Ittas vezetés


szszm # 2008.03.09. 06:38

Adalék a zéró-toleranciához: alkoholos és kábítószeres befolyás hatása alatt elvileg népszavazni sem lenne szabad...

GoldFishGirl # 2008.03.09. 12:38

Ha valakinek már 2x elvették a jogosítványát, és jogsi nélkül kismotoron elkapták ittassan, és bevitték vérvételre is, mennyi bűntetésre lehet számítani???

bigdady # 2008.03.09. 14:27

Kötél

lufi # 2008.03.09. 17:02

Kedves GoldFishGirl!
Ha jól vagyok informálva,úgy tudom,hogy elég kemény lesz büntetés!
A harmadik eset után orvosszakértő dönti el,hogy végleges legyen e az eltiltás...

szszm # 2008.03.09. 17:53

A népszavazás befejeződött, ittasan történő szavazásért senkit nem szankcionáltak... Ennyit a zéró-toleranciáról!

szszm # 2008.03.09. 19:00

Természetesen ezért nem a választópolgár a felelős, hanem a rossz választójogi törvényünk.

efi99 # 2008.03.09. 19:13

Azért sem szankcionálnak senkit, ha ott tudja meg a kérdéseket, negatív az IQ-ja, szavazott már életében emeltdíjas sms-sel stb...szal tök mindegy, reménytelen.

GoldFishGirl # 2008.03.10. 08:47

Végleges eltiltás a jogsitól nem érdekel... ez a része nem érint engem, nem rólam van szó... csak hogy a pénzbírság mennyi lenne?

lufi # 2008.03.10. 17:47

Ismerősöm mesélte,hogy neki a harmadik 250000 volt...

monalisa1 # 2008.03.10. 19:23

Ma olvastam egy újságban, hogy Németországban a rendőr megszondáztatott egy utcai elektromos kerekesszékes rokkantat - valami 1,6 érték jött ki... És hogy náluk még az ilyen jármű használatához is kell valamiféle hatósági engedély: előzetesen mentálisan vizsgálják az illetőt stb.

bigdady # 2008.03.10. 21:40

Én tuti nem engednék senkit szavazni aki nem válaszol min 4 kérdésre előtte:

Mi magyarország államformája?
Ki a köztársasági elnök?
Mennyi 5+7x9?
Az elmúlt 1 évben volt-e akár 1 nap bejelentett munkahelye-e? Ha nem illetve nem tudja a válaszokat viszlát legközelebb.

Aki ezeket nem tudja az ne döntsön senki másnak a sorsáról főleg ne az enyémről.

monalisa1 # 2008.03.10. 22:13

Nem csak és kizárólag a te sorsodat érintően történt a voksolás tegnap., lényegében összakarati döntés született. Amúgy meg olyan mindegy: a kutya ugat, a karaván halad... Szóval amit a T. Házban a törvényhozók most majd kiötlenek, pro és kontra.

tcsbp07 # 2008.03.12. 11:34

Üdv.mindenkinek ! Ma kaptam egy PKKB végzést,melyben 1év 6 hónap jogsielvétel és 54 ezer ft. pénzbüntetés szerepel.Az ittas vezetésem 2007.szept.04-én történt,a Bíróság -tárgyalás mellőzésével - 2008.feb.28-án hozta meg a döntést.A viszonylag alacsony pénzbüntetés annak köszönhető,hogy a rendőrségi kihallgatáson (2007.október közepe) elmondtam,nincs munkahelyem,sem jövedelmem,és van egy kiskorú gyermekem.
Az indoklásban közepes fokú alkoholos befolyásoltság szerepel,a Seres-műszer szerint 1,16 ill. fél óra múlva 1,08 volt a kilélegzett levegő alkoholtartalma. Ez cirka 2,4 ezrelékes alkoholszint. Fellebbezni ugyebár nem lehet,ám kérhetek tárgyalást...kérdés,érdemes-e? Inkább fizetnék többet, de a másfél éves jogsielvételt nagyon durvának tartom...Nagyon megköszönném,ha érdemi választ kapnék! Üdv.

Krisztián2006 # 2008.03.12. 12:49

T. tcsbp07!

Amennyiben kéred a tárgyalás tartását az nem jelent számodra semmilyen plusz költséged. Azonban ennek csak akkor van értelme ha valami olyan új körülményt tudsz felmutatni ami indokolja az eltíltás időtartamának csökkenését. Ha nem tudsz előállni semmi újjal akkor nem sok esély van rá, így az úgynevezett -"zéró tolerancia" közepette.

Javaslom, hogy próbálj meg olyan "igazolást" szerezni, lehetőleg eredetit amely azt támasztja alá, hogy lett munkád, de azt csak a jogsidd meglétével tudod ellátni.

Sok jóval nem tudlak bíztatni.

lufi # 2008.03.12. 17:12

Kedves tcsbp07!

Nekem 1.25 ezrelék volt és 1 év 5 hónap eltiltás mellé 108000 ft pénzbírságot kaptam...

csica # 2008.03.12. 18:25

Sziasztok!!

A hétvégén személygépkocsival megállítottak a rendörök,elismertem hogy ittam 1 pohár pezsgőt! 0,16 ezreléket mutatott ki a szonda!mondták enyhítő körülmény közreműködésem.sajnos tehergépkocsi vezető vagyok,mégegyszer sem büntettek.kérdezném hogy mire számíthatok??hogy elveszik-e az egész jogosítványom vagy csak a B kategoriát?szabálysértésként kezelik az ügyet!azt ígérték 1,5 hét alatt meglessz a határozat.csak így dolgozni sem tudok!hozzászólásotokat előre is köszönöm!!

János

gyula1 # 2008.03.13. 16:41

T. tcsbp07!

Nekem 1.2 ezrelék volt a véralkoholszintem és 1-év jogsi elvétel + 28000 Ft bírság és baleset is volt, személyi sérülés szerencsére nem! Októberbe jár le, jövőhéten kezdem az utánképzést! Majd írok a többi érdeklődőnek az utánképzésről! :)

Üdv. Gyula

monalisa1 # 2008.03.13. 17:08

csica

Szabálysértés, enyhe fokú alkoholos állapot miatt., pár tízezer forint és legfeljebb néhány hónapig terjedő eltiltás. Ha sz.gépkocsival követted el, akkor csak a "B" kat. fognak eltiltani, tehát a tehergépkocsit biztosan vezetheted továbbra is majd.

Ha akarsz (...) fellebbezhetsz a döntés ellen, akkor bírósági tárgyalás lesz., lehet hogy valamelyest csökkentik a büntetést - vagy nem.

csica # 2008.03.13. 17:45

Monalisa!

Köszönöm a hozzászolásod!csak azt nem tudom hogy a zérotolarenciában is igy müködik-e a jogszabály?!a tehergépkocsit meghagyja a B kat. elveszi.mert elötte még ijen elven működött.

jános

Traffic # 2008.03.13. 18:46

Ha sz.gépkocsival követted el, akkor csak a "B" kat. fognak eltiltani, tehát a tehergépkocsit biztosan vezetheted továbbra is majd.
a tehergépkocsit meghagyja a B kat. elveszi.mert elötte még ijen elven működött.

Szeretném (ismételten) eloszlatni azt a tévhitet, mely szerint alapból attól a kategóriától tiltanak el, amellyel az ittas vezetést elkövették. Ez nem így van! Ez csak egy lehetőség, a döntéshozó jóindulatán múlik, ha ezzel él.

Amire csica számíthat:
100.000.- forintig terjedő pénzbírság

  • 1-12 hónap járművezetéstől eltiltás,

tekintettel arra, hogy ittas vezetés szabálysértést követett el.
Természetesen szabálysértés esetén is élhet a hatóság azzal, hogy csak a B kategóriától vagy csak a személygépkocsik vezetésétől tilt el.

Gyula1!
Írj, szerintem mindenkinek fontosak az információid!

Atis77 # 2008.03.13. 18:53

Csica

Én is jártam már igy a szonda 2 sört mutatott. 40000e ft pénzbirság volt és 6 honap eltiltás. Erre levelet irtam az illetékes rendőrkapitánynak hogy a megélhetésemhet kell a jogositvány minimálbért keresek gyerekem van stb stb. Az a válasz jött hogy akkor a 40K-t fizessem ki havi 5K val 2K ileeték megfizetése mellett, és a jogsi maradhat mivel nem volt priuszom. 1 példányt feladtam ajánlva, és egy példányt személyesen bevittem a akpitányságra a kapitány titkárságára. Ha tényleg nincs priuszod talán meguszod, bár akkor még nem volt 0 tolerancia.

Traffic # 2008.03.13. 18:59

T. Atis77!

Magyarországon mindig is zéró tolerancia volt! Az más helyzet, hogy elvették-e a helyszínen a vezetői engedélyt szabálysértés esetén, vagy nem. Soha nem volt szabad alkoholfogyasztást követően járművet vezetni.

A büntetés enyhítéséről nem a rendőrkapitány dönt, hanem a rendőrség szabálysértési hatósága (általában az Igazgatásrendészeti Osztály). Soha nem szabad a kaptánynak címezni a kifogást.

Atis77 # 2008.03.13. 19:00

A kategoriánkéniti eltiltás ügyében a következőt tudom elmondani. Van egy gyerekkori barátom aki bkv buszsofőr balesetmentesen vezet miota jogsija van. Mezőkövesden matt részegen megfogták miközben pestre tartott azonnal elvették a jogsiját, és adtak neki valami papirt és hazaküldék pestre. Minden kategoriát bevontak 1 évig. Mondjuk ő nem irt levelet a kapitánynak. És nem is dolgozhatott.

Atis77 # 2008.03.13. 19:01

És semmi birósági cécó nem volt.

Atis77 # 2008.03.13. 19:03

Kedves Traffic

Hidd el hogy igy volt ha kell és megvannak még a papirok akkor be scannel-em és elküldöm neked. Ezt a tippet egy rendőr nyomozó kollégám adta, de ez már vagy 4 éve történt.