Ittas vezetés


monalisa1 # 2008.03.26. 22:03

tucsike

Munka közben bekaptál 1-2 konyakos meggyet., bizonyos esetben még az is némileg magasabb értéket mutathat. Tehát nyugi.

tucsike # 2008.03.27. 06:19

nyugi??? azonnali hatállyal felakarnak mondani!!! most eljöttem betegállományba .

boy__ # 2008.04.02. 11:42

Mi ez a pangás?

Reni85 # 2008.04.02. 12:26

T. Hozzászólók!

Azt szeretném megtudni,hogy mennyi időnek kell eltelni az elsőfokú bíróság döntése ellen ügyészi fellebezés után,hogy a másodfokú bíróság kitűzze a tárgyalást? Sürgős lenne! Előre is köszönöm a válaszokat!

Reni

Reni85 # 2008.04.02. 12:29

Ja igen,azért ide írtam még mielőtt megkérdeznétek,mert ez a tárgyalás egy ittas vezetés alapján alakult ki.

monalisa1 # 2008.04.02. 13:17

A másodfok még viszonylag "hamar" kitűzi a per folytatására a tárgylást, de hogy azt "mikori" időpontra...

Reni85 # 2008.04.02. 14:50

Valahol a neten megtaláltam már régebben hogy 30 nap a határidő,csak sajnos most nem találom sehol... :(

monalisa1 # 2008.04.02. 19:51

Az a 30 nap "a" hamar, aztán az, hogy a tárgyalást mikorra is tűzik ki, azt itt senki nem tudja megmondani. (Előbb kiszignálják az ügyet egy bírónak, és ő majd besorolja az előjegyzési naptára alapján a sok más tárgyalandó aktuális ügye melle.)

Jobb lett volna nem inni vezetés előtt...

Imi66 # 2008.04.04. 08:36

Sziasztok

10 hónapra eltíltottak a vezetéstől és kaptam 1 papírt amibe valami "utánképzési jogosultságot" említ.Valaki leíná hogy ez mit is jelent??

Reni85 # 2008.04.04. 09:50

Még mielőtt azt hinnéd én ittam,nem így volt,csak az egyik ismerősömnek próbálok segíteni.De egyértelmű,hogy jobb lett volna nem inni,de most már ez van...

boy__ # 2008.04.04. 10:36

Sziasztok!

Hozzáértőkhöz szólna a kérdésem!

Tavaly december 29-től idén május 29-ig szól a vezetéstől való eltiltásom! Tehát már eltelt 3 hónap. Eddig nem is volt semmi problémám, de ahogy hallom most nagyon bekeményít a rendőrség az ellenőrzésekkel, sőt az autópályán (ahol a legtöbbet vezetek) már vannak olyan gépek, mellyel azonnal ellenőrzik a jogosítványomat!

Mit gondoltok, nem lehet valahogy kérvényezni, hogy a fennálló 2 hónapot engedjék el, vagy mérsékeljék?

Üdv,

Boy

Traffic # 2008.04.04. 17:02

T. boy__!

Nem lehet kérvényezni. Bírd ki addig vezetés nélkül...
Olyan lehetőség, amellyel ellenőrzik a vezetési jogosultságodat/vezetői engedélyed, már nagyon régóta van.

clay # 2008.04.06. 18:14

Üdvözlet Mindenkinek!
Egy olyan kérdésem lennek, hogy büntethető vagyok ha a kocsimban ültem ittasan de nem járt a motor nem vezettem. Elaludtam vártam valakire, akiről tudtam, hogy haza visz, közben kihívták a rendőrséget, erre én elkezdtem hőbörögni(ami nem jellemző rám, a pia beszélt belőlem) Akik elvittek vérvételre és a jogsimat elvették, ittas vezetés gyanúja miatt. Kérdésem az, hogy büntethető vagyok azért,hogy az álló kocsimban ültem igaz ittasan, amit nagyon szégyellek.Maga a rendőr kérdezte, meg hogy vezettem -e !

Előre is köszi a válaszokat!

bigdady # 2008.04.06. 18:21

Nem.
Kocsiban üléshez még jogsi sem kell.
Sőt még a motor is járhatott volna akkor sem büntethetnek, tudtommal.

clay # 2008.04.06. 18:38

Köszi a választ remélem, hogy így lesz! Az igazsághoz tartozik, hogy 14 évvel ezelőtt, volt már egy ittas vezetés ügyem, de akkor semmilyen értesítést nem kaptam büntetésről, csak a jogsimat vették el a helyszínen és utána síri csend persze én sem forszíroztam az ügyet, a jogsira akkor nem volt szükségem. 4 évvel ezelőtt újra szükségem lett rá bementem az okmányirodába érdeklődni, ahol szó nélkül visszaadták a jogsim csak orvosi kellett. Most elővehetik ezt a régi ügyet?

monalisa1 # 2008.04.06. 18:47

Az már rég elévült.

clay # 2008.04.06. 18:53

Köszi a választ! A vérlalkohol vizsgálatból kimutatható, hogy mikor kezdtem el inni? Vagy mondhatom, hogy az utolsó 1 órában ittam meg azt a mennyiséget? Igazából egész nap iszogattunk.

clay # 2008.04.06. 19:07

Még egy kérdésem lenne, ha én ott nagy mámoromban mondtam volna hülyeségeket pl: hogy vezettem, azt a beidézéskor módosíthatom? Még ha aláírtam is valamit amire nem emlékszem :-( csak arra, hogy nem viselkedtem valami kultúrátlan.

monalisa1 # 2008.04.06. 20:10

Tényleg nagyon piás lehettél (...), egyrészt hogy beismersz és aláírsz olyant amit nem kellett volna - utóbb kimagyarázni már nemigen lehet -, másrészt a hőbörgés miatt a rendőr a jegyzőkönyvet esetleg "vastagon" írhatta meg tólad.

Ha jól tudom kétszer vesznek vért, éppen annak megállapítására, hogy az elfogyasztott alkohol mennyisége számítható lehessen, valamint hogy az "kifelé" megy-e már a szervezetből vagy éppenséggel egyre piásabb az illető.

Szerintem fogsz kapni egy jó nagy pénzbüntetést, és "mellékbüntetéseként" x időre megint nem lesz vezetői engedélyed.

Egyébként javaslom olvassál vissza ezen tipocból jónéhány oldalnyi tartalmat, és külön is keressed Traffic válaszait, mert ő közlekedési szakember, aki választ adott a "sorstársaid" által előzőekben már feltett hasonló kérdésekre - mások esetéből sok információhoz lehet jutni.

clay # 2008.04.14. 12:22

Tisztelt Fórumozók!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki kapott már "csak" büntetőpontot + pénzbírságot ittas vezetésért? Vagy azt mindenki kap függetlenül attól, hogy jogsielvétel + pénzbünti is történt?
Ha nem akkor miért van kitalálva ha úgyis majdnem mindekit a jogsi elvételével+ bénzbüntetésre ítélnek.
Köszi a válaszokat!

Eratho # 2008.04.15. 12:50

Kedves Mindenki!

A hozzáértőkhöz szeretnék fordulni a következő kérdésemmel: mire számíthat az autóvezető abban az esetben, ha ittasan vezetett és autójával árokba borult. Balesetet nem okozott, "csak" a kocsija lett totálkáros. A jogosítványát a helyszínen elvették. A kérdésem az lenne, hogy mi a legsúlyosabb büntetés ilyenkor, mekkora összegű pénzbüntetésre számíthat, előfordulhat-e, hogy a jogosítványát is hosszabb távra bevonják?
Nagyjából mennyi ideig tarthat az eljárás, az eset kb. két hónapja történt, mikor kaphatja kézhez a döntést hozó határozatot?

Előre is köszönettel,

Eratho

Traffic # 2008.04.15. 17:25

T. clay!

Ha valaki ittasan ül az autóban, az elindulási szándék nélkül, akkor nem büntethető. Kihallgatáskor el kell mondani az igazat. Meggondolatlan kijelentéseket józanul is tesz az ember, nemhogy ittasan... A helyszínen elhangzottakat lehet módosítani, természetesen, de annak okát is meg kell jelölni.

Az előző ittas vezetés, ha bűncselekmény volt, nem kizárt, hogy még szerepel a nyilvántartásban. Ha szabálysértés volt, akkor sehol sincs nyoma.

A véralkohol vizsgálatból kiderül, hogy 1 órán belül vagy még az előtt kezdődött az italfogyasztás. Dőreség lenne azt állítani, hogy az igazoltatás előtt 1 órán belül ittál csak. Jópár ezer forintért be tudják bizonyítani az ellenkezőjét.

Büntetőpont akkor jár, ha nincs járművezetéstől eltiltás. Volt már olyan, akit nem tiltottak el, helyette büntetőpontot kapott. Ha jól emlékszem, most egy ittas vezetés bűncselekményért 9 (régen 7) pontot adnak.

T. eratho!

Attól függ, milyen az ittasság mértéke. 0,8 véralkohol ezrelék, illetve 0,50 mg/l légalkohol fölött bűncselekmény, egyébként szabálysértés.

Szabálysértés (ittasság + baleset): max. 115.000 forint, 1-12 hónap eltiltás.

Bűncselekmény (beleolvad a baleset): több tízezer forint pénzbüntetés + 1-10 év eltiltás. Több hónap az eljárás, a döntésről fogalmam sincs, hogy mikor kapsz határozatot, de úgy vélem, hogy egy éven belül biztosan.

clay # 2008.04.15. 18:13

T Traffic!

Köszönöm szépen a válaszodat! A régi esetről azért nem tudok semmit (bcs vagy szabs?.),mert nem kaptam róla semmit.

üdv Clay

webkope # 2008.04.21. 11:33

Üdv!

Akkor mi a helyzet, ha elég ittasan vezettem, megállított a rendőr, semmi baleset vagy ilyesmi, csak észrevették hogy részeg vagyok, volt vérvétel stb. de mivel jogosítványom nem volt nálam azt nem vették el. Mikor jöhet valami kérvény hogy kérik a jogsim, vagy iylenkor mi a történés? Köszönöm!

monalisa1 # 2008.04.21. 13:20

Sem "kérvény" sem "kérik" a jogosítványod leadását illetően hanem elrendelik azt, és erre vonatkozóan néhány héten belül fogsz kapni egy felszólító levelet az okmányirodától. (Okoskodni velük nem célszerű, mert a leadás időpontjától indul a számodra mostantól nagyon lassan- és sokáig ketyegő óra.)

És hiába van még jelen idő szerint birtokodban a jogsi, már ne vezess (!), hanem tekinsd úgy, mintha a rendőr a helyszínen már elvette volna.

Az ittasság miatti közlekedési bűncselek dolgában bírósági tárgyalás lesz majd - jóra ne számíts...

És mível vezetés közben nem volt nálad a jogosítvány, ezen ok miatt külön pénzbünti fog majd járni + büntetőpont levonás.