Csalás ügyében kérdések


divizio # 2016.10.22. 17:47

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.22. 14:55

Nem fognak elítélni. Sikkasztásért.

divizio # 2016.10.22. 14:49

sziasztok
A következő történt velem,egy ismerősöm megkért hogy vásároljak be neki egy boltban ahol ő a pénztáros.a fizetésnél jöttem rá hogy keveset számolt de szándékosan,az üzlet előtt rendőrök vártak blokkot kértek de azt sem kaptam.Sikkasztással gyanúsítanak mire számíthatok?
A pénztárost figyelték mert 4 emberrel ezt tudatosan csinálták.A pénztáros elmondta hogy ő kért meg a bevásárlásra,és hogy először voltam nála,de azt állítja hogy ő előtte jelezte nekem hogy "milyen módon fog történni a vásárlás"

Dr.Attika # 2016.10.13. 04:41

A 3 nap csak a mesében létezik. Elvileg 3 napon belül kellene elrendelni a nyomozást vagy a feljelentés kiegészítést.

mikkamakkazzz # 2016.10.12. 18:54

Jé, ennyi pénzért még nem dörömbölnek az ember ajtaján? de fura

ObudaFan # 2016.10.12. 13:56

Az bőven lehet.

Dr.Attika # 2016.10.10. 17:29

Ha nem eredetiek az érmék, akkor a vevőknek. Ha eredetiek, akkor Önnek.

Zona2 # 2016.10.10. 17:04

Köszönöm a választ. Akkor magyarán, ha feljelentettek a "károsultak", illetve kérik vissza a pénzüket, viszont én nem tartom jogosultnak a követelést, kinek lesz igaza?

Dr.Attika # 2016.10.10. 16:10

Tisztelt Zona2!
Ön mit ért pontosan az élettartam garancia alatt? Nincs köze ahhoz, hogy az érmék valódiak vagy sem, illetve, hogy mikor készültek.
Az élettartam garancia azt jelenti, hogy addig vállal garanciát amíg a terméket vagy annak alkatrészeit gyártják.
Nyilván itt az eredetiséget vitatják a vevők. Ha Önnek nincs birtokában olyan irat, amelyik az eredetiséget bizonyítja és Ön eredetiként adta el, akkor a felelősséget- sem büntetőjogi sem polgári jogi vonatkozásban- nem tudja áthárítani az Önnek eladó felé.

Zona2 # 2016.10.10. 15:14

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Amennyiben régi pénzérméket eladtam a Vatera piactéren (összesen 3-4 millio Ft.- értékben) majd hónapokkal később több vásárlóm (összesen 3db) is jelezte, hogy az érmék nem eredetiek, amiket vásároltak tőlem. Természetesen a pénzt kérik vissza, és feljelentettek. Jelenleg nyomozati szakban van az ügy (Btk. 391., nem is értem.) Van olyan érme amire "Élettartam" garanciát vállaltam, de magánszemély vagyok. , Milyen kötelezettségem van? Az érméket egyébként amiket eladtam, én eredetiként vásároltam, tehát ha valóban nem eredetiek, engem is megkárosítottak.
Jelenleg édesanyámat is kihallgatták, mert az egyik összeg az ő számlájára érkezett.

Köszönöm a választ, főképp az élettartam garancia kérdése érdekelne, illetve az, hogy ha jóhiszeműen én eredetiként vásároltam az érméket, lehet-e bármiféle problémám az ügyből.

Dr.Attika # 2016.10.10. 14:16
mikkamakkazzz # 2016.10.10. 09:49

Na, felhívtam a bírósági titkárt, mert már tiszta egy idegroncs voltam, hogy elmerjek -e utazni. Nagyon kedves volt, jól kiröhögött, hogy nyugodtan utazzak el, nem fog egy szabálysértésért köröztetni meg elővezettetni, főleg, hogy előre jeleztem, na meg a sértett nem is vette át az idézést úgyhogy úgyis én leszek csak. Kaptam új időpontot, mondta, hogy írjam fel, mert erről már nem fog jönni idézés. Köszi a válaszokat.

Dr.Attika # 2016.10.10. 07:21

Ez eddig is világos volt. Ön kvázi mentő körülményként hozta elő, hogy a sértett önszántából adta át a pénzt. Én arra hívtam fel a figyelmét, hogy ez csalás esetén nem mentő körülmény. Ha nem önszántából adta volna át, akkor lopás vagy rablás lenne, a maga szankcióival.

Dr.Attika # 2016.10.09. 19:06

Ha nem önszántából adja oda a pénzt, akkor az lopás vagy rablás. Tehát nem mentő körülmény.

Bea1 # 2016.10.09. 17:13

Nagyon nem mindegy, hogy 22 000, vagy 22 000 000.

mikkamakkazzz # 2016.10.09. 17:03

Tutira hat nulla van a 22 után?

Dr.Attika # 2016.10.08. 05:53

Kisváros bíróságán egy per tárgyalását elhalasztották a bíró más irányú, hivatalos elfoglaltsága miatt. A peres fél egy ismerősétől- aki a helyi utazási irodában dolgozik- tudomást szerzett róla, hogy a bíró arra az időpontra egy sítúrára fizetett be. A fél a bíróság elnökéhez beadványt intézett, hogy igazolni szíveskedjen mi az a hivatali elfoglaltság. A bíróság elnökének válasza már nem ismert számomra.

ObudaFan # 2016.10.07. 17:03

Azt sem árt igazolni, hogy éppen ekkor menni is kellett kulfoldre.

mikkamakkazzz # 2016.10.07. 11:51

Gondoltam rá egyébként :DDDD

Burn Out # 2016.10.07. 11:50

küldj egy selfiet a bíróságnak az adott város valamelyik nevezetessége elől a tárgyalás napján :))) biztos értékelni fogják :)

mikkamakkazzz # 2016.10.07. 11:23

Tehát hogy szóltam, hogy külföldön leszek, az nem elég? Akkor mit csináljak? Vegyek vonatjegyet és menjek vonattal? (mert azt el tudom nekik küldeni.)

ObudaFan # 2016.10.07. 11:08

Ha nem jelensz meg és nem igazolod a távolmaradást, elovezethetnek, az meg költséggel jár.

mikkamakkazzz # 2016.10.07. 06:09

Üdv,
Kérdésem lenne: tavaly december óta húzódik egy csalás szabálysértés ügyem (egyébként egy ki nem fizetett "munkabérről" van szó. A feljelentő nem volt bejelentve, és szerződésünk sem volt. A szolgáltatás, amit üzemeltünk ráadásul ingyenesen kipróbálható volt a kérdéses időszakban, tehát nem is szereztem jogtalan hasznot, ill vagyonában történő értékcsökkenést sem okoztam a sértettnek, mégis csalás a vád.)

Nagy nehezen kitűzték jövő hétre a tárgyalás időpontját. Két hete kaptam róla levelet, és 1 hét után kb jeleztem is levélben ,hogy nem tudok részt venni a tárgyaláson,kérem, hogy halasszák el, mert külföldön leszek munkaügyben (tényleg ott leszek.)
Nem kaptam semmilyen választ, ezért tegnap felhívtam őket, hogy mi van már ezzel? Azt kérdezte a hölgy, hogy alátámasztottam -e ? Én nem tudtam, hogy erről nekem még külön be kell küldenem valamit, ők meg ugye nem reagáltak.
Azt mondta küldjek el 1 repülőjegyet, de hát autóval fogok menni. Egy startupnak fogok kint segíteni marketingben pár hétig. Mondta a hölgy, hogy akkor az email váltásunkat küldjem el. És hivatalosan jegyezte is, hogy ő engem erre felszólított.
Megnéztem az email váltást, az a baj, hogy nincs benne konkrétan, hogy ezt lebeszéljük, mivel az skype-n, telefonálva történt. Az email váltásban csak annyi van, hogy jelentkezem a munkára, ő leírja röviden, mit kell csinálni, majd felajánlja, hogy tárgyaljunk skype-n, mert zökkenőmentesebb. Én ezt nagyon szívesen elküldöm, de ez nem bizonyít ugye nagyon semmit.
Kérdésem az lenne, hogy mi történik, ha nem megyek el a tárgyalásra? Jeleztem ugye előzetesen, de tényleg nem tudom, hogyan támasszam alá. Persze az mindent megoldana, ha megkérném a partnerem, hogy jelezze, hogy valóban ott leszek, de ugye azzal buktam is a munkát.
Viszont azt olvastam, hogy ha nem jelenek meg, körözhetnek is, azt nagyon nem szeretném, meg azt sem, hogy a szüleimnek itt dörömböljenek a rendőrök.
Szóval, el merjek utazni? Gondoltam arra is, hogy mégsem autóval megyek, hanem repülővel/vonattal, hogy lehessen bizonyítani, de az gondolom már nem megoldás, ha a telefonbeszélgetésünk után veszem meg a vonatjegyet. Sajnos nem tájékozódtam megfelelően ennek a folyamatáról :(

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.06. 15:03

:)

Dr.Attika # 2016.10.06. 14:33

Akkor itt álljon meg. Ha ilyen kevés adat van, akkor a sértett megalapozottan még büntetőeljárást sem tud indítani.
Hivatkozok a miniszterelnök dakota közmondására: A folyón akkor kell átkelni, amikor a partjához érünk.