Apród csalás


magyim # 2016.04.22. 15:12

Kedves hublot!
Megkaptam az üzenetedet és válaszoltam is rá.
Üdv: István

hublot # 2016.04.22. 14:44

Magyim nevű felhasználónak üzenem,h nem tudom elment-e az e-mailem Neki,de legyen szíves velem felvenni a kapcsolatot Bezsenyi Józseffel kapcsolatban,engem is a héten vert át.
k.krisz.79@citromail.hu

magyim # 2016.04.21. 17:13

Üdv!
A” jófogáson” károsított meg egy "Bezsenyi József" néven regisztrált felhasználó. 15500 Ft ot utaltam a Nagy Erika 59300292-15116613 Pannonhalma és Vidéke Takarékszövetkezet számlaszámra, egy SSD ellenértékeként. Nyilvánvalóan én voltam aki nem volt elég óvatos, de ellenőriztem a meghirdetett képeket a google képkeresővel, és másik weblapon nem volt található, valamint rengeteg „csetreszt” is árult, a medencelétrától a nutriafogakon keresztül az objektívekig és fénypépező gépekig, volt amit másfél hónapja. Valószínűleg nem ma kezdte az „úriember”, A megadott telefonszámon: 06-20-543-7044 már nem elérhető, csak a postafiók jelentkezik. A „jófogás” webes felületén is jelentettem az eseményt, és emailt is írtam nekik. Nem válaszolnak, de a felhasználó hirdetései eltűntek. A feljelentés meg fogom tenni, de a bejegyzésem azért született, ha valaki mást is megkárosított volna a csaló és rákeres, akkor engem megtaláljon. Érdemes lenne nem a szabálysértési kategóriában indulni. Tehát, ha valaki ráismerne a megkárosítójára, legyen kedves felvenni velem a kapcsolatot! Köszi: István

b_tom09 # 2016.04.17. 05:43

Igen, az a gond, ha az eladónak van egy feladóvevénye, te meg kaptál egy csomagot, akkor a rendőrség BIZTOS, hogy nem foglalkozik az üggyel!

Vic979 # 2016.04.14. 09:52

Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot, én is károsult vagyok, viszont velem már régen történt a dolog, több is. Legutoljára Vaterán rendeltem Martello (ALDI) kávéfőzőt és meg is kaptam, csak más színben, lepusztulva, algás víztartállyal. A rendőrségen annyit mondtak miután vittem a nyomtatott termékoldalt, hogy mivel a kiváló állapot nem volt feltüntetve, és a többi paraméter egyezik, sőt a masina még működik is, sokra nem fogok menni, hagyjam, egyébként is 10.000 Ft-ról volt szó.

Ilyen esetben meddig számít valami csalásnak? Tehát ha egy hirdetésben az áll, hogy Martello kávéfőző, de nincs ott, hogy kiváló állapot, de az sincs, hogy nem működik, vagy koszos, vagy használhatatlan, akkor ha kapok egy kibuherált, de tényleg Martello kávéfőzőt, akkor igaza lesz az eladónak? Annak ellenére hogy a képen egy csili vili vadonatúj termék van? Vagy ez lutri, hogy épp hogy ítél a bíróság?

Másik. Ami szerintem kamu hír. Volt belinkelve egy rendőrségi hír, hogy elfogták a csalót, aki más telefonszámáról, hajléktalan bankszámlaszámával ügyködött, de elfogták. Szerény meglátásom szerint ezeket lehetetlen megfogni, mert ha nincs eszköz mint bizonyíték (pláza wifi, nem saját SIM), nem vezet el semmi az elkövetőhöz, ki és hogyan szívja ki a kisujjából, hogy ki volt az? A hajléktalan személyleírása alapján hipphopp megfogják? És az bizonyít valamit?

Szerintem ez az egész magyar online vásárlás évek óta messze veszélyesebb lett, mintsem hogy megérje kockáztatni. Csakis személyes átvétel jöhet szóba. Visszagondolva én már utaltam (még mielőtt én is pórul jártam) 135ezer forint értékben is hangszerért pénzt, hát óriási balfék voltam és csak a szerencsén múlt hogy nem csalóba akadtam bele.

b_tom09 # 2016.04.03. 11:10

Inkább porosodjanak a padláson jó állapotú biciklik, alkatrészek, meg porcelánok, minthogy a vevő a kitalált dolgaival zaklasson, megzavarva a lelki nyugalmamat, rabolja a drága időmet.

b_tom09 # 2016.04.03. 11:08

A jofogas, ahelyett. hogy az embereket bujtogatná, meg félre tájékozatná, csinálna egy normális értékelési rendszert (aminek hiánya lehetővé teszi a csalássorozatokat), de a vevőkről is ám!
Jófogáson NEM postázok. SENKINEK. Hirdettem dolgokat személyes átvétellel, hívogattak telefonon, postázzam utánvéttel, esküdöztek, hogy így átveszik, meg úgy átveszik!
SOHA!
Az előbbi példából is okulva, sohasem tudhatom, hogy milyen gerinctelen emberrel kerülök szembe.
Vaterán is úgy postázok, hogy előtte legalább 8 felvételt csinálok a postázandó tárgyról, különféle nézetekben, na ezután jelentsen fel a vevő!
Óva intek mindenkit attól, hogy fotózás nélkül postázzon bármit is!

errika1976 # 2016.03.27. 13:14

Üdvözlök mindenkit,a segítségüket szeretném kérni egy jófogással kapcsolatos ügyben.Feltettem egy kerékpárt amit a lányom kinőtt 40000ft ért a jófogásra jófogáspostával,az árat az határozta meg hogy az e fajta kerékpárok milyen árba mozognak a fent nevezett oldalon,a kerékpárról fontos tudni hogy egy jó állapotú neves verseny kerékpár volt,szép állapotban,a voltot azért tettem a végére mert tényleg csak neves és szép volt...Hamar leütötték a kerékpárt,én gondosan becsomagoltam,(mivel nem tudtam lesz e olyan aki személyesen jön el érte,előre nem csomagolgattam),és elküldtem a gls-el.A gls-nek a az oldalán minden eladó láthatja hol is jár a saját csomagja és azt mikor veszik át,mikor kerül a vevőhöz.Én is láttam,mégis úgy érzem butaságot csináltam és most már szaladhatok a pénzem után..Szóval a vevő az átvételtől számítva 24-óra múlva felhív hogy nem jó a kerékpár,hogy csörög meg zakatol és hogy ő szerelővel átnézette és az egy romhalmaz,nagyon meglepődtem,de meg is ijedtem mikor azt mondta hogy feljelent,mert a jófogás is azt mondta neki köteles vagyok visszavenni a csomagot ha ő ugyanúgy visszateszi ingyen postával a jófogásra,én nekem nem volt dolgom még a törvénnyel és nem is akartam hogy legyen,tudtam hogy kerékpár jó,így visszavettem,az az leütöttem.Csak amikor megérkezett a csomag és kibontottam,akkor lettem rosszul,ugyanis a kerékpár teli volt horzsolásokkal és a kormány is el volt hajolva.Azóta az állítólagos vevőből lett eladó telefonon megszünt létezni....Szóval ebben az ügyben szeretném kérni a segítségüket,hogy mit tudok e én ebben az ügyben tenni,vagy egyálltalán tudok e.

jozsi112 # 2016.03.23. 17:59

A példa lemaradt pl: az én esetemben Dávod település volt megadva ami Bács Kiskun megye déli részén van a megadott számlaszámot pedig a nyíregyházi otp bank vezeti.Ha ezt akkor tudom biztos nem utaltam volna.

jozsi112 # 2016.03.23. 17:51

Kedves fórumozók!Az utalandó számlaszám első nyolc számával a bankereso.eu oldalon beírva az adott pénzintézet neve címe
megtudható. Így ellenőrizhető a megadott helységnév.

Kaldi # 2016.03.19. 18:36

Sziasztok!
A Jófogáson egy Gergő nevezetű egyén Nemeskérről árul Nikon cuccokat nehogy bedőljetek neki, sajnos én rámozdultam a Nikon 105mm F2,5 objektívre és utaltam neki előre.
Már kilenc napja és nem tudom elérni.
Nemrég egy másik esetben nem utaltam előre mert gyanús volt és erről írtam az indexen fórumon, de mostanában annyi mindent eladtam és sokan előre utaltak nekem is és ez elaltatta a figyelmem.
Amiről fel lehet ismerni ezeket a hirdetéseket, hogy nagyon jó áron árulnak és általában messze valahol az országhatáron laknak így személyes átvétel nem lehetséges.
Van hogy a netről szedik a fotókat és a szöveg is google fordításnak tűnik.
Természetesen feljelentem.

zozo99 # 2016.03.17. 13:06

julcsa20!

Ha 2016.03.17-én adta fel, ahogy írtad, akkor hogyan érkezett volna meg? Ma van. 03.17.

julcsa20 # 2016.03.17. 12:51

Sziasztok!!!

Én a jófogáson rendeltem egy iphone 4 telefont 19000 ft-tért, amit el is utaltam erre a számra: UNICREDIT BANK
NÉV: HORNEK LÁSZLÓ
SZÁMLASZÁM:10918001-00000076-89950006

valaki tud esetleg róla valamit? írok neki üzenetben de semmi válasz...2016.03.17-én "adta fel" nekem elsőbbségivel a csomagot aminek régen itt kellett volna legyen,és jófogáson a hirdetést is le törölte!!!! VIGYÁZZATOK SZERINTEM CSALÓ!

martin992 # 2016.03.17. 10:46

Üdvözlök Mindenkit!

Anno 1éve lassan Xbox360-al károsítottak meg 30.000Ft értékben, az ismert Verbászi Tivadar nevű illető. Rá 5 napra fel is jelentettem, azóta folyamatosan kaptam a rendőrségtől a levelet,hogy folytatják a nyomozást stb... Ma jött a levél, nagy örömömre bejelenthetem, hogy megvannak a tettesek, idézem: Lévai Tibor és társai ellen a Körmendi Rendőrkapitányság vádat emelt.

Tudom,hogy pénzt nem fogok látni ebből az ügyből, de remélem megkapják azt amit érdemelnek. Elmentem 1hétig azért a 30.000 Forintért dolgozni, de az sem érdekel. Inkább az,hogy ajándék lett volna egy 6éves kislánynak és úgymond vele ezt csinálták.

További Szép Napot

eprespite # 2016.03.15. 10:19

Károsultakat keresek!

Jófogáson átvert embereket keresek. Eddig ketten vagyunk. Az átverő:
Koczog András Károly vagy Koczog András Béla, Gránit bank 12100011-17604792 +36313137619 Legot árult valamint Harry Potter könyveket. Címe is megvan. Ha van valaki akit átvert kérem jelentkezzen! Többen talán többre megyünk.
eprespite@freemail.hu

Parduc029 # 2016.03.11. 17:20

Sziasztok!

Figyelem 1820 3363 0149 8106 1001 0014 FHB károsultak!

Már 2 en feljelentést tettünk a rendörségen és erre kérek minden károsultat hogy tegye meg a legközelebbi rendörkapitányságon.

Mivel sorozatbeli és meghaladja az 50.000Ft-ot így ez már nem szabálysértés hanem BŰNCSELEKMÉNYnek mínősül.

Remélhető hogy ha minnél többen feljelentést teszünk és mivel látom hogy mindenkit más néven károsított meg ez is súlyosbítja majd a büntetését.

Parduc029 # 2016.03.11. 17:20

Sziasztok!

Figyelem 1820 3363 0149 8106 1001 0014 FHB károsultak!

Már 2 en feljelentést tettünk a rendörségen és erre kérek minden károsultat hogy tegye meg a legközelebbi rendörkapitányságon.

Mivel sorozatbeli és meghaladja az 50.000Ft-ot így ez már nem szabálysértés hanem BŰNCSELEKMÉNYnek mínősül.

Remélhető hogy ha minnél többen feljelentést teszünk és mivel látom hogy mindenkit más néven károsított meg ez is súlyosbítja majd a büntetését.

Marilla12 # 2016.03.10. 18:51

Az előző bejegyzéshez kiegészítésül

A bankszámla számhoz most már van név is.

A csaló neve, aki e-ticket-et kínál(na), ha lenne neki...

Horváth Ágnes = sosperecke@indamail.hu
Telefonszám: 20 416 7975 /az egyik a sok közül/

Nevek és számlaszámok ahová utaltat(na):

Kurucz Ágnes
OTP Bank: 11773212-00331717

Csikja Mária
CIB Bank: 10701379-69527319-51100005

_____________________________
Ha valaki nem úszta volna meg, az legyen szíves gyűjtse a levelezéseket, telefonszámokat, reakciókat. Mentsétek ki a képernyőt /PrintScreen/ akár egy word fájlba, azt kinyomtatva csatoljátok a feljelentéshez.

Marilla12 # 2016.03.10. 13:36

ÁTVERÉS!!!
e-ticket formájú színház és koncertjegyekkel üzletelő csaló

Eddig a facebook "Eladó színházjegy és az index.hu "Eladó koncertjegy" csoportjába tűnt fel. Bizonyára a nagy hirdetőportálokon is ott van /jofogas.hu, startapro.hu/

Kettő felhasználó néven:
1/ Martina.11 - Martina.lengyel92@gmail.com
2/ Ysidoras - isydoras23@gmail.com

Bankszámlaszáma: OTP Bank: 11773212-00331717 /XXI. kerületi fiók/

Facebook.... épp Mamma mia jegyekkel üzérkedik
Idézet az oldalról:
"Ysabell Musso (Kurucz Ágnes) ha felkeres titeket, hogy van jegye előadásokra (üzenetben jelentkezik) vagy ajánl egy ismerőse e-mail címét: isydoras23@gmail.com - K. Horváth Ágnes - NE VEGYÉTEK FEL VELE A KAPCSOLATOT!!"

Index.hu - Eladó koncertjegy fórumon
most épp a Diana Krall koncerjegyeket akar eladni

VIGYÁZZATOK, NE VÁSÁROLJATOK TŐLE.

Parduc029 # 2016.03.08. 17:04

Schiff Bálint 1820 3363 0149 8106 1001 0014 FHB Bálint

néven a jófogáson még míndíg fenn vann GPS készüléket vettem tőle háát amiket most olvastam nem fogom megkapni :(
Most akkor csatlakoznék a csapathoz mert ezt már nem hagyhatjuk ennyiben. Kinyomtatom amiket eddig tudok és feljelentést teszek a rendőrségen a héten.

Telefonszámom: 06204097979

KicsiNikica # 2016.03.04. 23:39

A csaló "Vevő" a volt apródón (OLX)
rendelt tőlem valamit, utánvéttel elküldtem kérésére.
A csomagot átvette. Bejövő üzenet, és megkeresés nem érkezett tőle, tehát nem reklamált emailen, üzenetben,
(Nem mintha lett volna rá oka), de ez akkor is azt bizonyítja hogy hamisan vádol.

1 Évre rá idézést küldött a rendőrség, kihallgattak,
mert a vevő feljelentett, hogy nem azt kapta amit megrendelt, nem egyezik a termék a fényképen láthatóval!

Véleményem szerint, ilyen ügy(ek)hez is kellene
nyitni egy Fórumot, mert az eladó is pórul járhat.

KicsiNikica # 2016.03.04. 23:28

Nos, és mi a helyzet akkor ha a drágalátos "Vevő"
Csal?
Csaló, hazug vevő :
Sajnos erről szinte semmit sem látni, sehol sem.
Valaki rendel utánvéttel valamit, majd azt hazudja nem azt kapta amit rendelt. Természetesen azt kapta amit rendelt, de mégis az ellenkezőjét állítja. Na ilyenkor mi van?

wadulo # 2016.03.03. 20:22

Üdv. "Gergő" névre hallgató hirdetőtől a "Jófogáson" vásároltam 1 db xbox-ot előre utalással (30.000,-ft-ért) amely nyilván sosem fog megérkezni !
A hirdető számlaszáma: 10401196-86767187-55771001
A telefonszáma: 06/30-341-5653
A feljelentést holnap teszem meg. Ha valakit még sikeresen megkárosított "Gergő" kérem keressen meg ezen a telefonszámon: 06/70-392-2611
Köszönöm.

Rénóka # 2016.03.03. 10:28

Segítséget kérnék! Vettem a jófogáson egy Versace szőnyeget Sebők Norberttől ,előre utaltam 17500 Ft ott. Természetesen azóta sem kaptam meg! Ha valakinek ismerős a név illetve ez a bankszámlaszám: 11773353 01187858 kérem jelezze! Köszönöm!

eprespite # 2016.03.02. 12:08

Károsultakat keresek!

Jófogáson átvert embereket keresek. Az átverő:
Koczog András Károly, Gránit bank 12100011-17604792 +36313137619 Legot árult. Címe is megvan. Ha van valaki akit átvert kérem jelentkezzen! Többen talán többre megyünk.
eprespite@freemail.hu