Ittas vezetés


pityu98 # 2008.05.07. 17:38

köszi szépen h írtatok!! azért remélem h kevesebb lesz a büntetés de majd kiderül!

kislili # 2008.05.07. 19:56

Sziasztok!
A páromnak néhány hete közlekedési balesete volt. Szokásos balra kanyarodós-előzős történet, ő kanyarodott volna és hátulról belehajtottak.
Szerencsére senki nem sérült, viszont a dolog szépséghibája, hogy ivott egy sört. 0,23 a szonda és 0,21 a véralkohol.
Ő holland állampolgár, és mint tudjuk ott ez az érték teljesen normális.
A holland jogosítványát elvették, és egyáltalán nem tudja mire számíthat. Bár az itt olvasottak alapján most már van némi sejtésünk. . .
A gond csak az, hogy autó nélkül mondhatjuk azt, hogy munkanélküli. Munkájából kifolyólag folyamatosan utazik és most szinte ellehetetlenült az élete.
Mire számíthat?
A fellebezésben indokként felhozható-e, hogy mint külföldi állampolgár nem köteles a teljes magyar jogszabályt betéve tudnia? Vagy mégis?
Nem volt tudomása róla, hoyg zero tolerancia, meg ilyenek. . .
Eddig soha nem volt rendőrségi ügye, talán ez enyítő körülmény.
De az a rosszindulatú, sértő bánásmód, amit a magyarországi rendőri eljárás során tapasztalt, az teljesen elkeserítette. . . Kicsit messze vagyunk még Európától. . .

boy__ # 2008.05.09. 06:11

pityu!

Én úgy tudom, 0.2-ig lehet hivatkozni arra, hogy nem ittel, do olyat ettél, aminek az erjedése, stb, stb. Az értékben nem vagyok biztos! De ez csak akkor igaz, ha nem ismerted be, hog ittál!

Kislili!

A törvény nem ismerése nem ment fel a büntetés alól!

mocista # 2008.05.09. 11:42

Sziasztok. Nekem húsvétkor vonták be a jogsimat. Előállítottak, elsőre 0,91, másodjára 0.82-es alkoholszintet mértek, vérvétel nem volt. 12 éve van jogosítványom, (tudom, nem sok idő) de ezalatt semmilyen szabálysértést sem követtem el. A kategóriák közül kettő, a munkavégzéshez számomra szükséges. A kérdésem az, hogy ebben az esetben mire számíthatok? Előre is köszönöm a válaszokat

Dr.BlackStone # 2008.05.09. 12:37

kislili: a magyar törvények hatálya alá esik a cselekménye sajnos.nem hivatkozhat a külföldi áp-ra.

theerpunk (törölt felhasználó) # 2008.05.09. 20:35

Nekem a következő a problémám: május 1-jén 4sör és 6 óra alvás után tanulójogsival autóba ültem és meg is állítottak.0,39et mutatott a szonda.Milyen retorzióra számíthatok?

monalisa1 # 2008.05.10. 07:12

mocista

Ilyen értékeknél már közlekedési bűncselekmény elkövetése, ennek megfelelően hat számjegyű pénzbüntetés várható, és "mellékbüntetésként" 12-24 hónapra terjedő időszakra a vezetői engedély bevonása. (Nagy szerencséd lenne ha a munkádhoz szükséges másik két kategóriát kivételes méltányosságból meghagynák - kérvényezzed majd, de ne nagyon reménykedj.) Ha "totál" elveszik a jogsit akkor a tiltás lejárta előtt 2-3 hónappal be kell ülnöd egy utóképző tanfolyamra, melynek költsége min. 100 ezer forinttól...

monalisa1 # 2008.05.10. 07:15

theerpunk

100 ezer forinton innen a pénzbüntetés összege, valamint 1-12 hónapig az eltilás várható ideje. (Abban biztos lehetsz, hogy a tanulójogsi miatt "vastagon" fognak büntetni - okulás végett.)

theerpunk (törölt felhasználó) # 2008.05.10. 07:16

miért,szabálysértésnél nem 120E a maximum kiszabható büntetés?újravizsgázni kell?

monalisa1 # 2008.05.10. 07:18

A vezetői engedély 6 hónapon túl történő bevonása esetén már kötelező a póttanfolyam, melynél mintegy további "pótbüntetés" a 100 ezer forinton felüli többletköltség.

theerpunk (törölt felhasználó) # 2008.05.10. 07:28

a póttanfolyam mit takar pontosan?

monalisa1 # 2008.05.10. 17:30

Újabb KRESZ tanfolyam és szigorított vizsga, valami pszichológusi vélemény a gépjárművezetésre való alkalmasságról... - csak hogy a legfontosabbak említsem.

mocista # 2008.05.11. 08:54

Akkor is kötelező a póttanfolyam, ha kevesebb, mint egy éve szereztem meg egy kategóriát, teljes tanfolyam elvégzése után? Mekkora esélyem van arra, hogy az eltiltás kevesebb legyen 12 hónapnál?

mocista # 2008.05.11. 11:42

Abban az esetben, ha egy kategóriát, például az "A" kategóriát nem vonják be, de a többit igen, akkor is kötelező a póttanfolyam és a pszichológus?

monalisa1 # 2008.05.11. 15:34

Az hogy valakitől elvesztik a jogsit az nem x év megléttől függ, akár a megszerzés másnapján is bevonhatják azt - pech...

Műszaki ismeretek és gyakorlati vezetés ismétlése nincs benne a póttanfolyamra kötelezésben.

Nálad magas volt az alkoholszint, vagyis közlekedési büncselekményt követtél el, így kicsi a valószínűsége, hogy 12 hónap alatt megúszod, valamint vélhetően mindazon ketegóriákra kiterjedő lesz a tiltás melyekkel jelenleg rendelkezel.

Mást nem tudok írni, vagyis az átmeneti "sorsod" a szabálysértési előadó kezében van.

jogoskodó # 2008.05.14. 12:56

Monalisa, pontosítanálak. Ugyanis én most jelentkeztem utánképzésre. (2006. május végén vették el a jogsim, 2.14 volt a véralkohol, 2 évre vették a jogsim, 50e bünti + 18e költség, vagy valami ilyesmi, a pénzre már lehet rosszul emlékszem).

Az utánképzés első állomás a feltárás. Itt:

  • kreszt teszt;
  • próbavezetés;
  • pszichológussal elbeszélgetés van.

Ez, illetve az elkövetett ügy alapján állapítják meg, hogy melyik utánképző programra kell járj. Általában 99%-ban az elkövetett ügy határozza meg, ittas vezetőkre 3 kategória van (enyhe, közepes, súlyos). Viszont, ha rosszul teljesítesz a feltáráson kreszből vagy vezetésből, akkor előírhatják az ezekből való újravizsgázást. Tehát nincs újravizsga kötelezően, de előírhatják, emiatt a feltárás kicsit olyan, mintha újravizsgáznál, a kreszt legalábbis érdemes újra átnézni alaposan...

monalisa1 # 2008.05.14. 14:23

Köszönöm a tájékoztatást, ilyen részleteséggel nem ismertem a témát.

negro # 2008.05.14. 20:16

Sziasztok két kérdésem lenne. Alig egy hete megszondáztattak a rendőrök egy szülinapi zsúr után és 0,5-öt mutatott. Egy százados ismerősömmel sikerült egyezkednem és azt mondta, ha kérvényt írok nagy esély van rá, hogy visszaadják az elvileg 3 hónapra lefoglalt jogsimat. Ennek nagyon örülök mert napi használatban van. Még semmilyen törvénybe ütközőt nem követtem el, a méltányossági kérvényemben érdemes kitérni arra, hogy a pénzbírságot is mérsékeljék,(tanuló vagyok és nincs jövedelmem)vagy erre május 1-től nincs esély? Legjobb esetben mennyi büntetésre számíthatok?

A választ előre is köszi!
negro

jogoskodó # 2008.05.15. 10:03

Kitöltöttem 2 próbatesztet, 1 bukó, de pár kérdést kihagytam mert telefonáltam közben, a teszt meg időre ketyeg, 2 meg meglett. Azt hiszem ennyi felkészülés elég is a feltárásra.

gyula1 # 2008.05.15. 11:02

A Feltárásnál a Kresz teszt 66 kérdéses és 1 kérdésre 45 másodperc van! Szóval valami szigorított féle!!! Énis nemrég voltam feltáráson, Engem Kreszre és egy 5 órás pszihológiai csoportos beszélgetésre utaltak ki! Szerencsére sikerült a kresz első vizsgára, már csak a pszihológus van hátra de abbol nincs vizsga csak részt kell venni és kapom az utánképzésről szóló papírt és várhatom az októbert hogy leteljen az eltiltás!

Üdv.: Gyula

jogoskodó # 2008.05.15. 13:41

Nekem május végén lejár, de addig nem lesz meg sajnos az utánképzés, mindegy, még 1-2 hetet kibírok már:)

Nekem a próbateszteknél összesen elég volt kb. 15 perc

jogoskodó # 2008.05.15. 13:42

Kreszre kiutaltak? A köcsögök... És mennyi volt a véralkoholod? Ha csak 5 órásira küldtek, akkor szerintem az enyhe lehetett 0.8 és 1.5 között.

gyula1 # 2008.05.15. 17:55

Igen enyhe volt! 1.2-volt! De nekem baleset is volt! Személyi sérülés nem, mondjuk csak egyedül voltam! Nekem így cakk pakk az utánképzés: 17.000Ft a feltárás, + 36500Ft a Kresz, + 36500Ft a Pszihológia! Összesen röpke 90 ropogós ezres :( de ha megbuksz Kresz vizsgán akkor vizsgánként további 5600Ft úgyhogy érdemes odafigyelni és tanulni!

theerpunk (törölt felhasználó) # 2008.05.16. 18:05

kresz tanfolyamot újra kellett csinálni?:S

theerpunk (törölt felhasználó) # 2008.05.16. 18:07

ha 6 hónapnál többet kapnék,akkor csak 6 hónap után mehetnék ilyen "feltárásra",vagy alatta is?