Ittas vezetés


Csatakka # 2008.07.04. 08:15

sziasztok!

köszönöm mindenkinek, aki segített!

kitartást mindenkinek, aki mostanában nem vezethet :-)

jogoskodó # 2008.07.04. 09:20

Csiky, milyen véralkoholszinted volt?
Az ítéleted alapján közepes alkoholos befolyásoltságod lehetett (esetleg súlyos).

Először elmész feltárásra. Itt: KRESZ teszt, próbavezetés és pszichológussal beszélgetés vár rád. A feltárás kb. 17e Ft. Ez alapján, illetve leginkább a fenti alapján besorolnak egy programra amit el kell végezz. Ez nálad nagy valószínűséggel a 6-os lesz (nekem is az volt). Ez 78e Ft és 3x5 órás foglalkozást jelent.

monalisa1 # 2008.07.04. 12:11

Csiky

Az utánképzés árairól olvass vissza 3 oldalt: # e-mail: 06.16. 17:41-kori beírás.

monalisa1 # 2008.07.04. 12:13

Valamint ahogy jogoskodó a sajnálatos saját megtapasztalása alapján...

csiky # 2008.07.04. 12:47

Üdv CSATAKKA!Hát..megjöttem,de "vakrepülés" volt.Félfogadás szerda+csütörtök.Köszi a gyors választ!A véralkohol szintem 2.00 ezrelékes volt.Egyik papiron bűncselekményként,másik kettőn pedig vétségként említik.Szerdán megint szabi,és ismét nekivágok.
Az ára végülis elég sok,de szerencsére megvan.
Mégegyszer:Nagyon köszi a választ
Üdv:Csiky

monalisa1 # 2008.07.04. 13:04

0,8 fölött közlekedési bűncselekmény, ebben biztos lehetsz. A másik két vétség tán a biztonsági öv be nem kapcsolási stb., stb. - csak találgattam.

Az utánképzést ráérsz elvégezni a 2. év lejárta előtti 2-3 hónapban is., pont meglesz az egyik és friss lesz a KRESZ stb. ismeretek felfrissitése is.

monalisa73 # 2008.07.04. 13:47

Férjem 0.7-et fújt tárgyalás nélkül 1év vezetéstől eltiltást kapott és 60000ft pénzbüntit.Tárgyalás kérésére van mód,enyhíthatik a büntiét?:-(

monalisa1 # 2008.07.04. 17:01

Tárgyalást mindig lehet kérni - amennyiben a fellebezési határidőből ki nem fut! Aztán hogy ott mit tud elérni - próba szerencse.

Tudni kell, hogy 6 hónapon túli eltiltás esetén utánképzésre kell menni, vagyis legalább fél év elengedést/méltányosságot próbáljon "kisírni" a bíróságtól... (Pl. a munkához ill. a munkába járáshoz kell a vezetői engedély, és erről jó ha tud is igazolást vinni magával. Vagy pl. idős/beteg családtagot stb. kell vinni rendszeresen orvoshoz stb.)

monalisa1 # 2008.07.04. 17:02

Ha semmi mást, a részletfizetés engedményezését elérheti.

Traffic # 2008.07.04. 20:25

T. zozo73!

A nitro alapú anyagokkal kapcsolatosan nincs tapasztalatom. Orvosszakértő választ adhat a kérdésre.
Ha valaki etilalkohol gőzt lélegez be (pl. szeszfőzdében dolgozik), akkor az 0,1-0,2 mg/l LÉGalkoholt okoz.
Az orvosszakértő díja 10-20.000 forint körül mozog. Az eljárást néha alapvetően megváltoztatja a véleménye, de a legtöbbször csak alátámasztja a mért, kiszámított értékeket és a hatóság álláspontját.

T. monalisa73!

A járművezetéstől eltiltás ideje minimum 1 év marad, tekintve, hogy a 0,7 mg/l légalkohol érték már bűncselekmény, enyhe fokú alkoholos befolyásoltságnak felel meg. Nincs veszteni való a tárgyalás kérésével, de: 0,76 mg/l-től már közepes fokú alkoholos befolyásoltságról beszélünk, ezért a férjed büntetése méltányosnak mondható.

A bűncselekmény lehet vétség és bűntett. Az olyan szándékosan elkövetett bűncselekmény, amelynek a büntetési tétele a 2 évet meghaladja: bűntett, minden más bűncselekmény: vétség.

lajcsi1974 # 2008.07.05. 05:54

SZeretném tudni,hogy mire számithatok.Lejárt müszakis autóval ,nem álltam meg a rendőrségi autónak,már szirénázott,aztán később mégis megálltam,még 2 fő volt az autóban.Megszondáztak 0.31 volt bennem.Büntetés mi lesz?

monalisa1 # 2008.07.05. 15:42

Két okból is az elmeszelésed: egyrészt az enyhe fokú alkoholos állapot miatt, melynek "díjazása" 100.000 Ft-ig pénzbírság, valamint mellékbűntetésnek 1-12 hónap eltiltás a vezetéstől. Ami a rendőri intésre történő meg nem állást illeti, egy további csekk várható.

A pénzbírság megfizetésére kérhetsz majd részletkedvezményt.

Ha a jogosítvány netán a munkádhoz szükséges, fellebbezz majd a bírósághoz, aztán ott próbálj néhány hónapot lealkudni a vezetési eltiltástól. (Igazolást kell majd vinned a munkahelyről.)

A szabálysértési hatóság határozata 60 napon belül várható, mostantól addig semmiképp ne vezess: egy esetleges hasonló lebukás esetén a hatóság zordabb lesz majd...

monalisa73 # 2008.07.07. 12:09

Próba szerencse kérünk tárgyalást és mindenfélét beleírunk csak kiharcolunk 2-3 hónapot:-( köszi a válaszokat.....

lenin # 2008.07.08. 06:47

Sziasztok!
Szeretnék én is egy kis segítséget kérni.
Egy hónappal ezelőtt bevonták a jogosítványom. (3 liter sör) Lion alkoholszonda 0,45 mg/l értékkel.
Megkaptam a határozatot, 50 e Ft, és 4 hónap eltiltás.
Szeretném kérdezni, hogy érdemes e kifogással élni, esetleg kifogás esetén súlyosbíthatnak e a büntetésemen.
Ha élek a kifogás lehetőségével, akkor azt hová kell küldenem, és kinek kell címeznem. A határozatból nem teljesen világos a dolog.
Segítségeteket előre is köszönöm.

lajcsi1974 # 2008.07.08. 07:06

lenin,sajnos nem vagyok ebben jártas.Neked a helyszinen el is vették a jogsidat?Mikor kaptak el még a régi vagy a mostani zéró tolerancia idején,a lebukástól számitva mennyi idő múlva kaptad meg a határozatot?Szerintem azért próbáld meg a fellebezést hátha megfelezik a büntit.Nem tudom én mire számíthatok nálam 0.31-et mértek.

lenin # 2008.07.08. 07:22

lajcsi1974 A helyszínen elvették 2008.06.06.án.
A határozatot 2008.07.03. án kaptam meg.
Szerintem te is hasonlóra számíthatsz.

lajcsi1974 # 2008.07.08. 07:45

lenin, bocs hogy ismét irok,nem csak B kategóriából vették el?Mert nekem is van több kategória,az még a jobbik eset,ha csak a kategóriát korlátozzák akkor még a többire használhatod,ebben bízom én is.Ez persze a büntetést kiszabó hangulatától is függ,szerintem.

lenin # 2008.07.08. 07:54

lajcsi1974, Nekem csak "B" kategóriám van. Igy a járművezetéstől tiltottak el. Az "A" kategóriám folyamatban van, de most sajnos szüneteltetnem kell.

lenin # 2008.07.09. 09:50

Sziasztok!
Szeretnék én is egy kis segítséget kérni.
Egy hónappal ezelőtt bevonták a jogosítványom. (3 liter sör) Lion alkoholszonda 0,45 mg/l értékkel.
Megkaptam a határozatot, 50 e Ft, és 4 hónap eltiltás.
Szeretném kérdezni, hogy érdemes e kifogással élni, esetleg kifogás esetén súlyosbíthatnak e a büntetésemen.
Ha élek a kifogás lehetőségével, akkor azt hová kell küldenem, és kinek kell címeznem. A határozatból nem teljesen világos a dolog.
Segítségeteket előre is köszönöm.

monalisa1 # 2008.07.09. 11:53

Méltányosnak mondható amit kaptál, mind a pénzbírság mind az eltiltás vonatkozásában.

Ha fellebbezni akarsz, a befizetésre kérhetsz részletfizetést, azonban a 4 hónapot nemigen fogják csökkenteni - igaz súlyosbíttani se.

A levelet oda küld ahonnan jött, de a városi bíróságnak címezd - hivatalból továbbítják majd oda.

lenin # 2008.07.09. 12:25

Köszönöm szépen a válaszod.
Átgondolom a dolgot. A 4 hónap fáj igazán. Persze gondolkodhattam volna mielőtt...!

monalisa1 # 2008.07.09. 12:34

Helyes a meglátás "eltárs": vagy inni vagy vezetni, a kettő együtt nem javalt.

theerpunk (törölt felhasználó) # 2008.07.09. 13:10

Ha lejár az eltiltás,hogyan kaphatom vissza a jogosítványom?Elég az utolsó rendőrségtől kapott levelet bevinni az okmányirodába?

gyula1 # 2008.07.10. 17:32

Sziasztok

Ha valakit eltiltás alatt elkapnak vezetni minden esetben megszokták növelni az eltiltást időtartamát?

monalisa1 # 2008.07.10. 19:05

theerpunk

Menj be az okmányirodába, ők nem kisérik figyelemmel az egyik-másik eltiltott eltiltási idejének leteltét, ergo külön értesítést nem is tudnak küldeni.

gyula1

Igen, rátesznek még egy lapáttal..., ezen kívül egy újabb csekk fog érkezni, mely vélelmezhetően "emelt szintű" összegről szól majd.

Lehet, hogy az eltiltások egyazonos oka esetén bíróságra teszik át az ügyet - mint visszaeső elkövető.

Ha mégsem, akkor is várható az eltiltás meghosszabbítása, valamint "vastagabb" csekk küldése.

Ismerek valakit, soha nem okozott semmi baleset vagy bármely közlekedési esemény, de mint piás pasas, az x-edik eltiltás/lebukás után a bíróság örökre eltiltotta a vezetéstől.