Apród csalás


Szabina 30 # 2020.07.09. 07:58

Tisztelt fórumozók!
Minket is átvertek a Jófogáson egy rattan kerti bútorra utaltuk el a pénzt de szerencsére egy kis fenyegetéssel vissza kaptuk nem csak rólunk volt szó hanem több emberről azért írom ezt le hogy más ne járjon így Lukács Anikó a neve a számlaszáma 10402915-86704956-57571017 neki még véletlenül se higgyenek mert egy csaló!!

explicit86 # 2020.06.30. 19:56

Helló, Én is átverés áldozata lettem a "Vajákos" módszernek.
Balogh Zoltán adatai...

Balogh Zoltán
12100011-17755142

Javaslom hangoljuk össze.

DraZs # 2020.06.30. 11:34

Üdv!

Keresek érintetteket, akit magát Juhász Lillának nevező személy átvert. Előre utalásért vaják könyveket árult a jófogáson, de természetesen felszívódott utalás után. Az ügyben rendőrségi feljelentés született melynek száma: 03000/289/2020. bü. (Bács-Kiskun megyei főkapitányság)

Ismert adatai:
Juhász Lilla
Mátraszele (feltehetően nem igaz)
Számlaszám: 10700237-72075726-51100005
Telefonszám: +36 30 8906888

Azóta láttam, hogy Balogh Zoltán néven is hasonló hirdetések voltak, de belőle nem tudtam kiszedni a számlaszámát.

Amennyiben feljelentés tennél, írd bele az ügyszámot, így nagyobb esélyünk van, hogy történik is valami.

Atze112 # 2020.06.23. 15:12

Sziasztok.

Keresek egy Tóth Bence Ottó nevű csalót hátha mást is megkárosított az illető.
Jófogáson hirdetett Dell 7720 típusú laptopért kifizetett előleggel felszívódott.

Adatai:
Tóth Bence Ottó
Budapest
Számlaszáma: 11773171-00235587
Telefonszáma: +36308711364
E-mail cím: benyuspls@gmail.com

Ha mást is átvert vagy ha valaki bővebb információval tud szolgálni az illetőről kérem jelentkezzen a mobilpix@gmail.com címen.

drbjozsef # 2020.06.17. 11:05

Miért kellene elfogadnia az elállást, ha vitatja a hibás teljesítést? Semmit sem kell elfogadni.

wers # 2020.06.17. 08:01

Ja, hogy neten de magánszemélytől.

Ha már felszólítom, csak illik megvárni, hogy teljesít-e.

Ja, most nézem 12-én küldte. Akkor tényleg várni kellene még.

A lényege a kérdésemnek, érdemes volt tértisen is felszólítani? A rendelés is neten ment, az elállást is el kell fogadnia, vagy nem? Mi a különbség?

(mellesleg visszaküldés + tértis levél, lassan többe kerül mint az áru értéke)

drbjozsef # 2020.06.17. 07:37

Nem állhat el. Magánszemélyként adta el az eladó (de van boltja is, vagy ilyesmi).

Ha már felszólítom, csak illik megvárni, hogy teljesít-e.

wers # 2020.06.17. 04:50

Amint megjött, indíthatod az FMH-t.

Csak érdeklődés, mi a jelentősége megvárni a tértivevényt?

Mennyivel van előrébb egy tértis felszólítással? Ha ellent mond akkor a bíróságon azt kell bizonyítani, hogy nem azt kapta, amit rendelt - ha egyáltalán, hisz 14 napon belül indok nélkül elállhat.

drbjozsef # 2020.06.16. 13:49

konvoj,

Ha tértivevényes levél kézbesíthetetlen (akár hiba miatt, akár mert elköltözött, akár mert megtagadja az átvételt, akár csak nem megy érte), akkor a küldemény is, és az igazolás is visszamegy a címedre.

Az igazoláson rajta lesz az ok is, amiért nem tudták kézbesíteni.

Amint megjött, indíthatod az FMH-t.

konvoj # 2020.06.16. 10:30

Amennyiben nem veszi át a tértivevényes levelem az Eladó (az elálással kapcsolatban), mennyi idő múlva fordulhatok közjegyzőhöz, hogy a fizetési meghagyást elindítsam?
Köszönöm

konvoj # 2020.06.13. 13:04

drbjozsef

Igen, sajnos ezt már megtudtam, hogy hiába is tennék tényleg rendőrségi feljelentést.
Ezért is kerestem más megoldást az esetemben, ami járható és lehet eredményes.

drbjozsef # 2020.06.13. 08:08

Mondjuk az felesleges, mármint feljelentést tenni. Fenyegetőzni vele egy próbát megér, hátha, esetedben úgy látszik nem jött be. De ne jelentsd fel, a rendőrség el fog hajtani. Ez nem bűncselekmény. Ez polgári ügy.

konvoj # 2020.06.13. 06:50

Szomorú örökös

Szerencsés vagy akkor, mielőtt itt írtam, közöltem Vele, hogy megteszem a rendőrségi feljelentést. Csak annyit írt: "hajrá" Sajnos már akkor láttam, hogy ez az ember erre megy, vagyis kis összegben károsít meg,mert úgy gondolja, (vagy akár tapasztalat is lehet már) senki sem fog a pénze után futni, csak fenyegetőznek.. A hirdetett termékek is mind 50.000ft alatti értékűek, gondolom ez is tudatos nála..

Szomorú örökös # 2020.06.12. 18:11

konvoj

Anno engem hetekig hitegetett egy csaló. Aztán mikor egyik reggel írtam neki, hogy aznap délelőtt épp megyek a rendőrségre más ügyben és ha már úgy is ott vagyok, megteszem, hogy feljelentem, akkor érdekes módon még előtte hirtelen visszautalta a pénzt a számlámra. :-O

konvoj # 2020.06.12. 12:30

Köszönöm, igen, ez hibás teljesítés volt az Eladó részéről és még a tetejében, mikor írtam Neki, hogy átvettem és nem azt kaptam, amit megbeszéltünk (kérem vissza a pénzt), lekezelően elküldött a fenébe, hogy ne vele szórakozzak...
A termékeket ma visszaküldés Neki, ezzel egy időben a tértivevényes, elállási szándékú levelem is megküldtem Neki. Remélem észbe kap és utal...

drbjozsef # 2020.06.12. 04:46

Ha biztos vagy benne, hogy ez hibás teljesítés, és te nem ezt rendelted, akkor küldd vissza a terméket. Amíg nálad van, nincs mit követelj.

Közjegyzőhöz kell elmenni, és ott indítani a fizetési meghagyást - egy felszólítás után.

Nem kell átvennie az FMH-t sem, annál jobb neked : jogerőre emelkedik, és onnantól nincs vita, fizet, vagy végrehajtás.

Azért egy közjegyzői kamarától érkező levelet csak át fog venni. Ha vitatja a hibás teljesítést, ellentmond neki, és akkor neked kell elindítanod a pert.

konvoj # 2020.06.11. 20:38

Köszönöm a választ drbjozsef.
Üzenetváltásokkal, csatolt fotókkal tudok igazolni mindent. Illetve itt vannak még a kapott termékek Nálam.
A tértivevényt félek nem fogja átvenni, ha meglátja, hogy tőlem érkezik. Vagy nem is szükséges?
A fizetési meghagyás mikor, hol/hogyan tudom indítani Neki?
Nem történt még ilyen eddig Velem, így nagyon nem tudom, hogy mit is(és hol) kell/lehet tennem.

drbjozsef # 2020.06.11. 09:18

konvoj,

Ha magánszemélytől vásároltál, vagyis nem fogyasztói szerződést kötöttél, akkor a hibás teljesítés bizonyítása a te kötelességed.

Tudod igazolni, hogy miben egyeztetek meg eredetileg, amihez képest mást kaptál?

Küldj neki egy tértis levelet az elállástól, és hogy utalja vissza a pénzedet. Ha nem teszi küldethetsz neki fizetési meghagyást. Ha ellentmond neki, úgyis per lesz belőle.

Békéltető testületnek itt nincs értelme, magánszemély eladó esetén felesleges kör.

konvoj # 2020.06.11. 06:46

Kedves Fórumozók!
Szeretném félteni a kérdésem itt is, talán hamarabb választ kapok.
Jogi úton hogyan tudom érvényesíteni problémám:
Jófogáson vásároltam magánszemélytől(akiről utólag kiderült,boltja is van),utalás után elég nehézkes lett az adás-vétel, így 3alkalommal is kértem, hogy fizesse vissza a pénzem(4.000ft),elállok a vásárlástól. Pár napja megkaptam a termékeket, sem méretben, sem színben nem azt kaptam, amiben megállapodtunk. Jelztem, hogy a pénzt kérném vissza, Én pedig visszaküldöm a termékeket. Természetesen egy lekezelő, elutasító választ kaptam. A jófogáson jeleztem, de ők mint mindig, mossák kezeiket.
Szeretném visszakapni a pénzem, mert nem tudom használni a termékeket és nem is azért vettem, hogy tovább értékesítsem..
Fogyasztóvédő, békéltető testület, polgári peres eljárás? Hová lehet fordulni?
Köszönöm

krasi # 2020.04.27. 17:01

Internetes Károsultak oldal ujra indult! Aki akarja keresse fel mert közzé teszik oldalukon a felhívást és az ügyeket károsultakat keresve összefésüik! https://www.facebook.com/…956190189383

Ben Jedi-Force # 2020.04.01. 08:10

Mindenki jelentkezzen nekem, akik még nem vették fel velem a kapcsolatot! E-mail címem: feketebroker@gmail.com

Az internetes csalók nevei: Spitzer Mónika, Zsigri Richárd, Spitzer Dávid, Spitzer Zoltán Dániel!

Én vonom össze az ügyeket!

A rendőrség nem foglalkozik velük, egymásban bízzatok!

De a feljelentést mindannyian tegyétek meg! Mivel régen gyorsan kaptak büntetést, mindannyian tegyetek feljelentést!

Ez a nyilvános videóm! Mindig ezeken vannak frissítve az internetes csalók legfrissebb adataik, amikkel ők rendelkezhetnek! youtube.com/watch?v=PR8KFwt5g_o

A privát videóim pedig ezek, bizonyítékokkal.
Első videó: youtube.com/watch?v=a4KuxyF76xM
Második videó: youtube.com/watch?v=SG0qzpCx-MU
Harmadik videó: youtube.com/watch?v=S_dKGYWLD78
Negyedik videó: youtube.com/watch?v=o2zT0HIXD2A

drbjozsef # 2020.04.01. 05:20

Evahalmosi,

Persze. A rendőrségen feljelentést bűncselekmény gyanúja esetén lehet tenni. A ti eseteteknek semmi köze bűncselekményhez. Ez egy polgári jogi vita, ami a bíróságra tartozik, ehhez pert kell indítania. Nem a rendőrségen.

Evahalmosi # 2020.03.31. 22:59

Hivatalosan a rendőrségről is el lehet hajtani valakit??

Ezt nem is tudtam.

drbjozsef # 2020.03.31. 11:54

Ha konkrétan zaklat, akkor feltétlenül.
Egyébként meg követelőzni nem tilos, inkább csak ne legyél egyedül.
Hajtsátok el. Menjen ő a rendőrségre (onnan is el fogják hajtani), vagy a bíróságra, ha van kedve pereskedni.

Evahalmosi # 2020.03.31. 11:02

Köszönöm.
Ha hazhoz jön és zaklat mit tudok csinálni?
Hívjam ki a rendőrséget?