Ittas vezetés


ObudaFan # 2008.09.03. 19:00

Az attól függ, hogy az adott ország ezt hogy szabályozza.

Csatakka # 2008.09.04. 12:45

Sziasztok!
Már régen voltam itt, nem nagyon értem rá..
hamarosan letelik az eltíltásom, már "vágom a centit"! :-) júni 8.-án vették el, kaptam 4 hónapot, meg 50 db ezredest.. október 8.-án tehát lejár.. a kérdésem az lenne, h ez az okt. 8.-a azt jelenti, h ha aznap bemegyek a jogsimért az okmányirodába, vissza is kapom? vagy akkor csak lejár az idő, és az ügyintézőn múlik h mikor kapom vissza? egyáltalán bemehetek aznap és kérhetem a jogsim, arra hivatkozva, h lejárt a büntetés? előre is köszi..

jogoskodó # 2008.09.04. 14:33

Viszed a rendőrségi/bírósági papírt, meg az Önkoritól kapottat és vissza is kapod aznap ott helyben rögtön.

Csatakka # 2008.09.04. 18:27

köszi a választ..
még egy utolsó: ha aznap már kocsival megyek az önkormányzathoz, közben megállít a rendőr és kéri a jogsim, mivel még nincs nálam akkor mi a helyzet? ezzel elkövetek egy szabálysértést? miért büntethet: -a) azért mert nincs nálam a jogosítvány; -b) vagy mert eltiltás alatt vezetek? nem mindegy...

Roller # 2008.09.05. 10:44

T. Traffic!

Rendőri intézkedés során elvették a jogosítványom (B), mert a szonda + értéket mutatott. Bevittek a rendőrségre, ahol az első mérés értéke 0,84 mg/l, a második (későbbi) értéke pedig 0,75 mg/l volt. Tehát 0,84-0,75 közötti érték.

A kérdésem az lenne, h mire számíthatok, illetve mivel a munkámhoz szükségem van a jogosítványra, ér-e valamit a méltányossági kérelem?

Előrei is köszönöm:

Roller

Traffic # 2008.09.06. 18:06

T. roller!

Az eljárás során a 0,84 mg/l értéket fogják figyelembe venni, ami közepes fokú alkoholos befolyásoltságnak felel meg.
Pénzbüntetésre és 1-10 évig terjedő járművezetéstől eltiltásra számíthatsz. Arra mindenképp készülj fel, hogy legalább 1 évig nem lesz vezetői engedélyed. Nem látok esélyt olyan fokú méltányosságra, hogy mellőzzék az eltiltást.

zsombe # 2008.09.07. 09:02

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy én 2004ben segédmotorra leraktam a jogsim.2006ban pedig kocsira!
Ma hajnalban elkaptak ittasan segédmotorral. És ilyenkor az egész jogsimat befogják vonni vagy csak a segédmotoros kategóriát veszik el??

Traffic # 2008.09.07. 18:42

T. zsombe!

Az "egész jogsit".

zsombe # 2008.09.07. 21:54

ohh!
Hát az nem jó:)
Köszönöm szépen!

StormyCs # 2008.09.08. 10:25

Sziasztok!

Az én esetem a következő:
Márciusban egyik este alkohol fogysztása után autóval egy kétszer egy sávos úton haladva, épp a házunk elé értem, ahol a parkolás úgy oldható meg, hogy jobbra kanyarodunk egy föld útra. ehhez én behúzodtam a felezővonalhoz, hogy be tudjak kanyarodni, s indexeltem jobbra (ez sajnos a jegyzőkönyvben nem szerepel), s megkezdtem a fékezést. Ekkor hátulról, JOBBRÓL meg akart előzni egy másik autó. Fékezett, de eltalálta a jobb hátsó ajtót. Én ekkor már merőlegesen voltam neki. Személyi sérülés nem történt.
Rendőri intézkedés során elismertem, hogy ittam. Be is vittek, és a vizsgálat 0.8-1.5 közötti értéket állapított meg. (enyhe befolyásoltság)
Múlt héten jött a végzés, miszerint kell fizetnem kb. 100e ft-t, s eltiltottak 1 év 2 hónapra. Bírósági tárgyalás nem volt még.

A kérdéseim a következőek lennének:
Ha kérek tárgyalást (erre lehetőségem van) mennyi az esélye, hogy csökkentik az eltiltást? (Bűntetlen előélet, 30 év baleset mentes vezetés, stb)
Ha kérek tárgyalást (erre lehetőségem van) mennyi az esélye, hogy növelik az eltiltás mértékét?
Kb milyen költségekkel jár számomra, ha tárgyalást kérek?

Előre is köszönöm a segítséget és elnézést a hosszú eposzért!

Tanto # 2008.09.08. 18:13

Sziasztok

Júmius 22-én éjjel 1-kor, 0.62-es véralkohol szintet mértek, jogosítványomat azonnal elvették. A Bíróság tárgyalás nélkül 21.000-Ft Bírságot szabott ki, amit fellebbezés nélkül Aug 29.-én rendeztem .
Szeretném tudni, hogy a jogosítványt visszakapom e, mikor, és milyen formában mivel senki nem rendlkezett, hogy mennyi időre vonják be, csak a pénzbírság szerepel minden határozatban. Tanácsokat válaszokat előre is köszönöm. Email címemre is várom meg ide is:sz01ricsi@citromail.hu Sűrgős lenne, mert a munkámhoz kell a jogosítvány. Köszönöm

gyula1 # 2008.09.09. 17:15

T Tanto!

Szerintem Téged nem tiltottak el úgyhogy fogd a papírokat és irány az okmányiroda a jogsiért!

Traffic # 2008.09.09. 18:03

T. StormyCs!

Tárgyalás megtartása esetén van esély az eltiltás mértékének a csökkentésére, de az is előfordulhat, hogy nem változtatnak semmit a döntésen. Növelni nem fogják, csak akkor, ha az ügyész fellebbez súlyosbításért. Nem jelent külön költséget a tárgyalás kérése, tartása - tudtommal.

Az eltiltás bűncselekmény esetében minimum 1 év, tehát esetleg 2 hónapot nyerhetsz!

T. Tanto!

Kocogjál el a bírósági végzéssel az Okmányirodába, ha érvényes még az orvosid, akkor visszaadják a vezetői engedélyed.

Tanto # 2008.09.09. 20:28

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget holnap megyek is be az okmányirodába mindennel.

sanyy # 2008.09.10. 21:55

Sziasztok!

Amikor lejár az egy éves kategória eltiltás, mi a módja a jogsi visszakapásának?

gábor1971 # 2008.09.11. 09:35

T.Traffic a Biróság elitélt jármüvezetés tiltott átengedése vétsége miatt.Az itélet 1 év közúti jármüvezetéstől eltiltás.Okt.12.én lejár az 1 év.A jogositványom nem vették el a rendörök.Az okmányiroda sem kérte.Mi a teendőm?Tisztelettel várom válaszát.

Traffic # 2008.09.11. 18:38

T. sanyy!

Be kell menned az Okmányirodába aző, illetve a Bíróság határozatával. Ha érvényes az orvosi, visszaadják.

T. Gábor1971!

Felettébb furcsállom, hogy az Okmányiroda nem szólított fel a bírósági döntés alapján a vezetői engedélyed leadására. Amennyiben a Bíróság a közúti járművek vezetésétől tiltott el, úgy utánképzésen kell részt venned, csak ez után kaphatod vissza az engedélyed. Jelentkezz a bírósági végzéssel/ítélettel a megyei Nemzeti Közlekedési Hatóságnál (Közlekedésfelügyelet) utánképzésre. Kb. 100.000.- forintba kerül majd és ajánlatos előtte a hatályos KRESZ-t átismételni. Mire végzel az utánképzéssel, az eltiltásod is letelik. Ügyelj arra, hogy csak érvényes orvosi esetén adják vissza a jogosítványt!

Traffic # 2008.09.11. 18:40

T. Tanto!

Sikerült?

Sanyy!

Pontosan így szólt volna a mondatom: Be kell menned az Okmányirodába az ő, illetve a Bíróság határozatával.

Ez most egy nehéz nap éjszakája a számomra. :)

Gaszton # 2008.09.11. 20:01

Tisztelt Traffic!

Kérdésem a következő:

Ittas vezetés, szonda, elismerés, SERES mérés. Első érték 0,91, második érték 0,84. Gyorsított tárgyalás. Első rendőrségi visszahívás folyamán elismertem a tényeket. A jegyzőkönyv felvevő azt mondta egyhe ittas befolyásoltság.
Az ügyészi tárgyalás folyamán az ügyész azt mondta enyhe ittas vezetés. A kirendelt ügyvéd azt mondta enyhe ittas vezetés, vagy egy kategória ugrik vagy vissza is kaphatom a jogsit csak pénz büntetés. A tárgyaláson az ügyász ismerteti az enyhe ittas vezetés tényét majd a bíró a közepes ittas vezetésre hivatkozva 1 év 2 hónap + 60.000 Ft.- itél. Ez rendben van így?
Bárhol nézem a neten, - 0,91, ez az első SERES mérés eredménye - mindenhol enyhének van írva.
Én tévedek?

Gaszton

Traffic # 2008.09.11. 20:35

T. Gaszton!

Úgy látszik, hogy csak a bíró nem tévedett. 0,76-1,25 mg/l légalkohol érték (Seres készülékkel ezt mérik) közepes fokú alkoholos befolyásoltságnak felel meg.
Viszont: 0,81-1,5 g/l véralkohol ezrelékes érték enyhe fokú befolyásoltságot jelez. Véleményem szerint összekeverték a vér- és a légalkohol értékekre meghatározott befolyásoltsági szinteket.

Gaszton # 2008.09.12. 07:50

Sajnálatos hír...

Köszönöm!

T.M. # 2008.09.12. 15:23

Helo mindenki!

Az lenne a kérdésem,hogy junius 7dikén éjjel elvették a jogositványomat ittas vezetés miatt a seres szerint(légalkohol), 0,52-0,56 volt a mérési eredmény,rögtön el is vették a jogosítványomat... agusztusban megkaptam a levelet a biroságtol és az állt benne hogy 60.000ft plusz 1év eltiltás,de enyhefoku ittas vezetés stb.

Fellebezésemet elküldtem amiben igazoltam hogy megváltozott munkaképességű embereket fuvarozok és nélkülem nem tudnak dolgozni,tehát elegedhetetlen a munkámhoz a jogosítvány! na most a kérdésem az lenne hogy mennyi az esély arra hogy csökkentik az 1 évet valamennyi honappal,akár a pénzbirság növelése árán!???

Előre is köszi!

metallus # 2008.09.13. 10:34

Üdvözletem

Tegnap(09.12.) bevonták a jogsimat ittas vezetésért egy sima rutinellenőrzés közben. A seres szonda 0,51-0,48 éertéket mutatott és ezután még vérvételre is elvittek.
Kérdésem, hogy mikor várható bármilyen fejlemény az ügyben és mire számíthatok? Az első baklövésem volt, nem történt baleset és mindenben készséges és közreműködő voltam.
A hozzászólásokat előre is köszönöm

k1raly # 2008.09.14. 16:31

Üdvözletem !

Egy olyan problémával fordulok önökhöz, miszerint tegnap 2008.09.13 este 22órakkor megállítottak a rendőrök, 2 személlyel segédmotor kerékpárral. Először felvettél a jegyzőkönyvet és azt mondták hogy nem lesz semmi következménye toljam haza a motort, ezt követően mégis előkerült a seres szonda amit először megfújtam semmit nem jelzett. Majd megfújtam másodszorra is akkor viszont kivették fújás közben a számból hogy "rendesen" fújjam meg, majd a 3. fújásnál ha jól láttam 0.28-as értéket mutatott. Ezek után módosították a papírokat és el is vették a helyszínen a jogosítványomat, kaptam egy papírt amin az állt hogy elvették és ittas vezetés gyanúja miatt. A jogosítványomat 3 hónapja szereztem meg, személygépkocsira. Eddig nem volt semmilyen szabálysértésem. Azt szeretném megkérdezni hogy bevonják-e a személygépkocsi jogosítványomat is vagy csak a segédmotor kerékpárt, valamint lehet-e kérelmezni, hogy csökkentsék bűntetést, ha alaposan megtudom indokolni hogy szükségem van a jogosítványra, azzal járok iskolába mivel volt egy komolyabb térdműtétem, valamint anyukám egyedül nevel és közös családi vállalkozásunk van és segítenem kell az árú beszerzéssel kapcsolatban.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat és várom a válaszokat !

Traffic # 2008.09.14. 17:42

T. T.M.!
Nincs esély rá. Az eltiltás időtartama bűncselekmény esetén minimum 1 év.

T. metallus!
Járművezetés ittas vagy bódult állapotban bűncselekményt követtél el. Pénzbüntetésre és járművezetéstől eltiltásra számíthatsz (1-10 év).

T. k1raly!
Ittas vezetés szabálysértést követtél el. Alap esetben minden kategóriát elvesznek, kérvényezni kell, hogy méltányosságból csak a segédmotoros kerékpár vezetésétől tiltsanak el.