Apród csalás


kolbend # 2016.05.14. 15:35

A hozzászólást a szerkesztők moderálták, mert az nem felelt meg a fórum felhasználási feltételeinek.

pistifreemail # 2016.05.14. 16:32

A hozzászólást a szerkesztők moderálták, mert az nem felelt meg a fórum felhasználási feltételeinek.


ismét átverés a jófogáson

Kovács Noémi
FHB 18203703 01310788 10010026 számlaszám
utaltam nem külgött
kérem károsultak jelentkezését

bonus # 2016.05.16. 22:07

Üdv Mindenkinek!
Engem is átvertek a jofogas.hu-n.
A Shopping Store céges hírdetés "Gyula név" alatt találtam egy számomra megfelelő új magyar menűs Wink City Se mobiltelefont. Az eladóval történő levelezés alapján elküldtem 17500.-Ft-ot a megadott 11775353-01502804 OTP számlaszámra, mivel így ígérte az ingyenes postázást, valamint csere és visszavásárlási lehetőséget. Mint alább olvastam (kolber) nem én vagyok az egyedüli naív ember.
Nekem a levelezésben Nimovits Gyulaként mutatkozott be és erre a névre kérte az utalást is.
Ebből tanulva csak utánvéttel fogok vásárolni.
Hamarosan a rendőrséghez fordulok.
Ha van még valaki aki ebbe a csapdába esett, akkor ajánlom fogjunk össze és tegyük meg együtt a szükséges lépéseket.

djfox # 2016.05.18. 09:31

Marilla12:

Minket éppen Facebook színházjegy csoportjában talált meg Bartusné Ágnes néven. Párom meg is nézte, hogy az ismerősei közt van a "férje" a Barthus meg a Csikja Mária is aki a lánya.... Át is lett Csikja Máriának utalva a pénz.... Megyünk a rendőrségre.... de ennek már meszeltek... :(

RandyGaby # 2016.05.23. 14:06

Üdv!

Lentebb egy utánvétes károsultnak írt válaszban ez állt:
"Igen, az a gond, ha az eladónak van egy feladóvevénye, te meg kaptál egy csomagot, akkor a rendőrség BIZTOS, hogy nem foglalkozik az üggyel!"

Ez mennyire igaz? Engem 6napja vertek át, egy laptopot vettem volna az eladótól, 150e értékben, de a dobozban csak egy értéktelen vacak volt. A futárnak kifizettem és már csak a lakásban derült ki, hogy át lettem vágva.

Nincs tanúm, telefonon beszéltem az eladóval, ki mondja meg, hogy miben állapodtunk meg? Semmit sem tudok bizonyítani. A csaló, ha meg is fogják, A-t mond én meg B-t. Kinek lesz igaza? Van értelme a rendőrségre szaladgálni?

Rekadesign # 2016.06.16. 12:00

Sziasztok,

Károsultakat keresek!

A Jófogáson vásároltam egy LG G3 telefont, de nem kaptam meg.
Az eladó "Krisztián" felhasználónéven Vadász Krisztián, Budapest Bank 10103379-43831300-01004003

Ha valakinek esetleg már volt vele problémája, kérem, vegye fel velem a kapcsolatot.

Derrick # 2016.06.17. 15:14

Sziasztok!

Szomorú olvasni, hogy ilyen aktív ez a fórum és ennyi csaló van még mindig. Az ember azt hinné, hogy az internet korában már jobban visszafogják magukat, hisz IP cím alapján bárki könnyen beazonosítható.
Én szerencsére még sosem jártam meg senkivel, pedig legalább 100 alkalommal vásároltam a neten.
Olyan persze volt már néhányszor, hogy rosszabb állapotban volt a termék, mint hirdették, nem szóltak apróbb hibákról, hiányosságokról stb., de igazán komoly átverés sosem volt. Mármint olyan, hogy kifizettem valamit és nem kaptam érte semmit.

popeye88 # 2016.06.24. 21:15

A hozzászólást a szerkesztők moderálták, mert az nem felelt meg a fórum felhasználási feltételeinek.

Z.Viky # 2016.06.30. 12:47

Tisztelt Látogató!

Sajnos én is csalás áldozata lettem.
Ha valaki a jófogáson találkozik Hajránn Istvánné nevével, valamint a histvanne@gmail.hu e-mail címmel és a 10918001-00000083-76530000 -es bankszámlaszámmal, nehogy utaljon Neki előre pénzt!
Tellefonszámot nem ad, a munkájára hivatkozva, viszont futárral 995 ft-ért, 2 napos határidővel ígéri a termék küldését.
Ha valaki már találkozott Vele, netalán úgy járt, mint én, kérem vegye fel velem a kapcsolatot!
ziky13@freemail.hu

Bogi28 # 2016.06.30. 20:57

Üdv. Én popey88-nak üzenném, hogy 2 napja vásároltam elöre utalással az ön által" csalónak" nevezett Kovácsné Balog Ágnes - töl egy Samsung galaxy s4-et,) és minden a megbeszéltek szerint zajlott. Utaltam, 2.nap megkaptam a készüléket. Happy minden. Aranyos, kedves hölgy, megbízható. Nem értem ezt a lejárató kampányt. Szerintem személyes adatokat, főleg számlaszám stb... nem kellene a nyílvánosságra hozni, mert azt hiszem ez személyi jogsértés. Bár én nemvagyok jogász... Csak annyit tudok írni a HÖLGY, KEDVES, ARANYOS, MEGBÍZHATÓ. CSAK Pozitív!!!!!!!

Bogi28 # 2016.06.30. 21:10

Üdv. Én popey88-nak üzenném, hogy 2 napja vásároltam elöre utalással az ön által" csalónak" nevezett Kovácsné Balog Ágnes - töl egy Samsung galaxy s4-et,) és minden a megbeszéltek szerint zajlott. Utaltam, 2.nap megkaptam a készüléket. Happy minden. Aranyos, kedves hölgy, megbízható. Nem értem ezt a lejárató kampányt. Szerintem személyes adatokat, főleg számlaszám stb... nem kellene a nyílvánosságra hozni, mert azt hiszem ez személyi jogsértés. Bár én nemvagyok jogász... Csak annyit tudok írni a HÖLGY, KEDVES, ARANYOS, MEGBÍZHATÓ. CSAK Pozitív!!!!!!!

Bogi28 # 2016.06.30. 21:10

Üdv. Én popey88-nak üzenném, hogy 2 napja vásároltam elöre utalással az ön által" csalónak" nevezett Kovácsné Balog Ágnes - töl egy Samsung galaxy s4-et,) és minden a megbeszéltek szerint zajlott. Utaltam, 2.nap megkaptam a készüléket. Happy minden. Aranyos, kedves hölgy, megbízható. Nem értem ezt a lejárató kampányt. Szerintem személyes adatokat, főleg számlaszám stb... nem kellene a nyílvánosságra hozni, mert azt hiszem ez személyi jogsértés. Bár én nemvagyok jogász... Csak annyit tudok írni a HÖLGY, KEDVES, ARANYOS, MEGBÍZHATÓ. CSAK Pozitív!!!!!!!

djfiuka # 2016.07.03. 11:06

Üdv mindenkinek űzenném engem is átvágott Kovácsné Balog Ágnes minden jóünak tűnk 2016 06. 27. Hétfőn átutaltam neki 35 000ft-ot de a telefont nem kapdtam meg azóta se egy csaló hazug és még ő állitja, hogy két kisgyermeke van kisgyermekes anyuka nem csinál ilyet!!!

Adri777 # 2016.07.04. 17:24

Figyelmeztetnék minden jóhiszemű kisgyermekest, hogy ne utaljon
Gálfi Mária
11773346-02569554
és
Szilvási Zsuzsanna
11991119-82214719
számlaszámokra, mindketten baba- és kisgyermek ruhákat hirdetnek, amiket nem fognak postázni, kedvesen átverik az embert...telefont nem veszik fel.

leander35 # 2016.07.22. 18:25

Elrettentésül egy erősen rövidített történet az Alexandra Car Import Kft. alias Pákozd Invest Kft.-ről:

Ismerősöm kinézett egy autót apróhirdetésben, majd elment megnézni. Az érdi (Kárpitos u. 20.) kereskedésben összesen 2 db autó volt, de minden telefonos egyeztetés közben eljátszották, mintha nem is tudnák pontosan, hogy melyik autóról, melyik érdeklődőről van szó. Ismerősöm megnézte az autót (külföldről behozott, még ideiglenes rendszámmal), és a hirdetett adatok alapján letette az 50.000 Ft foglalót, majd az átírásra másnap átutalta a 100.000 Ft-ot.

Az autó még a kereskedésben, átírva nincs.

A kereskedő által megbízott biztosító visszaigazolta az adatokat e-mailben, más évjárattal, más lóerővel, sokkal gyengébb motorral, - egyszóval más adatokkal, mint ami a hirdetésben volt. Ismerősöm hívta őket, hogy ezekkel a paraméterekkel az autó nem fog kelleni. Elmentek megbeszélni, mire a korábban szerződő fiatal kishölgy helyett hárman, köztük egy tagbaszakadt előember (az apja) fogadta őket fröcsögve, fenyegetőzve, hogy még fizessenek 100.000 Ft-ot, a másik 150.000 Ft-on felül, merthogy ők most milyen rosszul jártak. Érvelni, a problémát felvázolni sem lehetett, nem hallgatták meg őket. Ismerősömék telefonon beszéltek jogásszal, rendőrrel, és akivel tudtak, mindezt a kereskedő átkozódásai közepette - akik elmondták, hogy ugyan a vásárlónak van igaza ebben esetben, akár a teljes összeg visszavételére is jogosultak a jogos elállás esetén, de a dolgot csak bíróságon, min. féléves procedúrával, addig ismerősöm nevén az autó forgalmijával, biztosításával stb. - lehetett volna elintézni.

A kereskedő addig variált a számlákkal (többféle adásvételivel, számlákkal próbálkozott átverni őket, további fizetésre kényszeríteni őket), míg legkevesebb 150.000 Ft - tal károsította meg őket. Ezt választották a bíróságra járás helyett, és a békesség kedvéért. A kereskedő és kísérete kifelé menet még a legcifrább átkokat szórta rájuk.

Mindenkit óva intek az Alexandra Car Import Kft. / Pákozd Invest Kft, - 2030 Érd, Kárpitos u. 20. kereskedőtől!

Említeném, hogy már több feketelistán, fogyasztóvédelmi szégyenfalon fenn van az érdi kereskedés (pl. http://www.fogyvedok.hu/…lkozasok.pdf), így nem egyedi a fenti eset.

leander35 # 2016.08.01. 20:48

Helyesbítés: Jelenleg az Alexandra Car Import Kft. és a Favorit Motors Kft. foglalkozik autókereskedéssel. A másik említett cég ugyanezen és egy alternatív címen más tevékenységet folytat.

Továbbra is hirdetnek, több rászedett ügyféllel felvettük a kapcsolatot, hátha most végre történik valami.

aniko70 # 2016.08.02. 10:34

A csalók sorát bővíti: Gabányi Endre
Raiffeisen: 12010659-00495041-00100008
Parfümöt árult, és nem küldte meg.
Még véletlenül se álljatok vele szóba. A Jófogáson garázdálkodott Eladó néven. Most készülök feljelenteni.

elfmage999 # 2016.08.02. 12:37

volt már eredménye ilyen feljelentéseknek? :)

Mert mindenki vadul írja hogy kit hogyan fog.
Eredményről is beszámolnátok?

rainbov # 2016.08.04. 20:47

Üdv!
Egy unatkozó jófogásos emberkét szeretnék a figyelmetekbe ajánlani. Az illető össze-vissza rendelget mindent,tőlem pl két mobilkészüléket is,de átvenni már esze ágában sincs. Telefont nem veszi fel,üzenetekre semmilyen formában nem válaszol. Ha valaki hirdet valamit,és esetleg ez az illető rendelné meg,rögtön szóljon az ügyfélszolgálatnak,és töröltesse a rendelését.
Az adatai:

Név: Szulyák jános

E-mail cím: szulykjnos@gmail.com

Telefonszám: +36209355784

rainbov # 2016.08.10. 06:26

Üdv Mindenkinek!

Egy újabb találat a rendelek háztól-házig szolgáltatással a jófogáson,de eszem ágában sincs átvenni kategóriába. Mikor felhívtam hogy mi a helyzet,olyan szitokáradatot kaptam hogy még most is pirulok tőle. Vajon miért nem csodálkozom? A "kedves" megrendelő adatai:
Név: Kolompár Róbert

E-mail cím: robik67@freemail.hu

Telefonszám: +36702259918

Nem volna ez probléma hisz visszakapom az elküldött dolgaim. A gond ott van hogy kb másfél hétig utazik össze-vissza,és mire visszaér a hirdetés már az ezredik oldalon van,senki nem olvassa,újrahirdetni pedig hetekig nem engedi a rendszer.

Dr.Attika # 2016.08.10. 07:05

Felmerül a kérdés, hogy miért rendel, ha nem veszi át.Egy postástól hallottam, hogy egyes település részeken egyszerűen kilopják a postás bringából a kis csomagokat. Vélhetőleg, amikor nem veszi át valaki, akkor nem sikerült kilopni a kézbesítés előtt.

sarah888 # 2016.08.10. 18:42

Dzsudzsák Éva Katalin telefonszáma: 70 7093990 egy bűnöző.
A Jófogáson kínál albéletet egy olyan lakásban, ami az Önkormányzat tulajdona és amelyet ő maga bérel az Önkormányzattól. Ezt a lakást nem lehet bérbe adni, mivel egy garzon.

Ez a nő folyamatosan hirdet és szedi be a pénzt a kaucióra és az albérletre, amit soha nem fog senkinek kiadni, mivel ő ott lakik!

Tőlem 150.000Ft-ot csalt ki albérletre!!!! És sajnos nem vagyok egyedül!

Bea1 # 2016.08.11. 03:43

Garzont nem lehet bérbeadni?

sarah888 # 2016.08.11. 07:36

15/2016 21§ (1) (III.21) Önkormányzat tulajdonában álló lakások bérbe adásának feltételeiről

A lakás albérletbe adásához akkor adható hozzájárulás, ha legalább egy fél lakószoba a bérlő használatában marad, és az albérleti jogviszony alapján a lakásba költözők, valamint a már a lakásban lakók számát figyelembe véve a lakás egy használójára legalább 6 négyzetméter lakószobarész jut.

Dzsudzsák Éva Katalin (VI. ker. Székely Bertalan u. 12/A 1/2, tel.: 70 7093990) az Önkormányzattól bérel egy garzon lakást, ahol rajta kívül egy másik személy is lakik. Hogyan lenne adható bérbe ez a lakás?? Milyen rendelet alapján?

És milyen alapon hirdeti ezt a lakást, hogy bérbe akarja adni és szedi be emberektől a 150.000 Ft-ot azt ígérve, hogy majd megköti velük a bérleti szerződést és beköltözhetnek szeptember 1-től?

Rexor # 2016.08.11. 11:24

Lehet hogy én látom rosszul, de még nincs szeptember 1-je.