külföldre utazás engedélyeztetése


CarlGauss # 2021.10.07. 16:10

Üdvözlöm Önöket!
Az 1998. évi XII. törvény
a külföldre utazás III. Fejezet 16§ (1) c) illetve ca) pontja szerint nem utazhat külföldre, akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek a szabadságvesztés végrehajtásának utolsó napjáig. 2021.december.12. napjától feltételes szabadságon leszek 10 hónapig azaz 2022.október.11 napjáig. A feltételes szabadság idejére pártfogó felügyeletet rendelt el a törvényszék. A büntetés letöltés megkezdése előtt külföldön pontosan Németországban éltem, dolgoztam, ahol megismerkedtem a jelenlegi párommal, élettársammal, külfödi nem magyar állampolgár Németországban született akivel kettő nevelt gyermekem van szintén Németországban születtek nem magyar állampolgárok illetve várjuk a harmadik gyermeket aki már közös gyermek lesz. Párom 2022.február.22 napjára van kiírva. Csak hogy e szerint a törvény szerint én nem hagyhatom el az országot vagyis nem lehetek ott a családommal, a gyermekem születésekor és így tovább. 2évet voltam BV intézetben jelenleg Reintegrációs-őrizetben vagyok már 6hónapja. Sajnos nagyon rossz pártfogót jelöltek ki semmiben nem segít, sőt a reintegrációmat hátráltatja. Szeretném tudni, hogy BV bíró, BV ügyész vagy esetleg valamelyik minisztérium tudja e engedélyezni, hogy a feltétetles szabadság ideje alatt visszamenjek Németországba a családomhoz és onnan tegyem meg a jelentkezési kötelezettséget a megadott időközönként a pártfogófelügyelőnél. Milyen jogi lehetőségeim vannak? Kiutazás engedélyeztetése? Családegyesítés? Egyáltalán kinek áll jogában vagy van hatásköre, ezt engedélyezni, eldönteni? Köszönettel!