Ittas vezetés


wers # 2015.10.23. 17:57

Ittasvezetes.hu, ok, igazad van, légalkohol. Akkor bűncselekmény.
(foghatnám groszfater@gmail.com-ra, de nem teszem, nem gondoltam utána)
A 30 napot akkor megosztanád velem utánképzésre? Mert nekem 0-tól értendő.

Ittasvezetes.hu # 2015.10.23. 17:56

0,25 mg/l feletti légalkoholmérés esetén ittas járművezetés bűncselekménye (vétsége) valósul meg.

Amiket Ön idemásolt, mind hatályon kívül helyezett rendelkezések. Régen így volt, ma már nincs így.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2015.10.23. 17:43

ha bűncselekmény, akkor más, de nem pontos, milyen értéket mértek.

wers # 2015.10.23. 17:41

hmmm...
120 hónap a maximum, nem 12.” Btk. szerint igen. De ez szab.sértés
(4) A járművezetéstől eltiltás - e törvény eltérő rendelkezése hiányában - legrövidebb tartama egy hónap, leghosszabb tartama egy év.

Utánképzés nem 6 hónaptól van, hanem 30 naptól - tehát minden ittas vezetőnek, akit bármennyi időre eltiltottak a közúti járművezetéstől

Ezt beidéznéd, le vagyok maradva. Én ide ezt ismerem:

(4)96 Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek

  1. akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve
  2. akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá
  3. akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.
Ittasvezetes.hu # 2015.10.23. 17:14

Egy elütés keletkezett az előzőben.
0,38-1,44 mg/l
helyesen:
0,38-0,44 mg/l
Légalkoholmérés (mg/l), mely nem keverendő a vérvétellel (g/l)


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2015.10.23. 17:13

wers

Teljesen rosszul.

  • 120 hónap a maximum, nem 12.
  • 0,38-1,44 mg/l - bőven bűncselekmény, tekintettel a 0,25

    mg/l határra.

  • A ceruza nem lágyul, ez matematika, nincs "egy két tized'

    "jóváírás"

  • Utánképzés nem 6 hónaptól van, hanem 30 naptól - tehát minden ittas vezetőnek, akit bármennyi időre eltiltottak a közúti járművezetéstől

Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2015.10.23. 17:07

Ittasvezetes.hu, „tehát például a 14 hónap helyett

Rosszul tudom, hogy itt max. 12 hónapig büntetnek?

0,38 és 0,44 értéket fújt” elég határeset, ritkán lágyul nagy mértékben a ceruza.
Legjobb esetben leviszik 6 hónapra utánképzés nélkül. (szerintem)

Ittasvezetes.hu # 2015.10.23. 16:54

mogyorocska

Mielőbb visszakaphatja, amennyiben orvosi igazolást visz a nagymama állapotáról és arról, hogy rendszeres kezelésekre kell járnia, amit csak ő tud megoldani, másnak nincs vezetői engedélye a családban, és olyan helyen élnek, ahol ez hátrányt okoz. Ezen kívül munkáltatói igazolást visz, a járműhasználat nélkülözhetetlenségéről.

Ettől várhat 20-30%-kal kevesebb eltiltást, tehát például a 14 hónap helyett akár 10 hónap is lehet. Ha azonban ezt sokallja, forduljon hozzánk - azonnal.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2015.10.23. 16:44

Én egy szóval-sem mondtam, hogy nem lesz eltiltás, ezt írtam: 0.5 alatt szabálysértési érték, pénzbírság...
Nem, az igaz, de mást sem. Az volt a kérdés, hogyan úszhatja meg az eltiltást. Erre volt a fenti a válaszod. Megtévesztő.

wers # 2015.10.23. 16:40

Biztosan a Te feladatod megvédened Bea megszólítását..

A Bea nevet? Igen. :))

A kedvességnek van egy régi bevált nyelvtani alakja : Kedves
Ez így egy nyelvtani alak?

groszfater@gmail.com # 2015.10.23. 16:35

Én egy szóval-sem mondtam, hogy nem lesz eltiltás, ezt írtam: 0.5 alatt szabálysértési érték, pénzbírság...

Biztosan a Te feladatod megvédened Bea megszólítását..

A kedvességnek van egy régi bevált nyelvtani alakja : Kedves

wers # 2015.10.23. 16:17

nos, nem így szántam, de bárhová is küldesz, attól nem lesz igazad, zéró a tolerancia, szinte biztos az eltiltás kategóriában.

Ha bűncselekmény, akkor nincs kategória kedvezmény, és akár letöltendő szabadságvesztés is lehet.

Egyébként a Großi teljesen szokásos kedves megszólítás.

Te Bea1-et Beja néven szólítottad brrrrr. Nos, az szíven ütő. Ekkora bűnei nem lehetnek.

groszfater@gmail.com # 2015.10.23. 16:11

Jó akkor én nagyon kedvesen elküldelek a picsába.

wers # 2015.10.23. 16:09

groszfater, csak kedves akartam lenni :))

groszfater@gmail.com # 2015.10.23. 16:04

großika
Ez mi ?

wers # 2015.10.23. 16:00

großika, igen kevesebb a bünti, és rövidebb az eltiltás, de van eltiltás.

groszfater@gmail.com # 2015.10.23. 15:52

0.5 alatt szabálysértési érték, pénzbírság...

wers # 2015.10.23. 15:43

Mit lehet tenni, hogy a jogosítványt legalább visszakapja, ha lehet mielőbb?

Kategóriájában biztos eltiltják, de lehet kérvényezni, hogy csak arra a kategóriára legyen kiterjesztve a tiltás.

Bori Bori # 2015.10.23. 15:27

A nagymamához orvosi ügyeletet, mentőt kell hívni.

A jogász elpókerezi a nála letétbe helyezett pénzt. De nézzük el neki, mert jogászként keresi a kenyerét?

mogyorocska # 2015.10.23. 09:25

Tisztelt Szakértő!

Segítséget kérnék a következő ügyben. Fiam tegnap éjjel ivott 3 sört és utána autóba ült. Nem okozott semmit, de pont elkapták 0,38 és 0,44 értéket fújt a szondába. A jogosítványát elvették, 30 napon belül várható az eljárás. A probléma az, hogy megérdemli h megbüntessék, de a jogosítványra szükség lenne, mert sofőrként dolgozik. Ráadásul a nagymama áttétes daganatos beteg és bármikor szüksége lehet segítségre. Mit lehet tenni, hogy a jogosítványt legalább visszakapja, ha lehet mielőbb?

Köszönettel!

Ittasvezetes.hu # 2015.09.08. 13:33

aron191

Amennyiben a korábbi ügye az ittas járművezetés alapesete volt (tehát nem történt benne pld. súlyos sérülés, halál), illetve "csak" jogosítvány bevonással és pénzbírsággal végződött, akkor 5 év után elévült.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

aron191 # 2015.09.07. 10:18

Tisztelt szakértő!

A jogosítványom elvették,és bevonták.
A héten lesz a tárgyalásom.
korábban 8 éve is megtörtént már az eset.
Azt tudom hogy csak az okmányirodában van nyoma az ügynek.
Érdemes letagadni hogy volt már ilyen ügyem?
Vagy utána tudnak nézni?

Válaszát előre is köszönöm!

Dr.Attika # 2015.08.24. 06:10

Skóciában 0,5 ezrelék az ittasvezetési határ. 1000 GBP pénzbüntetés és 2 év körüli eltiltás várható. Érdemes hivatkozni az autó rongálására. Toleránsak a skót bírók.

Ittasvezetes.hu # 2015.08.24. 05:55

Bzzsolttt

Amennyiben az eset nem Magyarországon történt, úgy egy ottani ügyvédi irodát lenne szükséges megkeresni az üggyel.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Bzzsolttt # 2015.08.22. 22:37

Sziasztok! A következő történt velem Tegnap éjjel Bathgateben(Skócia) én és egy barátom kocsival kimentünk egy szórakohozóhely mellé inni és beszélgetni. Az autóval a szórakozóhely utcájába álltunk meg és otthagytuk. Iszogattunk és beszélgettünk,majd visszasétáltunk az autóhoz és láttuk,hogy valaki lerúgta a visszapillantó tükröt. Ugy döntöttünk (hibásan),hogy hazamegyünk autóval,mert féltünk hogy még nagyobb kárt tesznek benne az utcán sétáló részeg fiatalok. Hazafelé azonban megállítottak a rendőrök és megfújatták velem a szondát ami 64ug/100ml értéket mutattot. Bevittek a kapitányságra bilincsbe. Elvették mindenem és benn töltöttem 6-7 órát. Kiengedésem előtt kaptam egy papírt hogy szeptember 22én kell mennem bíróságra. A kérdésem az lenne,hogy mit tudok tenni ebben a helyzetben,illetve mire számíthatok?