Ittas vezetés


ribizligizi # 2008.08.19. 18:10

Kedves Traffic!

Nagyon szépen köszönjük a gyors és kimerítő választ!

kellemes estét!

gizi és tsa

Traffic # 2008.08.19. 18:15

Kedves Gizi és tsa!
Nagyon szívesen!

Becks # 2008.08.21. 09:00

T.Traffic!

Aug.20-án 0 órakor álítottak meg a rendőrök, elkérték az irataimat, majd a fogyasztott-e alkoholt kérdésre igennel válaszoltam. Mondtam, hogy 5 órával ezelött ittam egy sört. Egyből elektromos szondát fújattak meg velem, (az ügy teljes komolysága miatt kb.-12 szer, 6-szor simán belehújva, 6- szor steril csövön át , újjával befogva, kikapcsolta-bekapcsolta), mert annyira csekély minimális volt a kimutataás, hogy minden képpen bizonyítani akartak.A jelző valami 0.09-et mutatott, és ezt az értéket felszorozta egy álltaluk ismert számmal. A rendőr közölte velem, hogy a legcsekélyebb alkohol fogyasztást is chippen rögzíti a készülék, ezért bevonják a jogosítványomat kb.-2 hétre, és a szabálysértésemet a központban a megadott súlyom, idő, mennyiség alapján mérlegelik. A jáőr kérdezésemre azt válaszolta, hogy a cselekedetemnek nincs nagy következménye, mert elötte soha semmilyen szabálysértést nem követtem el.
Az lenne a kérdésem, hogy a felsoroltak figyelembevételével milyen pénzbirságra illetve büntetésre számíthatok?

Üdv: Becks

Traffic # 2008.08.21. 17:25

T. Becks!

A gond az, hogy elismerted az italfogyasztást. Ha nem teszed, úgy a 0,09 mg/l érték nem lett volna büntethető. Így, hogy elismerted, ezért szabálysértési eljárást indítanak ellened.
Az ittas vezetés szabálysértés 100.000.- forintig terjedő pénzbírsággal sújtható és járművezetéstől is eltilthatnak 1-12 hónapra. Vélhetően nagyon enyhe büntetést fogsz kapni, aggódnod nem kell.
A vezetésre való jogosultságod az eljárás jogerős befejezéséig, de legfeljebb 3 hónapig szünetel. Míg vége nem lesz az eljárásnak, ne vezess.
Ha legközelebb 1 sör után 5 órával vezetsz, akkor ne valld be az italfogyasztást. Véleményem szerint nem a sört mutatta ki a szonda, hanem a testben zajló lebontó folyamatok eredményeképpen a vérben lévő etilalkoholt. Azért büntettek meg, mert elismerted az italfogyasztást, ugyanis a büntethetőség 0,1 mg/l-től kezdődik.

ciccer # 2008.08.21. 17:28

T. Fórumozók!

Most találtam rá erre az oldalra, és nagyon hasznosnak találom. Én abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a véralkohol szintnél a g/L-ben megadott adat egyenlő-e simán az ezrelékkel? Ha nem, hogyan lehet kiszámítani az ezreléket?

Előre is köszi.
c

Becks # 2008.08.21. 19:19

Tisztelt Traffic!

Köszönöm a gyors válaszát, lényegesen megnyugtató!
További jó napot!

Üdv: Becks

Traffic # 2008.08.22. 15:03

T. ciccer!

G/l = ezrelék, nem kell számítást végezni.

T. Becks!

Nagyon szívesen!

kartacius # 2008.08.26. 21:33

Sziasztok. Az a fene dolog történt velem, hogy ittasan vezettem, és Kismotorral, b-s jogsival beleszálltam (éjszaka) egy kivilágítatlan autóba. Kihívták a rendőröket, akik aztán bevittek a kórházba,és vért vettek. Nem tudom az ezreléket, de büntető eljárást kezdeményeztek. Határeset, hogy elmúlt e már 1 éves a jogsim,a plasztikon van a dátum,az pedig náluk van. Mire számíthatok, a és b esetben? A biztosítóm állja a sértett kárát?? Nagyon köszönöm a választ előre is, aludni sem tudok, esz a fene,hogy nem tudom mi lesz...

Boxos # 2008.08.27. 06:07

Üdv mindenkinek!
Nekem olyan problémám van, hogy II. típusu cukorbeteg vagyok, ellenőrzéskor 0.41 volt a szondás eredmény, de nem fogyasztottam semmi alkoholt. Kértem, hogy vigyenek vérvételre, az orvos aki megvizsgált azt írta , hogy nem fogyasztottam alkoholt. Ennek ellenére a véreredmény szerint 0,47 volt. A hatóság el akarja venni a jogosítványom fél évre. Az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet 13. számú módszertani levele szerint 0,3 ig negatív, 0.31- 0,5 ig ivott, de alkoholosan nem befolyásolt. Mivel cukorbeteg vagyok a véreredmény lehet-e ennek következménye,/gondolok a szervazetben keletkező acetonra/ és figyelembe kell-e venni a hatóságnak. Várom a választ tisztelettel.

Boxos # 2008.08.27. 06:08

Üdv mindenkinek!
Nekem olyan problémám van, hogy II. típusu cukorbeteg vagyok, ellenőrzéskor 0.41 volt a szondás eredmény, de nem fogyasztottam semmi alkoholt. Kértem, hogy vigyenek vérvételre, az orvos aki megvizsgált azt írta , hogy nem fogyasztottam alkoholt. Ennek ellenére a véreredmény szerint 0,47 volt. A hatóság el akarja venni a jogosítványom fél évre. Az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet 13. számú módszertani levele szerint 0,3 ig negatív, 0.31- 0,5 ig ivott, de alkoholosan nem befolyásolt. Mivel cukorbeteg vagyok a véreredmény lehet-e ennek következménye,/gondolok a szervazetben keletkező acetonra/ és figyelembe kell-e venni a hatóságnak. Várom a választ tisztelettel.

Neményi # 2008.08.27. 10:51

Találtam egy hasznos oldalt www.jogsimento.hu szerintem érdemes megnéznetek ! egy csomó eset elkerülhető lett volna !

Traffic # 2008.08.27. 17:43

T. Boxos!

A szabálysértési eljárás során indítványozni kell orvosszakértő kirendelését annak meghatározására, hogy a cukorbetegséged miatt lehetett-e 0,47 ezrelék a véralkoholszinted!
A módszertani levél szerint nem 0,3 ezrelékig, hanem 0,2 ezrelékig negatív.

Traffic # 2008.08.27. 17:44

T. kartacius!

Mi is az az a és b eset? :)

zorkat # 2008.08.28. 12:14

sziasztok

smkp-vel közlekedtem ittasan szondát fújtam 0.91 lett ma voltam kihallgatáson azt mondták ezt kettővel kell szorozni , holnap tárgyalás mire számíthatók ha keresetem nincs és külön van a B-és jogsim azt is elveszik köszi .

kartacius # 2008.08.29. 21:35

a és b eset; A elmúlt egy éves a jogsim, B nem múlt el egy éves.

Traffic # 2008.08.30. 16:44

T. kartacius!

Teljesen mindegy. 2 évig kezdő vezetői engedélynek minősül a vezetői engedélyed, azaz a járművel nem vontathatsz semmilyen vontatmányt. Az ittas vezetés szempontjából annyi jelentősége van a kezdő vezetői engedélynek, hogy ha jogerősen megállapítják a felelősséged, akkor a kezdő minősítés + 2 évvel meghosszabbodik.

kartacius # 2008.08.30. 22:33

Köszi Traffic, egy kérdés még; mi a legnagyobb büntetés, amit kiszabhatnak rám? Nem volt még semilyen szabálysértésem.

Traffic # 2008.08.31. 16:35

Pénzbüntetés várható, melynek összegét nem tudom megjósolni. Járművezetéstől eltiltás mellékbüntetésként: min. 1 év, max. 10 év.

makar # 2008.08.31. 21:54

T Traffic !
következő lenne a kérdésem :lion szondás ellenőrzésnél 1,08 mg/l majd vérvétel , melynek alapján a scelekmény idején a véralkohol-koncentráció 2,64 g/l lehetett..
2év 6 hónap jogsi elvomást kaptam + 300 napi tételnek megfelelő pénzbírságot..
Érdemes -e fellebbeznem ill. - mivel a bíróság , tárgyalás mellőzésével, nem kötelezett utánképzésre - ez utóbbi automatikusan jár- e ?
Várom válászát , tisztelettel

gyula1 # 2008.09.01. 12:03

T. Makar!

A bíróság külön nemfog utánképzésre kötelezni! Ha közúti járművektől tilt el akkor menned kell utánképzésre és az okmányiroda kötelez majd rá! De ha csak kategória korlátozást kaptál akkor nemkell utánképzésre menned! A bírósági papírba benne van, hogy tárgyalás kérése esetén az Ügyész részt akar-e venni a tárgyaláson vagy nem? Ha nem akkor nem súlyosbítható az ítélet de ha igen akkor az ügyész fellebezhet súlyosbításért!
De szerintem érdemes megpróbálni mert 2év 6 hónap az sok de mondjuk a véralkohol szint is magas volt :(

Üdv.: Gyula

wété # 2008.09.02. 13:02

Üdvözletem!

Nekem olyan kérdésem lenne,hogy külföldön szerezhetek e jogosítványt ha kaptam 2 év eltiltást MO-n.
Elég fogós kérdésnek bizonyut a számomra,remélem van akinek nem:)

wété # 2008.09.02. 13:03

Üdvözletem!

Nekem olyan kérdésem lenne,hogy külföldön szerezhetek e jogosítványt ha kaptam 2 év eltiltást MO-n.
Elég fogós kérdésnek bizonyut a számomra,remélem van akinek nem:)

gyula1 # 2008.09.02. 15:28

T. wété!

Tudomásom szerint szerezhetsz külföldön jogosítványt de Magyarországon akkor sem vezethetsz mert te a Magyar Köztársaság területére vagy eltiltva! Én így tudom de Traffic majd biztosan részletesebb választ ad!

Üdv.: Gyula

Traffic # 2008.09.02. 16:30

T. wété!

Az eltiltás a Magyar Köztársaság területére terjed ki, ezért szerezhetsz vezetői engedélyt külföldön és ott vezethetsz is.

wété # 2008.09.03. 08:09

Nagyon köszönöm a gyors választ!

És a magyar jogsimmal is vezethetnék?