Ittas vezetés


Traffic # 2008.08.04. 17:57

T. ribizligizi!

Megváltoztathatja a vallomását. Érdemes az igazat mondani, mert a mért értékek viszonylag biztosan jelzik az italfogyasztásokat. Orvosszakértői vélemény ismeretében tudok a továbbiakban segíteni.

T. Hunbetyár!

A vezetői engedélyed pár hónapig biztosan nem fogod visszakapni, mivel ittas vezetés szabálysértés miatt el fognak 1-12 hónapig terjedő időtartamra tiltani a közúti járművezetéstől. Ez esetben addig nem tehed le a vizsgád, míg le nem telik az eltiltás.
Ha csak attól a kategóriától tiltanak el (kérni kell a hatóságtól), amelyikkel a szabálysértést elkövetted, akkor már mehetsz vizsgára bármikor.
A jogerős szabálysértési határozatig szünetel a vezetésre való jogosultságod, addig biztosan nem vezethetsz és nem vizsgázhatsz. Hogy mikor kapod meg a határozatot, azt nem tudom megjósolni.

T. bumbicsek!

Nagyon szívesen!

ribizligizi # 2008.08.04. 19:12

Kedves Traffic!

Köszönjük a gyors választ, és péntek délután jelentkezem a kapitányságon szerzett információkkal.

üdv,

gizi

Hunbetyár # 2008.08.04. 19:13

T Traffic! Ha jólértem akkor, a B-kategoriátol fognak eltiltani és a C-kategoriát kérnem kell, hogy engedélyezzék? Főképp azért is mert ezzel dolgozom. A tanfolyamot amúgy már elkezdtem, és azt a jogsit amit elvettek ott lefénymásolták, a tanfolyam egészét a cég ahol dolgozom, már kifizette, ilyenkor mi a teendő? Ha engedik a C-kategoriát, levizsgázhatok? és külfoldre mehetek vele? Pénzbüntetés nagysága mennyi lehet? Bocsánat a sok kérdésért de teljesen tanácstalan vagyok, előre is köszönöm.

gabbi # 2008.08.05. 17:20

T.traffic! 2008 02 10-én bevonták a vezetői engedélyem a mai napon megkűldték a végzést miszerint 1év és42000ft a bírság.(segédmotorral mentem és elvették a B,C-t is!Kell-e újra vizsgáznom?érdemes-e tárgyalást kérnem?van rá nyolc napom.előre is kössz!

Traffic # 2008.08.05. 17:27

T. Hunbetyár!

Minden kategóriától eltilthatnak és ezt is szokták tenni. Méltánylást érdemlő esetben csak attól a kategóriától tiltanak el, amivel a cselekményt elkövették, minden más kategória megmarad.
Kérd, hogy csak a B kategóriától tiltsanak el. Küzdj ezért a végsőkig. Ha sikerül, akkor levizsgázhatsz. Külföldre is mehetsz.
A pénzbüntetés mértékét megbecsülni sem tudom. Olvass vissza kérlek, sorstársaid megosztották néha velünk a büntetéseket.

T. gabbi!

Igen, újra kell vizsgázni, ezt utánképzésnek hívják. Kérheted a tárgyalás megtartását, de ott komoly indokokkal érdemes előállni, amiért kéred a büntetés mérséklését.

gabbi # 2008.08.05. 17:32

És az utánképzésről nekem kell intézkedni vagy mikor lejár a bűntetés értesítenek,hogy mikor és hova?

Traffic # 2008.08.05. 18:52

Neked kell intézkedni, a letiltás lejárta előtt pár hónappal jelentkezz a Nemzeti Közlekedési Hatóság (volt Közlekedési Felügyelet) megyei szervénél. Vigyél magaddal minden határozatot, ítéletet. Az utánképzés díja 100.000.- forint körül lesz.
Mire letelik az eltiltás, már kezedben lesz az igazolás az utánképzés elvégzéséről és ha van még érvényes orvosi, akkor kiadják a vezetői engedélyedet.

Hunbetyár # 2008.08.06. 15:05

T traffic! Nagyonszépen köszönöm, a tanácsadást.

gabbi # 2008.08.06. 15:19

T.traffic!kössz a segítséget,egyedűl nem ment volna!

kisbuddha # 2008.08.07. 09:44

T. Traffic!

Anno "cacacaca" névvel váltottam önnel jópár sort.

Most azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz,h amennyiben ittas vezetés ügyében megszűntették ellenem az eljárást és ezt a rendőrségi határozatot kézhez kaptam,azzal már bemehetek e az okmányirodába,vagy még kell e várnom valamire(pl.:ügyészség,v bármi)?

Traffic # 2008.08.07. 16:38

T. kisbuddha!

Nem kell már semmire sem várni, csak arra, hogy jogerős legyen a határozat.

Crosstown # 2008.08.07. 19:33

K.B.A.J.E.Ü.E.Á.L. Traffic!
Köszönöm a segítséget!
S.J.K.J.F.Crosstown

kisbuddha # 2008.08.07. 20:23

T. Traffic!

Ez konkrétan,h jogerőssé váljon a határozat mit jelenthet még időben? Elnézését kérem a sok kérdésért,de ez számomra munkaeszköz...

Tisztelettel:kisbuddha(ex cacacaca).

Traffic # 2008.08.09. 14:03

SD. Crosstown!

Majd egyszer lefordítod, hogy mit írtál nekem. :)
Nincs mit köszönnöd...

T. kisbuddha!

A határozat kézhezvételétől számított 8 nap elteltével lesz jogerős a határozat, kivéve, ha az ügyészség hatályon kívül nem helyezi azt. Jelen esetben szerintem nem kell ettől tartani. Ki kell várni a 8 napot és be kell menni vele az Okmányirodába az engedélyért.

kisbuddha # 2008.08.09. 15:39

T. Traffic!

Köszönöm válaszát! További kellemes hétvégét Önnek! Valamint sok sikert és kitartást a többi fórumozónak ügyeik mihamarabbi,sikeres lezárásához!

Tisztelettel: .... .....,alias kisbuddha.

Traffic # 2008.08.09. 15:58

Kedves kisbuddha!

Nagyon szívesen! A legjobbakat!

menekülős # 2008.08.11. 15:05

T. Traffic
2008.05.01.-é től, elvették a vezetői engedélyemet ittas vezetésért. A légalkohol szintem 0.39mg/l volt. Ezek mellett elkövettem közben kissebb szabálysértések halmazát. A rendőrségi határozat 130 ezer forint pénzbírságot szabott ki és 12 hónapra eltiltottak a vezetéstől. 8 napon belül kérelmet adtam be a kerületi kapitányságra, mert a munkahelyemen nélkülözhetettlen a vezetői engedély. Kértem a hatóságot, hogy mérsékelje a 12 hónapos eltiltásomat 3 hónapra. Ez idő közben, a büntetést be is fizettem. A kerületi kapitányság közölte, hogy a bíróság fog küldeni egy végzést.
Kérdésem!
Mire számíthatok a bíróságtól, illetve mennyit enyhíthetnek a 12 hónapon?
köszönettel: menekülős!

Traffic # 2008.08.11. 19:13

T. menekülős!

Nem tudom megmondani. A Bíróság vagy helyben hagyja a döntést vagy mérsékli az eltiltást. A pénzbírságot kár volt befizetni, mivel még nem jogerős a határozat, lehet, hogy épp a pénzbírságot fogják csökkenteni...

menekülős # 2008.08.12. 15:50

T. Traffic!
Remélem a bíróság talán mérsékel az ügyemmel kapcsolatosan. Mindenesetre köszönöm válaszát!
Üdv! menekülős.

ribizligizi # 2008.08.15. 15:27

Kedves Traffic!

A fiúm ittas vezetésen kapták. Egyszer már kérdeztem tőled, akkor azt mondtad, hogy az eredmények ismeretében írjunk újra.
Most megérkezett egy levél a rendőrségtől, amelyben tájékoztatnak, hogy a véralkohol vizsgálati jegyzőkönyvek szerint a bűncselekmény időpontjában enyhe-közepes fokú alkoholos befolyásoltság alatt állt a fiúm, mivel a vérében 1,40-1,55 ezrelék közötti alkohol lehetett. A kérdésem az, hogy mivel 1,50 a határ, ilyenkor mi alapján dől el, hogy enyhe fokú, vagy enyhe-közepes fokú a kategória? Vagy egyáltalán van-e elbírálásbeli különbség az enyhe, és az enyhe-közepes fokú befolyásoltság között? Valamint azt szeretnénk még tudni, hogy ilyen esetben kb. mi várható.
Köszönjük!

gizi

Traffic # 2008.08.15. 18:12

T. ribizligizi!

A szakértő egy körülbelüli értéket (-tól, -ig határ) tudott kiszámolni a cselekmény idejére, ezért adott két értéket. A 13. számú Módszertani levél alapján 0,81-1,5 ezrelékig enyhe, 1,51-2,5 ezrelékig közepes fokú alkoholos befolyásoltságról beszélünk. Az 1,40 enyhe, az 1,55 ezrelék pedig közepes fokú befolyásoltságnak felel meg, ezért írta a szakértő, hogy, hogy enyhe-közepes fokú a befolyásoltság szintje. van különbség az enyhe és az enyhe-közepes között, az utóbbi súlyosabban bírálandó.
Ami várható:

  • pénzbüntetés (nem tudom, hogy mennyi)
  • járművezetéstől eltiltás (1-10 év; talán max. 2 évre lehet számítani)

Nem szeretem és nem is tudom megjósolni a büntetések mértékét, mert a bíróság nagyon sok körülményt figyelembe véve dönt erről.
Kérem a fiúdat, hogy ne vezessen, mert az még plusz büntetéssel jár (szabálysértés).

T. menekülős!
Nagyon szívesen!

ribizligizi # 2008.08.19. 15:59

Kedves Traffic!
Köszönöm szépen! (nem vezet, e nemes feladatot megnyertem én...:-/ )

gizi

Traffic # 2008.08.19. 16:40

Kedves ribizligizi!

Nagyon szívesen! Vezetni nagyon jó dolog, majd rákapsz te is a végén! :)

ribizligizi # 2008.08.19. 17:24

Kedves Traffic!
Egy utolsó kérdés most, hogy megvannak a pontos jegyzőkönyvek.
Mindkét vérvételről az orvosszakértői vélemény laboratóriumi vizsgálat alapján 1,35 ezrelék véralhokol szintet állapított meg. Az első vérvétel esetében, ami a cselekmény elkövetése után 20 perccel történt, az 1,35 ezrelék laboreredmény alapján a szakértő szerint 1,35 és 1,40 ezrelék között lehetett a véralkohol a cselekmény időpontjában. Ez rendben is volna.
A másodiknál viszont, ami 1 óra 20 perccel történt a cselekmény után (szintén 1,35 lett a laboreredmény), a jegyzőkönyvben ki van húzva a becsült ezrelék alsó határára vonatkozó érték, és csak az -ig határ, 1,55-tel van megjelölve. Nyilván az ügyész 1,55-tel, közepes fokú befolyásoltságot rögzített minden jegyzőkönyvben.
Kérdésem az, hogy egyáltalán szabályos-e, hogy a jegyzőkönyvben nincs feltüntetve az alsó határ, illetve, hogy a bíró dönthet-e úgy ezen vérvételi jegyzőkönyvek alapján (meg a vérvételt végző orvos által igazolt egyértelműen negatív klinikai tünetek alapján), hogy enyhe fokban állapítja meg az alkoholos befolyásoltságot? Bármilyen tanácsot nagyon megköszönünk!

Traffic # 2008.08.19. 18:04

Kedves ribizligizi!

Ha a cselekmény után 1 órán belül történik a vérvétel, akkor általában az 1. vérvétel eredménye = a cselekménykori értékkel. (Kivéve: a második vérvételi érték magasabb az elsőnél.) A fiúd esetében az 1. és a 2. vérvétel eredménye egyaránt 1,35 ezrelék volt, ez azt jelenti, hogy a vérvételek időpontja körül szívódott fel az elfogyasztott italmennyiség teljes egészében.
A fenti adatok ismeretében én azt mondom, hogy a cselekménykori érték: 1,35 ezrelék lehetett, ami enyhe fokú alkoholos befolyásoltságnak felel meg.

Nem értem ezek után, hogy miért az általad írt érték szerepel a ... Honnan is jött az a levél és mi a neve?

Nos, ha vádirat, akkor a vádirat kézbesítésétől számított 15 nap van arra, hogy orvosszakértői vizsgálatot indítványozzatok a cselekménykori véralkohol koncentráció pontos meghatározására. (Be. 11. § (4) bekezdés)

A vérvételt végző orvos véleménye ellenére a vérvétel eredménye a döntő.