Ittas vezetés


monalisa1 # 2008.06.16. 15:41

A 6 hónapot meghaladó eltiltás esetén utánképzésre kell menni a jogosítványért.

Az utánképzésre jelentkezéstől számított legfeljebb hatvan nap áll rendelkezésre a hatóság részére a képzés elvégzésére. Költsége egyrészt a feltárás - benne számítógépes KRESZ-felmérés, pszichológusi szakvélemény és gyakorlati vezetés - 17.900 forintos díja, amely választ ad arra, hogy a hét program közül kinek melyiket - akár többet is - kell elvégeznie, illetve a programok maguk, amelyek egyenként 35-139 ezer forintba kerülnek kategóriától és programtól függően.

A programok közt akad olyan, amelyik a KRESZ-ismeretekre és a vezetési gyakorlatra erősít rá, s van olyan is, amelyik pszichológus és közeledéspedagógus segítségével a magatartásformálást célozza. A súlyosan ittas, illetve visszaesők programja a hetes, amelyet csak bentlakásos formában (= többletköltség) lehet elvégezni. Ezt Budapesten szervezik meg ígény szerint akár minden hónapban!

Egyébként nem csak az ittasság esetén lehet "kiérdemelni" az utánképzési tanfolyam elvégzését, hanem akinek 2 év alatt összejön a 18 büntetőpont, ő is köteles beülni az iskolapadba...

ppetya # 2008.06.16. 16:28

Kedves Mindenki!

Köszönöm a segítő hozzászólásokat, és bizakodok a legkisebb eltiltásban. Közben kiderült, hogy a szondába 0,53-at fújtam, és nem vagyok visszaeső ,csak hogy teljes legyen a kép. Majd tájékoztatlak titeket az eseményekről.
Köszi
Petya

kikirics # 2008.06.17. 19:06

Sziasztok! tegnap ittasan,bukó nélkül és plusz egy fővel elektromos robogon megfogtak a rendőrök!megszeretném kérdeznih kb milyen büntetésre számíthatok,egyébkén csak 19 vok, csak tanuló?!

jogoskodó # 2008.06.17. 20:06

Mekkora volt a véralkoholod?
Ha ezt nem tudod, akkor írd le a magasságod és testsúlyod, meg kb. hány órakor mit és mennyit ittál és mikor állítottak meg. Ebből ki lehet számolni, van egy ilyen csoda excell táblázatom:)

monalisa1 # 2008.06.17. 20:18

Külön annyit még, hogy ha esetleg már van B kat. vezetői engedélyed is, az eljárás során kérd, hogy csak a kismotorra vonatkozóan legyen a tiltás.

Azt nem tudom, hogy mível nem autóvezetés közben buktál le, és amennyiben 6 hónapot meghaladó lesz az eltiltás, nos kimondotta a kismotor jogsira hívatkozással, kell-e póttanfolyamot végezni?!

Egy 19 éves fiatalember ne legyne már annyira gyerekesen meggondolatlan...

A pénzbüntetésre, miután kiszabták, a tanulói jogviszony alapján (= önálló keresettel nem rendelkezel), 8 napon belül (!) majd kérjél részletfizetésre lehetőséget.

kikirics # 2008.06.17. 22:53

nincs B kat. jogsim!szondázás után kérdezték tőlem a rendőrök h mennyit ittam mondtam h több mint 10 sör,+ egy pár feles,de rendesek voltak mert csak 3 liter sört irtak be,azt mondták h különben be kellene vinniük!ugy emlékszek h 3,6 körüli lehetett,nem tudtam h ez most sok vagy kevés de nekem a rendőrök azt mondták h nagyon!

kikirics # 2008.06.17. 22:54

...ja és még valami!max mennyi lehet a pénzbirság?

monalisa1 # 2008.06.17. 23:23

A 3,6 körüli érték az csontrészegség...

A rendőröknek hálás lehetsz amiért csak 3 liter sört írtak be, de már ez is közlekedési büncselekményt vélelmez - konkrébb adatközlés ellenére is.

RENDKÍVÜL FELELŐTLEN EMBER VAGY: ennyire piásan, aztán pukósisak nélkül, valamint a jogszabályban nem megengedett pótutassal a motorodon.

Valószínűleg jó nagy summa pénzbüntetés várható, valamint "mellékbüntetésként" legalább l éven túli eltiltás.

Van biciklid? (Bár a bringázás közben is tiltott az alkoholos állapot!)

kikirics # 2008.06.18. 01:06

Köszönöm a válaszokat!a büntetéstől függetlenül tanultam a dologból!de egyébként nem az enyém a gép hanem azé akit vittem,de azt nem kérdezték h kié!

jogoskodó # 2008.06.18. 12:22

Nem értem, ha nem vittek be, honnan tudod, hogy 3.6. Ha fújos szondával mértek, akkor tudhatod, de az viszont légalkoholt mér, abban a 3.6 rég halálos... Esetleg mértek egy 1.8 körüli légalkoholt és átszámították véralkoholra?
Szerintem ezzel (3.6-os véralkoholt feltételezve) 2-3 év lesz az eltiltás (figyelembevéve, hogy nem autót, hanem robogót vezettél, így a többi közlekedőre talán kevesebb veszélyt jelentettél, emiatt lehet a 2 évhez közelebb is ha mázlid van).

bigtoy # 2008.06.19. 13:45

Segítsetek! A párom 2 sör és két feles után 2-3 óra múlva kocsiba ült,történt egy kocanásos baleset, vérvétel stb., de eredményt nem tudun.Most lesz a meghallgatás.Mit mondjon, mit ne mondjon? Mi az ügy menet? Mire számíthat? Még nem volt ilyen esete.Köszi!

monalisa1 # 2008.06.19. 15:08

Mindenkinél más és más az "eredmény"., az elfogyasztott alkohol mennyisége és annak alkoholfoka, valamint az életkor és a testsúly, továbbá hogy mikor evett utoljára stb. Olyan enyhe foku és a közepesen alkoholos állapot közötti érték., 100 ezer forintig és 12 hónapig a büntetés - de nem biztos hogy ténylegesen annyi is lesz.

Ha a munkához (= megélhetéshez) is szükséges a vezetői engedély, akkor próbálja figyelembe vetetni ezt, vagyis pl. a C, D stb. kat.-ra ne legyen az eltiltás, csak a B-re. (Bár nem írtad, de vélem személygépkocsi vezetése közben történt az "eset"...)

Javaslom olvasson vissza ezen "Ittas vezetés" topicban, mások esetéből és az arra adott válaszokból sokat lehet tanulni.

És a legfőbb tanulság: előbb vezessünk és csak utáni a poharazás...

monalisa1 # 2008.06.19. 15:11

Ha párod volt a koccanásos baleset okozója, akkor a biztosító utóbb "megkeresi" a másik autó helyreállításának teljes költsége miatt - számítsatok rá.

kareszmatyi # 2008.06.22. 14:28

Üdvözlet,

kérdéseim vannak ittas vezetéssel kapcsolatban.
Eset: alkoholos állapotban (szonda nem volt, vérvétel igen-kb. fél liter röviditalt mutat majd ki) parkolóban összetörtem saját autómat. Volt utasom, személyi sérülés és kár nem keletkezett senkiben (padkát kaptam el). Rendőrök akkor igazoltattak, amikor visszamentünk az autóhoz (nem ült benne már senki) és akkor elismertem, hogy én vezettem az autót.

Mire számíthatok, pénz és jogsielvonás témájában? Mennyi idő alatt zajlik ez le?

Mi lesz a cascommal?

Válaszokat előre is köszönöm.

Matyi

monalisa1 # 2008.06.22. 15:23

Az elfogyasztott/bevallott alkohol mennyisége okán valószínűleg rendkívül nagyfokú ittas állapot - még jó hogy a lábadon meg tudtál állni... A pénzbüntetés 150 - 300 ezer forint között, a vezetéstől eltiltás 12-24 hónap között - rossz esetben akár 10 évig...

60 nap, a határozat ellen fellebbezéssel lehet élni, pl. kérheted a személyes meghallgatást, de sok jóra ne számíts.

A pénzbüntetésre lehet kérni részletfizetést, és nagyon szerencsés esetben csak a B kat.-tól történő eltiltás - amennyiben a vezetői engedély a munkához- megélhetéshez szükséges, pl. C, D stb. kat.-nál. (Próbáld meggyőzni a hatóságot hogy kegyes legyen irántad...)

A casco szerződésben benne van - el kell olvasni -, hogy bizonyos szándékos káreseményeknél kizáró ok az ekkénti kárrendezés, vagy ha esetleg mégis, legalább 2 fokozattal visszább a tabellán.

monalisa1 # 2008.06.22. 15:24

Közlekedési büncselekményt követtél el...

kareszmatyi # 2008.06.22. 15:33

Köszönöm a válaszodat.

Mit jelent az, hogy "rosszabb esetben akár 10 évig?". Illetve értem mit jelent, csak ez ennyire szigorú lenne? Ha jól tudom, akkor a halált okozó baleseteknél szoktaki ilyet adni.

Bűncselekmény: ergo nem kapok erkölcsi bizonyítványt? Mennyi ideig?

üdv
Matyi

monalisa1 # 2008.06.22. 15:33

Mível nem tettenérés történt, hanem visszamentetek és akkor stb., lehet, hogy némileg másként lesz majd az elbírálás. Erre a "nem tettenérésre" is hívatkozhatsz, bár mondhatják: vajon mennyi lehetett benned amikor a parkára felhajtottál - és azt követően a rövidebb-hosszabb idejű távollét.

(Tudom, utólag könnyű okosnak lenne, de ha csak kialvás után mentél volna vissza..., vagy ha nem vállalod magadra az esetet. Szóval eső után...)

kareszmatyi # 2008.06.22. 15:34

Ja és még egy kérdés: rendőröket is megkérdeztem, hogy hány évre vehetik el a jogsimat. Ők azt mondták max. 1 év. Vagy félrehallottam, de a barátomnak is azt mondták, aki mellettem volt.

monalisa1 # 2008.06.22. 15:38

Szóval a 12-24 hó inkább, mert szerencsére személyes sérülés nem történt.

Azt nem tudom, hogy a közelekedési bűncselekmény esetén a történés kizáró ok-e az erkölcsihez.

A Google keresődbe írt be az "erkölcs bizonyítvány" kifejezést, és amit ott találsz útmutató lehet.

monalisa1 # 2008.06.22. 15:42

Hát én már olvastam, hogy fél liter pálinka - az alkoholmérgezés okán - majdnem halálos kimenetelű volt...

Tudod, sok múlik a szabálysértési előadó aznapi hangulatán: az egyiket elmeszelem (...) a másikat nemigazán...

monalisa1 # 2008.06.22. 15:44

Tudnod kell, hogy 6 hónapot meghaladó eltiltás esetén a póttanfolyam elvégzése mindenképpen kötelező, melynek külön költsége akár 100 ezer forintra is rúghat.

kareszmatyi # 2008.06.22. 15:58

Köszönöm még egyszer segítségedet. Valahogy majd csak lesz.

monalisa1 # 2008.06.22. 16:07

Szóval NAGY szerencse, hogy csak az autó szenvedte meg az esetet. Máskor ha egy mód van rá (...) kerüld a poharat.

Ezzel együtt további minden jót, és felelősségteljes gondolkodást.

kareszmatyi # 2008.06.22. 16:23

Teljesen igazad van. Hülye voltam, életemben először (ilyen téren). Több ilyen nem lesz.