Western Union csalás


aupair # 2010.03.11. 20:19

Sajnos a WU jóvoltából én is rosszul jártam. Feltettem ide ezt a cikket, hátha valakinek segít.Bár, aki már pórul járt, annak sajnos késő.

http://nol.hu/…gazdag_lenne

istvan01 # 2009.11.21. 06:48

A Western Unionnal nem muszály személyazonosságot igazolni, elég azt a bizonyos sorszámot tudni.

minorityreport # 2009.11.19. 00:47

Erre jo a PayPal.


minority

ObudaFan # 2009.11.18. 13:20

Tudnia kellene.

pestinő # 2009.11.18. 09:44

Igen, hasonló, a mobile.de-n látta a munkagépet és neki is először azt ajánlották, hogy egy szállító cégnek küldje el a pénzt és megkapja a gépet teszelésre. Ezután jött a WU-s javaslat, ami biztonságosnak tűnt - mondjuk tegnap este óta már tudjuk, hogy egy tipikus csalás. A rendőrség tud ezzel valamit kezdeni?

Pirka13 # 2009.11.18. 09:31

Az a gyanúm, hogy hasonló ügybe keveredtél, mint a motorosok, bár ott is ír valaki munkagépről.
http://www.motorozz.hu/main.pl?…

pestinő # 2009.11.18. 08:58

Az alábbi ügyben szeretnék segítséget kérni. Testvérem az interneten talált egy munkagépet, amit meg akart vásárolni. Az emailes és telefonos kommunikációból az derült ki, hogy a gép Angliában van és az eladó azt a garanciát kérte, hogy 5,000 Eurót utaljunk el Angliába Wester Unionnal annak a személynek a nevére, aki kiutazik a gépet megnézni (testvérem kollégája). Valamint erről küldjük el az igazolást és az üzlet többi részét Angliában rendezik. A WU pénzfelvételi szabályait megnézve ez biztonságosnak tűnt, mivel az utalási adatokon kívül a személyazonosságot is bizonyítani kell a pénzfelvételkor. Hétfőn az utalás megtörtént, az igazolást elküldtük, a kolléga holnap utazott volna. Tegnap este telefonon azonban az eladó azzal állt elő, hogy még 4,000 Eurót küldjünk el WU-val. Ez gyanúsnak tűnt és megnéztük az elküldött pénz státuszát, ami kiírta, hogy felvették. Tehát nagyon erős a gyanú, hogy az "eladó" felvette a pénzt. A WU ma reggel azt mondta, hogy semmilyen felelősséget nem vállal. Mit csináljunk? Utólag könnyű okosnak lenni, hogy nem kellett volna kiküldeni pénzt, de a csalás - valószínűleg hamis igazolvánnyal - megtörtént.