Ittas vezetés


monalisa1 # 2008.07.16. 20:01

A városi bíróságok egységesen mentek nyári szünetre, az esetleges további info ügyedben érdektelen.

nandy # 2008.07.16. 22:32
nandy # 2008.07.16. 22:37

még egy:

Amennyiben a megismételt vizsgálat is pozitív eredményt mutat, 0,5 mg/l-t meg nem haladó érték esetén a korábban hivatkozott törvényhely alapján szabálysértési, 0,5 mg/l értéket meghaladó esetben a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény 188. §-ába ütköző járművezetés ittas vagy bódult állapotban bűncselekmény elkövetésének az alapos gyanúja miatt büntető feljelentést kell tenni a vezetői engedély helyszíni elvétele mellett. 0,1 mg/l értéket meg nem haladó légalkohol-koncentráció esetén - az igazságügyi orvos szakértői gyakorlat alapján - nem bizonyítható az alkoholfogyasztás ténye, ezért ebben az esetben eljárás nem kezdeményezhető és a vezetői engedélyt sem lehet elvenni.

http://www.integratorforum.hu/index.php?…

A 0,2 ezrelék a véralkohol szintre vonatkozik, mely nem egyenlő a légalkohol értékkel!
Az átváltás kb. ez: légalkohol érték x 2,1 = véralkohol szint.

Csatakka # 2008.07.17. 06:18

sziasztok!
köszönöm monalisa1 a segítséget...

Giorgio # 2008.07.17. 07:39

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem voltam tisztában a értékekkel és a helyszínen elismertem 1 sört. Erre utólag utólag már nincs lehetőség módosítani? (pl kiderült hogy alkoholmentes volt, nagy volt a rendőri ráhatás stb.)
Nekem a rendőr 1 hónapot és 30e-t saccolt. Ez reális lehet? Még nem volt ilyen ügyem. Bár ahogy látom csak az 1 hónap amíg megkapom a határozatot...

Továbbá még áll a kérdésem hogy nem kellett volna ott kapnom valami papírt?

lajcsi1974 # 2008.07.17. 09:42

Nekem a müszer,0.31-et mutatott,rendőr erősködött,hogy ismerjek el 2 üveg sört, aláirtam a papirt,pedig csak 1 üveg sört ittam kb 2 órával elötte .

Crosstown # 2008.07.17. 20:04

T. Traffic!

"Beismerő vallomás szükségeltetik hozzá mindenképp."
Ez nem biztos, hogy így van, mivel én sem tettem beismerő vallomást. Azt mondták, hogy elég a tetten érés. Most akkor, hogy van ez?
Üdv: Crosstown

Energie # 2008.07.18. 11:55

A segítségeteket szeretném kérni.

Ittas vezetésért kaptam egy idézést, egy vádiratot és egy végzést. A végzésben elmarasztaltak és pénzbírságra és eltíltásra hivatkoznak, igaz nem találom a végzésben, hogy mikortól lép hatályba, illetve, hogy a pénzbűntetést meddig kell rendeznem.

Nem értem, hogy miért kapok úgy idézést, hogy a végzés kiállításának ideje korábbi.

Bevallom azt sem értem, hogy miért bűntetnek meg 300e Ft-ra és 1 év 3 hónap eltíltásra enyhe ittaság miatt, amikor az eset 2007. decemberében tőrtént. (Túl soknak találom)

Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2008.07.18. 17:16

Nyilván valaki tárgyalás tartását kérte a végzést követően. Leginkább az ügyész. Ha majd jogerős lesz, akkor kezdődik az eltiltás, a pénzbüntetés befizetésére pedig csekket kapsz.

vaddiszno # 2008.07.21. 00:01

Monalisa 1
A póttanfolyam tuti,hogy így van?? És azt is jelenti,hogy ujra kell vizsgázni mindenből??

Energie # 2008.07.21. 07:52

Köszönöm a választ. Már csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy hogyan lehet kirendelt védőt kérni?
Illetve neki a díját ki fizeti meg?

Köszönöm.

Traffic # 2008.07.21. 14:57

T. Crosstown!

Hiába nem tettél beismerő vallomást, az eljáró hatóságok megpróbálják a gondolataidat kitalálni és a munkájuk során ebből profitálni. :)

Vagylagos a helyzet egyébként. Igazad van: vagy tettenérés vagy beismerő vallomás. Be. 517. §. (1) bek. d) pont. Ez most nem sörre ment, ugye? :))

monalisa1 # 2008.07.21. 15:53

vaddisznó

Nem okvetlenül kell újra vizsgázni mindenből., a póttanfolyam elején előszőr is azt tisztázzák, hogy kinek mi okán a vezetéstől való eltiltás, másodszor pedig előzetes elbeszélgetés pszichológussal. Azt követően "a" tanfolyamra beosztás - mert többféle is van, vagyis kinek mi a "gyengélye"...

pityu98 # 2008.07.22. 13:09

sziasztok! engem május4.én kaptak el ittas vezetésért és a szonda 0,22 légalkoholt mutatott...erre kaptam 4hónap eltiltást+ 50Ezer ft bírságot! csak van egy kis gond.befizettem a bírságot és rá 2-3 hétre küldtek egy levelet h nem vették észre h nem vagyok nagykorú ezért kapott édesanyám is egy csekket,ami 40ezer ft,azzal a címmel h ő tisztába volt h én ittasan vezettem+ az ő nevén van a kocsi!ezt nem fizettük be,mert a levélbe azt is leírták h az előző határozatot visszavonják,de azóta nem jött semmi!nem tudna valaki segíteni h mit csináljak? várjam meg h küldenek-e vmi levelet? előre is köszi

pityu98 # 2008.07.22. 13:10

sziasztok! engem május4.én kaptak el ittas vezetésért és a szonda 0,22 légalkoholt mutatott...erre kaptam 4hónap eltiltást+ 50Ezer ft bírságot! csak van egy kis gond.befizettem a bírságot és rá 2-3 hétre küldtek egy levelet h nem vették észre h nem vagyok nagykorú ezért kapott édesanyám is egy csekket,ami 40ezer ft,azzal a címmel h ő tisztába volt h én ittasan vezettem+ az ő nevén van a kocsi!ezt nem fizettük be,mert a levélbe azt is leírták h az előző határozatot visszavonják,de azóta nem jött semmi!nem tudna valaki segíteni h mit csináljak? várjam meg h küldenek-e vmi levelet? előre is köszi

pityu98 # 2008.07.22. 13:11

sziasztok! engem május4.én kaptak el ittas vezetésért és a szonda 0,22 légalkoholt mutatott...erre kaptam 4hónap eltiltást+ 50Ezer ft bírságot! csak van egy kis gond.befizettem a bírságot és rá 2-3 hétre küldtek egy levelet h nem vették észre h nem vagyok nagykorú ezért kapott édesanyám is egy csekket,ami 40ezer ft,azzal a címmel h ő tisztába volt h én ittasan vezettem+ az ő nevén van a kocsi!ezt nem fizettük be,mert a levélbe azt is leírták h az előző határozatot visszavonják,de azóta nem jött semmi!nem tudna valaki segíteni h mit csináljak? várjam meg h küldenek-e vmi levelet? előre is köszi

pityu98 # 2008.07.22. 13:12

sziasztok! engem május4.én kaptak el ittas vezetésért és a szonda 0,22 légalkoholt mutatott...erre kaptam 4hónap eltiltást+ 50Ezer ft bírságot! csak van egy kis gond.befizettem a bírságot és rá 2-3 hétre küldtek egy levelet h nem vették észre h nem vagyok nagykorú ezért kapott édesanyám is egy csekket,ami 40ezer ft,azzal a címmel h ő tisztába volt h én ittasan vezettem+ az ő nevén van a kocsi!ezt nem fizettük be,mert a levélbe azt is leírták h az előző határozatot visszavonják,de azóta nem jött semmi!nem tudna valaki segíteni h mit csináljak? várjam meg h küldenek-e vmi levelet? előre is köszi

monalisa1 # 2008.07.22. 15:43

Az hogy kiskorú vezet személygépkocsit önmagában nem tilos, lévén már 17-től lehetséges vezetői engedéllyel rendelkezni - tudtommal.

Az hogy anyukád odaadta a kocsit, vélhetően akkor még "tiszta" voltál, csak később a haverok közt lecsúszott nálad is egy kis itóka...

Édesanyád mindenképpen fellebbezze meg a neki érkezett szabálysértési határozatot: attól kezdve hogy engedélyével elvitted az autót "nem rendelkezik" ráhatással feletted.

Legjobb lenne ha mindketten bementek tisztázni a dolgot, és vidd magaddal a befizetett saját csekkjeidet.

sasboy # 2008.07.22. 15:47

Tiszteletem Hölgyek Urak.Egy ki segítség kellene megkaptam ma bírosági itéletem.A lényeget írom:"Mellékbüntetésül a bíroság a vádlottat 1 (egy) évre eltiltja a "B"kategóriájú közúti járművezetéstől".Ez most mit jelent,ujra kell vizsgáznom,vagy nem? Csak azért ,mert visszaolvastam a forumba és ott aszt írtátok, hogy a kategoria eltiltás van akkor nem kell ujra vizsgáznom?de csak B kategoriám van, illetva amit adnak hozzá

sasboy # 2008.07.22. 15:49

Illetve a pénzbüntetésröl utolag kapok csekket?

borra # 2008.07.22. 17:39

Sziasztok.Julius 20-án ittas vezetéssel elkaptak. Aszonda elszineződött és ittas vezetés szabálysértése miatt elvették a jogsimat. Eddig még nemvoltam büntetve. Mire számítsak?

Traffic # 2008.07.22. 18:41

T. sasboy!

Be van jegyezve nemzeti kategória a vezetői engedélyedbe? Értem ez alatt pl. az M, K vagy T kategóriát. Ha igen, akkor nem kell utánképzésre menned. A pénzbüntetésről később küldik a csekket.

T. Pityu98!

Jó ötlet amit Monalisa írt. Ragaszkodni kell ahhoz, hogy amikor édesanyád átadta neked a jármű vezetését, akkor még józan voltál. Hogy az után mit csináltál, amiatt édesanyád nem vonható felelősségre.
Azonnal kifogással kell élni a határozat ellen, feltéve, ha még nem telt el 8 nap a második határozat kézhezvétele óta. Le kell írni a határozatba, amit Monalisa javasolt vagy azt, amit fentebb leírtam. A lényege ugyanaz.

Traffic # 2008.07.22. 18:42

T. borra!

100.000 forintig terjedő pénzbírságra és járművezetéstől eltiltásra (1-12 hónap).

sasboy # 2008.07.22. 19:09

T.Traffic Fogalmam sincs,mivel helyszinen elvették a jogsim,és az már igen csak dec 22 -én volt.Hol tudnám megérdeklődni?Amugy mikor lerakni a jogsit B kategoriára,akkor nem csak B-t kaptam, hanem kismotorra meg stb,ami már más kategoria ,nem?Vagy rosszul tudom

johny85 # 2008.07.23. 06:56

Én azt szeretném megtudni hogy ha elkapnak ittas vezetésért akkor a büntetésen és a eltiltáson kivül,újra kell-e vizsgázni Kreszből vagy forgalomból?