Ittas vezetés


monalisa1 # 2008.10.14. 18:36

A magam részéről köszönöm, igyekszem megjegyezni...

ladik # 2008.10.14. 18:46

Heló!
Köszönöm a választ!
Mennyi idő lehet mikorra megjön az határozat?

monalisa1 # 2008.10.14. 18:58

Elvileg 30 nap, de ha csak 60 napon belül, részükről akkor is "rendben" van + posta 5-10 nap.

metallus # 2008.10.14. 19:17

T. Traffic

Az történt, hogy a fehérváriak átküldték az illetékes kerülethez a szab. sértési osztályra. Ők viszont visszaküldték mivel 1,09 a szakértői vélemény és bűncselekményként kezelik. Ebben az ügyben viszont a történés helyszinén kell határozni/ítélni. Ez 2-3 napon belül fog odaérni.
Azt veszem ki a szavaidból, hogy fehérváron kell a rendőrségen kérvényeznem?

Metallus

Traffic # 2008.10.15. 16:34

T. metallus!

Járművezetés ittas vagy bódult állapotban bűncselekmény esetében a lakhely szerint illetékes rendőrség, mint nyomozó hatóság köteles eljárni! Azt nem tudom, hogy hol laksz...

metallus # 2008.10.15. 16:45

T. Traffic

Az eset Székesfehérváron történt, én Bp X. kerületi lakos vagyok. A Fehérfáriak elküldték a kerületi szabálysértési osztálynak az egész ügyet. Tegnapelőtt jött az értesítés a szabálysértési osztályról, hogy az ügyemet áttették a bűncselekmény helyszínére. Én sem igazán értem az eljárást egyébként is elég járatlan vagyok ilyen ügyekben.

petya05 # 2008.10.16. 13:19

Sziasztok !

A tapasztalatok alapján milyen bűntire számíthatok? orvosszakértő által megállapított 0,45 ezrelékes véralkoholszinttel ittas vezetés.
köszönöm

ObudaFan # 2008.10.16. 17:23

Az még szabálysértés. Néhány hónap eltiltás, néhány tízezres bírság.

Tomekk # 2008.10.16. 18:09

Sziasztok! Elvették 2 évre a B kategorias jogsimat. El lehet most kezdeni vizsgázni kismotorbol? Mit kapok egyáltalán ha kismotorral vezetek per pillanat ha csak B kategorias jogsim volt? Köszönet a segitsegert! Hello!

specy # 2008.10.17. 12:05

Elvették a B kategoriás jogsimat 1 évre és 38000ft bűntetést kaptam.De maradt a C,E jogsim.Utánképzésre kell e mennem B kategóriából?

Traffic # 2008.10.17. 16:23

T. specy!

Nem kell utánképzésre menni, ha kategória-eltiltást alkalamztak és ez nem járt a vezetői engedély bevonásával (azaz van még kategória).

T. Tomekk!
Ha most vezetsz, akkor 150.000.- forint vagy max. 60 nap elzárás, szabálysértés elkövetéséért (járművezetés az eltiltás időtartama alatt).
Ha konkrétan a B kategóriától (és nem a közúti járművezetéstől) tiltottak el, akkor megszerezheted a segédmotorkerékpár vezetéséhez az engedélyt.

T. metallus!
Szerintem tévedtek az esetebden. Bp. X. ker.-nek kell lefolytatni a nyomozást.

Tomekk # 2008.10.17. 18:17

Sziasztok! 3,2ezrelékér =) milyen büntetési tétel van? Eltiltás időtartama mennyi lehet (min-max)? Köszönöm!

metallus # 2008.10.18. 06:22

3,2??? És te még élsz?

monalisa1 # 2008.10.18. 06:54

Hullarészegség...
Közlekedési büncselekmény elkövetése, 300 ezer forintig lehet a pénzbüntetés, és "mellékbüntetésként" a vezetéstől való eltiltás 1-10 évig terjedő időtartam. A 6 hónapot meghaladó eltiltás esetén a póttanfolyam 100+ ezer forint költség.

Monalisa
laikus hozzászóló

wolf82 # 2008.10.18. 10:09

Sziasztok!
Szonda 0.42-t mért. Mit kaphatok ezért? Kb. mennyi idő múlva tudom meg mit is kapok? és ha megkapom a papírt róla mi a teendő?
Köszönöm!

monalisa1 # 2008.10.18. 12:32

Közlekedési szabálysértés: 100 ezer forintig a pénzbírság, valamint 1-10 évig lehetséges az eltiltás.

30/60 nap - inkább az utóbbi, valamint 5-10 nap a postai átfutás. Ha teljes mértékben eltiltanak a gépjárművezetéstől, a jogosítvány azonban a munkádhoz (= megélhetésedhez) kell - szükséges igazolni -, próbáld kérni, hogy azt a kategóriát lehetőleg hagyják meg, illetve valamennyivel csökkentsék az eltiltás idejét.

Ha 6 hónapot meghaladó az eltiltás akkor póttanfolyam elvégzése szükséges, amit a fenti letelte előtt 2 hónappal előbb célszerű elkezdeni - közel egyidőben lesz vége., költsége 100+ ezer forint.

Monalisa
laikus hozzászóló

Tomekk # 2008.10.18. 15:45

monalisa1:
2,5évet kaptam eltiltást, és 75E ft birságot. Szerinted nem lehet enyhiteni valahogy a 2,5évet,ha a cégben ahol melozok igazolják,h. nekem alkalmanként szükséges a B kategoria? Vagy esélytelen? THX

monalisa1 # 2008.10.18. 15:55

Neked kell tudni indokolni (= magyarázni) hogy az "alkalmazott" munkakör tulajdonképpen mit is takar., ha a munkába járáshoz kényelmi okból eddig a gépkocsi volt használatos, akkor kár a postabélyegért is, ellenben ha te egy nagyon fontos alkalmazott vagy a cégnél, aki a köz érdekében nap mint nap bejárja Tolnát-Baranyát, akkor talán...

monalisa1 # 2008.10.18. 15:59

Humánus lesz veled szemben a cég ha áthelyez olyan munkakörbe ahol alkalmanként sincs szükség a jogosítványra.

Az "alkalmazott" munkakört én olvastam bele - bocs.

Tomekk # 2008.10.18. 16:39

Végulis itt arrol lenne szó.hogy piari szenyvizet kezelek, viszont két gyár van egymástól 4km-re és itt kell ingázni mert ez 1cég.
Nem tudom ezt mennyire értékelik...

Tomekk # 2008.10.18. 17:30

a "piari" az ipari akart lenni.. már megint a pia :)

specy # 2008.10.18. 20:46

C,E jogsim maradt B kategóriából eltiltotak 1 évre.
Kérdésem az lenne,határozat meg jön de nem megyek az okmányirodába C,E jogsimért majd csak 1 év múlva,
mikor B kategoriás eltiltásom lejár.
Utánképzésre nem kell mennem ilyen esetbe?
(mivel igy semmivel nem veszek részt a forgalomba)
Választ előre is köszönöm szépen!

lokni # 2008.10.19. 12:45

nagy gondban vagyok.2006 aprilsban törtent,hogy engedely nelküli ittas vezetesert börtönbünetest kernek- mert mar 2002-ben volt egy több mint 2 eves eltiltasom,felfüggesztett foghazbüntetesem egy evre-tehat visszaesö vagyok.vervetel es igazoltatas soran a hugom jogsijaval igazoltam magam,vervetelre is sor került szinten a hugom adataival.raadasul ketszer is egy ejszaka alatt.masodszor azert ültem az autoba,hogy ne maradjon kivilagitatlanul az uton a legközelebbi lehetösegnel bekanyarodtam egy mellekutcaba es leparkoltam,akkor mar a rendörök is odaertek.igy megvalosult megegyszer az engedely nelküli vezetes esa a hamis vad.mivel ez ketszer törtent most folytatolagosan elkövetett hamis vad miatt is kell felelnem.az alkoholszintem 2.21 ezrelek volt.hugomat nem allt szandekomban megvadolni,reszeg voltam oda adtam a kocsi papirjait,es legnagyobb szerencsetlensegemre közte volt a hugom jogsija is.2006 majusaban megismerkedtem a jelenlegi ferjemmel,aki az alkohol problemamat sulyosnak latta,es elcipelt egy pszichiaterhez,aki alkohol okozta dephedenciat(függöseg) allapitott meg,2007 ota emiatt injekcios kezelesre jarok.lehet e enyhitö körülmeny,hogy mar önnalloan injekcios kezelesre jarok,esetleg a börtönbütetes helyett terapian resztvennem.kenyszergyogykezelesre nincs szüksegem ugyanis ezt mar magamtol, megtettem.igy utolag visszagondolva tiszta fejjel latom be,hogy az alkoholbeteg voltam,ill vagyok,mert meg tart az injekcios kezeles.milyen büntetesre szamithatok?nagyon ideges vagyok mondanom se kell aludni se tudok,erettsegire jarok azota,a tanulasra se tudok oda figyelni,raadaul a kisfiam is cukros lett aki apolasra szorul itthon vagyok vele apolasi segelyen.nem godoltam,hogy alkoholbeteg vagyok egyebkent...kerm valaszoljanak eletembe elöször 30 ev utan erzm azt hogy van csaladom(most 32 multam)
nyugodtan elünk rendezett körülmenyek között,frjhez mentem,valoban most ezrem azt,ami sok mas embernek termeszetes volt.apam alkolista,es verekedös volt,nem volt lehetösegem erzeni,mi az hogy csalad,most minden jora fordult,es emiatt az ügy miatt ami 2 es fel vev volt,most tenyleg börtönbe kell mennem?

Aminaa # 2008.10.19. 21:27

Szép estét!
Nekem egy olyan kacifántos kérdésem lenne ami nem minden napi! Viszont senki nem tud,vagy nem akar segíteni. 1994.04-05nem tudom pontosan elvették a jogosítványom ittas vezetés miatt ami szabálysértés volt,kaptam akkor 26.000Ft pénzbüntetést és bevonták a jogosítványomat 2 évre,amelyben köteleztek az utánképzésre. Majd 1996-tól 2000-ig minden évben mennem kelett a rendőrségre,hogy igényt tartok-e rá.Természetesen igen. Öszintén sokáig nem idegestett a jogosítványom viszont most egy éve csak ezután járkálok nagyon szeretném visszaszerezni mivel olyan munkahelyet találtam,ahol kell a "B" kategória. Meg mostmár igazán szeretnék vezetni is. Eddig nem volt autóm a férjem elvitt bárhová,és nem tartottam szükségesnek. Nos elmentem a Közlekedésfelügyelethez ott azt mondták,hogy semmi akadálya csak kérjem ki a határozatomat és a Bíróságon a végzést. A határozat fénymásolata megis van azt megkaptam,viszont a bíróság levélben is és személyesen is elküldött a .......ba. megmondták,hogy 10 év után bármilyen végzés legyen is ők elégetik egyszóval nincs meg a bírói végzésem. Ugye én azóta férjhezmentem,3×költöztünk a fiam már megnőtt:)) viszont nem tudok semmi féleképpen sem jogosítványt szerezni. Ameddig nincs meg a bírói végzésem addig nem engednek utánképzésre,viszont ez állítólag soha nem évűl el.A mostani nevemen sem és sehogysem mehetek újra tanfolyamra mert tán egész magyarországon nem adnak nekem jogosítványt csak,ha utánképzést megteszem. Nagyon ördögi körben vagyok.Itt ahol élek egy megyeszékhely és így ezzel a fenti szöveggel megmondta a hölgy,hogy semmi esélyem még elö nem kerítem a bírói végzést. Kérem amennyiben van olyan aki tudna nekem segíteni,hogy hogyan tovább vagy valóban mi is van ezzekkel a szabálysértésekkel nagyon hállás lennék,igen tudom rosszat csináltam és megittam 3 Wiskyt annó 25 éves koromban. Várom mielőbbi segítséget. Előre is köszönöm.

mile # 2008.10.20. 12:05

Kedves Traffic! Köszönöm a segítségedet: mile