Ittas vezetés


moskvichman # 2007.07.17. 09:36

Én például soha nem féltettem a kártyámat.
Mert én még a régi kétlapost kaptam!

matrica # 2007.07.18. 20:12

Megvan a jogsim!
Ha lesz időm bővebben...
Üdv

cromy # 2007.07.22. 21:24

Nah sziasztok újra itt vagyok pár hónapnyi hallgtás után...
A helyzet a következő!
Kaptam előrször a egy határozatot ami szerint le kellett adnom a a jogosítványomat, egy másikat miszerint 15ezer ropogós magyar pöngőt be kell fizetnem, aztán mégegyet h 45ezret kell befizenetnem és egy év eltiltásom van...
Azt sajnos nem írták h mi lessz a utánképzésemmel...
Írtam egy kérelmet h a főiskolás tanulmányaim megkezdéséhez félretett pénz megy a büntetésre, mert nem vagyunk nagyon jó anyagi helyzetben, tehát nagyoon nagy nehezemre esik kifizetni a pénzt és a családomnak mégkevésbé van lehetősége 45ezer forintot kifizetni...
Hát, sok reménnyel indulok de nem számítok sok jóra!
Utánképzésről hol tudok tájékozódni?

Köszi, CROMY

experience # 2007.07.22. 22:49

szia cromy, ezen a linken megtalalsz mindent...

http://www.nkh.hu/…/85/lang,en/

crazyrider # 2007.07.23. 11:07

Helló.
Azt szeretném megkérdezni hogy én ittasan vezettem és kiküldték a végzést hogy fizessek 48.000ft-t és 2év 2 hónapra elveszik a jogsimat és még fizessek 50.000ft-t a mocira amit nem irattam át és nem volt rajta műszaki!
Ezzel lenne egy kis problémám főleg a 2év 2hónap jogsielvétellel. Aki tudna segíteni ebben megköszönném.

jogoskodó # 2007.07.23. 16:02

Crazyrider, pontatlan a kérdésed, mert mi az, hogy "Ezzel lenne egy kis problémám"? Mivel?

  • jogszerűtlennek tartod az eljárást?
  • az ítéletet?
  • jogszerűnek, de súlyosnak?
  • ha súlyosnak, mihez képest? mit és hogyan követtél el, mennyi volt a véralkohol, az eset körülményei stb. stb. Írj erről kicsit bővebben.
crazyrider # 2007.07.23. 19:04

közepes fokú volt az alkoholos befolyáltságom nekem a 2év 2 hónappal van problémám. jogszerűnek ítélem de ez már nagyon sok.Mert volt olyan ismerősöm aki kiesett a kocsiból olyan részeg volt 1 év eltiltást kapott meg kevesebb pénzbírságot egy másik kivitt egy ivókutat 1.5évre vették el neki+ a kút ára meg kis bírság. Én meg hogy a francba kaphattam 2év 2hónapot amikor normálisan közlekedtem megáltam egy benzinkútnál és akkor igazoltak.

crazyrider # 2007.07.23. 19:14

Ja meg a nyomozó akinél a vallomásom leraktam azt mondta hogy ilyen esetben max 1 év és egy kis pénzbüntetés vagy másfél év és nincs pénzbüntetés mivel hogy munkanélküli vagyok.

Dr.Attika # 2007.07.23. 19:19

Ezt én is tapasztalom, hogy nyomozó hölgyek, urak előszeretettel jósolgatnak a büntetési nemre és mértékre. Sajnos a gyanúsítottak be is dőlnek ennek a trükknek. Kár.

jogoskodó # 2007.07.24. 14:22

Crazy, pontosan mennyi volt a véralkohol?
Hol, mikor, milyen körülmények között (lakott terület / nem lakott terület, kis utca / főút / autópálya, forgalom?, veszélyes útszakasz?, gyalogosok forgamol?, látási viszonyok?, távolság? stb. stb.). Nekem 2.14 volt, hajnal, totál üres úton, belátható helyen, 0 gyalogosforgalom mellett, 200m megtétele után. 2 év lett belőle.

crazyrider # 2007.07.24. 17:03

nekem 2.41 volt hajnali órában egy ember se volt a sehol és csak áthaladtam a főúton egyenesen a benzinkúthoz ahol buli volt ami nem lakott terület volt.

jogoskodó # 2007.07.24. 20:33

Azt kel, hogy mondjam, hogy totál reális a 2 év 2 hónap. Nem súlyos, sőt még enyhének is mondható. A te alkoholértéked éppen csak közepes, majdnem súlyos befolyásoltság. Egyébként is hallottam arról a gyakorlatról, hogy az eltiltás évben = nagyjából véralkohol. Én 2.14-re kereken 2-őt kaptam, te 2.41-re 2 év 2 hónap.

Szabálysértési előzmények (elmúlt 2 évben milyen szabálysértéseid voltak), különösen ittas vezetés? Bűntetett előélet? (utóbbi gondolom nem, mert akkor még súlyosabb lenne).

Egyébként 1-től 10 év eltíltás alkalmazható.

jogoskodó # 2007.07.24. 21:06

Természetesen:
Azt kell...
Egy 'l' lemaradt.

ndruboy # 2007.07.27. 21:24

Akkor én a 0,82 vel mire számítsak? kevesebbre mint 1 év?:)

ndruboy # 2007.07.27. 21:26

éjjel 2 kor, a Campónánál...

csirke # 2007.07.28. 11:23

crazyrider, szerintem aki ittasan vezet, az nem "közelekedik normálisan", engem egyetlenegyszer kaptak el , mjnusz 10 fokban a margit hídon csatakrészegen - sehol egy lélek nem volt - persze 50 méterre a lakásomtól, hát azt a megalázást, amit kaptam, 21 éves voltam, megittam 6 sört meg 5 jégert és egy fillérem se maradt, hogy nekik adjam. Másfél óráig ültettek a dzsipben, én már sírva könyörögtem, hogy vigyenek haza, egyszerűen nem is tudom, már miért engedtek el, de én a büdös életben többet nem ültem autóba ittasan, és ez tíz éve volt, ami beolvasást a rendőröktől ott kaptam, inkább fizetem a súlyos ezreket a sofőrszolgálatnak, és bele se merek gondolni, mi lett volna, ha ne adj isten elütök valakit, szóval én mindenkinek csak ezt tudom javasolni, persze ide már csak akkor írnak, ha baj van. Nekem szerencsém volt, hogy elengedtek, de meg is hálálom, NE VEZESSETTEK 1 SÖR UTÁN SE!

jogoskodó # 2007.07.30. 08:39

A 0.82-őt ha szerzel egy jó ügyvédet (lehet, anélkül is) kidumálod a bűncselekmény kategóriából és akkor csak néhány hónap lesz... Ha nem, akkor 1 év.

Manci00 # 2007.07.30. 10:16

Az én vérvételem eredménye 1.02 g/l ezrelék volt.Minden papirom rendben van,az első rendőrségi esetem volt és 1 évre veték el a jogoítványomat.A vádiratban "B"-kategóriás jogsim van a végzésben meg "A-A1"-kategóriás.Pedig én "A"-korlátozott jogosítvánnyal rendelkezem.Velem volt egy haverom aki B-s jogsival vezetett egy papirok nélküli nagymotort neki 5-hónapra vedték el a jogsiját és pénzbüntetésben is fele annyit kapott mint én.Valahogy ezt nem értem,ha valaki tud segítsen nekem ebben.Köszönöm!

Manci00 # 2007.07.30. 10:17

Ja és a haverom vérvétel eredménye 1.24 g/l

hans # 2007.07.30. 10:42

szia Traffic bocs hogy csak most írok de otthon voltam németországban.
Nos a jogsimat a rendőrök a helyszinen 2005 májusában vonták be és nem októberben ahogy az okmányiroda állítja, azóta (1 hete) megkaptam az új jogsimat németországban, mivel szerintük a magyarok törvénytelenül jártak el. hiszen az elkövetési időtől(jogsi elvétel 2005 május) is be kellett volna számítaniuk az okmányirodában.
német szerint meg nem kötelezhetnek utánképzésre mert német a jogsim és német is vagyok, de igazad van van magyar állampolgárságom is amit vissza is adok
nos?

Traffic # 2007.07.30. 18:26

T. hans!

A "Nos?"-t mire írtad? Hogy add-e vissza az állampolgárságodat? Ebben nem tudok tanácsot adni.
A kapott határozataidat meg kellene mutatni egy ügyvédnek, hogy tisztázhassa az eltiltás ideje körüli problémákat. Látatlanban nem tudok érdemi tanácsot adni. Annyi biztos, hogy a vezetői engedély elvételének napjától kell beszámítani az eltelt időt.

T. Manci00!

Ha a haverod véreredménye 1,24 g/l volt, akkor kizárt dolog, hogy csak 5 hónapra tiltsák el a vezetéstől.
Véleményem szerint nem az ittas vezetésért kapta a fele annyi büntetést, hanem csak a szabálysértések elkövetéséért. Ezek pedig: papírok nélküli motor, engedély nélküli vezetés.

Az ittas vezetésért minimum 1 évre el fogják tiltani, a pénzbüntetésre tippem nincs.

Manci00 # 2007.07.30. 21:05

olvstam a papírját és ugyan az mint az enyém,jogosítvány nélküli vezetéssel kapcsolatos dolgok nincsenek is benne,ugyan azokat a paragafusokat hozták fel mint nekem.Nem lehet,hogy azért kaptam ennyit,mert össze keverték a jogosítványokat.A haveromnak legalább feltüntették,hogy figyelembe lett véve,hogy az első eset,nekem még azt sem így 1 év és 75000ft.az övét nézve kicsit sokallom.Lenne esélyem kicsit lejjebb vinni,legalább valamelyiket.

Traffic # 2007.07.31. 19:54

T. Manci00!

Sürgősen jogorvoslattal, azaz panasszal kell élni vagy tárgyalás megtartását kell kérni (már ha nem volt tárgyalás)!

szszm # 2007.08.01. 06:23

Kedves Traffic, kedves Sorstársak!
Mit szóltok ehhez a Mika Hekkinen-nel felvezetett újabb "ittas vezetés ellenes" kampányhoz?
Én tehetetlen dühömben már csak röhögni tudok ezen az erőlködésen! Azok a hülye németek meg éppen pont most engedik meg a 0,8 mg/ml-es ittas vezetést! Persze, mert azok tudnak kulturáltan inni! Bezzeg a magyarok nem ismerik a mértéket, egy-két pohár sörnél nem tudnak megállni, ez indokolja a zéró-tolerancia fenntartását! - indokol Bencze József Országos Rendőrfőkapitány.
De kilóg a lóláb, akárhogy csűrik-csavarják a statisztikákat, végülis kénytelenek a szakértők is elismerni, hogy a halálos közlekedési balesetek alapvető oka eredendően nem a kisnértékű ittas/bódult állapotban történt vezetés, hanem a relatív gyorshajtás, a követési távolság be nem tartása, és az eredendően gyenge alkalmassági szűrés és gyakorlati képzés!

Üdvözlettel: szszm

bksp # 2007.08.01. 14:31

üdv mindenkinek

Tájékoztatás képpen: 0.43-ra 4 hónapot és 45e Ft-ot kaptam a 12. kerületben. Gondolom jogerőre emelkedésig lehet vezetni. Jól sejtem?