Online jogi tanácsadás


ObudaFan # 2013.03.30. 11:14

Attól, hogy van jövedelme, még megállhat. A kérdés többi részét én nem tudom értelmezni.

nikili # 2013.03.30. 11:39

Bizonyára kicsit túlbonyolítottam a kérdést. Mi az, amivel kivédhető az üzletszerűség?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.30. 11:50

Ennek a kérdésnek sincs értelme.

nikili # 2013.03.30. 12:04

Tehát az üzletszerűség mint gyanúsítás fenn áll, az semmilyen módon nem védhető ki?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.31. 22:07

A "kivédhető" kifejezés az, ami ebben a kontextusban nem értelmezhető.

csanyijoci # 2013.04.01. 06:12

Tiszteletem ?

Kérdésem:

Adott egy albérlet ahol együtt él egy házaspár gyerekekkel,feleség egy nap csak fogja magát és elköltözik elviszi gyerekeket és az ingóságok nagy részét ! Nem kis értékről van szó hanem több milliós,volt amit elvittek!

Megteheti ezt úgy hogy hivatalosan be se volt jelentkezve arra címre ?

Ez nem bűncselekmény ? lopás vagy bármi más ?

Előre is köszönöm választ!

ObudaFan # 2013.04.01. 08:40

Nem bűncselekmény, a házastársi közös vagyon felett neki is joga van rendelkezni.

Angolka75 # 2013.04.01. 14:12

Tisztelt ugyvedek
Ferjem januar 29.-en kapott elsofoku iteletet(csalasert 4 ev)amit a birosag azota sem gepelt le es ferjem nem kapta kezhez.Emiatt nem tudunk fellebbezni masodfokra.
Kerdesem:hol es hogyan tehetnek ez ellen panaszt,illetve eseteben kirendelnek-e majd partfogot es akkor valoban nem johet haza(ami jelen esetben kulfoldon van?)
Valaszat elore is koszonom,
Tisztelettel: Katalin

kompi # 2013.04.01. 17:24

Üdv.Nekem olyan kérdésem lenne,hogy 1996ban személyes szabadságvesztés korlátozása miatt,el lettem ítélve .1év6 hónap letőltendő börtönbüntetést kaptam ,amit 2évre felfüggesztettek!Az lenne a kérdésem ez szerepel-e az erkölcsi igazolványba? vagy esetleg egy idő után elévül? Előre is köszönöm. Üdvözletem.

kovacsbohus # 2013.04.04. 01:36

Üdvözlöm a fórumozókat! Segítséget szeretnék kérni. Nem tudom,hogy az ügyemben merre és,hogy induljak,illetve mihez van jogom. Ha tudtok,kérlek segítsetek.
Hat éve költöztem egy társasházba, akkor még a három kisgyermekemmel. A földszinten lakó idösebb hölgy,aranyos,kedves volt velünk. Először még csak az egyik közvetlen szomszédjával alakult ki a haragos viszony. Folyton tájékoztatott az aktuális problémáról,velük kapcsolatban. Lopással, a ház pénzének ellopásával, gázkazán megrongálással,folyamatos hazudozással vádolta őket. Aztán haragba lett a másik közvetlen szomszédjával is,őt is gyanusítgatta folyamatosan,hol ezzel,hol azzal. Béketűrő,alkalmazkodó ember lévén, éveken át meghallgattam,de megmondom őszintén, leszűrtem,hogy minden nincs teljesen rendbe a nénivel. Aztán újra férjhez mentem,a néni az első pillanattól kezdve ellenséges volt a párommal szemben. Amikor kisebb barkácsmunkákat végzett a pincében,akkor lopással vádolt. Hiába fizettem a 'becsületkasszába' pénzt,az elhasznált áramért,akkor is szemét,tolvaj embereknek nevezett, a ház előtti padon ülve,fennhangon,órákon át. A helyzet az utóbbi 1 hónapban teljesen eldurvult. Amikor nem voltam itthon- de csak akkor- letámadta a 12 éves kisfiamat,majd a 14 éves lányomat, fotózta őket,mondván ők tették tönkre a vadonatúj bejárati ajtót,mert becsapják. Rugós zárszerkezet zárja az ajtót,nem is lehet csapkodni... Aztán következett a kutya,hogy a lépcsőházba piaszkít,illetve az ő lábtörlőjére... Aztán megvádolta a 12 éves kisfiamat azzal,hogy felfeszítette a poataládáját,kilopkodja a leveleit... A férjem próbált beszélni a nénivel,hagyjon minket,ne bántsa a gyerekeket,szóljon nekünk,ha problémája van. Csendes család vagyunk,senkivel nem volt egy hangos vitánk sem,jó viszonyban vagyunk a házban is és a munkahelyünkön is mindenkivel. A gyerekeim jól neveltek, tiszteletre tanítottam őket. A néni viszont lépten-nyomon minden szemétnek lehordja őket,sértegeti. A múlt héten egy reggel,amikor a párom vitte a kutyát-igy próbáltuk kivédeni az esetleges cirkuszt- megint tombolt,szitkozódott az ajtaja mögött,és a férjem dübbenteni akart az ajtaján,amire az sajnos beszakadt. Rendőrségi ügy lett belőle. A férjem nem akarta bántani,se bemenni hozzá,nagyon megbánta,nagyon szégyenli,és már meg is térítettük a kárt.. A jövő héten lesz gyorsított eljárásban a pere. A néni kiszámíthatatlan,és mivel mindig figyel,tudja mikor nem vagyunk itthon.Szeretném megtudni,milyen lehetőségeim vannak,amikkel megvédhetném a gyerekeimet,a családom nyugalmát. Féltem őket,mert úgy érzem ez a helyzet tarthatatlan. Így nem lehet élni. A szomszédok, 6 család,a kollégáink mind a segítségüket ajánlották fel,nagyon sajnálnak bennünket.Kérem,segítsetek!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 07:37

Kovácsbohus, mindenkinek alanyi joga hülyének lenni. (Pláne, ha nem szabad akaratából az, hanem beteg.) A garázdaság viszont már bűncselekmény.

A gyámhatóságnak esetleg tehettek bejelentést, hátha gondnokság alá helyezik, és intézetbe rakják.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 07:41

ez szerepel-e az erkölcsi igazolványba? vagy esetleg egy idő után elévül?
Nem elévül, hanem mentesülsz az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól. Már meg is történt. Köznyelven szólva: nem vagy büntetett előéletű.

(Másfél évet két évre függesztettek fel?! Nagyon tetszhettél a bírónak.)

Csillaanna # 2013.04.04. 08:56

Tavaly totálkárosra törték az autóm, egy kereskedés 70.000,- FT-ért vette meg a roncsot.Nem jelentették le az adásvételt, így a súlyadót idén rám vetették ki. A kocsi összes papírja: adásvételi, törzskönyv forgalmi mind nálam van. Januárban leadtam az adásvételit az okmányirodában, de azt mondták, hogy idén nekem kell kifizetni az egész évre jutó súlyadót. Mit tehetek, hogy ők fizessék a súlyadót,?
Előre is köszönöm a választ!

balesetijogasz # 2013.04.04. 09:55

A súlyadót az fizeti, aki a nyilvántartásban szerepel január 1-jén. Az adásvételi benyújtása a hivatalhoz nem csupán a vevő, hanem az eladó kötelezettsége is. Így álláspontom szerint, ki kell fizetni.

chocho # 2013.04.05. 17:34

Tisztelt Ügyvédek!

Nagyon megköszönném ha segitenének...Egy baratom kábitoszert vásárolt és rajtakapták kb 1 honapja...első kérdésünk az volt hogy nekem lesz e illetve még 1-2embert felsoroltak...gondolom telefonálgatásbol köbetkrztettek...ő persze mondta h magának vásárolta...most kaptam egy idézést ,,gyanusitott csekély mennyiségű kábítószer birtoklás fogyasztás stb...ilyenkor mi is van?most belémverik h vettem vagy?mi alapján vagyok igy gyanusitott?mit tegyek mondjak?még van 1hetem...kérem segitsenek

KTimea # 2013.04.10. 11:09

Tisztelt Ügyvédek, Fórumozók!
Kérdésem előtt vázolom a történteket: egy barátom húga egy kisebb marakodásba került egy lánnyal egy borozóban, miután ez a lány a társaságával együtt illetlen szavakat mondott rá. Ekkor a barátom és egyik barátja odaléptek, hogy véget vessenek a marakodásnak és elvigyék a húgát onnan. A társaság férfi tagjai ellökték a barátomat. Ezután a barátomék távoztak. Egy héttel később, azaz április 6.-án egy másik szórakozóhelyen megjelent a provokáló lány a nővérével és két férfival, akik rátámadtak a barátomra, mert a két lány azt állította, hogy a barátom megütötte őket ököllel előző héten. Távoztunk erről a helyről is, azonban utánunk jöttek és még kb. 6 idegen férfi jött velük és bántalmazni akarták a barátomat. Közülük egyik sem volt jelen az előző heti esetnél, tehát az alapján támadtak, amit a két lánytól hallottak. Tehát ez terjed a városban, hogy barátom ököllel ütött egy lányt, illetve egyszer azt is mondták, hogy mindkettőt megütötte. Elmondtam nekik, hogy bíróságra vihetjük az ügyet, de nem tört meg erre. Utána néztem a rágalmazás törvénynek és pontosan illik az esetre a leírás. Az a kérdésem, hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy feljelentés nélkül hajlandók legyenek bevallani nyilvánosan az igazságot? Gondolok itt arra, hogy van-e olyan lehetőség, hogy pl. egy ügyvéd felszólító levelet küld a rágalmazónak, amennyiben nem tesznek eleget követelésünknek, fel lesznek jelentve rágalmazásért. Vagy a barátom küld levelet. Válaszukat előre is köszönöm!

nikili # 2013.04.10. 15:01

nagy értékű lopás esetén háziőrizet megszüntetése lakhelyelhagyásra elengedő az iskolaigazolási papír, hogy főiskolára jár az illető illetve hogy mindennapi gyógytornánra szorul? ezek elég nyomós érvek vagy muszáj egy munkaelőszerződésnek is meglennie? KÖSZÖNÖM

ObudaFan # 2013.04.10. 15:07

Hát ez azért függ az ügy egyéb körülményeitől is.

nikili # 2013.04.10. 15:11

teljes beismerés, tényfeltáró vallomás, önmagára és a társaira is terhelő, az egyik társukat elkapták, aki nem tett vallomást azóta sem. a barátom 2 hónapot volt előzetesben, 2 hónapja háziőrizetben, de most májusban lesznek a fősikolán a vizsgái, aztán diploma. Ügyvédi irodában dolgozott, csak rossz társaságba keveredett. Rendezett családi és egzisztenciális körülmények. A kár egy része is megtérült a jóvoltából. Ezek mellett?

guba" # 2013.04.10. 16:47

Teljesen mindegy, hogy mikor lesznek és hol a vizsgái, ha egyébként fennáll a kényszerintézkedés bármelyik feltétele.

ObudaFan # 2013.04.10. 18:13

Házi őrizetből is kaphat arra engedélyt, hogy ezekre a vizsgákra elmenjen.

Kutka # 2013.04.10. 18:43

Tisztelt Guba Úr!
Azt szeretném megérdeklődni Öntől,illetve segítséget kérni,hogy amikor megvásárolok egy autót,15-napom van,hogy átírassam,de közben nekem van rá vevőm és Én el szeretném adni az autót,de közben az eladó,aki nekem eladta lejelentette,de már a 15-ik napon belül eladtam ,minek minősül?
Át kell-e ugyan úgy íratnom,vagy köztesnek számít?
Vagy ilyen esetben hogy van ez?Von-maga után valami büntető eljárást?
Mert Én a saját nevemben kötöttem az illetővel adásvételit,hiába nem írattam át és,akitől vettem azt az adásvételi szerződést is átadtam.Akkor is le kell jelentenem és az adásvételi szerződéseket le kell adnom az okmányirodában?

Várom a mi előbbi válaszát,amit előre is köszönöm!

Üdvözlettel:Antal

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.17. 14:37
epcike # 2013.04.22. 19:47

Tisztelt Fórumozók!

Mit lehet tenni a vaterával vagy a csaló eladóval? Az eset a következő:

2012-ben a Vaterán vásárolni szerettem volna egy fényképezőt, a pénzt elutaltam, a gép nem érkezett meg azóta sem. Már akkor írtam (lassan egy éve) a Vaterának egy hosszú üzenetet, leírtam minden adatot az eladóról, és erre kaptam egy automata üzenetet: "Majd foglalkozunk az üggyel" szöveggel. A Vatera azóta sem foglalkozik az ügyemmel.

Mit lehet tenni a Vaterával, aki nem foglalkozik az üggyel, és mit lehet tenni a csaló eladóval, aki nem küldi a terméket? Vagy egyáltalán hová fordulhatnék segítségért? Mert jelenleg a pénzem is oda és a termék is náluk van.
Köszönök minden segítséget!
Üdv.

spsz # 2013.05.24. 08:51

Tisztelt fórumozók!

Egy telekhasználati kérdésben szeretnék segítséget kérni.
Egy csőtörés-veszélyes vízvezeték-szakasz kicserélése céljából ástam egy kb. 5-6 méter hosszú, 90-100 cm mély árkot a saját tulajdonú, belterületi telkemen.
A szomszédos telek felől a területemet egy magas betontámfal határolja. A vízvezeték a támfal mellett halad, így értelemszerűen az árok is a szomszéd betontámfalával párhuzamosan fut, a támfaltól kb. 40-50 cm távolságra. A helyzet az, hogy a szomszéd feljelentéssel, önkormányzati intézkedéssel fenyeget emiatt az árok miatt. Állítólag a támfal túloldalán kb. 20 centit megsüllyedt a földje egy szakaszon(én nem láttam a süllyedést). Van-e bármilyen jogi alapja ennek a fenyegetőzésnek? Kell-e nekem bármilyen engedélyhez folyamodnom, hogy egy vízvezetéket kicseréltessek a saját telkemen?
Tudná esetleg valaki linkelni a vonatkozó törvényi/rendeleti szabályozásokat?

A válaszokat előre is köszönöm.