, hogy nem volt nálam a jogsim. Meg azt mondta, hogy majd a helyi örs(ahol lakom) hoz majd ítéletet. Nem tudom, hogy most attól vezethetek-e még, mert nálam van a jogsi,de megbüntettek.
Köszi előre is a választ.

metallus # 2008.10.14. 12:14

Üdvözletem

Na, megkaptam az eredményt: 1,09 lett a szakértőim véralkoholban. Az bizony egy évtől indul elvételből meg egy rakás magyar valuta. Az érdekel, hogy ha nekem nagyon szükségem van a munkámhoz a jogsira, mehet-e az ítélet egy év alá?

monalisa1 # 2008.10.14. 12:48

ladik!

A probléma az, hogy elismerted az alkoholfogyasztást, mert 0,2 ezrelékik amúgy negatív. (Akár egy jó zsíros esti töltöttkáposzta is képes produkálni ilyen "eredményt", vagy pl. 2-3 konyakosmeggy.)

Közlekedési szabálysértés, 50 ezer forintig pénzbüntetés és 6 hónapon belüli eltiltás várható.

Az "otthon felejtett" vezetői engedély miatt külön 30 ezer forint büntetés dukál.

Nem a helyi örs hoz döntést az ügyedben hanem a városi rendőrkapítányság illetékes szabálysértési előadója.

Várd meg a levelet., szerinttem ne vezess mostantól, még akkor se ha a jogosítvány ne lett elvéve...

monalisa1 # 2008.10.14. 12:50

metallus!

Kérd, hogy a munkavégzés (= a megélhetés) miatt az eltiltást mérsékeljék, csatold a munkahely igazolását.

Monalisa
laikus hozzászóló

metallus # 2008.10.14. 15:30

Köszönöm, még annyit kérdeznék, hogy lehetőség van-e a gyorsabb eljárásra illetve ítélet előtt is kérhetem a méltányosságot vagy csak azután. Figyelembe veszik-e, hogy rokkantnyugdíjas vagyok és a banki tartozást?

Traffic # 2008.10.14. 18:32

Lufi, ez kedves volt, köszönöm. ;)

T. Attys24!
0,81-1,50 ezrelék között enyhe fokú alkoholos befolyásoltságról beszélünk. A szakértő véleményére fog támaszkodni a Bíróság.
A nyomozás lezárást követően a nyomozó hatóságnak 15 nap áll rendelkezésére, hogy megküldje az ügyet az ügyészségnek. Az ügyésznek 30 napja van a vádirat elkészítésére (amely 30 nappal meghosszabbítható). Annyit tehetsz, hogy vársz a vádiratra.
Minimum 1 év járművezetéstől eltiltásra számíthatsz + pénzbüntetésre.
Mérlegelik a jogosítványod meglétének fontosságát, de bizton el fognak tiltani a járművezetéstől.

T. mile!
A hatályos rendelkezések szerint a cselekmény (járművezetés) és az első Seres fújás között legfeljebb 30 percnek szabad eltelnie. Ha 30 percen belül vagyunk és az 1. fújás eredménye magasabb vagy azonos, mint a 15-20, esetleg 30 perccel későbbié, akkor az első mért értéket veszik figyelembe. (Nálad ez: 0,56 mg/l és 0,54 mg/l) Ez szabály. Nincs értelme számolgatásnak.
Nálad tehát a cselekménykori érték: 0,56 mg/l, amely már bűncselekmény, enyhe fokú alkoholos befolyásoltságnak felel meg.

T. Plac23!
A vérvétel eredményének megérkezéséig dőreség lenne tippelgetni. Esetleg ki lehetne számítani, de erre a gépre nem telepítettem fel a szoftveremet.

T. ladik!
Az intézkedő rendőr hibát követett el, a bőrét vitte vásárra érted.
A 0,13 g/l légalkohol szabálysértési érték, a szabálysértési eljárást a lakhelyed szerint illetékes rendőrkapitányság folytatja le ellened.
Az ittas vezetés szabálysértés 100.000.- forintig, a vezetői engedély otthonhagyása 30.000.- forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, azaz a te esetedben a büntetés felső határa 115.000.- forint. Emellett eltilthatnak a járművezetéstől 1-12 hónap időtartamra.
Amennyiben nem történik alkoholfogyasztás, úgy a 0,1 mg/l és ez alatti érték nem számít jogszabálysértőnek. Ez azt jelenti, hogy te az alsó határon vagy, úgy gondolom, hogy nem fognak súlyos büntetést kiszabni rád.

Kedves Monalisa!
A véralkoholnál 0,2 ezrelék a határ, a légalkoholnál 0,1 mg/l.

T. metallus!
Nem mehet 1 év alá. Gyorsabb eljárás kétséges, de figyelmbe veszik a jövedelmed és a tartozást a pénzbüntetés kiszabásánál. Ha még nem fejeződött be a nyomozási szak a rendőrségen, kérd (írásban), hogy hallgassanak ki folytatólagosan gyanúsítottként és jegyzőkönyveztesd a Bíróság felé intézett kéréseidet.
Ha már befejeződött, akkor a bűnügyi számra hivatkozással írj egy levelet az ügyészségre és a bíróságra.