Online jogi tanácsadás


lotti1999 # 2013.02.21. 13:05

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Sikkasztási ügyben van ellenem eljárás,de nagy valószínűséggel abból nem lesz semmi (valszínű évekig elhúzódik),viszont egy pár napja lopást követtem el a kamera felvett 6000Ft értékben voltam a rendőrségen bevallottam az árut visszaadtam most várom a bírósági idézést. Szerintetek a két ügyet vehetik egybe (ebből lehet így nagydob bajom a rendőrségen azt mondták h semmi köze a 2-nek egymáshoz. Előtte soha nem loptam még és nem is voltam büntetve!
Mennyit kaphatok így a lopásért?A rendőrségen azt mondták h szerintük semmit nem kapok,mondták is h ügyvéd sem kell,felesleges pénzkidobás.
Mennyi az elévülési idő és honnantól számít!
Légyszi valaki segítsen!
köszönöm

ExploitedFan # 2013.02.23. 15:36
Helló egy olyan gondom lenne hogy van egy ember nevezzük Zsolt-nak.Árult egy kártyát a neten amit én megvettem ,én hü* előre utaltam neki.1 hetet töltött azzal hogy feladja postán elsőbbségiként egy videókártyát, aztán azt állítja hogy visszajött a csomag és újra feladta már 2 hete ezt várom,semmi.Megkérdeztem hogy mit rontott el mi volt a hibás,kitért a válasz alól,a zöld számlát állítólag elhagyta,nekem megvan az utalásról szóló számla, a neve a telefonszáma, az apja bankszámlaszáma ahova a pénzt utaltam az apja neve is, nos az lenne a kérdésem ha nem ír mert lassan 4 napja nem ír vissza,és küldtem neki sms-t hogy utalja a számlámra vissza az összeget de nem kapja meg mert kivan kapcsolva a telója,nos a kérdésem ha nem utal vissza feljelentést teszek mi lehet ebből?tehát nem vágom ezt az egész témát gondolom a pénzt nem kapom vissza,vagy lehet róla szó?mit kellene tennem a feljelentésen kívül? 2 hete várom a kártyát hitegetett, még azt is kérdeztem tőle ugye nem csapsz be idézek "szia megbizhatsz bennem sosem vertem át senkit és nem is fogok nem úgy neveltek!Ezt garantálhatom!0670-----
  • .
Zsolti! várom az sms-t hogy megkapja és vissza utaljon csak a legrosszabra készülök.Ebben kelene segítség tisztelt Uram/Hölgyem.Köszönöm.
Agent Cooper # 2013.02.26. 10:14

Kedves ExploitedFan!

Kérni kell a büntetőeljárás során a polgári jogi igény érvényesítését. Az elkövetőnek nemcsak a kárt kell megtérítenie, de még büntetést is kap.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Pearl628 # 2013.02.26. 11:49

Segítségre lenne szükségem egy dologban. Barátnőmnek több jogi problémája van, sok procedúra és ügyvéd után végül én vettem kézbe a dolgot. Nem vagyok jogász. A lényeg az, hogy a bíróság elfogadta az általam írt perújrafelvételi kérelmet. 2013. március 1-én tárgyalás lesz. A kérdésem az, hogy én résztvehetek-e olyan minőségben a tárgyaláson, hogy ott segíteni tudjak tanácsaimmal a barátnőmnek?
Sajnos sürgős a dolog, tegnap jött a levél és 4 nap van csak a tárgyalásig. Ha segíthetek neki, akkor mi ennek a hivatalos módja? Kell valamilyen meghatalmazás? Ha igen, akkor milyen?
Köszönettel!

ObudaFan # 2013.02.26. 12:14

Ez most polgári per vagy büntetőeljárás?
Egyébként ha csak barátnő, akkor egyik esetben sem lehetséges ez így.

Pearl628 # 2013.02.26. 12:32

Polgári per, örökléssel kapcsolatos.

Pearl628 # 2013.02.26. 12:33

Csak barátnő. Tehát, ha ott is vagyok, nem szólhatok semmit.
Mindenesetre köszönöm a tájékoztatást.

monalisa1 # 2013.02.26. 13:03

Pearl628

Jogszabály írja elő, hogy magasabb szintű jogvitánál már csak ügyvéd képviselheti a felet mert ott már kell a jogászi tudás. (A tárgyaláson csak úgy röpködnek az egyes paragrafus-számok és jogászi szakkifejezések, a laikusnak egyenkénti elmagyarázásra nincs idő.)

Az ügyvéd a tárgyaláson kérheti annak rövid elhalasztását, mívelhogy a megbízásra csak most lett felkérve - a perre nem volt ideje felkészülni. A bíróság új időpontot tűz ki.

---
  • laikus hozzászóló
GuzsiDina # 2013.02.26. 13:38

Üdvözlöm!
Egy ismerősöm kérdését szeretném tolmácsolni segítségkérés végett.
A történet a következő: ismerősömnek végrehajtás van a háza ellen, már nem lakik benne, összeköltözött a párjával. Esküvőt szeretnének (két tanúval). A kérdés az lenne, hogy ha házasok lesznek, az ismerősöm tartozását levonhatják a jövendő férj számlájáról? Ha igen, akkor milyen lehetőségek vannak esetlegesen, hogy ez nem történjen meg? (Házassági szerződésük lesz.)
Válaszukat megköszönöm: G.E.

ObudaFan # 2013.02.26. 14:48

Jogszabály írja elő, hogy magasabb szintű jogvitánál már csak ügyvéd képviselheti a felet mert ott már kell a jogászi tudás.

Itt nem (feltétlenül) erről van szó, legalábbis a leírtakból nem következik a kötelező jogi képviselet.
De kötelező jogi képviselet hiányában sem lehet bárki képviselő polgári perben.

Pp. 67. § (1) A perben meghatalmazottként eljárhat:

  1. a félnek a 13. § (2) bekezdésében megjelölt hozzátartozója;
  2. a fél pertársa, továbbá pertársának törvényes képviselője vagy meghatalmazottja;
  3. az ügyvéd és az ügyvédi iroda;
  4. közigazgatási szerv, egyéb költségvetési szerv vezetője vagy alkalmazottja a szervnek a tevékenységével kapcsolatos, valamint az alkalmazott a szerv vezetőjének az őt e minőségében érintő pereiben;
  5. az önkormányzatokat (azok szerveit) érintő perek közül:

ea) a helyi önkormányzat pereiben: a helyi önkormányzat képviselő-testületének (közgyűlésének) a tagja, a polgármester (főpolgármester, megyei közgyűlés elnöke), a jegyző (főjegyző) és a polgármesteri hivatal (főpolgármesteri hivatal, megyei közgyűlés hivatalának) alkalmazottja;

eb) a polgármesternek (főpolgármesternek, megyei közgyűlés elnökének, a kerületi hivatal vezetőjének) az őt e minőségében érintő pereiben: a helyi önkormányzat képviselő-testületének (közgyűlésének, a kerületi képviselőtestületnek) a tagja, a jegyző (főjegyző) és a polgármesteri hivatal (főpolgármesteri hivatal, megyei közgyűlés hivatala, kerületi hivatal) alkalmazottja;

ec) a jegyzőnek (főjegyzőnek) az őt e minőségében érintő pereiben: a polgármesteri hivatal (főpolgármesteri hivatal, megyei közgyűlés hivatala, kerületi hivatal) alkalmazottja;

ed) a helyi önkormányzat szerveinek, valamint e szervek vezetőinek az őket e minőségükben érintő pereiben: a szerv alkalmazottja, a jegyző (főjegyző) és a polgármesteri hivatal (főpolgármesteri hivatal, megyei közgyűlés hivatala, kerületi hivatal) alkalmazottja;

ee)a nemzetiségi önkormányzatnak, valamint annak vezetőjének az őt e minőségében érintő pereiben: a nemzetiségi önkormányzat tagja, a nemzetiségi önkormányzat szervének vezetője és alkalmazottja;

ef)a nemzetiségi önkormányzat szerveinek, valamint e szervek vezetőinek az őket e minőségükben érintő pereikben: a nemzetiségi önkormányzat tagja, a nemzetiségi önkormányzat szervének vezetője és alkalmazottja;

  1. a szakszervezet a saját tagjának perében, valamint a külön jogszabályban meghatározott perekben;
  2. az érdek-képviseleti célra alapított szervezet saját tagjának olyan perében, amelynek tárgya a szervezet alapszabályában meghatározott érdek-képviseleti célok körébe vonható;
  3. a szövetkezet ügyintézésre jogosult tagja vagy alkalmazottja a szövetkezet pereiben;
  4. a jogi személy és egyéb gazdálkodó szervezet (396. §) alkalmazottja munkáltatójának gazdasági tevékenységével kapcsolatos pereiben, a jogi személy és egyéb gazdálkodó szervezet jogtanácsosa (jogi előadója) pedig azokban a perekben is, amelyekben külön jogszabály a képviseletre feljogosítja;
  5. akit erre külön jogszabály feljogosít.
ObudaFan # 2013.02.26. 14:48

GuzsiDina

Nem vonhatják.

valaki93 # 2013.02.26. 16:26

Üdv!! Azt szeretném kérdezni ha valéaki börtönbüntetést halytvégere, és 18 honapot kapott mennyi kedvezményre számithat?? márciusban a 12. honapját üli.. de nem vonult időben hanem 2 honnappal késöbb az utcán egy igazoltatásbol vitték be.. igy számithat e valamiiféle kedvezményr??

lotti1999 # 2013.02.27. 13:44

Nem vonhatják egybe,akkor az előfordulhat h a lopásért kapok pénzbüntetést és ez a sikkasztásos ügynél egy súlyosbító körülmény (visszaesőnek számítok) ebben az esetben? A bíróságon az ítélethozatalnál ezt megemlíthetik?
Várom a választ! Köszönöm

ObudaFan # 2013.02.27. 17:32

valaki93

Nem kaphat kedvezményt.

ObudaFan # 2013.02.27. 17:34

lotti1999

Visszaesőnek nem számítasz ettől, de súlyosító körülmény.

lotti1999 # 2013.02.28. 07:06

Köszönöm a választ!
Az ítélethozatalnál sikkasztásos ügyben ezt megemlíthetik h lopás miatt...?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 07:14

Nem hetik, hanem fogják.

lotti1999 # 2013.02.28. 09:04

Akkor is ha figyelmeztetést kapok a lopásért?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 09:27

Figyelmeztetést? Ilyen büntetés nincs.

mg_lenart # 2013.02.28. 09:30

Üdv, tanácsot szeretnék kérni a következő esethez:
páromnak évek óta van egy "lelkes követője", aki jól észrevehetően másolja a személyiségi jegyeit, viselkedését, szokásait. Legutóbb a párom által a gyes alatt létrehozott vállalkozását másolta le ügyesen...
Ezzel kapcsolatban volna a kérdésem, hogy ha ezek valóban bizonyíthatóak, akkor tehető-e az illető ellen valamilyen jogi lépés? (ha szükségesek konkrétumok, tudok példát is írni bőven) Előre is köszönöm ha valaki válaszol!

lotti1999 # 2013.02.28. 09:42

Akkor a legalacsonyabb büntetés a pénzbüntetés? Első eset(és utolsó is) 6000Ft értékben gyerekruha,visszaadtam a ruhát nem is használtuk,elvállaltam...stb...nem voltam még büntetve!Még azt is felajánlottam h kifizetem a 6000Ft-ot.Gyesen vagyok alig van jövedelmem.
Figyelmeztetést lopásért nem lehet kapni?

lotti1999 # 2013.02.28. 09:45

Bocsánat h értetlen vagyok,de nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal,és köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 09:46

Van még megrovás, próbára bocsátás - de azok nem büntetések.

Mi a probléma azzal, hogy az indoklásban esetleg megemlítik a büntető eljárás alatt elkövetett szabálysértést?

lotti1999 # 2013.02.28. 09:52

És lehetséges hogy megrovás, próbára bocsátást kapok a lopásért? Mekkora ennek a valószínűsége? Annyira sajnálom,h ilyet tettem nagyon rossz érzés,borzasztó!!Iszonyatos! 28éves vagyok és még sohasem követtem el semmit!!!
Mi a probléma azzal, hogy az indoklásban esetleg megemlítik a büntető eljárás alatt elkövetett szabálysértést? azért kérdeztem csak,hogy akkor ott is lesül még egy soron az arcomról a bőr! :(

ObudaFan # 2013.02.28. 12:53

Hát, azért vagyon elleni bűncselekménynél ritkán marad el a pénzbüntetés.