Ittas vezetés


kareszmatyi # 2008.06.23. 07:35

Sziasztok,

még egy kérdés. Nem volt nálam a jogosítványom, így nem vették el. Vezethetek vele addig, amíg nincs ítélet?

Az eltiltás a jogerőtől számít?

üdv
Matyi

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.23. 08:10

Ez vicc vagy komoly?

ObudaFan # 2008.06.23. 09:10

Elzárással sújtható szabálysértést csak akkor valósítasz meg, ha már jogerős az eltiltás, és úgy vezetsz. Más kérdés, hogy addig se vezess vele.

kareszmatyi # 2008.06.23. 13:45

Nem tudom, a "vicc vagy komoly" kérdés nekem szólt-e. Ha igen, akkor komoly volt a kérdésem, mert nem ismerem az ide vonatkozó szabályokat, ezért kérdeztem ennyit és esetlegesen ennyire "vicceseket".

Köszönöm a segítségeket előre is, viszont akkor még kérdeznék: nem tudom, mi volt a jegyzőkönyvben, amit aláírattak, mert nem kaptam másolatot belőle. Hol tudhatom meg, mi volt benne? Hívjam fel őket?

üdv
Matyi

jogoskodó # 2008.06.30. 16:14

Kareszmatyi

  1. Fél liter töménnyel kb. majdnem biztos, hogy súlyos alkoholos befolyásoltság lesz (>2.5 ezrelék véralkohol). Ezzel kb. 2-3 év elvételre számíthatsz.
  2. "Bűncselekmény: ergo nem kapok erkölcsi bizonyítványt? Mennyi ideig?". Az erkölcsid tiszta lesz, mert az ítélethozatallal egyidőben ez a jogkövetkezménye meg is szűnik. Nyoma persze marad, mert mégegyszer ittas vezetésen kapnak, visszaeső leszel már.

Monalisa1

1. "Mível nem tettenérés történt, hanem visszamentetek és akkor stb., lehet, hogy némileg másként lesz majd az elbírálás. Erre a „nem tettenérésre“ is hívatkozhatsz".
Miért lenne más elbírálás. Ő vezetett, el is ismerte, innentől ez tény. Tök mindegy, hogy tetten érték, vagy nem.
2. "bár mondhatják: vajon mennyi lehetett benned amikor a parkára felhajtottál – és azt követően a rövidebb-hosszabb idejű távollét."
Ez meg pláne nem igaz. A mért véralkoholból orvosszakértő megbecsüli a cselekménykori véralkoholt. Ez mindig így van. Így Kareszmatyi, aki visszament a helyszínre ott a vezetés elismerésével együtt nyilván azt is elmondta, hogy kb. 10 perce, fél órája, vagy 2 órája követte el a tettét. Így meg is lehet becsülni a cselekménykori véralkoholját. Ez alapján fogják elítélni, nem a mért alapján.

Persze határesetekben ez a fajta bizonytalanság azért kedvezhet az elkövetőnek, pl. 0.8 alatti mért értéknél és mondjuk 0.81-es megbecsült esetben jó eséllyel elkerülheti a bűncselekmény kategóriát.

jogoskodó # 2008.06.30. 16:18

Kareszmatyi
"Köszönöm a segítségeket előre is, viszont akkor még kérdeznék: nem tudom, mi volt a jegyzőkönyvben, amit aláírattak, mert nem kaptam másolatot belőle. Hol tudhatom meg, mi volt benne? Hívjam fel őket?"
Az eljárás során be fognak idézni meghallgatásra és rabosításra (ujjlenyomatvétel, meg a rabfotók:)) a kerületi rendőrkapitányságra. Ott megtudsz és megnézhetsz mindent az ügyeddel kapcsolatban.

kareszmatyi # 2008.07.01. 09:14

Jogoskodó

Köszönöm. A meghallgatásra szeretnék ügyvéddel menni, aki nyilván kíváncsi, hogy mi volt a feljelentésben. Ezt megnézhetem máskor is, pl. felhívom őket, hogy megnézném?
Le kell adnom a jogsimat most vagy még használhatom (nem vették el, mert nem volt nálam). Az eltiltás a Magyar Köztársaság területére terjed csak ki? Ergo ha csinálok jogist más országban, akkor máshol vezethetek Mo-on kívül?

üdv
Matyi

Csatakka # 2008.07.02. 08:50

sziasztok!
korábban már írtam, elvették a jogsim 4 hónap+ 50000 ft..
megírtam a fellebbezést, kértem az eltiltás idejének csökkentését...
már lassan 2 hete annak h elküldtem, de még semmi...
kérdésem: 1. mikor várható vmi értesítés, és ki fog értesíteni?
2. ki dönt a fellebbezéssel kapcsolatban?( aki a rendőrségen a határozatot hozta?)
előre is köszi...

mkla # 2008.07.02. 09:55

Érdeklődés!

Somogybabodon voltam baráti társasággal, mikor megállítottak a rendőrök. A szondázást követően kiderült, hogy ittam, melyet erőteljesen megerősített a vérvétel eredménye is. Azonnal elvették a jogsimat. Szombati nap volt, mely után pénteken felhívtak, hogy fáradjak be a kapitányságra kihallgatásra. A kihallgatáson elmodták (ez köv. hétfőn volt), hogy szerdán már bírósági tárgyalás lesz az ügyemben, mert bűncselekményt követtem el. Én elmondtam, hogy véleményem szerint nem voltam közúton, hanem fesztiválterületen, mikor megállítottak. Ennek utánanéznek még, de szerdán tárgyalás lesz... (mondták). Hétfőn délután hívtak, hogy a tárgyalás elmarad, mert lehet, hogy valóban nem közúton, hanem magánúton igazoltattak és szondáztattak a rendőrök, ami viszont azt eredményezi, hogy nem bűncselekmény, hanem szabálysértés. A jogsi elvételem május 10. (szombat), kihallgatás május 19. (hétfő), bírósági tárgyalás elmaradt. Június 30-án hívtak, hogy akkor most már tuti, hogy magánúton igazoltattak (mert lekértek egy földhivatali térképmásolatot, melyen az út magánútként szerepel), így nem bűncselekmény, hanem szabálysértés, amit elkövettem és áthelyezik az ügyet a lakóhelyem szerint illetékes rendőrkapitányságra. Na most itt tartok!!!
Segítségeteket kérem a következőkben:
1, Mitől lett a bűncselekményből (hisz a véralkohol szintem 1,85 volt) szabálysértés?
2, Mire számíthatok most (büntetés, jogsi elvétel), és mi alapján? (hiszen, ha nem követtem el az ittas járművezetés vétségét - ami ugye bűncselekmény lenne - akkor milyen vétség alapján lesz szabálysértés?
3, Kérhetek kártérítést azért mert a gyorsított eljárás már majd 2 hónapja tart?

mkla # 2008.07.02. 09:55

Érdeklődés!

Somogybabodon voltam baráti társasággal, mikor megállítottak a rendőrök. A szondázást követően kiderült, hogy ittam, melyet erőteljesen megerősített a vérvétel eredménye is. Azonnal elvették a jogsimat. Szombati nap volt, mely után pénteken felhívtak, hogy fáradjak be a kapitányságra kihallgatásra. A kihallgatáson elmodták (ez köv. hétfőn volt), hogy szerdán már bírósági tárgyalás lesz az ügyemben, mert bűncselekményt követtem el. Én elmondtam, hogy véleményem szerint nem voltam közúton, hanem fesztiválterületen, mikor megállítottak. Ennek utánanéznek még, de szerdán tárgyalás lesz... (mondták). Hétfőn délután hívtak, hogy a tárgyalás elmarad, mert lehet, hogy valóban nem közúton, hanem magánúton igazoltattak és szondáztattak a rendőrök, ami viszont azt eredményezi, hogy nem bűncselekmény, hanem szabálysértés. A jogsi elvételem május 10. (szombat), kihallgatás május 19. (hétfő), bírósági tárgyalás elmaradt. Június 30-án hívtak, hogy akkor most már tuti, hogy magánúton igazoltattak (mert lekértek egy földhivatali térképmásolatot, melyen az út magánútként szerepel), így nem bűncselekmény, hanem szabálysértés, amit elkövettem és áthelyezik az ügyet a lakóhelyem szerint illetékes rendőrkapitányságra. Na most itt tartok!!!
Segítségeteket kérem a következőkben:
1, Mitől lett a bűncselekményből (hisz a véralkohol szintem 1,85 volt) szabálysértés?
2, Mire számíthatok most (büntetés, jogsi elvétel), és mi alapján? (hiszen, ha nem követtem el az ittas járművezetés vétségét - ami ugye bűncselekmény lenne - akkor milyen vétség alapján lesz szabálysértés?
3, Kérhetek kártérítést azért mert a gyorsított eljárás már majd 2 hónapja tart?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.02. 11:35

A 218/1999. sz. Korm. rendelet alapján szabálysértés, mert alkohollal a szervezetében gépi járművet vezetett a közforgalomtól el nem zárt magánúton. Jogsi elvétel, szabálysértséi bírság.
Utolsó kérdésére a válasz: nem.

jogoskodó # 2008.07.02. 14:49

Mkla, én a problémázás helyett inkább örülnék, hogy szab.sértés lett a dologból. Dr. Mohos meg is adta a kérdéseidre a választ.

jogoskodó # 2008.07.02. 14:54

Kareszmatyi, előre bocsátom, nem vagyok jogász, vannak itt a fórumon sokkal jobban hozzáértők is a témában. Nekem csak tapasztalatom van, meg némi IQ-m.

  1. Ügyvédet persze, hogy vihetsz a meghallgatásra is, mivel az egy gyanusítottkénti kihallgatás. Itt minden anyagba betekinthetsz és kérhetsz róla másolatot is. (asszem 100Ft / oldal).
  2. Nem vezethetsz. De van különbség a mostani állapot és majd az ítélet utáni állapot között. Jogerős eltiltás után súlyosabb kategória, ha vezetsz, mint most.
  3. Csak Magyarország területére terjed ki. És ha csak kategóriaeltiltást kapsz, akkor azon belül is csak az elkövetés kategóriájában, ez gondolom B. Ennek az esetnek azon túl, hogy megvan az az előnye, hogy más kategóriákban vezethetsz továbbra is, ha van ilyened, de ha nincs is, kategóriaeltiltás esetében nincsen utánképzési kötelezettség (ami macera + 100 rugó).
Jabbarian # 2008.07.03. 10:53

Jó napot!

Érdeklőnék, hogy mi lehet a következménye az ügyemnek.

Rámvillogtak, megálltam, leszondáztattak, (nem volt vérvétel) ittam, a rendőr a papírra leírta honnan jöttem, hová tartottam (hozzáteszem kb 800m volt a végcélom), leírta azt is közös megegyezés alpján, hogy két üveg sört ittam, fősikolás vagyok, ugye nincs jövedelmem. 4 éve van jogosítványom ezelőtt nem csináltam semmi rosszat:)
Az autó az enyém, csak édesanyám nevére van íratva.
Milyen büntetésre számíthatok, és mivel tudok mérsékelni a büntetésen?

Előre is köszönöm a segítséget!

Csatakka # 2008.07.03. 12:17

sziasztok!
megint én, mert még senki nem írt semmit, ezért próbálom újra, mert menetközben kaptam egy állásajánlatot, de égető lenne a jogsi..
korábban már írtam, elvették a jogsim 4 hónap+ 50000 ft..
megírtam a fellebbezést, kértem az eltiltás idejének csökkentését…
már lassan 2 hete annak h elküldtem, de még semmi…
kérdésem: 1. mikor várható vmi értesítés, és ki fog értesíteni?
2. ki dönt a fellebbezéssel kapcsolatban?( aki a rendőrségen a határozatot hozta?)
3. írjak még egy fellebbezést, vagy lenne értelme, természetesen, ha az elsőt elutasítják?

előre is köszi…

ObudaFan # 2008.07.03. 16:00

A kifogásról a helyi bíróság fog dönteni, tárgyaláson kívül. Amennyiben azzal a döntéssel sem értesz egyet, tárgyalás tartását kérheted.

monalisa1 # 2008.07.03. 16:05

A fellebezésednek szerintem két eredménye lesz: 1. vagy marad a 4 hónap eltiltás, vagy 2. 1-2 hónapot elengednek. Az egyes beadványok elbírálásánál "soronkívülisége" legfeljebb személyes protekció alapján..., amúgy akár 60 nap is lehet mire érdemi válasz érkezik. (Tudod, sok a hasonló ügyírat.)

Ha ajánlott-tértivevényes levélben adtad postára a fellebbezést, akkor nem kell újat írni, az elbírálás folyamatban van...

Ugyanazon szabálysértési előadó nem járhat el egy a fellebezés ügyében.

Az állásajlatot adó cégnél próbálj türelmet kérni...

lajcsi1974 # 2008.07.03. 16:39

Mire számithatok 0.31 -et mértek,még nem voltam büntetve.

monalisa1 # 2008.07.03. 16:49

Ennyi még nem közlekedési bűncselekmény csak közl. szabálysértés. Azt, hogy mire számíthatsz, megmondani talán Traffíc tudná., javaslom keresd vissza ezen topicban az egyik-másik előző beírását/válaszát a közel azonos értékek dolgában.

Traffic # 2008.07.03. 18:18

T. lajcsi1974!

100.000.- forintig terjedő pénzbírság, eltilthatnak a közúti járművezetéstől 1-12 hónapra. Ha nem tiltanak el, akkor 5 büntetőpont.

Traffic # 2008.07.03. 18:20

T. mkla!

Csatlakozom dr. Mohos Gáborhoz. Járművezetés ittas vagy bódult állapotban bűncselekményt csak közúton lehet elkövetni.

zozo73 # 2008.07.03. 18:58

Sziasztok!
Van egy autónk, amit a tulajdonos eladott valakinek, aki nem íratta át a nevére. Mi megvettük ettől a valakitől,de mi sem írattuk még át.A rendőrök megállítottak,ki­derült, hogy az autót kivonták a forgalomból! Mi erről nem kaptunk semmilyen papírt, hiszen az a valaki akitől vettük nem adhatta le az adásvételit mert ugye még ő sem íratta a nevére az autót! Szabálysértési eljárás indult ellenem, szerintetek mire számíthatok?
Köszönöm a választ!

Traffic # 2008.07.03. 19:05

T. zozo73!

Ne vedd megbántásnak, de ez az ittas vezetés topik, továbbá ezen kérdésedet már egy másik topikban feltetted.
Pénzbírságra számíthatsz (rendőrség részéről), illetve emelt illetékű kényszer átírásra (Okmányiroda részéről).

zozo73 # 2008.07.03. 19:22

T. Traffic!

Csak azért kérdeztem meg ebben a topikban is,mert tudtam, hogy neked lesz rá jó válaszod! Köszi a választ!
Két 'ittas' kérdés:
1.) Ha valaki nitró tartalmú anyagokkal dolgozik és iszik, mennyiben befolyásolja az alkohol szintjét, vagy az alkohol felszívódását, esetleg kimutatható e a vérben!
2.) Ha szakértői véleményt kérnek egy ittas vezetés ügyében, mennyire lesz súlyos az eset anyagilag illetve jogsi ügyileg?

Üdv: zozo73

csiky # 2008.07.04. 05:32

Üdv minden sorstársamnak(ittas v.)
Hol is kezdjem....?!?!?
Szóval ma indulok a nagy útra(utánképzésre).Nem baj,ha sokan drukkolnak :-)
Szeretném,ha valaki megírná nekem,hogy az utánképzés árai nem jogellenesek e,hiszen amikor fülöncsíptek bennünket,akkor szép kis bírságot is(nekem 80000+2 év eltilás)kiszabtak,és ha jól tudom,akkor az utánképzés díjai,az alapképzés ötszöröse?!?!?Vaj'h miért?????
Kérem,hogy aki tudja,írja meg nekem.Ejőre is köszönöm!
Üdv:Csiky