Ittas vezetés


Traffic # 2008.03.13. 19:04

Mondjuk ő nem irt levelet a kapitánynak.” :)
Hiába is írt volna, mert az ő ügyében a Bíróság döntött, vélhetően tárgyalás mellőzésével.

adtak neki valami papirt
Elismervényt a vezetői engedély átvételéről.

Traffic # 2008.03.13. 19:06

Nem kételkedem abban, hogy a kapitánynak írtál. Ettől függetlenül most is azt mondom, hogy nem ő az I. fokú szabálysértési hatóság, aki a kifogásról dönt.

rendőr nyomozó kollégám
Rendőr vagy?

Atis77 # 2008.03.13. 19:45

Bocsi!
Most hogy mondod oda is ment levél, meg a kpitánynak is, és egyet bevittem személyesen.

monalisa1 # 2008.03.13. 20:28

Ahogy Traffic is írta: nem a kapitány foglalkozik a hozzá címzett levelekkel, sőt sok esetben még az asztaláig sem jut el egyik-másik beadvány., a titkársága kiszűri és az illetékes osztálynak/előadónak továbbitják.

sanyy # 2008.03.13. 23:04

Sok sikert Csengev!

Drukkolok Neked, engem nagyon megszívattak.

Igazságszolgáltatás helyett lelketlen megtorlás egy mindenki által ismerten alkoholista bírótól.
Ha a vén marhán múlna, mehetnék családostól a levesbe. Olyan vörös volt a tárgyaláson a feje, mint országunk nagyszerű vezetésének a kedvenc virága.
A 87500 forintomat költsék gyógyszerre...

sanyy # 2008.03.13. 23:07

Ja, és éljenek soká jó egészségben azok, akik tudják mi az emberség! Mert ilyenek is sokan vannak.

gyula1 # 2008.03.14. 08:25

Tényleg csak úgy kíváncsiságból milenne ha egy rendőr bukna le ittas vezetéssel? Milyen büntetést kapna, elvesztené a munkályát?

jogoskodó # 2008.03.19. 12:05

Kedves tcsbp07!

Nekem 2.14 volt és 2 évre vették el... Szóval a 2.4-re a 1 év 6 hónap rettentően enyhe ítélet. Ennél jobbra szvsz semmiképpen nem számíthatsz, ez is kész csoda. Simán lehetett volna 2 és fél év, de akár 3 is. A pénzbünti is alacsony, az mondjuk nekem is csak 50 volt "rossz" anyagi körülményeim miatt:)

monalisa1 # 2008.03.19. 14:54

gyula1

Éppen most folyik vizsgálat az egyik Bp.-i kerületi r.kapitányság - időközben felfüggesztett - parancsnoka (= dandártábornok) ellen, akivel szemben, egyéb más dolgok mellett, többek közt ittas vezetés elkövetése is a gyanú.

Psychoka # 2008.03.20. 19:34

sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Az egyik ismerősöm ausztriában karambolózott. A dolog pikantériája hogy ő ittas volt, a motoros akivel összeütközött viszont piroson ment át és ez okozta a balesetet. A motorosnak a keze-lába eltört. Ittas cimboránk ottmaradt, jöttek a mentők stb, a helyszínen elvették a jogsiját. Van valaki, aki képben van hogy mire lehet ezért számítani az osztrákoknál?

előre is köszi a választ!

monalisa1 # 2008.03.20. 19:44

Bizonyára mindkettőt megbüntetik a maga által elkövetett ok miatt. (Esetükben a piroson történő átmenetel okozta a balesetet, nem pedig az ittasság...)

Ha az ismerősödet az osztrák hatóság x időre eltiltja a motorkerékpározástól, akkor az az egész EU területén érvényes. (Szerencsés esetben csak az "A" kategóriától tiltják el, tehát ha van személygépkocsira is érvényes B kat jogosítványa stb., akkor azt "nem bántja".)

Psychoka # 2008.03.20. 20:02

Az ittas ismerősöm vezette az autót, a szebálytalanul közlekedett motoros pedig a piroson ment. Szóval a jogsiját mindenképp bevonják egy időre, de komolyabb dolog nem lesz belőle ugye? semmi szabadságvesztés, max pénzbünti?

monalisa1 # 2008.03.20. 20:35

Összekevertem az autóst és a motorost...

Az ittasság mértékétől függen vagy közlekedési szabálysértést követett el vagy közlekedési büncselekményt, így ez szerint majd a pénzbüntetés és a vezetéstől való eltiltás mértéke.

Le egész biztosan nem csukják mivel nem ő volt a baleset okozója., ő csak rossz helyen rossz időben...

Persze minden attól függ, hogy a baleseti helyszínelők jegyzőkönyvében és annak alapján a feljelentésben mi szerepel, valamint a vérvizsgálat eredménye...

Mindenről kell hogy kapjon másolatot majd.

A legrosszabb ami vele történhetett: az osztrák rendőrök esetlegesen úgy írták a jegyzőkönyvet, hogy a motoros srácnak zöld volt a jelzés...

Ha valaki nem érti az adot nyelvet, soha ne írjon semmit alá!

Psychoka # 2008.03.20. 21:39

köszönöm a gyors segítséget, én is vmi ilyesmire számítottam.

monalisa1 # 2008.03.20. 22:24

Addig is gyűjtse az eurot a várható pénzbüntetés kifizetésére...

boy__ # 2008.03.21. 10:40

Sziasztok!

Az autós kontra motoros témához szeretnék hozzászólni!

Egy osztrák ismerősöm hasonló cipőben jár.

Először is fontos lenne tudni, hogy mennyit mutatott a szonda az ismerősödnél Psychoka, ugyanis az osztrák törvények szerint 0,3-ig nincs semmi probléma, 0,3 felett viszont gáz a helyzet. Az ismerősöm 0,6-al balesetezett (szintén vétlen volt), de az osztrák törvények szerint ott sem lehetett volna. Úgyhogy súlyos összeget kellet fizetnie azontúl, hogy a jogsiját bevonták. És szerencséje volt, mert ha a másik fél beperli őt egészség károkozás miatt akkor húzós összeget kellett volna fizetnie.
Azt javaslom, hogy mindenképp vigyen magával az ismerősöd egy osztrá tolmácsot, vagy ügyvédet magával a kihallgatásra.

Mona Lisa! Lehet, hogy tévedek, de én úgy tudom, hogy az eltiltás csak az adott országban érvényes. Én például december végétől május végéig vagyok eltiltva a B kategóriától, de úgy tudom, hogy külföldön nyugodtan vezethetek, már amennyiben nálam van a jogsim :)

Üdv,

Boy

monalisa1 # 2008.03.21. 11:40

Valóban tévedtem, az eltiltás csak az adott országra érvényes.

gyula1 # 2008.03.21. 13:01

sziasztok!

A héten iratkoztam be utánképzésre és gondoltam megosztom veletek ha valaki hasonló cipőben járna :) Ez úgy zajlik, hogy bekell vinni minden papírt és adnak egy időpontot egy feltárás nevű programra az én esetembe ez márc 31-én lesz! Ennek a díjja 17000Ft itt lesz egy kresz teszt utána vezetés és egy szihológiai teszt! Az eredményektől függően sorolnak be utánképzési programba! Ha a kresz lesz rossz akkor kresz utánképzés és az 77000Ft Ha a vezetés akkor 88000Ft és ha mindenből jól szereplek akkor is mennem kell egy szihológia utánképzésre aminek a díjja 99000Ft! De az a furcsa hogy a kresz a legolcsóbb szóval még tanulni sem érdemes és ezt az ügyintéző hölgy is megmondta! Egyenlőre többet nemtudok de még majd írok hogy hogy alakultak a dolgok!

Ödv.: Gyula

péter77 # 2008.03.25. 16:43

tiszteletem lenne egy olyan problémám hogy januárban igazoltattak (ittas(szabálysértés),bukó,biztositás,papirok,világitás)smkp-vel itélet 90e+4 hónap.fellebbeztem kijött a papir 40e +4 hónap "A végzés ellen fellebbezésnek helye nincs, azonban az eljárás alá vont személy a kézhezvételtöl számitott 8 napon belül tárgyalás tartását kérheti" mit is jelent ez? ha kérem nekem kell fizetni a tárgyalást? van e esély hogy a jógsit korlátozzák kategoriára (A,B van) érdemes e mennem biroságra? mielöbbi választ szeretnék köszönöm
tiszteletel

péter77 # 2008.03.25. 16:54

mégegy fontos részlet
"a városi biroság álláspontja szerint a szabálysértési hatoság által kiszabott pénzbirség összege figyelemmel az elkövetö személyi körülményeire, valamint a fokozatoság elvére eltúlzott, igy aszt a városi biroság a rendelkezö részben foglaltak szerint a reális mértékre korrigálta, azonban az elkövetett szabálysértés tárgyi sulyára figyelemmel a jármüvezetéstöl mindenképpen indokoltnak tartotta"

Traffic # 2008.03.25. 21:48

T. péter77!

A tárgyalás kérése nem illetékköteles. Meg lehet próbálni, de az indokoló beillesztett részt olvasva, nem bízhatsz abban, hogy az eltiltástól eltekintenek. Nagyon kevés esélyt látok arra, hogy az eltiltást csökkentsék vagy kategóriára korlátozzák.
Ha tárgyalást kérsz, nem vesztesz vele semmit, mert a döntést nem súlyosbíthatják, azonban legyen a tarsolyodban valamilyen új körülmény (beteg hozzátartozó, munkahely elvesztésének lehetőségéről igazolás, stb.), amivel a kategóriától eltiltást, mint enyhébb büntetést kérheted.

zjeno # 2008.03.25. 23:20

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a szs-i ügyben a kifogást elbíráló bírói ítéletet követően a rendőrségnek nem lenne kötelessége kiküldeni az új (csökkentették) bírság befizetésére felszólító levelet?

Ha jól gondolom a bírői ítélet keltétől számított 8 nap a jogerősség és összesen 30 napom van befizetni, de csak a szs-i hatóság által kiállított illetékfeladási lap alapján.

Köszi a választ.

boy__ # 2008.03.26. 06:54

Sziasztok!

Hozzáértőkhöz szólna a kérdésem!

Tavaly december 29-től idén május 29-ig szól a vezetéstől való eltiltásom! Tehát már majdnem eltelt 3 hónap. Eddig nem is volt semmi problémám, de ahogy hallom most nagyon bekeményít a rendőrség az ellenőrzésekkel, sőt az autópályán (ahol a legtöbbet vezetek) már vannak olyan gépek, mellyel azonnal ellenőrzik a jogosítványomat!

Mit gondoltok, nem lehet valahogy kérvényezni, hogy a fennálló 2 hónapot engedjék el, vagy mérsékeljék?

Üdv,

Boy

werty # 2008.03.26. 07:27

Sziasztok!

Hogyan lehet megtudni a vérvételen kimutatott alkoholszintet, ill kitől?
Helyi rendőrkapítányság, v. intézkedő rendőrkapítányság? Kit kell keresni?
Köszönettel.
werty

tucsike # 2008.03.26. 18:00

Sziasztok ! Kéne tanács 1 csepp!!megszondáztattak a munkahelyemen ,és a digitális szonda 0,05-öt mutatott . hazaküldtek ,hogy alkoholos befolyásoltság alatt vagyok , pedig akkor már 20 órája hogy letettem a husvéti poharat . Mi a teendö ? van ötletetek ?? Egyálltalán =) fogalmam sincs milyen érték az amit a szonda mutatot . köszi