Ittas vezetés


gyula1 # 2008.07.11. 08:24

monalisa 1

nekem az egyik ismerősöm bukott le jogsi nélkül és még a büntetést se fizette be időre és átváltották börtönre ilyenkor mindenképpen üllnie kell?

monalisa1 # 2008.07.11. 12:09

Vagy megfizeti a Ft/nap meghatározásra kerülő díjtételt vagy leüli - általában lehet választani...

Egyébként minden eset más, így az elbírálás sem egyforma.

Azzal hogy nem fizette be a csekket, saját magának okozott külön problémát., lehetett volna részletfizetésre lehetőséget kérni.

Traffic # 2008.07.11. 13:50

T. gyula1!

Aki az eltiltás időtartama alatt vezet, azt 150.000.- forintig terjedő pénzbírsággal vagy 60 napot meg nem haladó elzárással sújtják. A járművezetéstől eltiltás időtartamát nem hosszabbítják meg.
Az elzárástól meg lehet menekülni még a bevonulás napján is, ha kifizetik a pénzbírságot.

lajcsi1974 # 2008.07.11. 16:53

TRAFFIC,szeretném megkérdezni,hogy az eltiltás mikortól számit, junius 22-én 0.31-et mértek,a jogsimat nem vették el,A,B,C,E kategóriákra érvényes.Már most sem vezethetek? Vagy a jogerős határozat kézhezvételétől számít az eltiltás?Hova adhatok be fellebbezést,autóval járok dolgozni 3 műszakba szombat-vasárnap-ünnepnap,édesanyám gerincbeteg kocsival tudom szállítani,vagy nincs értelme fellebbezni.Mindenképpen jogsi bevonással jár?

Traffic # 2008.07.11. 17:39

T. lajcsi1974!

A rendőrség járművezetéstől eltiltó határozatának jogerőre emelkedésnek napjától él az eltiltás.

Ha nem vették el a helyszínen a vezetői engedélyt, akkor az Okmányiroda a rendőrség értesítése alapján hoz egy határozatot, amelyben szüneteltetik a vezetésre való jogosulságodat. Ennek a határozatnak a jogerőre emelkedésétől már nem szabad vezetni.

Mindenképp érdemes kifogással élni, ha eltiltanak a vezetéstől, amit vélhetően meg is fognak tenni.

lajcsi1974 # 2008.07.12. 06:49

Tisztelt TRAFFIC,hova kell a fellebezést benyújtani?Hallottam olyanról,hogy amire megkapta a határozatot vagyis rá 2napra, mehetett az okmányirodába letelt a 2 hónap eltiltása.Nekem van esélyem,hogy csak a B kategóriát korlátozzák és kb mennyire?

Tristen # 2008.07.12. 07:29

Soha nem iszom, amikor vezetek, mivel ez nálam elvi kérdés! Mivel nem a saját kis koszos életem féltem, hanem ezzel is óvom mind a mellettem ülök, mind a forgalomban közlekedők életét! Ennek így kellene lenni, nem is értem, miért isztok, mind akik autót vezettek is...... Érthetelen!!!!!!!!!!!

gyula1 # 2008.07.12. 08:45

Valahogy haza kell menni :)

Tristen # 2008.07.12. 09:09

Ebben az esetben ott a tömegközlekedés, lehet hogy macerásabb, de mindenképpen jobb megoldása az ügynek :)

gyula1 # 2008.07.12. 18:29

Hát igen de szerintem aki ebbe a fórumba írt mindenki megbánta és többet ilyet nemtesz (legalábbis reméljük).
Ha meg iszik az ember azthiszi hogy schumacher :)

Traffic # 2008.07.12. 18:36

T. lajcsi1974!

Milyen fellebbezést? Az eltiltás ellen? Az első körben kifogának hívják. A Bíróságnak kell címezni, de a rendőrségen kell benyújtani.
A B kategóriás esélyről fogalmam sincs, kérd mindenképpen. 1-12 hónap lehet az eltiltás ideje szabálysértés esetében.

T. Tristen!
Bízunk benne, hogy sok olyan társunk van a közlekedésben, mint Te!

Traffic # 2008.07.12. 18:37

Bocsánat: Kifogást akartam írni.

Tristen # 2008.07.12. 22:34

Köszi Traffic! Én is bízom benne! :)

Majjina # 2008.07.14. 15:45

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni: Pénteki napon mulatott a haverjaival a barátom. Én mentem érte kocsival,ő egy parkolóban várt!Megáltam, erre ő beült a kocsiba,és a parkolóban elkezdett "forogni,gumit füstöltetni".Mire megállt,a rendőrök ott voltak.Bevitték,elismerte, hogy ivott,az utolsó mérés: 0,77 mg/L volt.A helyszínen elvették a jogsiját,ill.behívták hétfői napra. Ott a nyomozó ajánlotta, hogy irjunk kérvényt még a tárgyalás előtt: gyorsított eljárásra,stb.
Kérdésem: milyen kérvényt, kinek címezzük? Mi szerepeljen benne feltétlenül? Illetve érdemes ügyvédhez fordulni? Mire számíthatunk? Bocsi a sok kérdésért, nem volt még (szerencsére) ilyen gondunk!
Előre is köszönöm!

Traffic # 2008.07.14. 17:14

T. majjina!

Szerintem elég lesz a gyanúsítottlénti kihallgatáson jegyzőkönyvbe mondani, hogy a barátod kéri a Bíróságot, hogy engedélyezze a bíróság elé állítást. Ez a "gyorsított" eljárás, az a lényege, hogy törvényben meghatározott feltételek fennállta esetén a cselekménytől számított 15 napon belül ítélet is születik. Beismerő vallomás szükségeltetik hozzá mindenképp. A védelem kötelező, de csak a bírói szakban, tehát nem kell ügyvédet meghatalmazni, mivel az Ügyész hivatalból ki fog rendelni egyet, aki a tárgyaláson is jelen lesz.
Az ítélet: pénzbüntetés, illetve min. 1 év járművezetéstől eltiltás (talán kb. 2 évre lehet számítani). A 0,77 mg/l a közepes fokú alkoholos befolyásoltság alsó határa.
Ha mégi kérvényt kér a rendőrség, akkor egyszerű a dolog: nincs formai megkötés, szerintem a Bíróságnak kell címezni és azt kell beleírni, amit fentebb leírtam. Nem kell bonyolult dologra gondolni: a lényeg, hogy a Bíróság engedélyezze a bíróság elé állítást. Lehet, hogy már nem sikerül, mivel indul az ítélkezési szünet, de hátha belefér még.

monalisa1 # 2008.07.14. 18:34

Külön csak annyit: ha a barátodnak esetleges a munkájához/megélhetés kelljen a vezetői engedély, kérje a méltányos elbírálást - vagyis ne oly sok hónapra tiltsák el a vezetéstől, mint egyébként. (A bíróság nem feltétlen lesz rá tekintettel.)

6 hónapot meghaladó eltiltás esetén póttanfolyamra kell menni - célszerű a tiltás látelte előtt 2-3 hónappal elkezdeni, és akkor jókor lesz az is meg -, egyébként legalább 100 ezer forint többletköltség várható.

A vezetéstől való eltiltás "főbüntetése" a pénzbüntetés, ha nem tudja egyösszegben befizetni, mindjárt kérjen részletfizetésre lehetőséget.

Csatakka # 2008.07.15. 07:01

sziasztok!
egy kérdés: pontosan mikor kezdődik és meddig tart a bíróságon az ítélkezési szünet?
köszi előre is..

ObudaFan # 2008.07.15. 18:40

Az attól függ, melyik bíróságon.

Giorgio # 2008.07.16. 09:58

Sziasztok,

A segítségeteket illetve tanácsotokat szeretném kérni egy ügyben.
Történt, hogy egy igazoltatás alkalmával megszondáztattak. Mivel 3 és fél órával az előtt ittam 0,5l sört aránylag nyugodtan fújtam meg. A 2. műszer 0,08-at mutatott. A jogosítványom a helyszínen elvették. 3 papírt írtam alá. Az egyik arról szólt hogy a rendőr elvette a jogsimat szsabálysértés miatt, a 2. az adataimról, a 3. pedig hogy 18:00 kor fogyasztottam 0,5l sört és 21:28 kor 0,08-at mutatott a műszer.
Olvastam több helyen a 0,2 alsó légalkohol értékről, az én 0,08-am pedig ez alatt volt.
Mire számíthatok ezek után? Mit érdemes tennem?

Üdv

Giorgio # 2008.07.16. 11:30

...még egy dolog az előzőhöz.
Én semmilyen papírt nem kaptam ott a helyszínen. Ez rendben van így?

Tommy87 # 2008.07.16. 15:49

T. Traffic!

2007 nov. 6-án kihallgatáson voltam, ahol elvették a jogosítványom ittas vezetés miatt. A rendőr azt mondta, hogy majd küldik a határozatot h mennyi időre vonják be a jogosítványt, és hogy mekkora büntetést kell fizetnem. A határozat viszonylag hamar megjött. 1 évre szól az eltiltás.
A kérdésem az lenne hogy kell-e utánképzésre mennem hogy visszakapjam az jogsit, és ha igen akkor hol kell ezt megcsinállnom?

Köszönettel:

Tommy87

monalisa1 # 2008.07.16. 17:51

6 hónapot meghaladó eltiltás esetén kötelező a póttanfolyam, mely várhatóan min. 100 ezer forint többletköltség. Az eltiltás lejárta előtt 2-3 hónappal javasolt megkezdeni, mert mire megvan az eltiltás is lejár. (A jogsiért majd be kell menni az okmányirodába, külön nem küldenek értesítést.) Bármelyik autós oktatónál megkérdezheted, hogy lakhely szerint "hol" a tanfolyam.

monalisa1 # 2008.07.16. 18:00

Giorgio

Az egy sör "eredménye" nem lesz olyan vészes, legfeljebb pár tízezer forint mint főbüntetás, és néhány hónap eltiltás mint mellékbüntetés. (Csak saccoltam.) Végül is akár 100 ezer forint és 12 hónap is lehetne...

A határozat meghozatalára 60 nap áll a hatóság rendelkezésére - nettó határidő a szabálysértési előadó részére + a postai kikézbesítés.

Ha a kirótt összeget esetleg nem tudod egyben megfizetni, kérhetsz majd részletteljesítésre engedélyt.

Csatakka # 2008.07.16. 19:20

sziasztok!
a bírósági szünetről: ezek szerint, ha jól értem, nem egységesen van megszabva a szüneteltetés(mint az iskola, hogy nyáron nincs tanítás....), akkor lehet, h ahová tartozom, ott nem most van?!
egy másik kérdés: lehet érdeklődni a fellebbezésről? múlt hónapban (júni 19.én) adtam postára a kérelmet, azóta semmit nem kaptam, el se utasítottak, semmi... vagy várjak még? esetleg hol lehet annak utánanézni, hogy a területileg illetékes bíróságon mikor van a nyári szünet? ja' a kérelmet nem a bíróságra címeztem, hanem a rendőrség közlekedési alosztályához, ahola határozatot hozták, gond lehet?
köszi előre is...

monalisa1 # 2008.07.16. 19:59

A bíróságok nyári szünete egységesen augusztus 20-ig tart, azaz 21-e a legkorábbi munkanapjuk.

A fellebbezéset jó helyre küldted: a rendőrség hozzáteszi a tárgyban eddig született iratanyagot, és ők továbbítják hivatalból a bíróságnak - a postai átvét az itélkezési szünet ellenére is folyamatos. Aztán majd kiszignálják az ügyedet egy bírónak, ő pedig az előjegyzési naptára alapján kitűzi a tárgyalás napját.

Tehát nyugi, most kéretik egy kis türelem.