Ittas vezetés


Traffic # 2008.07.23. 11:24

T. sasboy!

Talán az Okmányirodában megmondják... Úgy gondolom azonban, hogy az M és a K nemzeti kategóriád biztosan megvan.

T. johny85!

Nem újra vizsgázásnak hívják, hanem utánképzésnek. Utánképzésen igen, van KRESZ teszt, vezetés is + pszichológia.
A 6 hónapot meghaladó közúti járművezetéstől eltitás esetében kötelező az utánképzés. Vannak persze kivételek: kategóriától, járműfajtától történő eltiltás, amenniyben ez nem jár a vezetői engedély teljes bevonásával. Értsd: az eltiltott kategórián kívül még van bármilyen kategória.
Ne vezess ittasan, nem éri meg semmilyen szempontból.

bekand # 2008.07.26. 07:00

T.Traffic.2008 junius.13-án ittas vezetésért elveték a jogsimat.Azota voltam idézésen ahol beismertem ittaságom.Alkohol szintem 1.11-1.22ezrelék ami ehyhe fokú alkoholos befolyásoltságot eredményezett tehát büncselekményt követtem el.jul-25-én meg kaptam a vádiratot.kérdésim lennének:Mekkora pézbüntetésre a 32980 ft-on(szakért.+orvos díj)kívül,illetve eltíltásra számithatok?és kb menyi idö mulva van a tárgyalás a vádirat kézhezvétele után?elöre is kösszönöm válaszát!

monalisa1 # 2008.07.26. 11:35

bekand

Pontosítva: 0,8 fölött már közepes fokú alkoholos befolyásoltság, 100-200 ezer forint, valamint 12-24 hónap között az eltiltás. A póttanfolyam további 100 ezer forinttól...

Az eltiltás a jogerős itélettől indul, de már addig se vezess - még "tisztán" se -, mert a bevont vezetői engedély okán ujabb 150 ezer forint jöhet, vagy 60 nap leültetés.

Részletfizetés kérhető. Amennyiben a jogosítvány a munkához kellett, a tárgyaláson meg lehet próbálni némi eltiltás-csökkenést kérni., a munkahelytől igazolást kell vinni.

monalisa1 # 2008.07.26. 11:40

Azt hogy mennyi idő múlva lesz a tárgyalás, innen megmondani nem lehet., mennyien vannak előtted (...), valamint a bírónak valószínűleg van egyéb más tárgyalni valója is.

Szeptemben elején bemehetsz a bíróságra érdeklődni, talán akkor már meg tudják mondani melyik bíróhoz szígnáltak ki, és akkor a titkárságán esetleg bővebbet.

bekand # 2008.07.26. 15:28

Köszönöm válaszotokat.Nem tudom miért de a vádiratban ez szerepel:"a terhelt vérében a cselekmény elkövetésekor 1.11-1.22 ezrelék közötti véralkohol-koncentáció volt,ami nála enyhe fokú alkoholos befolyásoltságot eredményezett,,.sokat számit hogy enyhe vagy közepes a véralkohol szint?Valamint rendelkzem külön smk-os jármü vezetöi igazolványal ezt használhatom?még eggyszer köszönöm!

Traffic # 2008.07.26. 16:11

T. bekand!

0,81-1,5 ezrelékig enyhe fokú alkoholos befolyásoltságról beszélünk, a vádiratban ez pontosan szerepelt.
A tárgyalás szeptembernél előbb nem lesz (ítélkezési szünet van), de az sem biztos , hogy lesz. Az is megtörténhet, hogy tárgyalás mellőzésével hoz a bíró döntést, de ez után természetesen kérhetsz tárgyalást - ha akarsz.

Semmilyen járművet ne vezess amelynek vezetést engedélyhez kötik, mert már szabálysértést követsz el, tekintve, hogy a vezetési jogosultságod a jogerős döntésig szünetel. A járművek közül a kerékpárt vezetheted, a kézikocsit tolhatod, mást nem.

opusz # 2008.07.28. 07:51

T Traffic!
néhány napja ittas vezetésért elvették a jogosítványomat úgy, hogy nem vezettem, hanem egy parkolóban ültem a gépkocsimban és ott igazoltattak.
az intézkedő rendőröknem elmondtam, hogy a barátomra várok és ő fog vezetni, de ezt nem vették figyelembe, hanem elvittek vérvételre és jegyzőkönyvet vettek fel, amiben én nem ismertem el az ittas vezetés tényét. Jól tettem ezt? és mire számíthatok?
üdvözlettel
opusz

Rexor # 2008.07.28. 10:30

Monalisa mi ez a 12-24 hónap eltiltás? Legjobb tudmásom szerint bűncselekmény esetén 1-10 évig terjedhet az eltiltás időtartama (vagy véglegesen bevonják a jogsit).

Traffic egy kérdés: ha valakitől nem vesznek vért és csak szondát fújatnak vele a rendőrségen, akkor jól értem hogy ezt az értéket kettővel kell szorozni? Tehát ha szonda alapján 0,79 ezrelék jön ki, akkor ez 1,58-nak felel meg?

Rexor # 2008.07.28. 10:57

Traffic, közben megtaláltam a táblázatodat. Köszönöm :)

Crosstown # 2008.07.28. 19:41

N. Traffic!
Egy kedves barátomtól nagyobb mennyiségű sört nyertem. Ha egy alkalommal, kb. 2 óra alatt megiszom egy részét, pl. 5 üveggel (5 % alkoholtartalmú, 0,5 literes üveg), akkor legkorábban mikor vezethetek úgy, hogy ne álljak alkoholos befolyásoltság alatt? Ki lehet-e számolni, hogy mikor ürül ki az alkohol a szervezetemből? És ha igen, hogyan lehet kiszámolni? Szükséges-e tudni hozzá, hogy milyen az alkoholtűrő képességem, és a testalkatom? Én egyébként átlagos alkoholtűrő képességű, kisportolt testalkatú, sármos személy vagyok. Bár ez utóbbi talán kevésbé lényeges.
Előre is köszönöm a választ!

anyamaci # 2008.07.28. 19:52

Opusz!

Épp ma láttam egy olyan határozatot, amelyben a bíróság megsemmisítette az elsőfok határozatát. Hasonló eset volt, a rendőrök nem tetten érték, hanem csak valószínűsítették, hogy az illető ittasan vezetett és elvették a jogsiját. Ő ezt tagadta, megfellebbezte, és a bíró igazat adott, mivel nem volt bizonyítható!! Igaz ugyan nics két hasonkó eset. Mások lehetnek a körülmények is, de azért nagyon hajaz a két eset!
Ez jog és nem arra akarlak rábeszélni, hogy bármikor is ittasan ülj az autóba a volánhoz!! Kérlekl!! Ne tedd!! Magadért és ember társaidért sem! Üdv

pityu98 # 2008.07.29. 08:23

sziasztok! bocsi hogy csak most írok, Monalisa,Traffic elolvastam a válaszaitokat és köszönöm! bementünk a rendőrségre és azt mondták hogy mivel törölték az első határozatot,de azt befizettük,ezért a másodikat már nem kell befizetni,csak a 4hónapot kell megvárnom! és az szeptember 4.én lejár úgyh már nincs sok hátra! :) mégegyszer köszi!

Traffic # 2008.07.29. 14:05

S. Crosstown!

Az -állítólagos- nyert sörrel rendkívül óvatosan kell bánni! Rögtön felmerül a kérdés, hogy az 5%, az vajon tömeg- vagy térfogatszázalék? Kérdéses továbbá az is, hogy 2 óra alatt képes vagy-e elfogyasztani 5 üveggel. Ennek bizonyítása orvosszakértői kompetencia, de talán célravezetőbb bizonyítási kísérelt során tisztázni. Az utóbbi nyomozási cselekmény alkalmával fény derülhet az alkoholtűrő képességedre is.
Természetesen van lehetőség arra, hogy kiszámítsam azt, hogy az italfogyasztás befejezését követően mikor ürül ki a szervezetetdből az alkohol, de nem teszem, mert még rám fogják, hogy számító dög vagyok! Azt pedig semmiképpen sem szeretném.
Azt még szeretném megjegyezni, hogy a sportos testalkatú, sármos férfiaknak nem illik sört nyerni! Amennyiben mégis sörre van szükséged, úgy javaslom annak eltulajdonítását. Figyelmedbe ajánlom, hogy a közterületen, a járdán ülő (vagy épp ott verekedő) sértett mellett található és a tulajdonát képező sör elvitele nem jogtalan elsajátításnak, hanem lopásnak minősül!

Adro # 2008.07.29. 17:37

5 éve ittasan vezettem és 1 év 10 hónap felfüggesztett börtönre ítéltek. Ez már letelt.
A napokban csak az autóval beálltam az utcáról, és akkor igazoltattak, és elvittek vérvételre.
Persze előtte ittam itthon 2 üveg sört.
A szonda nem mutatott ki semmit.
Nem írattak velem alá semmilyen jegyzőkönyvet sem, a jogsimat sem vették el.
Mi várható? Mivel nem közlekedtem a gépkocsival, csak be akartam állni az udvarra.
Lehetséges- e, hogy csak a B kategóriát veszik el, ha már ezért elveszik, mivel egyéni vállalkozóként fuvarozói cégem van, és akkor tönkremennénk, ha mindent elvesznek. Egyébként jogszerű, hogy a házam előtt igazoltassanak?

lajcsi1974 # 2008.07.30. 05:58

Junius 24-én a hegyi birtokra indultunk 2 barátommal,hegyrejáró autóval,se müszaki,forgalomból kivonva 5 éve,elötte 2 órával ittam 1 üveg sört.(Egy kis zalai faluról van szó.Mindenki ilyen vagy hasonló háztáji szekérrel,hozza-viszi a terményt,kapálógépet,permetelőt,stb,nincs mindenkinek 10milliója terepjáróra,vagy minden alkalommal 20km-ről tehertaxit hivjak?)Afalu központjában utánam álltak a rendőrök,villogattak,én menekülni próbáltam,üldözés,kifogyott a benzinem,elém álltak,kiszállitottak,megfujatták a tölcséres mérőt 0.31-et mutatott,azt mondták ismerjek el 2 üveg sört,ezt aláirtam,pedig csak 1 sört ittam,ajogsimat nem vették el.A MENEKÜLÉS SULYOSBITJA AZ ELTILTÁSOMAT?Vagy plúsz pénzbüntetés?22 éve vezetek hivatásos jogsim van.Mi lesz a büntetés várható összege+eltiltás?

Traffic # 2008.07.30. 21:57

T. andro!

A rendőri intézkedés (alkoholszonda) törvényes volt. A járművedet közterületen vezetted, hiszen az utcáról indultál el vele, azaz -ha kis ideig is- de részt vettél a közúti forgalomban.
Az előállítás csak akkor volt jogszerű, ha bevallottad, hogy a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztottál - tekintettel a negatív szondára.
A vezetői engedélyedet egyébként azért nem vették el, mert a szonda nem jelzett italfogyasztást. Ilyen esetben semmilyen jegyzőkönyvet nem kell aláírnod, csak az orvosnál a vérvételi jegyzőkönyvet.

Az, hogy mi várható, a véreredménytől függ. 0,2 ezrelék alatti értéknél pl. semmi. 0,8 ezrelékig ittas vezetés szabálysértés: 100.000 forint pénzbírság esetleg járművezetéstől eltiltás (1-12 hónap).
Tekintettel az elkövetés összes körülményére, nem gondolom, hogy eltiltást fognak alkalmazni. Ha mégis, ez esetben van lehetőség csak a B kategóriától eltiltásra, de ezt kérned kell a meghallgatásod alkalmával.

T. lajcsi1974!

A mért érték lehet: vagy előző italfogyasztásból származó maradványalkhol + az 1 üveg sör, vagy mégis 2 üveg sört fogyasztottál. Jelen esetben mindegy, hogy 1 vagy 2 üveg sör elfogyasztása szerepel a nyilatkozaton. A vezetői engedélyedet a helyszínen el kelle volna venni, javaslom, hogy ne vezess, mert a vezetésre való jogosultságod szünetel.
A "menekülés" súlyosbíthatja az eltiltásodat.
Az eltiltás 1-12 hónapig terjedhet.
Több szabálysértést elkövettél, a pénzbírság maximális összege a 100.000.- forintot mindenképpen meghaladja, ha jól számolom, akkor 125.000, de ezt ne vedd készpénznek.

Traffic # 2008.07.30. 21:58

Bocsánat, nem andro, hanem Adro!

theerpunk (törölt felhasználó) # 2008.08.01. 14:47

Helló!

Ma kaptam vissza jogosítványom,viszont nem tudom,hány büntetőpontot kaptam,ebben tudnátok segíteni?(0,39es légalkoholszint/3hónap,60E Ft/,valamint 5utas,2008.május 1-jén kaptak el)
Előre is köszönöm:)
Üdv:theerpunk

Traffic # 2008.08.01. 15:04

T. theerpunk!

Egyet sem. Ha járművezetéstől eltiltás alkalmaznak, úgy büntetőpont nem adható.

bumbicsek # 2008.08.03. 17:09

Tisztelt Traffic!

Június 21-én ittas vezetés és közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése ügyében elvették a jogosítványomat. A baleset hajnali fél 4-kor történt, viszont a rendőröket csak délután 4 óra körül értesítettem. Ekkor kétszeri vérvétel után 0,21 illetve 0,12 ezrelékes véralkohol szintet mértek. Most igazságügyi orvosszakértőt rendeltek ki.

Azt szeretném megtudni, hogy most körülbelül milyen ítéletre számíthatok.
Az interneten találtam véralkohol-szintkalkulátort, amivel csak nagyvonalakban számoltam ki, hogy milyen lehetett az értékem a hajnali vezetés során. Lehetséges, hogy 1,8 ezrelékes értéket számoltam hajnalra? Illetve, ha igen, akkor ez mit vonna maga után?

Előre is köszönöm a segítségét, és a válaszát!

Tisztelettel,
bumbicsek

Traffic # 2008.08.03. 17:41

T. bumbicsek!

Ha a baleset után is fogyasztottál szeszes italt, akkor a kétszeri vérvétel nem elég, ilyen esetben 2 vér- 2 vizeletvételt kell végrehajtani. Ebben az esetben az orvosszakértő nem tud majd visszaszámolni a cselekmény időpontjára.
Ha a baleset után már nem fogyasztottál semmit, akkor az orvosszakértő egy -tól - ig határt fog megjelölni a cselekménykori véralkoholszintre.
Kétséges számomra az, hogy bizonyítható lenne, hogy memmyi volt a véred etilalkohol-koncentrációja a baleset időpontjában. Túl sok idő telt el a baleset és a rendőri intézkedés között, nem kizárható az ellened ittaság miatt folyamatban lévő eljárás megszüntetése.
A közúti közlekedési szabályok megsértése szabálysértés (baleset) 30.000.- forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, a járművezetéstől nem tilthatnak el, büntetőpontot fognak adni.

bumbicsek # 2008.08.03. 18:05

Kedves Traffic!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Sokat segítettél, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül...:)

További jó munkát,
bumbicsek

ribizligizi # 2008.08.04. 08:33

Kedves Traffic!

A fiúmnak két hete vették el a jogsiját ittas vezetés miatt, nemsoká megy kihallgatásra. A szondán 0,9-et fújt (kb. 1/2 liter 16%-os alkohol folyt le a torkán, borkóstoló volt). A rendőrnek ott hirtelen azt vallotta, hogy 3-4 órával az intézkedés előtt itta az utolsó kortyot, holott valójában mindössze 10 perc telt el a két esemény között. Kérdésem, hogy azt a vallomását megváltoztathatja-e még (és van-e értelme), vagy amiatt volt jelentősége, hogy az orvos kiszámíthassa, hogy az intézkedés időpontjában mennyi volt a véralkohol szintje?
Nagyjából mire számíthatunk?

Köszönöm!
gizi

Hunbetyár # 2008.08.04. 16:28

Adjon isten mindenkinek. Én egy 24-éves férfi vagyok, eddig a rendörséggel nemvolt dolgom, csak gyorshajtás, és rosszhelyen parkolás miatt feljelentés,pénzbüntetésem volt. A tegnapi napon vasárnap ez változott. A hétvégét koncertekkel töltöttem, vasárnap kb 5-korsó sört ittam az utolsót úgy 9-féltíz körül, éjfélkörül elindultam haza autóval, egyedül, éjjeli 2-körül igazoltattak, a kézi tölcséres szonda bejelzett, ezért az automat lezáratták, a jogosítványomat elvették, (amiröl egy elismervényt adtak), és bevittek a kapitányságra. A hivatalos fujásos mérésröl kaptam másolatot, az első vizsgálati eredmény: 02-23-kor: 0,33mg/L a második 02-38-kor: 0,30mg/L-volt. Közben a jegyzőkönyvbe délelött 10-00-kor 5dl sör délután 09-00 2,5dl sör lett beirva az én elmondásom szerint. A B-kategoriám 2001-ota van, a C-kategoriám 2006-ota, és épp most teszem az E-kategoriát, ugyanis teherautó sofőr vagyok és itthonrol-külföldre szállitok, ebböl élek. Kérdéseim a következők: ezután az E-kategoriát letehetem? milyen-és-mennyi büntetésre számíthatok, mennyi idő az intészkedés, mi a teendőm nekem, mikor lessz ebböl ujra jogsi, jogitanácsokat, és jótanácsot eggyaránt elfogadok. Előre is KÖSZÖNÖM

anyamaci # 2008.08.04. 16:34

Kérdezd meg az oktatódat, de szerintem nem kaphatod meg az E kategóriát.
A vizsgán ugye be kell majd mutatnod a jogsidat, csak úgy fognak vizsgára bocsájtani, de ez most nem áll módodban amíg el leszel tiltva.