Ittas vezetés


rooni # 2014.07.15. 12:10

Vasárnap juli 13-án harmadszorra kaptak el ittas vezetésért.A második ügyemben már született bírói végzés 1 év 6 hónap B jogsi bevonása és 200000 ezer pénz büntetés de az ügyész fellebbezett,tehát még nincsen vége az egésznek.A kérdésem az lenne,hogy mivel többszörös visszaesőnek számítok letöltendő börtön büntetést is kaphatok?Tudom hogy nem mentség de egyszer sem okoztam balesetet.

olorsi # 2014.07.11. 16:37

Inkább beletörődöm. Ez csak egy kérdés volt.

Az illető ellen 4 rendőrségi ügy folyik, kettő a mi családunkat érinti. Garázdaság és becsületsértés. A harmadik, mivel illető engem valami miatt igen utál, megverte a szomszédnőjét (előtte annak férjével ezt közölte is), mert velem beszélgetett. Ennyi volt az indoka. Engem "ütött volna meg", de ezért ezt már nem reszkírozta meg. Szegény nő azóta elköltözött, mert a férje nem állt ki mellette és gyűlöl ilyen ember szomszédságában lakni.
A negyedik rendőrségi ügye mi lehet, nem tudjuk.
Amúgy most egy másik nőt akar megverni, mert az illető a közgyűlésen fellebbentette a fátylat bizonyos dolgokról....
Szóval "szegény Karcsi bácsi" rendesen benne van a pácban.
Amikor ittasan vezetett és elütött valakit, pénzbírságot kapott, amit a fia akkor kifizetett. Most a fia mondta, többet nem fizet, ha megint pénzbírságot kap, ülje le...

princeygor # 2014.07.11. 12:30

külföldön vagyok most leirom röviden.
van egy jogerős kategória eltiltásom február óta 18 hónapra amit ittas vezetésért kaptam.

múlt hétfőn egy kisvárosi út belső sávjában autoztam amikor vki sávot váltott. nekem sajnos sikerult az én autom jobb elejevel az ő bal hátulját eltalálnom. rendőr jött. szonda 0.7et mutatott kiderült (megmondtam eleve),hogy eltiltás alatt vagyok és bevittek 1 éjszakára. vér vizelet vétel volt.

Ittasvezetes.hu # 2014.07.11. 12:11

princeygor

Rendkívül kevés információ, nem lehet erre így mit mondani. Ha komolyan érdekli az ügy, akkor ingyenesen kaphat választ itt:

http://www.ittasvezetes.hu/adatlap


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

princeygor # 2014.07.11. 10:42

tisztelt forum,
eltiltás alatt ittasan (légalkohol 0.7) bevágott elém valaki (sávot váltott). sikerült eltalálni. ittas vezetésért jogerősen vagyok most eltiltva február óta. mire számitsak?

Véleményem # 2014.07.09. 19:31

olorsi

Vonatkoztassunk el a szolgálaton kívüli rendőrtől amit mondott.
Hivatalosan bejelentést kell tenni, több nyoma van, vagy a körzeti megbízott rendőrrel kell a kapcsolatot felvenni.
Vagy beletörődik ebbe az egész sztoriba...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.07.09. 16:34

olorsi: szóval éppen egy sörözőben ültetek és próbáltatok egy rendőrt rávenni, hogy intézkedjen vki ellen. hm... érdekes :) a szomszédok mindig nagyon jól tudnak mindent ...

olorsi # 2014.07.09. 15:30

Kedves " Véleményem"!

A szomszédoktól tudom, hogy nem kapta még vissza a jogsiját.
Volt, hogy épp egy sörözőben ültünk a párommal (50 méterre a lakástól, gyalogosan), velünk volt egy szolgálaton kívüli rendőr. Mondtuk neki, kellene tenni valamit az illető ellen. A válasz: "Jajj hagyjátok már szegény Karcsi bácsit". Na ennyi a rendőrség hozzáállása. Ismerik, mint a rossz pénzt de valami miatt nem tesznek ellene semmit. Addig nem is baj,amíg az én gyerekemet nem üti el.
Ha meg bejelentem, mire kijön valaki, rég otthon lóbálja a lábát és még én leszek a szemét...

Ittasvezetes.hu # 2014.07.09. 15:21

Jogosítványmentés a nyári ítélkezési szünetben is, gyorsítottan! Ittas vezetők ingyenes, részletes tájékoztatása írásban és telefonon is! Az ittas vezetésért járó büntetések feltárása, és a megoldási lehetőségek 2014.-ben.

Kattintson:
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2014.07.07. 13:32

dexter29

Igen, visszaeső.
A többi kérdésre nem lehet választ adni általánosságban. Minden ügy egyedi, ismerni kell minden részletét, és az előzményeket, az elkövetés körülményeit, helyét és még ezer dolgot.

Aki azt kérdezi "hogy tudom elkerülni, hogy a jogosítványomat elvegyék?", körülbelül olyat kérdez, mint az orvostól "levágtam a kezem, hogy tudom visszavarrni?"...


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

dexter29 # 2014.07.07. 09:07

Kérdésem a következő lennne: Ha 3 évvel ezelőtt elvették a jogosítványt ittas vezetésért és a közel múltban is meg történt ez akkor visszaesőnek minősül ez? Illetve 0,36 légalkohol szintet mértek akkor ezek függvényében milyen büntetésre lehet számítani illetve hogy lehet minimalizálni az eltiltás időtartamát? Válaszát előre is köszönöm!

Véleményem # 2014.06.29. 21:39

olorsi

kérdésre válasz: nem
Ha elvették és el van tiltva akkor nem vezethet semmit amihez jogsi kellene, ha csak nem kategóriától tiltották el, de ezt ki lehet zárni. Másik dolog ha elvették a jogsit, mikor mennyi időre, lehet már vissza kapta az ember...
Helyileg illetékes körzeti megbízott rendőrrel kell beszélni, aztán az vagy segít vagy nem.
Ha biztos abban, hogy tuti nincs jogsija és motorozik az illető akkor tegyen bejelentést telefonon a rendőrségen és vagy megfogják vagy nem, mire észlelni tudják és a bejelentés is a valóságnak megfelel.

olorsi # 2014.06.29. 20:44

Tisztelt hozzáértők!

Az lenne a kérdésem, ha valaki motorral, ittasan balesetet okozott és elvették a jogsiját, robogót vagy motorbiciklit használhat?
Annyit tudok, jön-megy az illető egész nap, ha rendőrautót lát, hírtelen buzgó módon leáll és vizsgálgatja a járművét. Tudjuk, akkor is italos befolyáltság alatt van, ezért csinálja ezt.
Viszont a belső kertünkben sok gyerek játszik, félünk, egyszer egyiket elüti a nagy jövés-menésében.

Ittasvezetes.hu # 2014.06.29. 14:32

dobrin

Az NKH nyilvántartja az utánképzetteket, így nem kell "bevallani". Látni fogják.

A vezetési "vizsga" okozza a legkevesebb problémát, nem kell tőle tartani. A pszichológustól és a KRESZ-től annál inkább...


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

dobrin # 2014.06.29. 08:59

Tisztelt Jogi Fórum!
2010.februárjában közepesen ittas állapotban elvették a jogosítványomat 17 hónapra. Most határoztam el, hogy utánképzésen veszek részt, de '96-ban is volt már egy ilyen alkalom, utánképzés '97-ben sikeres volt.
A mostani feltárás során be kell vallanom azt a régi esetet, vagy "tiszta lappal" indulok?
Másik kérdésem, hogy mennyire szubjektív a feltárás során a gyakorlati, azaz a vezetés elbírálása? (díjbeszedés fokozására gondolok).
Aki tudja mire készülhetek, válaszát előre is köszönöm.
üdv.

Ittasvezetes.hu # 2014.06.23. 09:46

kasam

- Erkölcsi bizonyítványt nem érinti

  • Tárgyalás - a legtöbb esetben nincs -, egy kihallgatás, bűnügyi nyilvántartásba vétel elegendő a végzéshez.

A többi kérdésére pontatlan válaszokat lehet csak adni, az ügy részletes hiányának ismeretében.

Ingyenes, telefonos, teljesen pontos felvilágosítást - a várható következményekről PONTOSAN, eljárás menetéről PONTOSAN, és a megmentési lehetőségekről PONTOSAN itt kérhet INGYENESEN:

http://www.ittasvezetes.hu/adatlap


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2014.06.23. 09:44

zanita84

A leírtak alapján nem hinném hogy fennáll az önkényes birtokba vétel.

Azonban aki végleges eltiltás hatálya alatt ismételten ittasan vezet, azt szabadságvesztésre szokták ítélni eleve.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2014.06.23. 09:44

zanita84

A leírtak alapján nem hinném hogy fennáll az önkényes birtokba vétel.

Azonban aki végleges eltiltás hatálya alatt ismételten ittasan vezet, azt szabadságvesztésre szokták ítélni eleve.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

kasam # 2014.06.23. 07:12

Tisztelt Tanácsadó!

Egy héttel ezelőtt (2014.06.19) ittas vezetés miatt elvették a jogosítványomat. 0,64 ezreléket mértek az őrsön, hivatalosan. (Pécsett) Az eljárókkal nem akadékoskodtam, így mindent alá írtam és elismertem.

A következők lennének a kérdéseim
Ez érintheti-e az erkölcsi bizonyítványomat?
Mire számíthatok, milyen büntetési és eltiltási intervallumra?
Nagyjából mennyi lesz az eljárás lefutása, mikor fogok bármilyen végzést kapni erről? Ha jól értem nem lesz tárgyalás?

Köszönettel,
Kasam

zanita84 # 2014.06.21. 12:04

Tisztelt Jogi Fórum!

A párom néhány héttel ezelőtt ittasan, végleges eltiltás alatt vezetett. Élettársi kapcsolatban élünk már 10 éve, és az én nevemen lévő autót vezette, de én nem voltam ott.Az eltiltás alatti vezetés miatt kapott 10 nap elzárást és 100ezer ft bírságot. Ezt letöltötte, ezzel nincs is probléma. Viszont a rendőrségen amikor tanúvallomást tettünk közölték hogy az önkényes birtokbavétellel is megvádolják. A kérdésem hogy miért, hiszen megkérdezték hogy szeretnék-e magánindítványos eljárást kezdeményezni ellene, és én nemmel válaszoltam. Tudtommal az élettársi kapcsolat alatt szerzett javak közösek, így az autó is, Ő vette nekem, miután jogosítványt kaptam.És nyilván ezért kérdezték meg hogy szeretnék e eljárást ellene, vagy rosszul tudom?
Egyébként hozzátartozik hogy az autót én rábíztam a haverjára akinek jogosítványa van, hogy majd ők hozzák haza a páromat.De mindenki ivott, a párom pedig csak egy másik parkolóhelyre akart átállni az autóval. Ekkor igazoltatták. Az előzményekhez hozzá tartozik, hogy már sokszor volt büntetve ittas vezetés miatt, börtönbüntetés is volt, már több mint öt éve letöltötte.Azóta viszont az ég világon semmilyen gondja nem volt a hatósággal. Tanult belőle, most sem akart vezetni, de az autót nyitva hagyták éjszaka, rossz helyen, onnan akart elállni. kb tíz métert vezetett, utána előállították, megszondáztatták,helyszíni érték 1,018 légalkohol szint volt. A kérdésem hogy mire számíthatunk, és hogy az önkényes birtokbavétel megáll-e a bíróság előtt. Köszönettel!

Ittasvezetes.hu # 2014.06.19. 12:12

balazs96

  1. Feltárási díj 18.220.-Ft
  2. VI. program "enyhén ittas vezetők foglalkozásai" 40.250.-Ft
  3. Feltárástól függően I. (40.250.-Ft), vagy II. (68.200.-Ft), vagy III. (69.000.-Ft) program.

Tehát az Ön konkrét esetére vetítve:

Minimum 98.720.-Ft
Maximum 127.470.-Ft


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

balazs96 # 2014.06.18. 16:01

Köszönöm gyors válaszukat! Anyagilag megközelíteg mivel jár az utánképzés? :/

Ittasvezetes.hu # 2014.06.18. 11:13

balazs96

A segédmotor-kerékpárral elkövetett ittas járművezetés valóban nem egyezik meg például egy nyerges vontatóval elkövetve ugyanezt. Azonban ahogy Ön írja "csak magamban tehetek kárt", ez nem fedi a valóságot, hisz a forgalomban résztvevő járművekre veszélyt jelent. Kialakulhat egy baleset, melyet Ön okoz, és két másik jármű is részese lehet, ami például emiatt egymásnak ütközik. De említhető még példaként, hogy gyalogost el lehet ütni segédmotorral is, volt is már több ilyen esetünk.

Az alkoholfogyasztás tagadása nem ritka eset, ezért van a szonda vagy a laboratóriumi vizsgálat (VV).

Ön azt írja, "18 éves vagyok, soha még más kihágást nem követtem el". A bírói gyakorlatban a hosszú évek óta meglévő vezetői engedély figyelembevételre kerülhet (pld. 15-20 év közlekedési múlt, jó előélet), de az Ön esetében még kezdő vezetői engedélyről beszélünk (>2év), így az Ön (rövid, közlekedési) előélete még inkább csak hátrány, mint előny.

"Kikérdeznek-e döntés előtt".: Igen, kihallgatása lesz, gyanúsítottként. Utána bíróság dönt, körülbelül októberben (nyári ítélkezési szünet).

Mivel Önnek csak B kategóriája van, így csak azt tudják elvenni.

Utánképzésre minden ittas vezető kötelezett már, akit eltiltanak a járművezetéstől. Eltiltást pedig kötelező kiszabni.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

balazs96 # 2014.06.17. 17:59

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Mint ezen fórumon hozzászólók többsége, én is hibáztam.
Két héttel ezelőtt, (jó)néhány sör után sajnos felültem kismotoromra.
A belvárosban szándékoztam éjjel egy apró, szinte forgalommentes, egyirányú kis macskaköves utcában párszáz métert haladni, hogy egy barátomnál lerakjam a járművem, és gyalogosan folytathassam az estét. Úgy "gondolkodtam", hogy kismotorral maximum magamban tehetek kárt, mást nem veszélyeztetek, ezt alátámasztja, hogy autót még soha nem vezettem ittasan.
Visszakanyarodva az esethez: feltűnt mögöttem a rendőrautó szirénázva, rögtön félreálltam. Az alkoholfogyasztást elsőre letagadtam, de mindenben együttműködtem, semmilyen más papírral gond nem volt, balesetet, veszélyt nem okoztam. A robogót leraktam, megkértek, hogy szálljak be a rendőrautóba, bevittek a kapitányságra. 0,46 mg/l-t fújtam, néhány adat felvétele után azonnal elengedtek, kiemelték együttműködő magatartásom.
Azóta semmi nem történt, semmilyen értesítést nem kaptam, pedig úgy tudom, hogy a bírósági döntés előtt ki kellene kérdezniük.
18 éves vagyok, "B" kategóriás jogosítványom van, soha más kihágást nem követtem el. Egy elismert gimnáziumban tanulok, önálló jövedelmem értelem szerűen nincs.
Szeretném megkérdezni, hogy általában véve mire számíthatok, kikérdeznek-e döntés előtt (két hete semmi fejlemény...), és van-e remény csak robogózástól való eltiltásra, valamint várhatóan kell-e utánképzésre mennem...
Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!

Ittasvezetes.hu # 2014.06.03. 05:09

VEDRI45

Itt a vezetői engedély visszaadására irányuló határozat:

http://ittas-vezetes.blogspot.hu/


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap