Ittas vezetés


vaddiszno # 2008.06.10. 03:39

Sziasztok!!Abban szeretném tanácsotokat kérni,hogy mivel kapálozzak a bíróság előtt,sajna már nem az első eset hogy elveszik ittasodás miatt!!Elsőre 1év 2 honap, kategória eltiltásra tudtam kisírni meg pénzbüntire,most közepes foku volt az ittasodás,de pont voltam még akkora marha ,hogy amikor levillogtak nem álltam meg!!A tárgyalás nélküli verzió 8 hónap börtön 2évre felfüggesztve és 3 év teljes eltiltás!!Van-e értelme eggyántlán kapálózni vagy ügyvédet fizetni!!Elkezdtem járni leszoktatóra mert tényleg sokat piázok!!Vajon ki lehet még egyszer sírni hogy csak azt vegyék el amivel elkövettem,van acsaládban egy súlyos látás csökkent akit időnként fuvaroznom kéne,és a munkám is vátozó helyszinekkel jár amit nem mindig lehet megközélíteni tömeg közlekedési eszközökkel!!Fizetek még egy nagy összegü hitelt,és a családom is el kell tartanom vmiből,már nagyon megbánta amit tettem de késő bánat ,szokták mondani!!Válaszokat előre is köszi!!

kokitosz # 2008.06.10. 07:07

Sziasztok!

május 8-án elvették a jogsimat és bevittek a gyorskocsi utcába vérvételre, majd ott hagytak...
sem akkor sem azóta semmilyen információm nincs a jogsim sorsáról, pedig most már több, mint egy hónap eltelt.
Kérdéseim:

  • ez vajon azt jelenti, hogy bírósági ügy lett belőle és azért húzódik?
  • nem kellett volna a vérvétel eredményéről nekem is kapnom egy példányt?
  • mi van akkor, ha megállítanak és nem igazolom magam?
  • mi van akkor, ha megállítanak és igazolom magam, mivel,elvileg, ha nincs itélet, akkor nem is lehetek még a tisztelt rendőrség rendszerében?

azt még megosztanám veletek, hogy a dunakeszis bankrablót ketten kísérték aznap a gyorkocsi utcában, engem pedig hárman, - még a vécére is -mint elvetemült "bűnözőt" :)))

jogoskodó # 2008.06.10. 07:49

Hát vaddiszno, ez az 1 év 2 hónapos kategóriás eltiltás * enyhe olyan előzményekkel és cselekménnyel, amit elkövettél... Nekem szintén közepes befolyásoltsággal, ELSŐ ESETKÉNT, abszolút bűntetlen előélettel 2 évre vették el (és nem csak kategória eltíltás).

jogoskodó # 2008.06.10. 08:11

Kokitosz, Magyarországon élsz, egy hónap az még semmi. Ettől még szabálysértés is lehet. Nálam kb. másfél - 2 hónap telt el, ekkor idéztek be már a lakóhelyem szerinti rendőrkapitányságra, kihallgatásra. A vérvétel eredményéről itt értesültem. Addig te sem fogsz papírt kapni róla. Innentől eltelt kb. 2-3 hónap, mire megszületett a tárgyalás nélküli ítélet, aztán tárgyalást kértem, innentől már gyorsabb volt a dolog, a tárgyalás erre rá elég hamar ki is tűzték, aztán ítélet, megfellebbeztem és rá egy hónapra már másodfokon is megszületett az ítélet. Összesen 10 hónap lefutása volt a dolognak. Semmilyen spec. eset úgy, mint baleset, ilyesmi nem volt az ügyben.

Amíg nincs jogerős ítélet, addig nem vagy eltiltva a vezetéstől. Ha ekkor vezetsz jogsi nélkül és elkapnak, akkor engedély nélküli járművezetés amit elkövetsz, ez sima szabálysértés. Ez ugyanaz a cselekmény, mintha korábban otthon hagytad volna a jogsid. De a pénzbüntinél biztos nem lesznek elnézőek, mert azt látni fogják, hogy zajlik ellened egy eljárás ittas vezetés ügyében. Ezért nem túl szerencsés. De még mindig jobb, mintha már eltiltás után kapnának el. Ez ugyan szintén "csak" szabálysértés, de már magasabb pénzbünti kategóriával. Amiben biztos nem is lesznek elnézőek. Ráadásul szabálysértési őrizetbe is vehetnek. Lehet, hogy ezt először nem teszik meg, ismételt esetben viszont biztosan. Az utánképzésen volt olyan faszi, aki ült 15 napot emiatt.

kokitosz # 2008.06.10. 11:47

kedves jogoskodóű4

köszönöm válaszod, sokat segítettél!!!

vaddiszno # 2008.06.10. 18:15

Jogoskodó!!Nem értjük egymás sztem mert az 1év.2hó az egy másik ügy volt már korábban 2006 ban és most kaptam 8 hó fogházat függőre és 3 év eltiltástmeg a koltségek megfizetését!!!

tom-o # 2008.06.11. 22:51

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni!Mi a további tehendőm?
2006 április 10. napjától 2008 május 14. napjáig tiltottak el a járművezetéstől.Közepesen-súlyos alkoholos befolyásoltság miatt.Ma vettem át a bírósági ítéletet, amiben nincs részletezve,hogy-hogy is szerezhetem minél hamarabb vissza a jogosítványom,mit kell érte tennem.Várnom kell még valami papírt,vagy valamelyik szervet meg kell keresnem?
Megköszönném,ha valaki leírná,mi a folyamata az ilyen ügyeknek.

Köszönöm.

Üdv. tom-o

gyula1 # 2008.06.12. 10:12

Kedves tom-o!

Fogd meg az összes papírt amit kaptál legfőképpen a bírósági végzés és az okmányirodai papír kell (amiben előírják, hogy utánképzésen kell résztvenned) és menj el a közlekedési főfelügyelethez és jelentkezz utánképzésre! Az utánképzés 2-3 hónap alatt megvan (attól függ, hogy szerepelsz a teszteken Kresz, Vezetés, Szihológia) ott kapsz egy papírt hogy elvégezted az utánképzést azzal a papírral bemész a helyi okmányirodába és vissza is kapod a jogoshitványt :) Az utánképzesen számíts összesen 100000 Ft körüli utánképzési díjra!

Sok sikert!

Üdv.: Gyula

tom-o # 2008.06.12. 13:24

Üdv.

Köszönöm szépen a választ Gyula.Mostmár tudom legalább merre felé induljak el.

Megegyszer köszönöm.
Üdv tom-o.

Csatakka # 2008.06.13. 15:08

szasztok!
elvették a jogsimat, 4 hónapra +50000 a bírság.
ez a második alkalom, korábban kaptam 3 hónapot, +30000 bírságot... (2006 októberig volt eltiltás) akkor ezt elfogadtam.
most viszon a jogsira szükségem lenne, nemrég indítottam a vállalkozásom.. a kérdésem az lenne-(ugyanis haverok mondták, h fellebbeztek a határozat ellen és a 6 hónapból lett nekik 2..); -mit kéne írni, mire lehet hivatkozni az eltíltás idejének mérséklésére, illetve a bíróság(úgy tudom ők döntenek) súlyosbíthatja-e a szabálysértési hatóság határozatát (mivel még nincs 2 éve annak h az előző estből visszakaptama jogsim)? a bírság mértékének enyhítését is lehet kérni? van esélyem az enyhítésre?

Csatakka # 2008.06.13. 15:10

kérem segítsetek, a jó ötletek jöhetnek..
köszönöm...

ObudaFan # 2008.06.14. 09:28

Írd le, miért van rá akkora szükséged. A bíróság nem súlyosíthatja. A bírság enyhítését is lehet kérni.

nevenincs # 2008.06.14. 14:58

Sziasztok!

Korábban kértem még segítséget felleblezéssel kapcsolatban, ezúton is szeretném megköszönni a segítséget, mivel a pénzbírságot eltörölték (mondjuk az a levél olyan is lett :D). de ugye az egyéves eltiltás megmaradt (kezdő jogsi, ittas vezetés (szabalysértés), priusz) . Kaptam a rendőrségtől levelet, amit nem vettünk át, így visszaküldték a rendőrségre. Ugyan elmentem a rendőrségre, de nem tudtam átvenni, nem részletezem mért :D, Na szóval ilyenkor mi a teendő? Feltételezem a levél azt tartalmazta h eddig és eddig nem vezethetek, kérem szolgáltassa be a vezetői engedélyét. De a jogsim még megvan, ugye helyes az az elméletem, hogy ezzel semmiképp nem vezethetek, mert ha lekérik az adataimat, egyből kiderül, h eltiltottak?

Üdv,

zozo73 # 2008.06.15. 10:26

Sziasztok!

Ha valakit megállítanak ittas vezetés miatt elveszik a jogsiját, vérvétel, stb. Pár óra múlva újra autóba öl, összetöri (másban nem okoz kárt), ugyanazok a rendőrök helyszínelnek akik előtte is megállították, szintén vérvétel és egyéb. Ezek után átszállítják a pszihiátriára, mert nagyon agresszíven viselkedik a rendőrökkel és a dokikkal is. A véralkohol szintje a legmagasabb (alkoholmérgezés szint).
Az eset előtti napon felmondanak a munkahelyén!
Mire számíthat? Büntetés, jogosítvány, bíróság, enyhítő körülmény stb?

Üdv.

zozo73 # 2008.06.15. 10:28

Előző hozzászólásomhoz:....Több mint 2 éve alkoholos üveget sem látott!

ppetya # 2008.06.15. 13:53

Sziasztok!

Tegnap sikeresen karamboloztam lakotterületen belül, közepesen ittas állapotban, személyi sérülés nem történt. Szerintetek milyen büntetésre számíthatok?
Köszi
Petya

monalisa1 # 2008.06.15. 16:45

nevenincs: a vezetői engedélyedet tekintsd "fiókban lévőnek", tehát az eltiltás ideje alatt ne vezess, mert ha netán elkapnak, további büntetés- szankció várható. A rendőrségtől mielőbb vedd át a határozatot, mert amíg nem teszed, nem tudod, hogy ténylegesen mire is köteleztek. (És egyben az esetleges fellebbezési időből is kiszaladsz...)

zozo73: az illető a legrosszabbakra számíthat (...) és nem csak a jogosítványa dolgában, hanem a hatósági személyek elleni agresszív fellépés miatt külön büntetőügyi eljárás indul ellene. (Bizonyos esetekben az orvos is hatósági személy - nem árt tudni.)

ppetya: valószínűleg 12 - 24 hónapos eltiltás, és pénzbüntetés. (Tehát a póttanfolyam és annak költsége is bekalkulálható előre.)

ppetya # 2008.06.15. 20:26

Kedves monalisa1!

Köszönöm a gyors választ. Ilyen esetben nem lehet kérni, hogy csak a B kategóriától tiltsanak el?
Köszi
Petya

monalisa1 # 2008.06.15. 20:51

A fellebbezésben leírható: a munkához (= megélhetéshez) kell a C, D stb. kat. vezetői engedély., a kérelemhez csatolni kell a munkáltató igazolását: XY 3500 kg-ot meghaladó gépkocsit vezet a cégnél, x idő óta, és munkájával kapcsolatban kifogás nincs.

Vagy a munkába járáshoz szükséges a személyautó, mert tömegközlekedési eszközzel sehogy sem...

Tehát hogy csak a B kat.-ra vonatkozóan legyen az eltiltás - aztán majd mérlegelnek...

monalisa1 # 2008.06.15. 20:54

Amúgy lehet, hogy a határozatban eleve csak a B kat. szerepel majd - írtó nagy szerencsédre. Tehát a hatóság levelét mindenképpen meg kell várni: 2 hónapon belül megküldik.

monalisa1 # 2008.06.15. 20:57

Ha ezen topicban néhány oldalt visszakeresel, Traffic részletes táblázatot ad arról, hogy egyes ittasági fokozathoz milyen bünti dukál.

gyula1 # 2008.06.16. 07:18

monalisa1:
"ppetya: valószínűleg 12 – 24 hónapos eltiltás, és pénzbüntetés. (Tehát a póttanfolyam és annak költsége is bekalkulálható előre.)"

Honnan tudod hogy nem lesz 24 hónapnál több az eltiltás? 1-10 évig eltilthatják.....

zozo73 # 2008.06.16. 07:27

Monalisa1, köszönöm a választ!

monalisa1 # 2008.06.16. 07:56

gyula1

ppetya egyrészt nem írta, hogy visszaeső lenne, másrészt csak közepes ittas állapotról van szó - tehát az akár 10 éveig is eltiltás enyhén szólva túlzó...

jogoskodó # 2008.06.16. 13:41

Gyula, van a törvény és van a bírói gyakorlat. A törvény minden alkoholos befolyásoltságra általános érvénnyel írja az 1-től 10 évig szöveget. A gyakorlat szerint a közepes befolyásoltságra súlyosbító körülmények nélkül (különösen visszaeső, vagy személyi sérüléssel járó baleset, stb.) általában 12-24 hónapos eltiltást szoktak alkalmazni.